Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Ożarowie Mazowieckim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 758 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Ożarowie Mazowieckim

Ew-trans S.C. G. Rozbiórki i wyburzenia budynków, roboty ziemne.

21 opinii
Wyburzenia Ożarów Mazowiecki

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od rozbiórek to wykorzystaj doświadczenie Ew-trans S.C. G. Rozbiórki i wyburzenia budynków roboty ziemne.. Ożarów Mazowiecki - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Wild Sobol

14 opinii
Wild Sobol - Doskonałe Kruszenie Betonu Ożarów Mazowiecki

Pragniesz znaleźć dobrego profesjonalistę z zakresu doskonałego kruszenia betonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Wild Sobol jest gotowa Ci pomóc. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

TOM-GRUZ

4 opinie
TOM-GRUZ - Staranne Wyburzenia Ożarów Mazowiecki

Zaufaj fachowcom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij TOM-GRUZ. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Rafał Sumiński

3 opinie
Rafał Sumiński - Rewelacyjne Wyburzenia Ożarów Mazowiecki

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od wyburzeń? Skorzystaj z doświadczenia Rafał Sumiński. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Ożarów Mazowiecki

3 opinie
PSBud - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Ożarów Mazowiecki

Właśnie wybierasz godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? PSBud jest na to skuteczną metodą. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

STD JAROSŁAW DĄBROWSKI

3 opinie
STD JAROSŁAW DĄBROWSKI - Rzetelna Firma Wyburzeniowa Ożarów Mazowiecki

Pochłonie Cię sprawne działanie STD JAROSŁAW DĄBROWSKI na terenie Ożarowa Mazowieckiego. Ta firma wyburzeniowa posiada sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają szybko i z dokładnością. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

URW TARCZYK

2 opinie
URW TARCZYK - Solidne Wyburzenia Ożarów Mazowiecki

Zaufaj fachowcom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij URW TARCZYK. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków w Ożarowie Mazowieckim

2 opinie
AD INWEST Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków w Ożarowie Mazowieckim

Zawodowcy z AD INWEST Sp. z o.o. to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej rozbiórki budynków. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

Pierwszorzędne Rozbiórki Ożarów Mazowiecki

1 opinia
PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN - Pierwszorzędne Rozbiórki Ożarów Mazowiecki

Szukasz profesjonalistów od rozbiórek? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Solidne Kruszenie Betonu

1 opinia
Tomagarden - Solidne Kruszenie Betonu Ożarów Mazowiecki

Masz zamiar zlecić kruszenie betonu, a jeszcze nie wybrałeś firmy wyburzeniowej? Tomagarden to doskonały wybór. Już nie czekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Ożarowie Mazowieckim (14)

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 201-300m², Zaborów

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Dom piętrowy (pustostan z lat 90) zbudowany z pustaka hasiowego. wymiary...

2023-05-14 do 2023-05-22

 • Zaborów

Rozbiórka Budynków Ożarów Mazowiecki

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: tylko istniejacy fundament pod dom Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-05-09 do 2023-05-17

 • Bieniewice

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m², Stare Babice

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne wyburzenia to trudny temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zaproponuj termin od razu!

2023-05-05 do 2023-05-13

 • Stare Babice

Najlepsze Wyburzenia Ożarów Mazowiecki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-04-24 do 2023-05-02

 • Zaborów

Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Witam.Poszukuje bardzo pilnie kogoś kto wytnie nadproże z w...

2023-04-12 do 2023-04-20

 • Ożarów Mazowiecki

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m², Łomianki

Nadal masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako specjalista od rozbiórek. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2023-04-02 do 2023-04-10

 • Łomianki

Porządne Wyburzenia, Rozbiórki Ożarów Mazowiecki

Olśnij Klienta profesjonalnym działaniem na terenie Mazowieckiego. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie "Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m²" i udowodnij, że realizacja wyburzeń, rozbiórek zostanie zakończona szybko i z dokładnością. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

2023-03-15 do 2023-03-23

 • Borzęcin duży

Firma Wyburzeniowa Ożarów Mazowiecki

Jako fenomenalna firma wyburzeniowa, która nie ma sobie równych na terenie Mazowieckiego - złóż ofertę i pozwól przekonać mu się samodzielnie o tym, że jesteś dobry! Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Blizne łaszczyńskiego

Staranne Wyburzania Budynków Ożarów Mazowiecki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: 2023-11-02...

2023-02-21 do 2023-03-01

 • Bieniewice

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Mazowieckie, ale także okolicznych powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-02-01 do 2023-02-09

 • Łomianki

Staranne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 240m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-02-01 do 2023-02-09

 • Łomianki

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 44m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Domek na działce, ok 44 m kw, drewniany, pokryty sidingiem Termin rozpoczęci...

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Kampinos

Zlecę prace rozbiórkowe, 10m², Łomianki

Jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od rozbiórek szukasz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecę prace rozbiórkowe, 10m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Mazowieckie na pewno dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2022-12-08 do 2022-12-14

 • Łomianki

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 11m², Łomianki

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 11m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: wyburzenie kawałka ściany z bloczköw betonowych na poszer...

2022-12-08 do 2022-12-16

 • Łomianki
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty