Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Piekarach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Piekarach Śląskich

Najlepsze Wyburzenia Piekary Śląskie

11 opinii
Wyburzenia Piekary Śląskie

Zrealizowanie wyburzeń będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. DACHtherm Daniel Matyl ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Staranne Wyburzanie Budynków

2 opinie
CARBO-SILESIA LGP Sp. z o.o., Sp. k. - Staranne Wyburzanie Budynków Piekary Śląskie

Jeśli potrzebujesz dobrej firmy od wyburzania budynków to wykorzystaj doświadczenie CARBO-SILESIA LGP Sp. z o.o. Sp. k.. Piekary Śląskie - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Firma Usługowo-Handlowa Heller Krzysztof

2 opinie
Firma Usługowo-Handlowa Heller Krzysztof - Wyjątkowa Firma Wyburzeniowa Piekary Śląskie

Zachwyci Cię fachowe działanie Firma Usługowo-Handlowa Heller Krzysztof w rejonie Piekar Śląskich. Ta firma wyburzeniowa posiada sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń, rozbiórek zakończą dokładnie. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

P.R.B. i U.P. PROANA Tomasz Cierpioł

3 opinie
P.R.B. i U.P. PROANA Tomasz Cierpioł - Doskonałe Wyburzenia Piekary Śląskie

Uważasz, że doskonałe wyburzenia to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z P.R.B. i U.P. PROANA Tomasz Cierpioł posłużą radą i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Doskonałe Wyburzanie Ścian w Piekarach Śląskich

2 opinie
SZ CONSTRUCTION - Doskonałe Wyburzanie Ścian w Piekarach Śląskich

Planujesz powierzyć wyburzanie ścian, a jeszcze nie masz firmy wyburzeniowej? SZ CONSTRUCTION to dobry wybór. Żeby poznać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

STAN-REM Jerzy Stangel

6 opinii
STAN-REM Jerzy Stangel - Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Piekary Śląskie

Ta fenomenalna firma wyburzeniowa z terenu Piekar Śląskich to prawdziwi profesjonaliści, z którymi warto współpracować, gdyż mają duże doświadczenie. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Piekary Śląskie

2 opinie
BUD-PAINT usługi ogólnobudowlane - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Piekary Śląskie

Chcesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? BUD-PAINT usługi ogólnobudowlane jest na to skuteczną metodą. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Józef Flak

Józef Flak - Solidna Rozbiórka Budynków Piekary Śląskie

Firma Józef Flak świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z Piekar Śląskich oraz przyległych powiatów. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Utylizacja konarskiego

Utylizacja konarskiego - Doskonałe Usuwanie Azbestu Piekary Śląskie

Starasz się odnaleźć dobrego specjalistę z zakresu doskonałego usuwania azbestu z Piekar Śląskich, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Utylizacja konarskiego jest do Twojej dyspozycji. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zobacz!

" INFRABUD"Zaklad Inżynieryjno Budowalany "INFRABUD" Spółka Cywilna Waliczek Tadeusz i Stanisław

" INFRABUD"Zaklad Inżynieryjno Budowalany "INFRABUD" Spółka Cywilna Waliczek Tadeusz i Stanisław - Perfekcyjne Wyburzanie Ścian Piekary Śląskie

Zrealizowanie wyburzeń będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. INFRABUDZaklad Inżynieryjno Budowalany INFRABUD Spółka Cywilna Waliczek Tadeusz i Stanisław ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Piekarach Śląskich (15)

Dam zlecenie na rozbiórkę stropodachu, 36m², Piekary Śląskie

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na rozbiórkę stropodachu, 36m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz skupia się na Klientach z rejonu Piekar Śląskich i okolic. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2023-09-13 do 2023-09-18

 • Piekary Śląskie

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 12m², Piekary Śląskie

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 12m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-13 do 2023-07-21

 • Piekary Śląskie

Zlecę wyburzenie ścian, do 100m², Piekary Śląskie

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od wyburzeń, rozbiórek szukasz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę wyburzenie ścian, do 100m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Piekar Śląskich z pewnością dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-06-19 do 2023-06-27

 • Piekary Śląskie

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 10m², Piekary Śląskie

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-06-13 do 2023-06-21

 • Piekary Śląskie

Świetna Firma Wyburzeniowa Piekary Śląskie

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-03-29 do 2023-03-29

 • Piekary Śląskie

Doskonałe Rozbiórki Piekary Śląskie

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 46m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Budynek z pustaka oraz cegły parter plus piektro, dach drewno z pa...

2023-05-23 do 2023-05-31

 • Dobieszowice

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 370m², Rogoźnik

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 370m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-04-03 do 2023-04-11

 • Rogoźnik

Zlecę wykucie otworu w ścianie, 101-200m², Wojkowice

Jako znakomici specjaliści macie możliwość spełnić wymagania w temacie rozbiórki budynków. Zapytanie ma treść "Zlecę wykucie otworu w ścianie, 101-200m²". Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-08-27 do 2023-09-04

 • Wojkowice

Zlecę usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 201-300m², Wojkowice

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-26 do 2023-04-03

 • Wojkowice

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 10m², Bytom

Ten Klient uważa, że solidne wyburzenia, rozbiórki to niełatwe zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 10m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2023-05-10 do 2023-05-18

 • Bytom

Perfekcyjna Firma Wyburzeniowa

Skontaktuj się z Klientem jako perfekcyjna firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Bytom oraz w rejonie powiatu. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Bytom

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 80m², Bytom

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 80m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 2 dni temu

 • Bytom

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Piekary Śląskie

Jeśli Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Ciebie. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-03-26 do 2023-04-03

 • Bytom

Prace rozbiórkowe, 101-200m², Bytom

Przygotowanie rozbiórek dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Prace rozbiórkowe, 101-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-06-16 do 2023-06-24

 • Bytom

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 201-300m², Bytom

Rodzaj prac: skucie płytek Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-30 do 2023-09-04

 • Bytom
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty