Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Rudzie Śląskiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 729 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Rudzie Śląskiej

DACHtherm Daniel Matyl

11 opinii
Wyburzenia Ruda Śląska

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze atuty firmy, której specjalnością jest wyburzanie ścian. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Rewelacyjne Wyburzenia Ruda Śląska

2 opinie
MAX BUD S.C. - Rewelacyjne Wyburzenia Ruda Śląska

Jeszcze szukasz specjalisty od wyburzeń? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom MAX BUD S.C.. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

ARKOP

1 opinia
ARKOP - Solidne Wyburzenia Ruda Śląska

Uniknij problemów i zleć twoje zadanie tym fachowcom od wyburzania ścian z miejscowości Ruda Śląska. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

MAREK BROL

1 opinia
MAREK BROL - Dobra Firma Wyburzeniowa Ruda Śląska

Zachwyci Cię fachowe działanie MAREK BROL w okolicach Rudy Śląskiej. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają dokładnie. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Fantastyczne Wyburzanie Ścian w Rudzie Śląskiej

1 opinia
Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz - Fantastyczne Wyburzanie Ścian w Rudzie Śląskiej

Rozbiórka budynków nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi w zakresie wyburzania ścian. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Doskonałe Wyburzenia, Rozbiórki

1 opinia
Wyburzenia Smarszcz - Doskonałe Wyburzenia, Rozbiórki Ruda Śląska

Szukasz dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Wyburzenia Smarszcz. Umów się na konkretny termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Adrian Pander Pander Trans

1 opinia
Adrian Pander Pander Trans - Rewelacyjne Kruszenie Betonu Ruda Śląska

Zleć usługę kruszenia betonu fachowcom z miejscowości Ruda Śląska. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Rudy Śląskiej nie mają sobie równych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Rope Access Silesia Marcin Koczar

4 opinie
Rope Access Silesia Marcin Koczar - Najlepsze Wyburzanie Ścian Ruda Śląska

Wiele długich lat pracownicy firmy Rope Access Silesia Marcin Koczar świadczą usługi z zakresu najlepszego wyburzania ścian, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ustal pasujący termin!

Rudpol-OPA Sp. z o. o

2 opinie
Rudpol-OPA Sp. z o. o - Perfekcyjne Wyburzenia Ruda Śląska

Myślisz, że perfekcyjne wyburzenia to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Najlepsze Rozbiórki Ruda Śląska

1 opinia
PEL-BUD - Najlepsze Rozbiórki Ruda Śląska

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od rozbiórek to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia PEL-BUD. Ruda Śląska i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Rudzie Śląskiej (18)

Świetne Wyburzania Budynków Ruda Śląska

Próbujesz znaleźć Klienta jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-11-05 do 2023-11-08

 • Ruda Śląska

Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-06 do 2023-10-14

 • Ruda Śląska

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 20m², Ruda Śląska

Przygotowanie wyburzeń, rozbiórek dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 20m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Ruda Śląska

Potrzebna ekipa na kruszenie materiałów, 18m², Ruda Śląska

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 18m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: skucie kafelek i części betonu pod kafelkami, wylanie...

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Ruda Śląska

Rewelacyjna Firma Wyburzeniowa Ruda Śląska

Olśnij Zlecającego profesjonalnym działaniem w okolicach Rudy Śląskiej. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia o treści "Potrzebna ekipa na kruszenie materiałów, 18m²" i udowodnij, że jego realizacja zostanie wykonana dokładnie. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Ruda Śląska

Rozbiórki Ruda Śląska

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 250m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Do wyburzenia ściana gr. 30 cm z POROTHERM o wymiarach 38...

2023-08-11 do 2023-08-19

 • Ruda Śląska

Wyburzenia, Rozbiórki Ruda Śląska

Klient szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m². To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Ruda Śląska

Świetna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: Skucie tynku Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Skucie tynku mieszkanie 46 m pierwsze piętro blok i wyniesienie gruzu do konten...

2023-11-04 do 2023-11-12

 • Świętochłowice

Doskonałe Wyburzania Budynków

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-09-23 do 2023-10-01

 • Chorzów

Profesjonalne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: Rozbiórka nawierzchni chodnikow, elementów placu ••••• Rodzaj obiektu: Plac ••••• Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Zlecę prace budowlane przy modernizacji plac...

2023-09-22 do 2023-09-30

 • Chorzów

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 10m², Chorzów

Zrealizowanie wyburzeń, rozbiórek dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wyburzenie obiektu, 10m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-11-14 do 2023-11-16

 • Chorzów

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Ruda Śląska

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Chorzów

Wyburzenia

W dalszym ciągu możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako dobra firma od wyburzeń. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2023-11-23 do 2023-12-01

 • Zabrze

Rozbiórki

Jeżeli wciąż jako ekspert od rozbiórek szukasz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, do 100m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca na pewno uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-06-08 do 2023-06-08

 • Zabrze

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 100m², Zabrze

Jeśli rozbiórka budynków na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten Zleceniodawca zgłosił "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 100m²". Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-07-31 do 2023-08-08

 • Zabrze

Świetne Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 1500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Zlecę ręczną rozbiórkę wyburzenie Usuniecie odpadów przebudowę T...

2023-10-15 do 2023-10-23

 • Zabrze

Dam zlecenie na rozbiórkę fundamentu, 10m², Zabrze

Wciąż możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako profesjonalista od wyburzeń. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Zabrze

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m², Zabrze

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 15 metrowy garaż oraz usunięcie gruzu Termin rozpoczęcia prac:...

2023-10-31 do 2023-11-08

 • Zabrze
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty