Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Rudzie Śląskiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 950 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Rudzie Śląskiej

Kinga Kuc KING-REM

8 opinii
Wyburzenia Ruda Śląska

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze atuty firmy, której specjalnością jest wyburzanie ścian. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Rewelacyjne Wyburzenia Ruda Śląska

1 opinia
BOGMAR - Rewelacyjne Wyburzenia Ruda Śląska

Jeszcze szukasz specjalisty od wyburzeń? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom BOGMAR. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz

1 opinia
Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz - Solidne Wyburzenia Ruda Śląska

Uniknij problemów i zleć twoje zadanie tym fachowcom od wyburzania ścian z miejscowości Ruda Śląska. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

ARKOP

1 opinia
ARKOP - Dobra Firma Wyburzeniowa Ruda Śląska

Zachwyci Cię fachowe działanie ARKOP w okolicach Rudy Śląskiej. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają dokładnie. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Fantastyczne Wyburzanie Ścian w Rudzie Śląskiej

1 opinia
Wyburzenia Smarszcz - Fantastyczne Wyburzanie Ścian w Rudzie Śląskiej

Rozbiórka budynków nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi w zakresie wyburzania ścian. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Doskonałe Wyburzenia, Rozbiórki

4 opinie
Rope Access Silesia Marcin Koczar - Doskonałe Wyburzenia, Rozbiórki Ruda Śląska

Szukasz dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Rope Access Silesia Marcin Koczar. Umów się na konkretny termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

MAX BUD S.C.

2 opinie
MAX BUD S.C. - Rewelacyjne Kruszenie Betonu Ruda Śląska

Zleć usługę kruszenia betonu fachowcom z miejscowości Ruda Śląska. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Rudy Śląskiej nie mają sobie równych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Rudpol-OPA Sp. z o. o

2 opinie
Rudpol-OPA Sp. z o. o - Najlepsze Wyburzanie Ścian Ruda Śląska

Wiele długich lat pracownicy firmy Rudpol-OPA Sp. z o. o świadczą usługi z zakresu najlepszego wyburzania ścian, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ustal pasujący termin!

PEL-BUD

1 opinia
PEL-BUD - Perfekcyjne Wyburzenia Ruda Śląska

Myślisz, że perfekcyjne wyburzenia to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Najlepsze Rozbiórki Ruda Śląska

2 opinie
RIAN - Najlepsze Rozbiórki Ruda Śląska

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od rozbiórek to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia RIAN. Ruda Śląska i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Rudzie Śląskiej (17)

Firma Wyburzeniowa Ruda Śląska

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 136m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: budynek z cegły Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmow...

2023-02-06 do 2023-02-14
dodano wczoraj o 08:39

 • Ruda Śląska

Wyburzania Budynków Ruda Śląska

Ten Klient uważa, że profesjonalne wyburzania budynków to skomplikowany temat. Napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 101-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2022-12-08 do 2022-12-16

 • Ruda Śląska

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 50m², Ruda Śląska

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Gruz i zlom Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-09-09 do 2022-09-17

 • Ruda Śląska

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 180m², Ruda Śląska

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 180m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-07-29 do 2022-08-06

 • Ruda Śląska

Potrzebna ekipa na kruszenie materiałów, 101-200m², Świętochłowice

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: 7 m2, łazienka, posadzka + sciany bet...

2023-01-01 do 2023-01-09

 • Świętochłowice

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 301-500m², Świętochłowice

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Zlecę wyburzenie starej kamienicy trzy kondygnacyjnej(piwnice, parter pl...

2022-12-08 do 2022-12-16

 • Świętochłowice

Doskonałe Rozbiórki Ruda Śląska

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: 6m, IVp. ŁAZIENKA, sciana betonowa i posadzka T...

2023-01-01 do 2023-01-09

 • Świętochłowice

Rozbiórka Budynków Ruda Śląska

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Zlecę rozbiórkę betonowego dachu, budynku mieszkalnego, typ domu z cza...

2022-08-08 do 2022-08-16

 • Chorzów

Pierwszorzędne Wyburzenia Ruda Śląska

Przygotowanie wyburzeń dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Więcej informacji prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2022-11-11 do 2022-11-14

 • Zabrze

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 301-500m², Zabrze

Jeśli rozbiórka budynków to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. zainteresowany zgłosił "Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 301-500m²". Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2022-09-22 do 2022-09-30

 • Zabrze

Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Witam, poszukuje firmy do wyburzenia budynku o wymiarach o...

2022-08-19 do 2022-08-27

 • Zabrze

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 6000m², Zabrze

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 6000m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2022-08-19 do 2022-08-27

 • Zabrze

Najlepsze Wyburzenia

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Dzień dobry, Poszukuję firmy do wyburzenia starego(około 100 lat) ceglane...

2022-08-04 do 2022-08-12

 • Zabrze

Dam zlecenie na rozbiórkę fundamentu, do 100m², Zabrze

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: reklama w pasie drogowym Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: rozebranie 2 szt tablic dojazdowych oraz usunięcie podpór stalowy...

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Zabrze

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 301-500m², Zabrze

Jeśli Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to to zlecenie jest właśnie dla Ciebie. Bazując na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2022-09-22 do 2022-09-23

 • Zabrze

Świetne Wyburzania Budynków

Próbujesz znaleźć Klienta jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2022-10-21 do 2022-10-29

 • Zabrze

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Zabrze

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie rozbiórek daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zaprezentuj wyjątkową propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Zabrze
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty