Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Rybniku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 522 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Rybniku

Doskonałe Wyburzenia Rybnik

660 opinii
Wyburzenia Rybnik

Jeśli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od wyburzeń to powierz tę kwestię specjalistom z Broda Trans Bartłomiej Broda. Rybnik i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Ażeby uzyskać ofertę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Profesjonalne Wyburzenia Rybnik

15 opinii
MWTech usługi techniczne - Profesjonalne Wyburzenia Rybnik

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij MWTech usługi techniczne. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Pierwszorzędne Wyburzenia

10 opinii
"MANIEK" MARIUSZ JURCZAK - Pierwszorzędne Wyburzenia Rybnik

Jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od wyburzeń to skorzystaj z kwalifikacji MANIEK MARIUSZ JURCZAK. Rybnik i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Tylko krok dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zobacz!

Aronbud

8 opinii
Aronbud - Rewelacyjne Wyburzanie Ścian Rybnik

Chesz znaleźć dobrego specjalistę z zakresu rewelacyjnego wyburzania ścian z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Aronbud jest do Twojej dyspozycji. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Fantastyczne Kucie Betonu

8 opinii
CZESŁAW-KOD-BUD CZESŁAW KAJTOCH - Fantastyczne Kucie Betonu Rybnik

Chesz znaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu fantastycznego kucia betonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma CZESŁAW-KOD-BUD CZESŁAW KAJTOCH jest gotowa Ci pomóc. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Porządne Wyburzenia, Rozbiórki

3 opinie
Wykop DKJ - Porządne Wyburzenia, Rozbiórki Rybnik

Jeszcze poszukujesz specjalisty od wyburzeń, rozbiórek? Wykorzystaj doświadczenie Wykop DKJ. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Sławomir Kuszowski Usługi koparko-ładowarką

2 opinie
Sławomir Kuszowski Usługi koparko-ładowarką - Najlepsze Wyburzenia Rybnik

Gdy szukasz świetnej współpracy to eksperci z Sławomir Kuszowski Usługi koparko-ładowarką są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Najlepsze Usuwanie Azbestu w Rybniku

1 opinia
Bet Groundworks - Najlepsze Usuwanie Azbestu w Rybniku

Rozbiórka budynków nie ma dla Bet Groundworks żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi w zakresie usuwania azbestu. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

P.K- BUD

1 opinia
P.K- BUD - Rzetelna Firma Wyburzeniowa Rybnik

Myślisz, że najlepsze wyburzenia to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z P.K- BUD posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Pierwszorzędne Kruszenie Betonu

5 opinii
REMSIT TOMASZ WAWRO - Pierwszorzędne Kruszenie Betonu Rybnik

Jesteś zdania, że doskonałe wyburzenia to nieprosty temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Już nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Rybniku (19)

Zapytanie o kruszenie materiałów, 101-200m², Rybnik

Zapytanie o treści - Zapytanie o kruszenie materiałów, 101-200m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz skupia się na Klientach z miejscowości Rybnik i z sąsiednich miast. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Rybnik

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 10m², Rybnik

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Wyburzenie części piętrowego domu po podłodze około 2,5m x 3,2m, pokój na piętr...

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Rybnik

Zlecę wyburzenie obiektu, 101-200m², Rybnik

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-15 do 2023-11-15

 • Rybnik

Zlecę prace rozbiórkowe, 101-200m², Rybnik

Ten Klient uważa, że perfekcyjne wyburzenia, rozbiórki to nieproste zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Zlecę prace rozbiórkowe, 101-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Rybnik

Porządne Wyburzania Budynków Rybnik

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: 9 piętro, stare budownictwo, rybnik Dworek - chodzi o ścianę mię...

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Rybnik

Zapytanie o wyburzenie ścian, 12m², Rybnik

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, szczególnie na obszarze Rybnika, ale także okolicznych miast możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Rybnik

Świetna Firma Wyburzeniowa Rybnik

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-16 do 2023-10-16

 • Rybnik

Rewelacyjne Wyburzenia, Rozbiórki Rybnik

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 30m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2023-10-09 do 2023-10-17

 • Rybnik

Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: Burowany Domek Ogródek Powierzchnia obiektu: 30m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Dzień dobry chcę kupić domek na ogródkach działkowych w Rybniku. Tak, ale...

2023-10-09 do 2023-10-17

 • Rybnik

Zlecę rozbiórkę obiektu, do 100m², Rybnik

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-06 do 2023-10-14

 • Rybnik

Zlecę prace rozbiórkowe, 10m², Rybnik

Dla Klienta wybranie profesjonalnej firmy wyburzeniowej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się i poznać szczegóły zlecenia, niezależnie jako prawdziwy specjalista działający na terenie Rybnika, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

2023-09-22 do 2023-09-30

 • Rybnik

Profesjonalna Rozbiórka Budynków Rybnik

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od lat, szczególnie na obszarze Rybnika, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-09-12 do 2023-09-19

 • Rybnik

Rozbiórki Rybnik

Rodzaj prac: Wyburzenie ściany nośnej i zrobienia podciągu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-12 do 2023-08-20

 • Rybnik

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m², Rybnik

Ten Klient uważa, że porządne wyburzania budynków to niełatwe zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2023-07-26 do 2023-08-03

 • Rybnik

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 2000m², Rybnik

Zleceniodawca szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 2000m². To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Przedstaw dobrą ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-07-10 do 2023-07-18

 • Rybnik

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków

Zleceniodawca szuka dobrej współpracy, pisząc - Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 10m². To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Nie czekaj - zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2023-06-22 do 2023-06-26

 • Rybnik

Doskonałe Rozbiórki

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Do...

2023-06-19 do 2023-06-22

 • Rybnik

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 101-200m², Rybnik

Ten Klient nadal potrzebuje dobrej firmy od rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 101-200m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Rybnik
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty