Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Sosnowcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Sosnowcu

Broda Trans Bartłomiej Broda

657 opinii
Wyburzenia Sosnowiec

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Broda Trans Bartłomiej Broda jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

20 opinii
GW Wyburzenia - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Sosnowiec

Wybranie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci GW Wyburzenia - to prawdziwi specjaliści w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Sosnowca, którzy znają się na swojej pracy. Zarezerwuj termin!

Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo

22 opinie
Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo - Profesjonalne Wyburzenia Sosnowiec

Na wypadek jeśli poszukujesz dobrej firmy od wyburzeń to zaufaj doświadczeniu Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo. Sosnowiec i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Doskonałe Kucie Betonu Sosnowiec

16 opinii
Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Doskonałe Kucie Betonu Sosnowiec

Starasz się odnaleźć godnego uwagi specjalistę z zakresu doskonałego kucia betonu z Sosnowca, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Dominik-KRAK-TRANS-BUD jest gotowa Ci pomóc. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Solidne Kruszenie Betonu Sosnowiec

11 opinii
DACHtherm Daniel Matyl - Solidne Kruszenie Betonu Sosnowiec

Wybierz specjalistów z DACHtherm Daniel Matyl jeśli poszukujesz kompetentnych ludzi do solidnego kruszenia betonu na terenie Sosnowca. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz

1 opinia
Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz - Solidne Wyburzenia Sosnowiec

Firma Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z Sosnowca i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Wyjątkowe Wyburzanie Ścian w Sosnowcu

1 opinia
Buumtrans Beton Towarowy Sp. z o.o. - Wyjątkowe Wyburzanie Ścian w Sosnowcu

Zleć prace dotyczące wyburzania ścian ekspertom z miejscowości Sosnowiec. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Sosnowca są jednymi z najlepszych. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę.

Solidna Rozbiórka Budynków

2 opinie
Jakub Puchała - Solidna Rozbiórka Budynków Sosnowiec

Planujesz wybrać wartego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Jakub Puchała z Sosnowca będzie najszybszą drogą. Mają ofertę dla każdego, nie pożałujesz.

piotr-bud

4 opinie
piotr-bud - Solidne Usuwanie Azbestu Sosnowiec

Osiągnij założone cele dzięki doskonałemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi usuwania azbestu na najwyższym poziomie. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Robotapofachu

2 opinie
Robotapofachu - Pierwszorzędne Wyburzenia Sosnowiec

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od wyburzeń? Wykorzystaj kompetencje Robotapofachu. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Ustal pasujący termin już teraz!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Sosnowcu (20)

Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki Sosnowiec

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: kamienica w Sosnowcu Powierzchnia obiektu: 700m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Kamienica z oficyną do wyburzenia , powierzchnia 7...

2023-09-19 do 2023-09-27
dodano 4 dni temu

 • Sosnowiec

Zapotrzebowanie na kruszenie materiałów, 700m², Sosnowiec

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: kamienica w Sosnowcu Powierzchnia obiektu: 700m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Kamienica z oficyną do wyburzenia Sosnowiec ul.•••...

2023-09-19 do 2023-09-27
dodano 4 dni temu

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 30m², Sosnowiec

Dla Klienta wybranie najwyższej klasy firmy wyburzeniowej nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, niezależnie jako prawdziwy specjalista działający na terenie Sosnowca, którzy znają się na swojej robocie. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na wykucie otworu w ścianie, do 100m², Sosnowiec

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykucie otworu w ścianie, do 100m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Sosnowiec i z sąsiednich miast. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 80m², Sosnowiec

Rodzaj prac: wywiezienie drzewa z rozbiórki domu i postawienie ogrodzenia z siatki Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 80m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-02 do 2023-09-10

 • Sosnowiec

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Sosnowiec

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-11 do 2023-08-19

 • Sosnowiec

Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki

Ten Zleceniodawca nadal poszukuje specjalisty od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-08-10 do 2023-08-18

 • Sosnowiec

Zlecę kruszenie materiałów, 101-200m², Sosnowiec

Jako solidna firma wyburzeniowa oraz prawdziwi profesjonaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają doświadczenie, jesteś idealnym kandydatem dla tego Klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2023-08-06 do 2023-08-14

 • Sosnowiec

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m², Sosnowiec

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-03 do 2023-08-11

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m², Sosnowiec

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: 2023-10-01...

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Sosnowiec

Zlecę wyburzenie obiektu, 201-300m², Sosnowiec

Jeśli rozbiórka budynków na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. zainteresowany zgłosił "Zlecę wyburzenie obiektu, 201-300m²". Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-07-25 do 2023-08-02

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Sosnowiec

Jeśli rozbiórka budynków to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Ten zainteresowany napisał "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m²". Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

2023-07-20 do 2023-07-28

 • Sosnowiec

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, do 100m², Sosnowiec

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-07-07 do 2023-07-15

 • Sosnowiec

Prace rozbiórkowe, 77m², Sosnowiec

Ten Zleceniodawca wciąż poszukuje dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Prace rozbiórkowe, 77m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-06-25 do 2023-06-25

 • Sosnowiec

Staranne Wyburzania Budynków Sosnowiec

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Ziemia,cegła,kamień Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-06-04 do 2023-06-12

 • Sosnowiec

Zlecę rozbiórkę obiektu, 18m², Sosnowiec

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zlecę rozbiórkę obiektu, 18m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie rozbiórek daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zaprezentuj wyjątkową propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

2023-05-30 do 2023-05-31

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m², Sosnowiec

Dla Klienta wybranie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się i poznać szczegóły zlecenia, z własnej inicjatywy jako prawdziwy fachowiec w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Sosnowca, którzy znają się na swojej robocie. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

2023-05-05 do 2023-05-13

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 700m², Sosnowiec

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, głównie na obszarze Sosnowca, ale także przyległych powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-04-27 do 2023-05-05

 • Sosnowiec
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty