Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Sosnowcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Sosnowcu

GW Wyburzenia

19 opinii
Wyburzenia Sosnowiec

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? GW Wyburzenia jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo

18 opinii
Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Sosnowiec

Wybranie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo - to prawdziwi specjaliści w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Sosnowca, którzy znają się na swojej pracy. Zarezerwuj termin!

Profesjonalne Wyburzenia

13 opinii
MK Usługi Katarzyna Michalczuk - Profesjonalne Wyburzenia Sosnowiec

Na wypadek jeśli poszukujesz dobrej firmy od wyburzeń to zaufaj doświadczeniu MK Usługi Katarzyna Michalczuk. Sosnowiec i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Doskonałe Kucie Betonu Sosnowiec

2 opinie
KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan - Doskonałe Kucie Betonu Sosnowiec

Starasz się odnaleźć godnego uwagi specjalistę z zakresu doskonałego kucia betonu z Sosnowca, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan jest gotowa Ci pomóc. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Solidne Kruszenie Betonu Sosnowiec

1 opinia
Buumtrans Beton Towarowy Sp. z o.o. - Solidne Kruszenie Betonu Sosnowiec

Wybierz specjalistów z Buumtrans Beton Towarowy Sp. z o.o. jeśli poszukujesz kompetentnych ludzi do solidnego kruszenia betonu na terenie Sosnowca. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

BOGMAR

1 opinia
BOGMAR - Solidne Wyburzenia Sosnowiec

Firma BOGMAR świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z Sosnowca i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Wyjątkowe Wyburzanie Ścian w Sosnowcu

4 opinie
piotr-bud - Wyjątkowe Wyburzanie Ścian w Sosnowcu

Zleć prace dotyczące wyburzania ścian ekspertom z miejscowości Sosnowiec. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Sosnowca są jednymi z najlepszych. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę.

Solidna Rozbiórka Budynków

1 opinia
Jakub Puchała - Solidna Rozbiórka Budynków Sosnowiec

Planujesz wybrać wartego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Jakub Puchała z Sosnowca będzie najszybszą drogą. Mają ofertę dla każdego, nie pożałujesz.

Daw-Mar Korus Marek

3 opinie
Daw-Mar Korus Marek - Solidne Usuwanie Azbestu Sosnowiec

Osiągnij założone cele dzięki doskonałemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi usuwania azbestu na najwyższym poziomie. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

FUH Solarium Sunrise Marek Okularczyk

1 opinia
FUH Solarium Sunrise Marek Okularczyk - Pierwszorzędne Wyburzenia Sosnowiec

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od wyburzeń? Wykorzystaj kompetencje FUH Solarium Sunrise Marek Okularczyk. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Ustal pasujący termin już teraz!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Sosnowcu (14)

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, do 100m², Sosnowiec

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, do 100m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Jeśli chcesz poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

2023-03-10 do 2023-03-18

 • Sosnowiec

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Sosnowiec

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Zlecę rozbiórkę budynku w zamian za pozyskany materiał (łównie cegła rozb...

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Sosnowiec

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Sosnowiec

Zapytanie o wyburzenie ścian, do 100m², Sosnowiec

Dla Klienta wyszukanie dobrej firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, na własną rękę jako prawdziwy fachowiec w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Sosnowca, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 301-500m², Sosnowiec

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: do wyburzenia dom piętrowy + prace porządkowe na działce o powierzchni o...

2022-12-28 do 2023-01-05

 • Sosnowiec

Doskonała Rozbiórka Budynków Sosnowiec

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-11-20 do 2022-11-28

 • Sosnowiec

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 18m², Sosnowiec

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 18m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Wyburzenie altanki dzialkowej, na terenie rod Zagorze. ...

2022-10-24 do 2022-11-01

 • Sosnowiec

Pierwszorzędne Rozbiórki Sosnowiec

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe in...

2022-10-23 do 2022-10-31

 • Sosnowiec

Prace rozbiórkowe, 301-500m², Sosnowiec

Rodzaj prac: wiercenie w betonie Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Wykonanie 175 szt. poziomych otworów o średnicy fi 20mm w pre...

2022-10-03 do 2022-10-11

 • Sosnowiec

Rozbiórka Budynków

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od kilku lat, szczególnie na obszarze miejscowości Sosnowiec, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2022-09-12 do 2022-09-20

 • Sosnowiec

Perfekcyjne Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-01...

2023-03-01 do 2023-03-09

 • Będzin

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 100m², Będzin

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-01 do 2023-03-09

 • Będzin

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 120m², Czeladź

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 120m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie wyburzań budynków wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2022-09-17 do 2022-09-25

 • Czeladź

Profesjonalna Rozbiórka Budynków

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Śląskie, ale także przyległych miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2022-09-13 do 2022-09-14

 • Czeladź
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty