Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Strzelinie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Strzelinie

Doskonałej Jakości Wyburzenia

11 opinii
Wyburzenia Strzelin

Właśnie wybierasz solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? NOWAK Dariusz Nowak jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

P.H.U Waldemar Ginter

1 opinia
P.H.U Waldemar Ginter - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Strzelin

Zawodowcy z P.H.U Waldemar Ginter to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej rozbiórki budynków. Umów odpowiedni dla Ciebie termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Wyjątkowe Kucie Betonu

1 opinia
Jakub Piątek Usługi Ładowarką Teleskopową - Wyjątkowe Kucie Betonu Strzelin

Firma Jakub Piątek Usługi Ładowarką Teleskopową oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Strzelin oraz przyległych powiatów. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Fantastyczne Kucie Betonu

5 opinii
Gigant - Fantastyczne Kucie Betonu Strzelin

Bez oporów zleć zadanie fantastycznego kucia betonu ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Strzelina i sąsiednich powiatów. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

MACTERM Termoizolacje tel. 505 503 125

3 opinie
MACTERM Termoizolacje tel. 505 503 125 - Doskonałe Wyburzenia w Strzelinie

Jeśli w dalszym ciągu poszukujesz dobrej firmy od wyburzeń to trafiłeś w dobre miejsce - MACTERM Termoizolacje tel. 505 503 125 jest do Twoich usług. Strzelin i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Ażeby uzyskać wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

RAL-BUD Rafał Lesień-Kozica

5 opinii
RAL-BUD Rafał Lesień-Kozica - Dobra Firma Wyburzeniowa Strzelin

Jeżeli interesuje Cię dobra firma wyburzeniowa obsługująca Twój rejon to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia RAL-BUD Rafał Lesień-Kozica. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Porządne Wyburzenia Strzelin

1 opinia
Usługi Ogólnobudowlane - Porządne Wyburzenia Strzelin

Pochłonie Cię sprawne działanie Usługi Ogólnobudowlane w miejscowości Strzelin. Ta firma wyburzeniowa posiada doświadczonych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń zakończą błyskawicznie. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę.

FHU KANNAAN

FHU KANNAAN - Znakomite Wyburzenia Strzelin

Przygotowanie wyburzeń będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. FHU KANNAAN ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Przerób Kamienia Budowlanego Andrzej Grzegorzek

Przerób Kamienia Budowlanego Andrzej Grzegorzek - Profesjonalne Wyburzanie Budynków Strzelin

Poszukujesz specjalisty od wyburzania budynków? Skorzystaj z kwalifikacji Przerób Kamienia Budowlanego Andrzej Grzegorzek. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Profesjonalne Kucie Betonu Strzelin

PPHU "POCHWAŁA" KRZYSZTOF POCHWAŁA - Profesjonalne Kucie Betonu Strzelin

Firma PPHU POCHWAŁA KRZYSZTOF POCHWAŁA świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z miejscowości Strzelin i okolic. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Strzelinie (18)

Dam zlecenie na kruszenie materiałów, 10m², Strzelin

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 4 dni temu

 • Strzelin

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 201-300m², Gościęcice

Olśnij Zleceniodawcę sprawnym działaniem w okolicach Dolnośląskiego. Jako uznana firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie o treści "Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 201-300m²" i dowiedź, że jego realizacja zostanie zakończona szybko. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Gościęcice

Pierwszorzędne Wyburzenia Strzelin

Ten Klient myśli, że pierwszorzędne wyburzenia to skomplikowany temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Wyburzenie budynku murowanego, ok. 300m2". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Henryków

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 201-300m², Jaźwina

Ten Zleceniodawca wciąż poszukuje dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 201-300m², chcąc trafić w dobre miejsce. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania.

2023-02-05 do 2023-02-13

 • Jaźwina

Świetne Wyburzenia, Rozbiórki Strzelin

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-11 do 2023-02-19

 • Jordanów Śląski

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m², Ziębice

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-03-20 do 2023-03-28

 • Ziębice

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 201-300m², Ziębice

Poszukiwana jest wiarygodna firma wyburzeniowa obsługująca Twój rejon. Zapoznaj się zgłoszenia o treści - Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 201-300m². Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Ziębice

Rozbiórka Budynków Strzelin

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: Stodoła poniemiecka Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Odzysk drzewa Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-10-14 do 2022-10-22

 • Przylesie

Niezawodna Firma Wyburzeniowa Strzelin

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Drewno do odzyskania Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia ...

2022-10-25 do 2022-11-02

 • Przylesie

Porządne Rozbiórki Strzelin

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 60m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Węgry

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 70m², Kolnica

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 70m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Dawna stodoła o podstawie 8x8 m h= 7 m w stanie grożącym zawaleniem...

2022-11-20 do 2022-12-01

 • Kolnica

Rozbiórki

Zakres zlecenia: roboty rozbiórkowe Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Kubatura budynku: ok. 2500m3 Kubatura piwnicy: ok. 600m3 Terminy: wstępny termin rozpoczęcia prac rozbiórkowych – marzec 2023r. Informacje dodatko...

2023-01-19 do 2023-01-27

 • Oława

Doskonała Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 650m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Budynek czterokondygnacyjny o kubaturze 2500 m3. Położony w Strzegomianach pr...

2023-01-23 do 2023-01-30

 • Strzegomiany

Prace rozbiórkowe, do 100m², Ząbkowice Śląskie

Rodzaj prac: Rozbiórka pieca kaflowego Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 2 piece kaflowe, 2 pietro Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 mies...

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Ząbkowice Śląskie

Zlecę wyburzenie obiektu, 301-500m², Ząbkowice Śląskie

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Obiekt do rozbiórki znajduje się w Ząbkowicach Śląskich ...

2023-01-17 do 2023-01-25

 • Ząbkowice Śląskie

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 201-300m², Sobótka

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Sobótka

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki

Jeżeli wciąż jako ekspert od wyburzeń, rozbiórek potrzebujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 100m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

2023-02-17 do 2023-02-25

 • Sobótka

Najlepsze Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Cegła,parter+strych .Odzysk cegły. Termin rozpoczęcia prac: 20...

2023-02-24 do 2023-03-04

 • Kotowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty