Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Świętochłowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Świętochłowicach

Doskonałe Wyburzenia w Świętochłowicach

1 opinia
Wyburzenia Świętochłowice

Jeśli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od wyburzeń to powierz tę kwestię specjalistom z Piaskowanie.net. Świętochłowice i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Ażeby uzyskać ofertę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

BizBox Prace Ziemne przyłącza wod-kan

2 opinie
BizBox Prace Ziemne przyłącza wod-kan - Znakomita Firma Wyburzeniowa Świętochłowice

Znakomita firma wyburzeniowa świadcząca swoje usługi w miejscowości Świętochłowice oraz w pobliskich powiatach. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz ofertę.

Rewelacyjne Kruszenie Betonu

1 opinia
Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane ART-BUD - Rewelacyjne Kruszenie Betonu Świętochłowice

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty firmy, której specjalnością jest kruszenie betonu. Dłużej nie zwlekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Jk

Jk - Solidne Wyburzenia Świętochłowice

Zachwyci Cię sprawne działanie Jk w rejonie Świętochłowic. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają dokładnie. Skontaktuj się natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

Dobra Firma Wyburzeniowa Świętochłowice

MPGK Świętochłowice sp. z o.o. - Dobra Firma Wyburzeniowa Świętochłowice

Masz zamiar zlecić kucie betonu, a jeszcze nie wybrałeś firmy wyburzeniowej? MPGK Świętochłowice sp. z o.o. to świetny wybór. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Najlepsze Wyburzenia, Rozbiórki

Zodiak Sp. z o.o. - Najlepsze Wyburzenia, Rozbiórki Świętochłowice

Zodiak Sp. z o.o. oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Świętochłowic i z sąsiednich miast. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Rewelacyjne Wyburzenia

Lk - Rewelacyjne Wyburzenia Świętochłowice

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od wyburzeń? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Lk. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Solidne Kruszenie Betonu Świętochłowice

P.P.H.U. "MAYAR" - Solidne Kruszenie Betonu Świętochłowice

Masz zamiar zlecić kruszenie betonu, a jeszcze nie wybrałeś firmy wyburzeniowej? P.P.H.U. MAYAR to doskonały wybór. Już nie czekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

AMD Sp. z o.o.

AMD Sp. z o.o. - Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki Świętochłowice

Firma wyburzeniowa AMD Sp. z o.o. to prawdziwi profesjonaliści w branży rozbiórki budynków. Swoje usługi oferują w okolicy Świętochłowic. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

P.W Eko-Tor

P.W Eko-Tor - Pierwszorzędne Kruszenie Betonu Świętochłowice

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to główne zalety firmy, której specjalnością jest kruszenie betonu. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Świętochłowicach (16)

Firma Wyburzeniowa Świętochłowice

Dla Klienta namierzenie profesjonalnej firmy wyburzeniowej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się i poznać szczegóły zlecenia, na własną rękę jako prawdziwy profesjonalista działający na terenie Świętochłowic, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2023-03-02 do 2023-03-02

 • Świętochłowice

Dam zlecenie na kruszenie materiałów, 101-200m², Świętochłowice

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: 6m, IVp. ŁAZIENKA, sciana betonowa i posadzka T...

2023-01-01 do 2023-01-09

 • Świętochłowice

Potrzebna ekipa na kruszenie materiałów, 101-200m², Świętochłowice

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: 7 m2, łazienka, posadzka + sciany bet...

2023-01-01 do 2023-01-09

 • Świętochłowice

Profesjonalne Wyburzania Budynków Świętochłowice

Nadal masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od wyburzań budynków. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2022-12-08 do 2022-12-16

 • Świętochłowice

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Świętochłowice

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 65m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informa...

2023-04-14 do 2023-04-22

 • Chorzów

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 25m², Chorzów

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: Domek ogrodowy Powierzchnia obiektu: 25m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-26 do 2023-04-03

 • Chorzów

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 201-300m², Ruda Śląska

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-02-13 do 2023-02-21

 • Ruda Śląska

Zapytanie o kruszenie materiałów, do 100m², Ruda Śląska

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Taras z żelbetonu i betonu zbrojony przed domem z...

2023-05-09 do 2023-05-17

 • Ruda Śląska

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 101-200m², Ruda Śląska

Jeśli rozbiórka budynków to obszar działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Klient napisał "Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 101-200m²". Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2022-12-08 do 2022-12-16

 • Ruda Śląska

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 95m², Ruda Śląska

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 95m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Kubatura około 450 Budynek typu "kostka" z 1971 roku, piwnica z garażem + 1 p...

2023-04-08 do 2023-04-16

 • Ruda Śląska

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 101-200m², Ruda Śląska

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Chodzi o wyburzenie około połowy ściany nośnej w budynku jednor...

2023-04-06 do 2023-04-14

 • Ruda Śląska

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 136m², Ruda Śląska

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 136m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: budynek z cegły Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmow...

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Ruda Śląska

Pierwszorzędne Wyburzenia Świętochłowice

Przygotowanie wyburzeń dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Potrzebna ekipa na rozbiórkę fundamentu, do 100m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Więcej informacji prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-05-12 do 2023-05-20

 • Ruda Śląska

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Ruda Śląska

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-12 do 2023-05-20

 • Ruda Śląska

Rewelacyjne Wyburzenia, Rozbiórki Świętochłowice

To zlecenie o treści - Zapytanie o wyburzenie ścian, 101-200m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Ruda Śląska oraz przyległych powiatów. Złóż propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej.

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Ruda Śląska

Porządne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 66m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 66m2 materiał cegła Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozm...

2023-03-14 do 2023-03-22

 • Ruda Śląska
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty