Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Tarnowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 624 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Tarnowie

"MAAT" Tomasz Gondek

41 opinii
Wyburzenia Tarnów

Oszołomi Cię profesjonalne działanie MAAT Tomasz Gondek w okolicach Tarnowa. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają błyskawicznie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

DIGGER-TRANS

22 opinie
DIGGER-TRANS - Perfekcyjna Firma Wyburzeniowa Tarnów

Właśnie wybierasz solidnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? DIGGER-TRANS będzie najszybszą drogą. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian w Tarnowie

17 opinii
Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian w Tarnowie

Potrzebujesz ekspertów od wysokiej klasy wyburzania ścian w miejscowości Tarnów lub w pobliskim rejonie? Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Doskonałe Wyburzenia Tarnów

6 opinii
Wojciech Witek - Doskonałe Wyburzenia Tarnów

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Wojciech Witek z Tarnowa jest na to skuteczną metodą. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Rewelacyjne Rozbiórki Tarnów

5 opinii
Dominik Filipek - Rewelacyjne Rozbiórki Tarnów

Oszołomi Cię sprawne działanie Dominik Filipek na terenie Tarnowa. Ta firma wyburzeniowa ma wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają szybko i z dokładnością. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan

3 opinie
KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan - Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Tarnów

Pochłonie Cię fachowe działanie KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan w rejonie Tarnowa. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń, rozbiórek zakończą szybko. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Solmar

2 opinie
Solmar - Perfekcyjne Wyburzanie Budynków Tarnów

Oszołomi Cię fachowe działanie Solmar w miejscowości Tarnów. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzania budynków wykonają błyskawicznie. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Profesjonalne Wyburzenia

1 opinia
Usługi Arkadiusz Zabawa - Profesjonalne Wyburzenia Tarnów

Usługi Arkadiusz Zabawa oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Tarnowa oraz przyległych powiatów. Nie trać czasu - zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

Solidne Rozbiórki

1 opinia
PRACOWNIA BUDOWLANA - Solidne Rozbiórki Tarnów

W dalszym ciągu poszukujesz dobrej firmy od rozbiórek? Skorzystaj z kwalifikacji PRACOWNIA BUDOWLANA. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

AMK-TRANS

1 opinia
AMK-TRANS - Wysokiej Klasy Usuwanie Azbestu Tarnów

Chesz znaleźć dobrego specjalistę z zakresu wysokiej klasy usuwania azbestu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma AMK-TRANS jest gotowa Ci pomóc. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Tarnowie (14)

Solidna Rozbiórka Budynków Tarnów

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 233m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Pustak, 4 kondygnacje, bez piwnicy Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia ...

2023-11-18 do 2023-11-18

 • Pawęzów

Solidna Rozbiórka Budynków

Solidna rozbiórka budynków to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-11-09 do 2023-11-17

 • Tarnów

Dam zlecenie na wykucie otworu w ścianie, 50m², Tarnów

Ten Klient uważa, że porządne wyburzania budynków to niełatwe zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykucie otworu w ścianie, 50m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Tarnów

Prace rozbiórkowe, 80m², Tarnów

Rodzaj prac: Właz do piwnicy w podłodze Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 80m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Zlecenie na montaż włazu do piwnicy o wymiarach 60x80 cm. Wlas znajdu...

2023-10-17 do 2023-10-25

 • Tarnów

Firma Wyburzeniowa Tarnów

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Tarnów

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania, które brzmi "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 201-300m²". Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-08-26 do 2023-09-03

 • Tarnów

Porządne Wyburzania Budynków Tarnów

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Małopolskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Szczepanowice

Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-06 do 2023-08-14

 • Bębło

Potrzebna ekipa na wykucie otworu w ścianie, do 100m², Bębło

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Wyburzenie schodów, , kawałek ściany , podlogi w ganku ...

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Bębło

Zlecę wykucie otworu w ścianie, do 100m², Wielka Wieś

Wpraw w zachwyt tego Zlecającego profesjonalnym działaniem w miejscowości Małopolskie. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia o treści "Zlecę wykucie otworu w ścianie, do 100m²" i pokaż, że realizacja wyburzeń, rozbiórek zostanie wykonana błyskawicznie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

2023-09-26 do 2023-10-04

 • Wielka Wieś

Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki Tarnów

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: Taras zewnętrzny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-05-27 do 2023-06-04

 • Wielka Wieś

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, do 100m², Zalasowa

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Stary drewniany dom Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Zalasowa

Prace rozbiórkowe, 100m², Dąbrowa Tarnowska

Rodzaj prac: usunięcie gruzu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: 2023-06-22...

2023-06-22 do 2023-06-30

 • Dąbrowa Tarnowska

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 100m², Smyków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-20 do 2023-09-21

 • Smyków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty