Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Wadowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Wadowicach

Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki Wadowice

5 opinii
Wyburzenia Wadowice

Jeżeli szukasz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Auto-komplex perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Solmar

2 opinie
Solmar - Staranne Wyburzenia Wadowice

Jesteś zdania, że staranne wyburzenia to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z Solmar doradzą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

"DOMO" Jakub Michalik

2 opinie
"DOMO" Jakub Michalik - Najlepsze Rozbiórki Wadowice

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to eksperci z DOMO Jakub Michalik są dla Ciebie idealni. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Jaculo remonty i wykończenia wnętrz

1 opinia
Jaculo remonty i wykończenia wnętrz - Profesjonalne Kruszenie Betonu Wadowice

Powierz zadanie kruszenia betonu profesjonalistom z miejscowości Wadowice. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Wadowic są jednymi z najlepszych. Już teraz określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

CK Jerzy Cierpiał

1 opinia
CK Jerzy Cierpiał - Pierwszorzędne Usuwanie Azbestu Wadowice

Po prostu zleć prace dotyczące usuwania azbestu specjalistom firmy CK Jerzy Cierpiał z miejscowości Wadowice. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Wadowic są jednymi z najlepszych. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Sprzęt bud

1 opinia
Sprzęt bud - Dobra Firma Wyburzeniowa Wadowice

Jeżeli interesuje Cię dobra firma wyburzeniowa obsługująca Twój rejon to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Sprzęt bud. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

EL-BRAKS Kamil Brańka

8 opinii
EL-BRAKS Kamil Brańka - Solidne Rozbiórki Wadowice

Na wypadek jeśli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od rozbiórek to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia EL-BRAKS Kamil Brańka. Wadowice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Rewelacyjne Kucie Betonu Wadowice

1 opinia
TARBUD - Rewelacyjne Kucie Betonu Wadowice

Dobra firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Wadowice oraz w przyległych miastach. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Marcin Mlastek

1 opinia
Marcin Mlastek - Świetne Rozbiórki Wadowice

Nadal szukasz specjalisty od rozbiórek? Powierz tę kwestię specjalistom z Marcin Mlastek. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Solidne Wyburzanie Budynków w Wadowicach

1 opinia
Ogro-budex - Solidne Wyburzanie Budynków w Wadowicach

Po prostu zleć prace dotyczące kruszenia betonu specjalistom firmy Ogro-budex z miejscowości Wadowice. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Wadowic nie mają sobie równych. Już teraz określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Wadowicach (18)

Potrzebna ekipa na rozbiórkę stropodachu, 201-300m², Wadowice

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Zlecę wykonanie rozbiórki dachu dwuspadowego ...

2022-10-03 do 2022-10-11

 • Wadowice

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Wadowice

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Zakres prac dotyczy prac rozbiórkowych istniejących budynków. Z...

2022-09-30 do 2022-10-08

 • Witanowice

Solidna Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: Rozbiórka schodów Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Podest betonowy przy wejściu do budynku ok 2m2 powierzchni około pół metra gru...

2022-09-08 do 2022-09-16

 • Brzeźnica

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania, które brzmi "Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 140m²". Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2022-08-28 do 2022-09-05

 • Kalwaria Zebrzydowska

Wyburzania Budynków Wadowice

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Budowa od wrz...

2022-08-17 do 2022-08-25

 • Wadowice

Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: Przewierty pod drogą pod instalacje gazowe Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-08-07 do 2022-08-15

 • Sucha Beskidzka

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Wykonanie otworu z podciągiem w scianie nośnej na szerokość 2 m i 3 m. Usłu...

2023-01-18 do 2023-01-26

 • Polanka Wielka

Zapytanie o wyburzenie obiektu, do 100m², Liszki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-15 do 2023-01-19

 • Liszki

Zapytanie o usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 50m², Płaza

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-08-11 do 2022-08-19

 • Płaza

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki Wadowice

Rodzaj prac: Wyburzenie ścian, klatki schodowej, powiększenie otworów okkiennych Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: - kucie klatk...

2023-01-21 do 2023-01-29

 • Myślenice

Znakomite Rozbiórki Wadowice

Zachwyć tego Klienta sprawnym działaniem w rejonie Myślenic. Jako uznana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia o treści "Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m²" i udowodnij, że realizacja rozbiórek zostanie zakończona błyskawicznie. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

2022-12-16 do 2022-12-24

 • Myślenice

Pierwszorzędne Wyburzenia Wadowice

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: Stodoła Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Stodoła deskowana (material do sprzedania) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w...

2022-11-08 do 2022-11-16

 • Myślenice

Godna Zaufania Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Zawoja

Rozbiórki

Ten Zleceniodawca wciąż potrzebuje dobrej firmy od rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Prace rozbiórkowe, 53m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2023-01-17 do 2023-01-24

 • Wrząsowice

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 53m², Wrząsowice

Rodzaj prac: Rozbiórka części domu w zabudowie bliźniaczej wraz z budową ściany i ociepleniem ściany szczytowej pozostawionej części budynku. Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 53m² Usługa obejmuje wywóz g...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Wrząsowice

Rozbiórki

Przygotowanie rozbiórek dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zlecę prace rozbiórkowe, 53m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Wrząsowice

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Krzeszowice

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2022-07-29 do 2022-08-06

 • Krzeszowice

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m², Oświęcim

Wykonanie wyburzań budynków z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zaproponuj termin już teraz!

2022-12-09 do 2022-12-09

 • Oświęcim
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty