Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Warszawie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Warszawie

IMPONDERABILIA

35 opinii
Wyburzenia Warszawa

Bez oporów zleć usługę pierwszorzędnego usuwania azbestu profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Warszawy i pobliskich miast. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Ew-trans S.C. G. Rozbiórki i wyburzenia budynków, roboty ziemne.

26 opinii
Ew-trans S.C. G. Rozbiórki i wyburzenia budynków, roboty ziemne. - Doskonałe Wyburzanie Ścian Warszawa

Chesz znaleźć solidnego specjalistę z zakresu doskonałego wyburzania ścian z Warszawy, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Ew-trans S.C. G. Rozbiórki i wyburzenia budynków roboty ziemne. jest gotowa Ci pomóc. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Dariusz Ryś

14 opinii
Dariusz Ryś - Doskonałej Jakości Wyburzenia, Rozbiórki Warszawa

Na wypadek jeśli poszukujesz ekspertów od wyburzeń, rozbiórek to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Dariusz Ryś. Warszawa to główny obszar ich działania. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Rewelacyjne Kucie Betonu

5 opinii
Przemyk - Rewelacyjne Kucie Betonu Warszawa

Wybierz tych specjalistów jeśli poszukujesz kompetentnych ludzi do rewelacyjnego kucia betonu na terenie Warszawy lub okolicy. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Solidne Usuwanie Azbestu Warszawa

4 opinie
STD JAROSŁAW DĄBROWSKI - Solidne Usuwanie Azbestu Warszawa

Po prostu zleć usługę usuwania azbestu profesjonalistom z miejscowości Warszawa. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Warszawy są jednymi z najlepszych. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

R.M.K Cleaning Service

3 opinie
R.M.K Cleaning Service - Doskonałe Usuwanie Azbestu Warszawa

Zatrudnij tę firmę jeśli poszukujesz właściwych ludzi do doskonałego usuwania azbestu na terenie Warszawy. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

AD INWEST Sp. z o.o.

2 opinie
AD INWEST Sp. z o.o. - Wyjątkowa Firma Wyburzeniowa Warszawa

Zachwyci Cię fachowe działanie AD INWEST Sp. z o.o. w rejonie Warszawy. Ta firma wyburzeniowa posiada sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń, rozbiórek zakończą dokładnie. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

Perfekcyjne Usuwanie Azbestu Warszawa

1 opinia
PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN - Perfekcyjne Usuwanie Azbestu Warszawa

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii usuwania azbestu z Warszawy. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Roboty Ziemne Lubański Kamil

1 opinia
Roboty Ziemne Lubański Kamil - Wyjątkowe Usuwanie Azbestu Warszawa

Starasz się odnaleźć sprawdzonego fachowca z zakresu wyjątkowego usuwania azbestu do realizacji zaplanowanych działań? Firma Roboty Ziemne Lubański Kamil jest gotowa Ci pomóc. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Pierwszorzędne Kruszenie Betonu w Warszawie

1 opinia
ELL-MAR FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA E.ZGLECZ - Pierwszorzędne Kruszenie Betonu w Warszawie

W przypadku, gdy potrzebujesz pierwszorzędnego kruszenia betonu i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to powierz tę kwestię specjalistom. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Warszawie (136)

Dam zlecenie na rozbiórkę stropodachu, 20m², Warszawa

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: Użyteczności publicznej Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Zlecę wykonanie rozbiórki daszku 12x1,6 m Termin rozpoczęcia prac: w...

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 2 dni temu

 • Warszawa

Rewelacyjna Firma Wyburzeniowa Warszawa

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: Dom Kultury Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Zlecę wykonanie wyburzenia daszku 12x1,6 m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu mies...

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 2 dni temu

 • Warszawa

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 2000m², Warszawa

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 2000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: 2023-09-20...

2023-09-20 do 2023-09-28
dodano 3 dni temu

 • Warszawa

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m², Warszawa

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zaproponuj termin od razu!

2023-09-19 do 2023-09-27
dodano 4 dni temu

 • Warszawa

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Warszawa

Jeśli rozbiórka budynków to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten zainteresowany napisał "Prace rozbiórkowe, 101-200m²". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-09-19 do 2023-09-27
dodano 4 dni temu

 • Warszawa

Zapotrzebowanie na wykucie otworu w ścianie, 45m², Warszawa

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 45m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Przeniesienie otworu drzwiowego i demontaż części ścianki dz...

2023-09-16 do 2023-09-16

 • Warszawa

Szukam firmy do wyburzeń, 1500m, Warszawa

Zakres zlecenia: prace wyburzeniowe wewnętrzne Powierzchnia: 1500m2 Dostawca materiałów: sama robocizna Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz Informacje wojskowe: ponieważ prace prowadzone są na terenie jedn...

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Warszawa

Zapytanie o wyburzenie ścian, 39m², Warszawa

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 39m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Warszawa

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, do 100m², Warszawa

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako dobry specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Warszawa

Profesjonalne Wyburzania Budynków Warszawa

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zlecę wyburzenie ścian, do 100m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Warszawa

Perfekcyjne Wyburzenia Warszawa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 35m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: sa to 2 budynki okolo 15m2 oraz 20m2 Termin rozpoczęcia prac: do ...

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Warszawa

Rozbiórki Warszawa

Ten Klient poszukuje dobrej firmy od rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 40m², chcąc trafić w dobre miejsce. Zapraszamy do kontaktu.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Warszawa

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 100m², Warszawa

Ten Klient uważa, że perfekcyjne wyburzenia, rozbiórki to niełatwy temat. Napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Warszawa

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m², Warszawa

Olśnij Zlecającego profesjonalnym działaniem na terenie Warszawy. Jako uznana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia "Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m²" i pokaż, że realizacja wyburzeń zostanie zakończona dokładnie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Warszawa

Świetne Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-03 do 2023-09-11

 • Warszawa

Profesjonalna Rozbiórka Budynków

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Warszawa, ale także przyległych miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Warszawa

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 18m², Warszawa

Ten Klient jest zdania, że najlepsze wyburzenia to skomplikowany temat. Wysłał zapytanie o treści "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 18m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Warszawa

Zlecę rozbiórkę stropodachu, 66m², Warszawa

Ten Zleceniodawca nadal potrzebuje dobrej firmy od wyburzeń. Napisał zlecenie o treści - Zlecę rozbiórkę stropodachu, 66m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Warszawa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty