Kategorie
Szukaj

Wyburzenia we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 460 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek we Wrocławiu

Pierwszorzędne Usuwanie Azbestu

54 opinie
Wyburzenia Wrocław

BUD-TEAM to eksperci od rozbiórki budynków i usuwania azbestu, świadczący usługi dla Klientów z Wrocławia i przyległych powiatów. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Panda Wywózki Sp.z o.o.

11 opinii
Panda Wywózki Sp.z o.o. - Solidne Wyburzenia Wrocław

Planujesz wybrać wartego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Panda Wywózki Sp.z o.o. z Wrocławia będzie najszybszą drogą. Mają ofertę dla każdego, nie pożałujesz.

MAT-BUD

23 opinie
MAT-BUD - Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Wrocław

Nadal szukasz specjalisty od wyburzeń, rozbiórek? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry MAT-BUD. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Znakomite Wyburzenia we Wrocławiu

10 opinii
Bud-Car SP. z o.o., Sp. k. - Znakomite Wyburzenia we Wrocławiu

Chcesz znaleźć wartego zaufania specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Bud-Car SP. z o.o. Sp. k. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chcesz uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Solidne Kucie Betonu Wrocław

6 opinii
Janusz Opaliński - Solidne Kucie Betonu Wrocław

Uniknij problemów i zleć prace specjalistom od kucia betonu z Wrocławia. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Staranne Wyburzanie Budynków

4 opinie
PR Merta&Merta Sp. z.o.o - Staranne Wyburzanie Budynków Wrocław

Jeśli potrzebujesz dobrej firmy od wyburzania budynków to wykorzystaj doświadczenie PR MertaMerta Sp. z.o.o. Wrocław - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Najlepsze Usuwanie Azbestu Wrocław

3 opinie
LIGNEUS.PL - Najlepsze Usuwanie Azbestu Wrocław

Rozbiórka budynków nie ma dla LIGNEUS.PL żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi w zakresie usuwania azbestu. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Robert Psykala

2 opinie
Robert Psykala - Profesjonalne Kruszenie Betonu Wrocław

Powierz zadanie kruszenia betonu profesjonalistom z miejscowości Wrocław. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Wrocławia są jednymi z najlepszych. Już teraz określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Profesjonalne Rozbiórki

1 opinia
Lizak Piotr Mati Roboty Ziemne - Profesjonalne Rozbiórki Wrocław

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Lizak Piotr Mati Roboty Ziemne są dla Ciebie idealni. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Najlepsze Wyburzenia

1 opinia
Firma Usługowo-Handlowa SOS Tomasz Zawadzki - Najlepsze Wyburzenia Wrocław

Wciąż szukasz profesjonalistów od wyburzeń? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Firma Usługowo-Handlowa SOS Tomasz Zawadzki. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Aktualne zlecenia na wyburzenia we Wrocławiu (77)

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Wrocław

Zleceniodawca szuka dobrej współpracy, pisząc - Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 45m². To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Nie czekaj - zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2023-09-28 do 2023-10-06
dodano wczoraj o 19:01

 • Wrocław

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 101-200m², Wrocław

Rodzaj prac: Skucie posadzek, rozbiórka komina Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Planuje zmianę ogrzewania z grzejnikowego na p...

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 2 dni temu

 • Wrocław

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: 80m2 skucie posadzki i jednej sciany Termin rozpoczęcia prac: w ciągu mies...

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 7 dni temu

 • Wrocław

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Wrocław

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Rozbiórka . Wyburzanie Termin rozpoczęcia prac: w c...

2023-09-28 do 2023-09-28

 • Wrocław

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 301-500m², Wrocław

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-27 do 2023-09-27

 • Wrocław

Doskonałe Wyburzenia, Rozbiórki Wrocław

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

2023-09-20 do 2023-09-28

 • Wrocław

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 350m², Wrocław

Rodzaj prac: Skucie tynków Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 350m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Zapraszam do przedstawienia oferty na: 1. skucie tynków - obmiar - 35...

2023-09-17 do 2023-09-25

 • Wrocław

Godna Zaufania Firma Wyburzeniowa Wrocław

Jako godna zaufania firma wyburzeniowa i prawdziwi specjaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają niezbędne doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać wycenę.

2023-09-15 do 2023-09-23

 • Wrocław

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 100m², Wrocław

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Do wyburzenia są 3 ściany działowe. Skucie płytek ściany i podłoga w kuchni...

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Wrocław

Solidne Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Zlecę wykonanie poszerzenia wnęki drzwiowej. Obecnie są drzwi 80x1...

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Wrocław

Znakomite Wyburzania Budynków Wrocław

To zlecenie o treści - Zapytanie o kruszenie materiałów, 10m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z Wrocławia oraz przyległych powiatów. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Wrocław

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 20m², Wrocław

Ten Klient myśli, że znakomite wyburzania budynków to nieproste zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 20m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Wrocław

Pierwszorzędna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: Wyburzenia ścian, wykucia otworów, usunięcie starych powłok ścian sufitów, podłóg, wzmocnienie ścin nośnych,wkładanie stalowych nadproży Rodzaj obiektu: Szeregówka Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wy...

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Wrocław

Zlecę wyburzenie obiektu, 1000m², Wrocław

Przygotowanie wyburzeń dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecę wyburzenie obiektu, 1000m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-09-03 do 2023-09-11

 • Wrocław

Solidna Rozbiórka Budynków

Dla Klienta namierzenie solidnej firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, na własną rękę jako prawdziwy fachowiec w kwestii rozbiórki budynków działający w rejonie Wrocławia, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Wrocław

Zlecę wyburzenie obiektu, 50m², Wrocław

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Do wyburzenia są dwa obiekty, jeden z nich ma ok. 50m2 natomiast d...

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Wrocław

Próbujesz znaleźć Klienta jako sprawdzony profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Wrocławia. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zaproponuj termin od razu!

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Wrocław

Dobra Firma Wyburzeniowa

Klient zgłosił "Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m²". Jako dobra firma wyburzeniowa, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, musisz tylko wyrazić zainteresowanie nawiązaniem współpracy, a Klienci przekonają się o profesjonalnej obsłudze. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-08-04 do 2023-08-12

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty