Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Zawierciu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 957 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Zawierciu

Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo

18 opinii
Wyburzenia Zawiercie

Jeżeli potrzebujesz wysokiej klasy kucia betonu w rejonie Zawiercia i szukasz rozwiązań z najwyższej półki to powierz tę kwestię specjalistom. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Profesjonalne Wyburzanie Budynków

13 opinii
Wojciech Furgacz - Profesjonalne Wyburzanie Budynków Zawiercie

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od wyburzania budynków? Skorzystaj z doświadczenia Wojciech Furgacz. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Moto-Kuźnia Justyna Maślankiewicz

5 opinii
Moto-Kuźnia Justyna Maślankiewicz - Doskonała Rozbiórka Budynków Zawiercie

Rozbiórka budynków to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są zawodowcami w tym fachu. Ażeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Świetne Wyburzenia Zawiercie

1 opinia
Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz - Świetne Wyburzenia Zawiercie

Uważasz, że świetne wyburzenia to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian w Zawierciu

1 opinia
Budowlaniec - Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian w Zawierciu

Kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest wyburzanie ścian. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Termo-bud Rafał Karwa

22 opinie
Termo-bud Rafał Karwa - Najlepsze Wyburzenia Zawiercie

Właśnie wybierasz rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Termo-bud Rafał Karwa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

TT Trans Paweł Tworek

1 opinia
TT Trans Paweł Tworek - Staranne Wyburzenia Zawiercie

Podekscytuje Cię sprawne działanie TT Trans Paweł Tworek w okolicach Zawiercia. Ta firma wyburzeniowa posiada sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają błyskawicznie. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

MAR-KAR

2 opinie
MAR-KAR - Pierwszorzędne Usuwanie Azbestu Zawiercie

Po prostu zleć usługę usuwania azbestu fachowcom z miejscowości Zawiercie. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Na terenie Zawiercia nie mają sobie równych. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Poziom 25 Piotr Sudoł

3 opinie
Poziom 25 Piotr Sudoł - Porządne Wyburzenia Zawiercie

Kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest wyburzanie ścian. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

PROFIS

2 opinie
PROFIS - Rewelacyjne Rozbiórki Zawiercie

Uwierz fachowcom w dziedzinie rozbiórek i zatrudnij PROFIS. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Zawierciu (16)

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 50m², Irządze

Przygotowanie wyburzeń, rozbiórek dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 50m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 2 dni temu

 • Irządze

Doskonałe Rozbiórki Zawiercie

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Obiekt zbudowany z pustaka o wymiarach 5/7 Termin rozpoczęcia prac...

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Zawiercie

Potrzebna ekipa na kruszenie materiałów, 101-200m², Łazy

Chcesz znaleźć zlecenia jako dobry specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Śląskiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

2022-12-31 do 2023-01-08

 • Łazy

Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m², Zawiercie

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-11-20 do 2022-11-28

 • Zawiercie

Zlecę rozbiórkę obiektu, 20m², Łazy

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: proszę o informacje dotyczące ceny za rozbiórkę wiaty garażowej ( o...

2022-10-05 do 2022-10-13

 • Łazy

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 20m², Łazy

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: proszę o informacje dotyczące ceny za rozbiórkę wiaty garażowej ( o...

2022-10-05 do 2022-10-13

 • Łazy

Rewelacyjne Wyburzenia Zawiercie

Jeżeli jeszcze jako profesjonalista od wyburzeń szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Zawiercia bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeszcze dziś zadzwoń do niego.

2022-09-05 do 2022-09-13

 • Zawiercie

Solidne Rozbiórki

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 50m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie rozbiórek wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2022-09-02 do 2022-09-10

 • Zawiercie

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 40m², Zawiercie

Oczaruj Zleceniodawcę sprawnym działaniem na terenie Zawiercia. Jako uznana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia "Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 40m²" i udowodnij, że realizacja wyburzeń zostanie wykonana z należytą uwagą. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

2022-09-01 do 2022-09-09

 • Zawiercie

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m², Włodowice

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Obecnie na budynku jest eternit do ściągnięcia . Termin rozpo...

2022-08-30 do 2022-09-07

 • Włodowice

Solidna Rozbiórka Budynków Zawiercie

Klient szuka dobrej współpracy, pisząc - Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m². To zlecenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin już teraz!

2022-08-10 do 2022-08-18

 • _

Rewelacyjne Wyburzenia

Ten Zlecający wciąż poszukuje profesjonalistów od wyburzeń. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 30m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Przedłóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

2022-08-20 do 2022-08-28

 • Myszków

Potrzebna ekipa na rozbiórkę stropodachu, 50m², Myszków

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Cały budynek jest 10 m na 5 .stoi z trzech stron w granicy ,poddasze zosta...

2022-08-06 do 2022-08-14

 • Myszków

Profesjonalne Rozbiórki

Wpraw w zachwyt Zlecającego sprawnym działaniem w rejonie Myszkowa. Jako uznana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia "Zapytanie o wyburzenie obiektu, 50m²" i pokaż, że realizacja rozbiórek zostanie zakończona dokładnie. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

2022-08-27 do 2022-09-04

 • Myszków

Porządne Wyburzenia, Rozbiórki Zawiercie

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: 2 pietro , stodola , do rozbiurki : dach wydesk...

2022-08-02 do 2022-08-10

 • Myszków

Wyburzenia

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: budynek z cegły, demontaż dachu, blachy kompleksowo. Termin r...

2022-09-09 do 2022-09-17

 • Ostrów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty