Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Żorach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 625 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Żorach

Fenomenalna Firma Wyburzeniowa

15 opinii
Wyburzenia Żory

Gdy szukasz dobrej współpracy to specjaliści z MWTech usługi techniczne są dla Ciebie idealni. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Porządne Wyburzenia w Żorach

10 opinii
"MANIEK" MARIUSZ JURCZAK - Porządne Wyburzenia w Żorach

Pochłonie Cię sprawne działanie MANIEK MARIUSZ JURCZAK w miejscowości Żory. Ta firma wyburzeniowa posiada doświadczonych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń zakończą błyskawicznie. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę.

Kamil Kowalski K&D- Izolacje

19 opinii
Kamil Kowalski K&D- Izolacje - Doskonałe Rozbiórki Żory

Kamil Kowalski KD- Izolacje świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Żor i z sąsiednich miast. Już teraz skontaktuj się z nimi.

Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian Żory

5 opinii
WalBudŻory - Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian Żory

Potrzebujesz ekspertów od wysokiej klasy wyburzania ścian w miejscowości Żory lub w pobliskim rejonie? Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

P.H.U. DA-SEW Przemysław Kustosik

1 opinia
P.H.U. DA-SEW Przemysław Kustosik - Świetne Rozbiórki Żory

Pochłonie Cię fachowe działanie P.H.U. DA-SEW Przemysław Kustosik w rejonie Żor. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek zakończą dokładnie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - zobacz!

Dach-Pol

1 opinia
Dach-Pol - Doskonałej Jakości Wyburzenia Żory

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Dach-Pol jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Profesjonalne Wyburzenia Żory

1 opinia
FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA JACEK KUPCZAK - Profesjonalne Wyburzenia Żory

FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA JACEK KUPCZAK oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Żor oraz przyległych powiatów. Nie trać czasu - zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

Solidne Kruszenie Betonu

1 opinia
Prywatna - Solidne Kruszenie Betonu Żory

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Prywatna są dla Ciebie idealni. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Wiolka Fabian Zaborski

1 opinia
Wiolka Fabian Zaborski - Solidne Usuwanie Azbestu Żory

Atrakcyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest usuwanie azbestu. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Serwis Kaiser Waldemar

3 opinie
Serwis Kaiser Waldemar - Perfekcyjna Firma Wyburzeniowa Żory

Właśnie wybierasz solidnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Serwis Kaiser Waldemar będzie najszybszą drogą. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Żorach (16)

Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Żory

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: na wolnej przestrzeni Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Żory

Zlecę prace rozbiórkowe, 301-500m², Żory

Rodzaj prac: Pocięcie i polupanie drzewa Rodzaj obiektu: Drzewo pociąć i polupac Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-19 do 2023-08-27

 • Żory

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Żory

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Żory

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Żory

Jeśli Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Ciebie. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-07-05 do 2023-07-13

 • Żory

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Żory

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z Żor i z sąsiednich miast. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Żory

Profesjonalne Rozbiórki Żory

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Dam zlecenie na rozbiórkę fundamentu, 50m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie rozbiórek daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Jastrzębie-Zdrój

Pierwszorzędne Wyburzania Budynków Żory

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-05-27 do 2023-06-04

 • Jastrzębie-Zdrój

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Jastrzębie-Zdrój

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 101-200m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Jastrzębie-Zdrój

Solidne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: 2 pietra, bez dachu stropy drewniane bud. z cegły Termin rozpoczęcia pr...

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Jastrzębie-Zdrój

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Jastrzębie-Zdrój

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, szczególnie na obszarze Jastrzębia Zdroju, ale także okolicznych miast możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Jastrzębie-Zdrój

Pierwszorzędne Wyburzenia Żory

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 180m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-06-20 do 2023-06-28

 • Jastrzębie-Zdrój

Profesjonalne Wyburzenia

Zachwyć Klienta sprawnym działaniem w okolicach Jastrzębia Zdroju. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m²" i zapewnij, że realizacja wyburzeń zostanie zakończona szybko. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Jastrzębie-Zdrój

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 10m², Orzesze

W dalszym ciągu możesz odpowiedzieć na ogłoszenie Zlecającego jako dobra firma od wyburzań budynków. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-09-25 do 2023-10-03

 • Orzesze

Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 40m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Zlecę wyburzenie budynku gospodarczego o wymiarach ok. 9m x 5m x 4...

2023-09-26 do 2023-10-04

 • Orzesze

Zapotrzebowanie na rozbiórkę stropodachu, 40m², Orzesze

Ten Klient uważa, że perfekcyjne wyburzenia, rozbiórki to nieprosty temat. Napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na rozbiórkę stropodachu, 40m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2023-09-23 do 2023-10-01

 • Orzesze

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 201-300m², Orzesze

Rozbiórka budynków nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zlecenia, które brzmi "Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 201-300m²". Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Orzesze
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty