Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Sokołowie Podlaskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
654 044 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Sokołowie Podlaskim

Inwest-kom

2 opinie
Wyburzenia Sokołów Podlaski

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć prace specjalistom od wyburzania ścian z Sokołowa Podlaskiego. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Doskonałej Jakości Rozbiórki

1 opinia
DOMAG Andrzej Domagała - Doskonałej Jakości Rozbiórki Sokołów Podlaski

Jeśli potrzebujesz dobrej firmy od rozbiórek to trafiłeś w dobre miejsce - DOMAG Andrzej Domagała jest do Twoich usług. Sokołów Podlaski to główny obszar ich działania. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

AGMET

AGMET - Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Sokołów Podlaski

Według Ciebie pierwszorzędne wyburzenia, rozbiórki to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z AGMET dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

CEKOP P.U.H

CEKOP P.U.H - Świetne Rozbiórki Sokołów Podlaski

Nadal szukasz specjalisty od rozbiórek? Powierz tę kwestię specjalistom z CEKOP P.U.H. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

ZUH Anna Kozłowska

ZUH Anna Kozłowska - Porządne Wyburzenia Sokołów Podlaski

Pochłonie Cię sprawne działanie ZUH Anna Kozłowska w okolicach Sokołowa Podlaskiego. Ta firma wyburzeniowa posiada doświadczonych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń zakończą błyskawicznie. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Sokołów Podlaski

Wirpol - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Sokołów Podlaski

Oferuje usługi z zakresu rozbiórki budynków od lat, głównie na obszarze Sokołowa Podlaskiego, ale także okolicznych miast. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Solidne Rozbiórki

Usługi Remontowo-Budowlane Stanisław Kierylak - Solidne Rozbiórki Sokołów Podlaski

Zaufaj specjalistom w dziedzinie rozbiórek i zatrudnij Usługi Remontowo-Budowlane Stanisław Kierylak. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Solidne Wyburzanie Ścian Sokołów Podlaski

Łukasz - Solidne Wyburzanie Ścian Sokołów Podlaski

Łukasz oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Sokołowa Podlaskiego oraz przyległych powiatów. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Profesjonalne Kucie Betonu

PHU Edyta Protasiuk - Profesjonalne Kucie Betonu Sokołów Podlaski

Po prostu zleć usługę kucia betonu profesjonalistom firmy PHU Edyta Protasiuk z miejscowości Sokołów Podlaski. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Sokołowa Podlaskiego są jednymi z najlepszych. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Świetne Wyburzenia, Rozbiórki w Sokołowie Podlaskim

Daniel Niemirka - Świetne Wyburzenia, Rozbiórki w Sokołowie Podlaskim

Uważasz, że świetne wyburzenia, rozbiórki to trudny temat? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Sokołowie Podlaskim (14)

Godna Zaufania Firma Wyburzeniowa Sokołów Podlaski

Skontaktuj się z Klientem jako godna zaufania firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Mazowieckie i w pobliskich miastach. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-07-20 do 2024-07-28
dodano 4 dni temu

 • Kosów Lacki

Rozbiórka Budynków Sokołów Podlaski

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: Cześć murowana cześć drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wybu...

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Sokołów Podlaski

Wyburzenia, Rozbiórki Sokołów Podlaski

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub ...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Wieska-Wieś

Rzetelna Firma Wyburzeniowa

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: nie, K...

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Wieska-Wieś

Wyburzenia, Rozbiórki

Jeżeli jeszcze jako profesjonalista od wyburzeń, rozbiórek poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Sokołowa Podlaskiego z pewnością dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Sokołów Podlaski

Zapytanie o wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m², Borzychy

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę:...

2024-06-23 do 2024-07-01

 • Borzychy

Rozbiórki Sokołów Podlaski

Ten Zleceniodawca wciąż potrzebuje dobrej firmy od rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na wyburzenie garażu, 101-150m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2024-04-27 do 2024-05-05

 • Nur

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 20m², Stare Opole

Zakres zlecenia: wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: do 20m² Wywóz odpadów budowlanych: nie Dodatkowe informacje: Jest to ściana dzieląca pokój z kuchnią w litre L Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Stare opole

Zlecę wyburzenie ścian, do 20m², Stare Opole

Zakres zlecenia: wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: do 20m² Wywóz odpadów budowlanych: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Stare opole

Dam zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 151-200m², Siedlce

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę:...

2024-02-04 do 2024-02-12

 • Siedlce

Zlecenie na wyburzenie garażu, 201-300m², Siedlce

Dla Klienta wyszukanie godnej zaufania firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się i nawiązać współpracę, samodzielnie jako prawdziwy specjalista działający na terenie Siedlec, którzy znają się na swojej pracy. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-03-16 do 2024-03-24

 • Siedlce

Zapotrzebowanie na prace rozbiórkowe, do 50m², Siedlce

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie na wyburzenie lub rozbió...

2024-07-19 do 2024-07-27
dodano 5 dni temu

 • Siedlce

Świetne Wyburzenia Sokołów Podlaski

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub ...

2024-03-15 do 2024-03-23

 • Siedlce

Zlecenie na wyburzenie garażu, budynku mieszkalnego, 101-150m², Siedlce

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy, budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolen...

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Siedlce
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty