Pobierz bezpłatny poradnik

 

Hydroizolacja fundamentów - materiały i wykonanie

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK - po prostu ZALOGUJ SIĘ na swoim koncie

Jonizator i filtr HEPA w jednym urządzeniu

Redakcja  |  21-04-2020
Jonizator i filtr HEPA w jednym urządzeniu
Jonizator i filtr HEPA w jednym urządzeniu
Fot. Midea

Klimatyzacja zadba już nie tylko o komfort w pomieszczeniu, ale też o nasze zdrowie, dzięki połączeniu funkcji grzania i chłodzenia z jonizatorem i filtrem HEPA. Co najważniejsze – urządzenie nie traci przy tym na swojej funkcjonalności, jego pierwotne przeznaczenie pozostaje bez zmian.

Na odczucie komfortu w pomieszczeniach wpływa nie tylko temperatura, ale i czystość powietrza. Jej miarą jest stopień zanieczyszczania pyłami, gazami, parami oraz zapachami. To zjonizowane powietrze, a właściwie rozmiary jonów, ich biegunowość, koncentracja w powietrzu i własności fizykochemiczne nośników jonów (aerozole, bakterie) oddziałują na ludzki organizm.

Korzystne działanie wykazują jony małe – zarówno dodatnie, jak i ujemne – oraz ujemne wszystkich rozmiarów. Powietrze zawierające przeważającą liczbę jonów ujemnych powoduje odczucie świeżości, a zatem dobrze wpływa na nasze samopoczucie.

Czy wiesz: Dlaczego szyby parują?

Niekorzystny jest natomiast wpływ na organizm ludzki jonów dodatnich. Unoszące się w powietrzu pyły i bakterie mają zasadniczo ładunek dodatni. Tak więc takie duszne i zapylone powietrze powoduje zmęczenie, znużenie i spadek koncentracji. W takim pomieszczeniu ma się wrażenie suchości powietrza i podrażnienia błon śluzowych. Człowiek jest generatorem dużych jonów dodatnich. Przebywanie kilku osób w pomieszczeniu zamkniętym prowadzi zatem do niekorzystnego stanu jonizacji powietrza w stosunku do powietrza zewnętrznego [1].

W takich warunkach sprawdzi się urządzenie posiadające Super Jonizator marki Midea. Split serii BLANC, dzięki swojej funkcjonalności, może zapewnić świeże i zdrowe powietrze w pomieszczeniu. Uwalniając jony ujemne i małe jony dodatnie wyeliminuje z otoczenia nieprzyjemne zapachy, kurz, dym. Super Jonizator powietrza skutecznie wytrąca alergeny, roztocza, pyłki kwiatowe i roślinne. Uwolniony ładunek ujemny przyciąga unoszące się w powietrzu cząsteczki zanieczyszczeń przekazując im swój ładunek ujemy, dzięki czemu drobinki przestają unosić się w powietrzu i opadają na ziemię, a my zyskujemy lepsze samopoczucie i koncentrację. Urządzenie ma też działanie antystresowe i regenerujące.

Super Jonizator był poddany ocenie skuteczności dezynfekcji powietrza przez SGS-CSTC Consumer Testing Services Co., Ltd. Guangzhou Branch dla kilku typów wirusów. Test pokazuje procentowy rozkład i zmniejszenie ilości wirusów występujących w powietrzu. Badania są na bieżąco aktualizowane przez kolejne typy wirusów. Działanie klimatyzatora BLANC wspiera również zainstalowany wysokosprawny filtr powietrza HEPA. Materiał, z którego jest on wykonany, posiada pory o wielkości 0,3 µm. Wielkość porów jest kluczowa w kontekście MPPS, czyli cząsteczek o najbardziej penetrującym rozmiarze. Zastosowanie filtrów HEPA w klimatyzacji pozwala na zatrzymanie 99% pyłu o rozmiarze większym niż 0,3 µm, co daje efekt sterylizacji i czystości powietrza. Filtr HEPA zatrzymuje również komórki grzybów (w tym pleśń), bakterii do 95% i części wirusów (tj. mających rozmiar nie mniejszy niż 0,3 µm), co pozwala zminimalizować ilość mikroorganizmów w powietrzu, a to przekłada się na czystość powietrza wydostającego się z klimatyzatora oraz podnosi wydajność i efektywność pracy urządzenia.

Filtr HEPA nie powoduje hałasu i nie wpływa na tzw. spręż.

„Filtr nie zakrywa całości wymiennika. On ma za zadanie współgrać z innymi elementami, które w połączeniu mają dawać oczekiwany efekt. Jest on montowany po wewnętrznej stronie wysokiej gęstości filtra siatkowego. To taki «plaster» umiejscowiony w centralnej części przepływu powietrza, który ma wyłapywać różne cząsteczki poprzez główną strugę strumienia” – tłumaczy Michał Stawiarski, menadżer produktu w firmie Zymetric, która jest Generalnym Przedstawicielem marki Midea w Polsce.

Ekspert zaznacza, że powietrze może nieco omijać ten filtr, gdyż nie zakrywa on całości, ale jednak ta większa część będzie przefiltrowana. Wszystko po to, by zachować podstawową funkcjonalność pracy klimatyzatora, czyli chłodzenie i grzanie.

Podsumowując – w urządzenia klimatyzacyjne z super jonizatorem powinni zainwestować alergicy, astmatycy i osoby skarżące się na choroby dróg oddechowych. Dodając filtr HEPA, grono odbiorców może zwiększyć się o osoby z obniżoną odpornością.

Jak wiemy, wirusy roznoszą się drogą kropelkową, czyli przez wdychanie powietrza. Powietrze to gaz, który się przemieszcza. Klimatyzacja oprócz tego, że chłodzi i grzeje, wymusza przepływ powietrza w pomieszczeniu, w którym znajdują się ludzie. Urządzenie obniża możliwość ruchu niepożądanych cząsteczek powietrza poprzez zastosowanie jonizatorów i filtrów HEPA, które w dużym stopniu usuwają te zanieczyszczenia.

Urządzenie BLANC to idealne rozwiązanie nie tylko w domach, ale również w budynkach komercyjnych, szpitalach, obiektach służby zdrowia, elektrowniach jądrowych, zakładach przemysłowych produkujących żywność i leki. Jeszcze w tym roku na rynku pojawią się kolejne urządzenia z Super Jonizatorem, z kolei montowanie filtrów HEPA jest możliwe w każdym z jednostek tej marki.

[1] A. Pełech Wentylacja i klimatyzacja – podstawy, 2013

[wentylacja, klimatyzacja, czyste powietrze, filtr powietrza, Midea, klimatyzator, świeże powietrze]

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  1
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie


Jak zadbać o bezpieczeństwo w garażu?

W garażach i parkingach podziemnych...

Czytaj więcej »


Jak wpuścić światło dzienne do swojego domu? Szukasz klimatyzatora? Sprawdź!
Aby nasz organizm dobrze funkcjonował, potrzebuje dostępu do naturalnego światła. Gdy dzień jest... czytaj dalej » Czy wiesz, że klimatyzator może uchronić Cię przed wirusami, bakteriami i wszelkimi zanieczyszczeniami? czytaj dalej »

Zaprawa klejowa – ile i jaki klej do płytek wybrać?

Trzeba pamiętać, że klej do płytek musi pasować do konkretnych ich rodzajów oraz potrzeb...

Czytaj dalej »


Jesteś fanem nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań?

Jednym przyciskiem możesz uruchomić ogrzewanie, włączyć światło lub sterować dodatkowymi funkcjonalnościami, np. włączyć sprzęt AGD.

Czytaj więcej »


Jakie są rodzaje podsufitek? Nowoczesne rozwiązania do łazienki »

Podsufitka dachowa to estetyczny sposób wykończenia okapu dachowego od spodu. Dzięki odpowiednio dobranym...czytaj dalej » Ergonomiczne pokrętła ustawione względem użytkownika pod kątem 45 st. ułatwiają... Zobacz »

Szybkie obróbki trudnych miejsc »

Większość przecieków występujących na dachach, tarasach i balkonach powstaje na styku połączeń różnych typów materiałów w skutek...

Czytaj więcej »


Chemia budowlana - porady ekspertów » Wszystko o izolacji budynków »
Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... czytaj dalej » Odpowiednie przygotowanie podłoża pod hydroizolacje ma ogromny wpływ na jej jakość i późniejsze... czytaj dalej»

Jak otrzymać gwarancję na pokrycie dachowe?

Aby mieć pewny dach nad głową nie wystarczy kupić najwyższej jakości produkty. Każdy, nawet najwyższej jakości...

Czytaj dalej »


Jaki napęd dobrać do okna? Kalkulator online » Uzyskaj bezpłatny projekt stropu »
Naturalna wentylacja to jedna z wielu możliwości, jakie daje automatyka okienna. Okna mogą uchylać się automatycznie... czytaj dalej » Projekt zawiera kompletny rysunek wykonawczy oraz zestawienie prefabrykatów i materiałów dodatkowych, takich jak... czytaj dalej»

Sprawdź, jak działa nowoczesny system wentylacji

Mechanizm działania polega na doprowadzeniu czystego, świeżego powietrza i odprowadzeniu zużytego, przy pomocy... czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji dachu? Czym kierować się przy wyborze dachu?

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strome oraz co piąta termoizolacja na krokwiach w Niemczech... czytaj dalej » Wybierając pokrycie dachowe należy kierować się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim...czytaj dalej »

Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach?

Co roku rośnie ilość osób, które zaciągają zobowiązanie na kilkadziesiąt następnych lat. Jednak, co w sytuacji, gdy mamy niskie dochody i chcemy starać się o kredyt hipoteczny?

Czytaj dalej »


Elewacja z kamienia naturalnego - jaki materiał wybrać? Szukasz drzwi wysokiej jakości? Sprawdź
Podpowiadamy, jakie kamienie będą najtrwalsze i ile kosztuje zrobienie kamiennej elewacji. czytaj dalej » Wystarczy zdecydować się na model, który jest izolacyjny cieplnie i nie przepuszcza zimnego powietrza do wewnątrz i... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Aktualny numer

2/2020
Ekspert Budowlany 2/2020
W numerze m.in.:
  • - Co decyduje o jakości wykonania izolacji ze styropianu?
  • - Powietrzne pompy ciepła – nowoczesne ogrzewanie domów

Forum

agentben  | 
01-06-2020, 22:46
 | 
1
agentben  | 
01-06-2020, 22:45
 | 
1
agentben  | 
01-06-2020, 22:43
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
132
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
128
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
126
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
107
polamaku  | 
06-08-2014, 00:22
 | 
99
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2020
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.
Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.

Ciekawe strony

 

fototapety na ścianę Uwalls.pl

Ekspert Budowlany - zlecenia

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl