EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Balkony dostawne

czyli co zrobić, gdy marzy nam się balkon?

Monika Mucha | 2012-03-18
Fot. Balco

Fot. Balco

Mieszkanie z balkonem jest dużo atrakcyjniejsze niż to bez balkonu. Co jednak zrobić, gdy nie mamy balkonu, a zawsze o nim marzyliśmy? Poszukać innego mieszkania? Niekoniecznie. Możemy bowiem zainwestować w otwarte lub przeszklone balkony dostawne.

Zobacz także

mgr inż. Maciej Rokiel Jak naprawić balkon

Jak naprawić balkon Jak naprawić balkon

Wykonanie trwałego i skutecznego uszczelnienia tarasów czy balkonów oraz ułożenie okładziny ceramicznej wymaga zastosowania odpowiednich materiałów i właściwej technologii. Ważne jest również, aby prace...

Wykonanie trwałego i skutecznego uszczelnienia tarasów czy balkonów oraz ułożenie okładziny ceramicznej wymaga zastosowania odpowiednich materiałów i właściwej technologii. Ważne jest również, aby prace budowlane były prowadzone w sposób zgodny ze sztuką, z dbałością o szczegóły i wysoką jakość. Dopiero wówczas mamy bowiem gwarancję długotrwałej i bezawaryjnej eksploatacji.

Canada Rubber Polska Sp. z o. o. Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów

Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów

Kim jesteśmy? Canada Rubber dostarcza nowoczesne rozwiązania w zakresie hydroizolacji budynków. Specjalizujemy się w powłokach przeciwwodnych – zabezpieczeniach hydroizolacyjnych. Obszar naszych działań...

Kim jesteśmy? Canada Rubber dostarcza nowoczesne rozwiązania w zakresie hydroizolacji budynków. Specjalizujemy się w powłokach przeciwwodnych – zabezpieczeniach hydroizolacyjnych. Obszar naszych działań to płynne izolacje dachów płaskich, naprawa przeciekających dachów pokrytych papą, blachą, betonowych, jak również hydroizolacje balkonów czy tarasów.

Nobless Polska Jak prawidłowo nałożyć olej na taras – krok po kroku

Jak prawidłowo nałożyć olej na taras – krok po kroku Jak prawidłowo nałożyć olej na taras – krok po kroku

Właściwe zabezpieczenie tarasu jest kluczowe dla jego trwałości i estetyki. Jednym z najpopularniejszych sposobów ochrony drewna tarasowego jest stosowanie oleju. W tym szczegółowym przewodniku przedstawiamy...

Właściwe zabezpieczenie tarasu jest kluczowe dla jego trwałości i estetyki. Jednym z najpopularniejszych sposobów ochrony drewna tarasowego jest stosowanie oleju. W tym szczegółowym przewodniku przedstawiamy krok po kroku, jak prawidłowo nałożyć olej na taras, zapewniając mu optymalną ochronę.

Wartość mieszkania z balkonem jest relatywnie wyższa, podobnie jak komfort domowników, mogących z niego korzystać. Te czynniki sprawiły, że producenci zaczęli szukać odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych, które zagwarantowałyby możliwość dobudowania balkonów do budynków ich pozbawionych. Technologie kompletnych systemów balkonowych są efektem tych poszukiwań. Dzięki tej niekonwencjonalnej metodzie projektant może dobrać odpowiedni balkon i dobudować go praktycznie do każdego budynku, zarówno wzniesionego w technologii tradycyjnej, jak i postanowionego w technologii tzw. wielkiej płyty, o ile spełnia on wymogi konstrukcyjno-techniczne.

Wśród gotowych systemów balkonów dostawnych można wybrać jeden z czterech dostępnych wariantów:

  1. Balkon wiszący (mający jednak znaczne ograniczenia wielkościowe, zwłaszcza ograniczoną głębokość).
  2. Balkon wisząco-stojący z jedną lub dwoma podporami (słupami) w części frontowej.
  3. Balkon stojący, który stabilizują podpory w części frontowej oraz słupy stalowe przy ścianie budynku.
  4. Powiększenie powierzchni istniejących balkonów za pomocą dobudowanych płyt balkonowych.

Dostawianie balkonów do budynków według tych technologii odbywa się sprawnie i szybko, co jest zasługą dobrego przygotowania prac montażowych (elementy systemowe balkonów kompletowane są u producenta, a gotowy balkon montowany jest do ściany budynku). Dzięki temu balkony dostawne są tańsze, zarówno na etapie projektowanie, jak i wykonawstwa, niż tradycyjne balkony.

Balkony przeszklone

Balkony dostawne mogą być otwarte bądź przeszklone, jeśli jednak szukamy dodatkowych oszczędności, warto wybrać modele przeszklone. Najważniejszymi ich zaletami są:

  • Większa efektywność energetyczna budynku – jest to istotne ze względu na obowiązek certyfikowania budynków wielorodzinnych pod kątem ich charakterystyki energetycznej i wymagań uzyskiwania przez nie normowych parametrów izolacyjności cieplnej. Budynki z wyższą klasą energetyczną w okresach jesienno-zimowych mają niższe zużycie energii grzewczej, a więc są tańsze w eksploatacji. Przy takim rodzaju balkonów mniejsze jest również ryzyko przegrzewania mieszkań w okresie letnim.
  • Redukcja kosztów konserwacji – efektem zainwestowania w przeszklony balkon jest zminimalizowanie konieczności dokonywania kosztownych napraw. Systemy te ograniczają ryzyko uszkodzeń betonowych płyt balkonowych dzięki wyeliminowaniu działania wilgoci, wody opadowej, a co za tym idzie – korozji, oraz mrozu. Przeszklone balkony skutecznie chronią fasady i okna przed deszczem, śniegiem oraz wiatrem, co również wpływa na zmniejszenie wydatków związanych z koniecznością ich renowacji.
  • Dodatkowe pomieszczenie – dzięki tak przeprowadzonej modernizacji balkonów ich użytkownicy zyskują dodatkowy metraż. Ten rodzaj zabudowy balkonowej poszerza również zakres możliwości jej zagospodarowania przez cały rok według indywidualnych oczekiwań.
  • Mniejszy hałas – systemy balkonów przeszklonych znacząco obniżają poziom hałasu płynącego z zewnątrz, o nawet 10–20 dB.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

  • andrzejek andrzejek, 20.05.2018r., 12:19:05 Nie wiedziałem o czymś takim. Dobrze że mam balkon :) Jednak taki balkon zabezpieczam siatką. Mam pewność że dziecko nie wypadnie.
  • Geodus Geodus, 14.01.2019r., 13:27:40 Dzień dobry . To super wiadomość! Od lat marzyliśmy o balkonie , nawet nie głębokim ! W grę wchodził by chyba balkon który Pan opisal jako pierwszy (podwieszany o kalej głębokości) Proszę o kilka wskazówek dot. spraw formalnych (blok, wielka płyta, 3poetro, spółdzielczo własnościowe mieszkanie . Z góry dziękuje za informacje Jarek ([email protected]) tel 608439806

Powiązane

Jacek Sawicki Docieplanie ocieplonych elewacji

Docieplanie ocieplonych elewacji Docieplanie ocieplonych elewacji

Technologie ocieplania elewacji budynków z użyciem styropianu i wełny mineralnej sprawdzają się już od 40 lat. Jednak gdy starsze ocieplenia nie spełniają wymogów aktualnych norm, wtedy należy wykonać...

Technologie ocieplania elewacji budynków z użyciem styropianu i wełny mineralnej sprawdzają się już od 40 lat. Jednak gdy starsze ocieplenia nie spełniają wymogów aktualnych norm, wtedy należy wykonać dodatkowe docieplenia.

Redakcja Jak montuje się drzwi przesuwne?

Jak montuje się drzwi przesuwne? Jak montuje się drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne to rozwiązanie coraz częściej stosowane w aranżacji wnętrz. Usprawniają one korzystanie z przestrzeni, a w przypadku niewielkiego metrażu poprawiają funkcjonalność mieszkania. Wyjaśniamy...

Drzwi przesuwne to rozwiązanie coraz częściej stosowane w aranżacji wnętrz. Usprawniają one korzystanie z przestrzeni, a w przypadku niewielkiego metrażu poprawiają funkcjonalność mieszkania. Wyjaśniamy jak montuje się ten rodzaj drzwi.

Joanna Korpysz-Drzazga Jak doświetlić poddasze?

Jak doświetlić poddasze? Jak doświetlić poddasze?

Rodzaj okien stosowanych na poddaszu, ich wielkość i rozmieszczenie zależą od architektury budynku, jego orientacji względem stron świata, konstrukcji i nachylenia dachu oraz wielkości i przeznaczenia...

Rodzaj okien stosowanych na poddaszu, ich wielkość i rozmieszczenie zależą od architektury budynku, jego orientacji względem stron świata, konstrukcji i nachylenia dachu oraz wielkości i przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń.

Redakcja Co to znaczy, że dom jest energooszczędny?

Co to znaczy, że dom jest energooszczędny? Co to znaczy, że dom jest energooszczędny?

Wzrastające ceny energii oraz koszty ogrzewania domów sprawiają, że inwestorzy poszukują innowacyjnych technologii umożliwiających obniżenie tych wydatków. Odpowiedzią na tego typu zapotrzebowanie są domy...

Wzrastające ceny energii oraz koszty ogrzewania domów sprawiają, że inwestorzy poszukują innowacyjnych technologii umożliwiających obniżenie tych wydatków. Odpowiedzią na tego typu zapotrzebowanie są domy energooszczędne. Czym jest tego typu budynek i jakimi parametrami się charakteryzuje?

Jacek Sawicki Kleje mrozoodporne do ceramiki budowlanej

Kleje mrozoodporne do ceramiki budowlanej Kleje mrozoodporne do ceramiki budowlanej

Nawet najlepszej jakości fachowo ułożone płytki mrozoodporne nie spełnią swojej funkcji, jeśli klej (zaprawa klejowa) nie zwiąże ich trwale z podłożem. Warto o tym pamiętać, podejmując decyzję o jego wyborze.

Nawet najlepszej jakości fachowo ułożone płytki mrozoodporne nie spełnią swojej funkcji, jeśli klej (zaprawa klejowa) nie zwiąże ich trwale z podłożem. Warto o tym pamiętać, podejmując decyzję o jego wyborze.

Redakcja Jak zabezpieczyć budowę przed zimą?

Jak zabezpieczyć budowę przed zimą? Jak zabezpieczyć budowę przed zimą?

Przed nami kilka najchłodniejszych miesięcy. Co zrobić, żeby rozpoczęta budowa przetrwała ten okres bezpiecznie i nie zaskoczyła inwestora szkodami powstałymi na skutek działania złych warunków atmosferycznych?...

Przed nami kilka najchłodniejszych miesięcy. Co zrobić, żeby rozpoczęta budowa przetrwała ten okres bezpiecznie i nie zaskoczyła inwestora szkodami powstałymi na skutek działania złych warunków atmosferycznych? Jest kilka podstawowych czynności, które powinny zostać na budowie wykonane późną jesienią.

Redakcja Budowa schodów tarasowych

Budowa schodów tarasowych Budowa schodów tarasowych

Dobrze zaprojektowany i wykończony taras to miejsce harmonijnie łączące dom z ogrodem. A w takim przypadku nie sposób obejść się bez dopasowanych do klimatu miejsca schodów tarasowych – na przykład ze...

Dobrze zaprojektowany i wykończony taras to miejsce harmonijnie łączące dom z ogrodem. A w takim przypadku nie sposób obejść się bez dopasowanych do klimatu miejsca schodów tarasowych – na przykład ze szlachetnej kostki brukowej.

Agata Grudecka Cokoły - co warto o nich wiedzieć?

Cokoły - co warto o nich wiedzieć? Cokoły - co warto o nich wiedzieć?

Cokół to najniższa część ściany zewnętrznej budynku. Wykończony okładziną zabezpiecza dom przed zawilgoceniem, zabrudzeniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Oprócz funkcji ochronnej pełni także funkcję dekoracyjną....

Cokół to najniższa część ściany zewnętrznej budynku. Wykończony okładziną zabezpiecza dom przed zawilgoceniem, zabrudzeniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Oprócz funkcji ochronnej pełni także funkcję dekoracyjną. Ciekawie zaprojektowany może efektownie dopełnić architekturę budynku.

mgr inż. Sebastian Czernik Gładzie gipsowe

Gładzie gipsowe Gładzie gipsowe

Obecne standardy wykończenia pomieszczeń przewidują idealnie gładkie i równe powierzchnie ścian oraz sufitów. Uzyskanie gładkiej powierzchni jest stosunkowo najłatwiejsze przy użyciu gipsu, materiału cenionego...

Obecne standardy wykończenia pomieszczeń przewidują idealnie gładkie i równe powierzchnie ścian oraz sufitów. Uzyskanie gładkiej powierzchni jest stosunkowo najłatwiejsze przy użyciu gipsu, materiału cenionego również za łatwą obróbkę, szybkie wiązanie, pozytywny wpływ na mikroklimat wnętrz oraz zdrowie i samopoczucie mieszkańców.

Agata Grudecka Jaki materiał na elewację?

Jaki materiał na elewację? Jaki materiał na elewację?

Materiałów na elewację jest wiele. Jak wybrać ten właściwy dla naszego domu? Przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Materiałów na elewację jest wiele. Jak wybrać ten właściwy dla naszego domu? Przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Joanna Korpysz-Drzazga Jak wybrać blachodachówkę?

Jak wybrać blachodachówkę? Jak wybrać blachodachówkę?

Etap budowy dachu jest jednym z najdroższych i najtrudniejszych w całym procesie inwestycyjnym. I nie chodzi tu tylko o zakup materiałów pokryciowych, ale przede wszystkim o ich prawidłowe ułożenie. Warto...

Etap budowy dachu jest jednym z najdroższych i najtrudniejszych w całym procesie inwestycyjnym. I nie chodzi tu tylko o zakup materiałów pokryciowych, ale przede wszystkim o ich prawidłowe ułożenie. Warto więc wszelkie prace dekarskie zlecić doświadczonej ekipie dekarzy, gwarantującej solidność wykonania.

Waldemar Joniec Jak wybrać grzejnik do łazienki?

Jak wybrać grzejnik do łazienki? Jak wybrać grzejnik do łazienki?

Wybór grzejnika łazienkowego nie polega jedynie na wyborze kształtu i koloru. Ważna jest również moc, która zależy od tego, jakie grzejnik ma pełnić funkcje – czy ma służyć tylko do ogrzewania, czy także...

Wybór grzejnika łazienkowego nie polega jedynie na wyborze kształtu i koloru. Ważna jest również moc, która zależy od tego, jakie grzejnik ma pełnić funkcje – czy ma służyć tylko do ogrzewania, czy także do suszenia.

Redakcja Jak wybrać baterię zlewozmywakową?

Jak wybrać baterię zlewozmywakową? Jak wybrać baterię zlewozmywakową?

Oferta baterii kuchennych może przyprawić o zawrót głowy, dlatego podpowiadamy na co zwrócić uwagę, żeby wybrać najlepszy dla nas model.

Oferta baterii kuchennych może przyprawić o zawrót głowy, dlatego podpowiadamy na co zwrócić uwagę, żeby wybrać najlepszy dla nas model.

Redakcja Jak ocieplić poddasze?

Jak ocieplić poddasze? Jak ocieplić poddasze?

Według różnych szacunków prawie 25% ciepła ucieka z budynku przez źle zaizolowane dachy. Do ocieplania zarówno dachów płaskich, jak i skośnych warto zastosować produkty z wełny mineralnej.

Według różnych szacunków prawie 25% ciepła ucieka z budynku przez źle zaizolowane dachy. Do ocieplania zarówno dachów płaskich, jak i skośnych warto zastosować produkty z wełny mineralnej.

Redakcja Po czym poznać, czy materiał budowlany jest palny lub niepalny?

Po czym poznać, czy materiał budowlany jest palny lub niepalny? Po czym poznać, czy materiał budowlany jest palny lub niepalny?

Bardzo ważną cechą, na którą powinniśmy zwracać uwagę, zakupując materiał budowlany – a w szczególności izolację – którą potem montujemy na poddaszu, na ścianach i w podłodze, czyli praktycznie we wszystkich...

Bardzo ważną cechą, na którą powinniśmy zwracać uwagę, zakupując materiał budowlany – a w szczególności izolację – którą potem montujemy na poddaszu, na ścianach i w podłodze, czyli praktycznie we wszystkich przegrodach domu — jest palność tego materiału. Już teraz, aby zaoszczędzić na coraz droższym ogrzewaniu, w przeciętnym domu jednorodzinnym instaluje się przeciętnie od 30-60 m3 izolacji cieplnej. To ogromna ilość, a w przyszłości będzie jej jeszcze więcej. Po czym zatem poznać, że materiał budowlany...

Redakcja Poddasze bez wad, czyli jak prawidłowo dobrać i rozmieścić okna dachowe na poddaszu

Poddasze bez wad, czyli jak prawidłowo dobrać i rozmieścić okna dachowe na poddaszu Poddasze bez wad, czyli jak prawidłowo dobrać i rozmieścić okna dachowe na poddaszu

Najlepszym sposobem doświetlenia poddasza światłem dziennym są okna zamontowane w połaci dachu. Mogą one przepuszczać nawet do 1,8 razy więcej światła niż pionowe, umieszczone w ścianie szczytowej lub...

Najlepszym sposobem doświetlenia poddasza światłem dziennym są okna zamontowane w połaci dachu. Mogą one przepuszczać nawet do 1,8 razy więcej światła niż pionowe, umieszczone w ścianie szczytowej lub lukarnie. Dają też dużą swobodę w aranżacji pomieszczeń – można je bowiem montować w różnych miejscach dachu, pojedynczo lub grupami.

Agata Borys Prawdy i mity o betonie komórkowym

Prawdy i mity o betonie komórkowym Prawdy i mity o betonie komórkowym

Beton komórkowy ma w Polsce już sześćdziesięcioletnią tradycję. Można by się zatem spodziewać, że poziom wiedzy na jego temat powinien być wysoki. Niestety, o ABK (autoklawizowanym betonie komórkowym)...

Beton komórkowy ma w Polsce już sześćdziesięcioletnią tradycję. Można by się zatem spodziewać, że poziom wiedzy na jego temat powinien być wysoki. Niestety, o ABK (autoklawizowanym betonie komórkowym) wciąż krąży wiele niesłusznych, niepotwierdzonych i nie mających wiele wspólnego z rzeczywistością opinii.

mgr inż. Maciej Rokiel Skąd ta wilgoć?

Skąd ta wilgoć? Skąd ta wilgoć?

Każdy budynek jest narażony na szkodliwy wpływ wody i wilgoci różnego pochodzenia, warto więc zdawać sobie z tego sprawę, zarówno na etapie projektowania, realizacji, jak i eksploatacji domu.

Każdy budynek jest narażony na szkodliwy wpływ wody i wilgoci różnego pochodzenia, warto więc zdawać sobie z tego sprawę, zarówno na etapie projektowania, realizacji, jak i eksploatacji domu.

Michał Nowakowski Jakie płytki wybrać do garażu?

Jakie płytki wybrać do garażu? Jakie płytki wybrać do garażu?

Wybierając płytki do garażu, powinniśmy zwracać uwagę nie na ich cechy estetyczne, ale dobierać je głównie pod kątem właściwości i odporności na działanie czynników szkodliwych, na jakie będą narażone.

Wybierając płytki do garażu, powinniśmy zwracać uwagę nie na ich cechy estetyczne, ale dobierać je głównie pod kątem właściwości i odporności na działanie czynników szkodliwych, na jakie będą narażone.

Redakcja Docieplenie ścian od wewnątrz – krok po kroku

Docieplenie ścian od wewnątrz – krok po kroku Docieplenie ścian od wewnątrz – krok po kroku

Pierwsze przymrozki u wielu osób przywołują wspomnienie… zeszłorocznych rachunków za ogrzewanie. Żeby poprawić parametry cieplne własnego mieszkania docieplając ściany od wewnątrz. Xella proponuje docieplenie...

Pierwsze przymrozki u wielu osób przywołują wspomnienie… zeszłorocznych rachunków za ogrzewanie. Żeby poprawić parametry cieplne własnego mieszkania docieplając ściany od wewnątrz. Xella proponuje docieplenie bloczkami YTONG MULTIPOR. To nowoczesne i pewne rozwiązanie obniża straty ciepła przez ściany nawet o 70%.

Redakcja Elewacja wizytówką domu

Elewacja wizytówką domu Elewacja wizytówką domu

Każdy z nas chce, by jego dom zachwycał nie tylko jego mieszkańców, ale i sąsiadów czy przypadkowych przechodniów spacerujących w naszych okolicach. A nic tak nie doda uroku naszemu domowi jak elegancka...

Każdy z nas chce, by jego dom zachwycał nie tylko jego mieszkańców, ale i sąsiadów czy przypadkowych przechodniów spacerujących w naszych okolicach. A nic tak nie doda uroku naszemu domowi jak elegancka i oryginalna elewacja.

Redakcja Wiatrołapy bez decyzji o warunkach zabudowy

Wiatrołapy bez decyzji o warunkach zabudowy

Obecnie trwają wstępne prace nad nowelizacją ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym mające na celu rozszerzenie katalogu obiektów budowlanych i robót budowlanych na realizację, których nie...

Obecnie trwają wstępne prace nad nowelizacją ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym mające na celu rozszerzenie katalogu obiektów budowlanych i robót budowlanych na realizację, których nie będzie wymagane ustalenie lokalizacji inwestycji oraz decyzja o warunkach zabudowy. Jest to inicjatywa mająca na celu uproszczenie procedury zdobywania zgody na realizację drobnych inwestycji.

Krystyna Stankiewicz Komfortowe poddasze, czyli jak się zabezpieczyć przed nadmiarem słońca

Komfortowe poddasze, czyli jak się zabezpieczyć przed nadmiarem słońca Komfortowe poddasze, czyli jak się zabezpieczyć przed nadmiarem słońca

Najskuteczniejsze w ochronie przed nadmiarem słońca na poddaszu są przesłony zewnętrzne (rolety i markizy), ponieważ zatrzymują promienie słoneczne zanim dotrą one do szyby. We wnętrzach warto natomiast...

Najskuteczniejsze w ochronie przed nadmiarem słońca na poddaszu są przesłony zewnętrzne (rolety i markizy), ponieważ zatrzymują promienie słoneczne zanim dotrą one do szyby. We wnętrzach warto natomiast zastosować rolety wewnętrzne, które oprócz ochrony przed słońcem dekorują wnętrze.

mgr inż. Maciej Rokiel Jak naprawić taras

Jak naprawić taras Jak naprawić taras

Najczęściej spotykane objawy uszkodzenia tarasu to m.in.: przecieki przez płytę konstrukcyjną lub przez szczeliny dylatacyjne, zalewanie ścian pod tarasem, odspajające się płytki, wykruszone fugi, spękane...

Najczęściej spotykane objawy uszkodzenia tarasu to m.in.: przecieki przez płytę konstrukcyjną lub przez szczeliny dylatacyjne, zalewanie ścian pod tarasem, odspajające się płytki, wykruszone fugi, spękane i odspajające się podkłady oraz jastrychy, a także łuszczące się płytki.

Najnowsze produkty i technologie

REGULUS®-system Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze...

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem zaś znaczne spadki temperatury, powodują, że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.

energetycznyprojekt.pl Czy warto wymieniać okna?

Czy warto wymieniać okna? Czy warto wymieniać okna?

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które...

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które różnią się wielkością i wykonaniem. Jednak nic nie jest stałe i okna to także nie jest produkt „na zawsze”.

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź! Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne...

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne etapy budowy domu. Kluczem do sukcesu jest sprawna koordynacja prac oraz dobra współpraca z kierownikiem budowy.

Daikin Airconditioning Polska Sp. z o.o. Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto...

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto jest się nad tym wyborem zastanowić i zebrać informacje z różnych źródeł, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą jednostkę dla swoich teraźniejszych potrzeb, jednocześnie pamiętając o przyszłych wymaganiach.

Balex Metal THERMANO DECK na dachy płaskie

THERMANO DECK na dachy płaskie THERMANO DECK na dachy płaskie

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw,...

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw, z których każda ma określoną funkcję, a jeśli nawet ich nie mają, to istnieją dzisiaj materiały takie jak THERMANO ROOF czy nowość w ofercie – THERMANO DECK – które zadbają o właściwą izolację termiczną i nie tylko.

mgr inż. Monika Hyjek, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują dane GUS, na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się ponad dwukrotnie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.