EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Nowoczesna kanadyjska technologia - na ratunek przeciekającym dachom

Nowoczesna kanadyjska technologia na ratunek przeciekającym dachom
Fot. Flexa Isolations

Nowoczesna kanadyjska technologia na ratunek przeciekającym dachom


Fot. Flexa Isolations

Koniec zimy zmusza właścicieli nieruchomości do podjęcia decyzji, co zrobić z przeciekającym dachem - rozebrać i zbudować od nowa czy może lepiej wyremontować stary?

treść sponsorowana

Decyzja o rozbiórce i odbudowie dachu wiąże się z koniecznością poniesienia dużych wydatków. Są one większe niż wzniesienie dachu na nowym budynku. Wysokość kosztów rozbiórki to - w zależności od rodzaju pokrycia - od 6 do 8 pln za m2 blachodachówki po 25-30 pln za płyty azbestowe.

Do tego doliczyć należy koszt utylizacji, co np. w przypadku papy da od 450 do 600 zł za tonę. Poza tymi wydatkami należy brać pod uwagę ryzyko zalania wnętrza budynku w okresie, kiedy nie ma już starego pokrycia, a nowe nie zostało jeszcze zamontowane. Niekiedy, np. w przypadku hal fabrycznych wymiana dachu wiążę się z koniecznością wstrzymania produkcji, a to zawsze oznacza stratę dla przedsiębiorcy.

Dowiedz się więcej o gumie w płynie CWS >>

Nowy dach to więc optymalne, ale bardzo kosztowne rozwiązanie i czasami po prostu nie jest brane pod uwagę ze względu na sposób użytkowania budynku.

Alternatywą jest remont starego dachu. Tutaj z pomocą przychodzi kanadyjska technologia gumy w płynie. Starej powierzchni dachu nie trzeba zrywać, nakłada się na nią jedynie cienką 1-2 milimetrową warstwę gumy w płynie CWS, która tworzy hydroizolacyjną membranę. Jest to niewielkie obciążenie w porównaniu z kolejną warstwą papy.

Membrana ta stanowi warstwę ochronną, która współpracuje ze starym pokryciem dachu, idealnie do niego przywierając. Jest jednolita, bezszwowa, nie rozwarstwia się, nie pęka, a brak połączeń powoduje, że nie ma wad typowych dla produktów zgrzewanych lub klejonych.  

Sam proces naprawy jest raczej szybki np. w przypadku dachu o powierzchni 500 m2 remont metodą natryskową trwa około 2-3 dni.

Gumę w płynie Canada Waterproof System nakłada się w temperaturze 10-30ºC przy bezdeszczowej pogodzie, na suchy i oczyszczony dach. Guma CWS nie wymaga zastosowania jakichkolwiek płynów gruntujących - bardzo dobrze przywiera do blachy, papy, drewna, EPDM, PCV, pianki PUR czy styropianu (jedynie dachy betonowe wymagają zagruntowania).

Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na Twoje pytania >>

Guma jest odporna na działanie promieniowania UV i nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia w formie posypki, co przyśpiesza czas wykonywania remontu.

Produkty z serii Canada Waterproof System powstały na bazie wody, nie zawierają rozpuszczalników ani szkodliwych substancji lotnych, są zatem ekologiczne zgodnie z kanadyjską tradycją.

Guma CWS jest dostępna w trzech wersjach:

  1. guma natryskowa,
  2. guma ręczna z ochroną przed promieniowaniem UV  
  3. guma ręczna bez ochrony przed promieniowaniem UV.

Gumę natryskową stosuje się w przypadku większych powierzchni. Natrysk wykonują autoryzowani profesjonaliści.

Guma ręczna CWS z filtrem UV przeznaczona jest do mniejszych powierzchni - np. nadaje się do zabezpieczenia dachu garażu czy dachu domu jednorodzinnego. Ponieważ nie jest to skomplikowane zadanie, każdy majsterkowicz na pewno sobie z nim poradzi.

Pamiętać należy jedynie o zabezpieczeniu geowłókniną newralgicznych miejsc, w których dach styka się z kominem, świetlikami, attyką, instalacjami odgromowymi itp. Gumę łatwo rozprowadzić za pomocą wałka lub pędzla. Produkt ma tak dobrą przyczepność, że trzeba z góry założyć, że pędzle czy wałki, którymi będzie nakładana, a także rękawice nie będą nadawały się do ponownego użycia.

Guma ręczna CWS bez filtra UV może być używana do zabezpieczeń hydroizolacyjnych miejsc nienarażonych bezpośrednio na działanie promieni słonecznych, takich jak fundamenty, balkony lub tarasy. Guma wykorzystywana jest także we wnętrzach - głównie w łazienkach czy piwnicach, jak również przy izolacji domów z drewna lub płyt OSB.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę www.cws.expert

Flexa Isolations Sp z o.o.
Gdańska 51 C
01-633 Warszawa
[email protected]
Andrzej Błachut tel.: 792 392 544
Łukasz Mitan tel.: 604 572 145
email: [email protected]

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • piotras piotras, 16.05.2018r., 20:35:14 Jeśli dach przecieka to najlepiej zrobić nowy. Taka wymiana jest dość skomplikowana więc warto zadbać o bezpieczeństwo i zakupić siatkę ochronną.
  • piotras piotras, 30.05.2018r., 16:28:37 Jeśli dach przecieka to najlepiej zrobić nowy. Taka wymiana jest dość skomplikowana więc warto zadbać o bezpieczeństwo i zakupić siatkę ochronną.
  • Mieczysław Gąbka Mieczysław Gąbka, 05.11.2018r., 15:35:35 Zabezpieczenie dachu to nie tylko naprawy to także przeglądy dzieki którym można sporo zaoszczędzić
  • adarr adarr, 31.05.2019r., 09:34:13 Guma CWS jest bardzo dobrą hydroizolacją jeśli chodzi o wnętrza i zewnętrzne pokrycia. Sam mam coś takiego na posadzce w łazience i też w fundamentach. Instalację robiła mi firma Termil z termil-hydroizolacje.pl. Fachowcy przez duże F, nie robią fuszerki, potrafią się uwinąć z całą robotę błyskawicznie, zwłaszcza jak pogoda sprzyja żeby guma szybciej schła – jest ciepło, niska wilgotność powietrza itd.
  • Janeczko Janeczko, 27.03.2020r., 03:24:03 Widać że na zdjęciach panowie robią fachową robotę z łataniem dachu
  • Krzysztof Krzysztof, 08.05.2020r., 10:04:14 Czy tym można uszczelnić opierzenie murka ogniowego z blachy?

Najnowsze produkty i technologie

REGULUS®-system Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze...

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem zaś znaczne spadki temperatury, powodują, że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.

energetycznyprojekt.pl Czy warto wymieniać okna?

Czy warto wymieniać okna? Czy warto wymieniać okna?

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które...

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które w zależności od własnej estetyki, różnią się wielkością i wykonaniem. Jednak nic nie jest stałe i okna to także nie jest produkt “na zawsze”.

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź! Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne...

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne etapy budowy domu. Kluczem do sukcesu jest sprawna koordynacja prac oraz dobra współpraca z kierownikiem budowy.

Daikin Airconditioning Polska Sp. z o.o. Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto...

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto jest się nad tym wyborem zastanowić i zebrać informacje z różnych źródeł, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą jednostkę dla swoich teraźniejszych potrzeb, jednocześnie pamiętając o przyszłych wymaganiach.

Balex Metal THERMANO DECK na dachy płaskie

THERMANO DECK na dachy płaskie THERMANO DECK na dachy płaskie

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw,...

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw, z których każda ma określoną funkcję, a jeśli nawet ich nie mają, to istnieją dzisiaj materiały takie jak THERMANO ROOF czy nowość w ofercie – THERMANO DECK – które zadbają o właściwą izolację termiczną i nie tylko.

mgr inż. Monika Hyjek, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują dane GUS, na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się ponad dwukrotnie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.