EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Adaptacja projektu gotowego Nazaria

Nasza Budowa | 2014-02-16
Adaptacja projektu domu Nazaria; Fot. J&M

Adaptacja projektu domu Nazaria; Fot. J&M

Zamówiony projekt domu dostarczono nam do drzwi w ciągu kilku dni. Na otwarcie przesyłki czekałem z niecierpliwością na powrót żony. Był to również moment, w którym zdaliśmy sobie sprawę, że dzieje się to naprawdę, że marzenia o własnym domu zaczynają się powoli spełniać.

Zobacz także

Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego Wapno – naturalne i zdrowe

Wapno – naturalne i zdrowe Wapno – naturalne i zdrowe

„Tradycyjny” oznacza w budownictwie materiał sprawdzony i przetestowany przez kolejne pokolenia budowniczych i użytkowników. Zaprawy murarskie i tynkarskie wykonywane w oparciu o spoiwo wapienne istnieją...

„Tradycyjny” oznacza w budownictwie materiał sprawdzony i przetestowany przez kolejne pokolenia budowniczych i użytkowników. Zaprawy murarskie i tynkarskie wykonywane w oparciu o spoiwo wapienne istnieją w budownictwie od co najmniej tysiąca lat. Informacja ta, zdaje się być współczesnym inwestorom i wykonawcom zupełnie nieprzydatna. Może jednak warto się przez chwilę zastanowić, dlaczego wapno od tylu wieków nadal jest stosowane w budownictwie?

Pfleiderer Polska Płyty LivingBoard – uniwersalne i ekologiczne

Płyty LivingBoard – uniwersalne i ekologiczne Płyty LivingBoard – uniwersalne i ekologiczne

Podczas budowy i wykończenia domu warto zdecydować się na produkty, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort. Takim elementem są adresowane do tzw. zielonego budownictwa płyty budowlane LivingBoard proponowane...

Podczas budowy i wykończenia domu warto zdecydować się na produkty, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort. Takim elementem są adresowane do tzw. zielonego budownictwa płyty budowlane LivingBoard proponowane przez firmę Pfleiderer.

Dobre Domy Flak & Abramowicz Od czego zależy wartość działki budowlanej? Ceny gruntów w 2017 r.

Od czego zależy wartość działki budowlanej? Ceny gruntów w 2017 r. Od czego zależy wartość działki budowlanej? Ceny gruntów w 2017 r.

Planujesz w tym roku zakup działki pod nowy dom? Zastanawiasz się, dlaczego całkiem podobne grunty mają zupełnie różne ceny? Wartość działki zależy od wielu czynników, takich jak infrastruktura czy otoczenie....

Planujesz w tym roku zakup działki pod nowy dom? Zastanawiasz się, dlaczego całkiem podobne grunty mają zupełnie różne ceny? Wartość działki zależy od wielu czynników, takich jak infrastruktura czy otoczenie. Poznaj wszystkie elementy wpływające na wartość działki i wybierz rozsądnie. W artykule znajdziesz też aktualne ceny działek.

Co zawiera gotowy projekt domu?

W przesyłce znaleźliśmy przede wszystkim cztery egzemplarze projektu budowlanego, dodatkowo płatny kosztorys inwestorski wraz ze spisem materiałów, zestawienie drewna na więźbę dachową oraz zestawienie stali dla całego budynku.

Zakupiony projekt dostosowany był już do nowych wymogów technicznych obowiązujących od nowego roku. Otrzymaliśmy także charakterystykę energetyczną budynku.

Udało nam się także skorzystać z dodatkowej promocji w postaci zestawu początkowego, w ramach którego otrzymaliśmy voucher upoważniający nas do zniżki na przeprowadzenie adaptacji w polecanym biurze architektonicznym w naszej okolicy.  W zestawie początkowym znaleźliśmy także tablicę budowlaną, dziennik budowy, teczkę na dokumenty oraz pamięć przenośną.

Co zmieniliśmy na etapie adaptacji?

Wraz z zamówionym projektem dostaliśmy pisemną zgodę oraz wykaz zmian, które możemy wprowadzić na etapie adaptacji. Lista ta jest dość długa i daje przyszłym inwestorom naprawdę sporo swobody.

Od początku poszukiwaliśmy projektu, który jak najbardziej odpowiadałby naszym wymaganiom, jednak - jak większość inwestorów - potrzebowaliśmy wprowadzić kilka zmian. Pierwsza, na jaką się zdecydowaliśmy, była dość istotna, uznawana za zmianę konstrukcyjną. Chodziło nam o poszerzenie garażu o ok. 60 cm. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się być prosta do przeprowadzenia, okazało się, że wymaga wielu przeliczeń i modyfikacji. Zmieniła się bowiem wielkość fundamentów oraz ich rzut, a także rzut parteru i poddasza, wielkość stropu, konstrukcja więźby dachowej oraz wielkość dachu, a co za tym idzie ilość pokrycia dachowego. Mimo tego zdecydowali się wprowadzić tę zmianę, gdyż garaż o szerokości 3,35 m uznaliśmy za niewystarczający.

Kolejna modyfikacja dotyczyła likwidacji podcienia za salonem, czyli wyrównanie ściany okiennej salonu z pokojem na parterze oraz zmniejszenie okien tarasowych. Zmiana ta okazała się prostsza oraz tańsza w adaptacji.

Na końcu podjęliśmy decyzje o zmianie wielkości otworu okiennego w pokoju na parterze. Zaprojektowano w tym pokoju okno balkonowe prowadzące na taras, jednak my zdecydowaliśmy się na wstawienie w tym miejscu takiego okna, jak w łazience na poddaszu.

Na poddaszu nie wprowadzaliśmy żadnych modyfikacji, która wymagałaby przeprowadzania adaptacji.

Zmiany, które nie wymagają adaptacji

Zmian w stosunku do projektu oryginalnego mieliśmy przeprowadzić więcej, jednak po rozmowie z architektem adaptującym dowiedzieliśmy się kilku ważnych kwestii: istnieją elementy projektu, które nie podlegają adaptacji. Są to między innymi zmiany dotyczące materiału na ściany konstrukcyjne (pod warunkiem zachowania wymagań konstrukcji), rodzaju pokrycia dachowego, wielkości i ilości okien dachowych. Nie ma również konieczności zgłaszania likwidacji pomieszczeń sanitarnych, czy zmiany usytuowania ścian wewnętrznych niekonstrukcyjnych.

Przeprowadzone przez nas zmiany, pomimo tego, że są dość znaczące, nie powinny wpłynąć na ogólny charakter i wygląd budynku.

WARTO WIEDZIEĆ

Adaptację projektu gotowego należy wykonać bez względu na to czy zdecydujemy się wprowadzić jakiekolwiek zmiany czy też nie.

Podstawowa adaptacja projektu jest konieczna do wykonania przed złożeniem dokumentacji dotyczącej pozwolenia na budowę. Zawiera ona przede wszystkim projekt dostosowany do lokalnych warunkach zabudowy oraz przewiduje usytuowanie budynku na naszej działce wraz z zagospodarowaniem terenu.

Adaptacja podstawowa zawiera także: projekt przyłącz (woda, kanalizacja) oraz dostosuje projekt do lokalnych warunków gruntowych.
Nasz dom

J&M

Rzut parteru przed adaptacją

Rzut parteru przed adaptacją

Rzut parteru po adaptacji

Rzut parteru po adaptacji

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Patrycja Patrycja, 17.02.2014r., 09:41:06 fajny wpis z tą adaptacją - nie wiedziałam, ze zawsze trzeba ją przeprowadzić ale dlaczego zlikwidowaliście podcień i wyjście na taras z salonu?
  • Nasza_budowa_JM Nasza_budowa_JM, 17.02.2014r., 21:38:10 Zrezygnowaliśmy z podcienia w zasadzie z kilku powodów. Pierwszym była chęć powiększenia salonu. Uznaliśmy, że w oryginalnym projekcie ściana przeznaczona na TV i inne sprzęty elektroniczne jest w zbyt bliskim sąsiedztwie kominka. W salonie nadal pozostaje wyjście na taras, jednak ze względu na układ naszej działki ogród znajdować się będzie z boku domu, gdzie wyjście na taras będzie prowadziło przez jadalnię. J&M
  • magdachar magdachar, 21.10.2019r., 11:43:12 Witam, Można prosić o kontakt do Państwa? Mam kilka pytań odnośnie projektu i budowy. Dziękuje i pozdrawiam

Powiązane

Nasza Budowa Zalewanie stropu nad parterem

Zalewanie stropu nad parterem Zalewanie stropu nad parterem

Po wykonaniu kompletnego zbrojenia stropu nad parterem, schodów oraz podciągów nadszedł czas na zalewanie stropu betonem.

Po wykonaniu kompletnego zbrojenia stropu nad parterem, schodów oraz podciągów nadszedł czas na zalewanie stropu betonem.

Nasza Budowa Ściany parteru - ciąg dalszy...

Ściany parteru - ciąg dalszy... Ściany parteru - ciąg dalszy...

Ściany parteru rosną z każdym dniem. Prace na budowie przebiegają według wcześniej zaplanowanego harmonogramu, a i pogoda w ostatnim czasie jest naszym sprzymierzeńcem.

Ściany parteru rosną z każdym dniem. Prace na budowie przebiegają według wcześniej zaplanowanego harmonogramu, a i pogoda w ostatnim czasie jest naszym sprzymierzeńcem.

Nasza Budowa Niech się mury pną do góry!

Niech się mury pną do góry! Niech się mury pną do góry!

Po zakończeniu stanu zero nadszedł czas na rozpoczęcie murowania ścian parteru. To kolejny etap w harmonogramie naszej budowy.

Po zakończeniu stanu zero nadszedł czas na rozpoczęcie murowania ścian parteru. To kolejny etap w harmonogramie naszej budowy.

Nasza Budowa Zalanie ław fundamentowych

Zalanie ław fundamentowych Zalanie ław fundamentowych

Wykopy zostały wykonane zgodnie z projektem. Nadszedł czas na wykonanie i ułożenie zbrojenia fundamentów, a następnie zalanie ław fundamentowych betonem.

Wykopy zostały wykonane zgodnie z projektem. Nadszedł czas na wykonanie i ułożenie zbrojenia fundamentów, a następnie zalanie ław fundamentowych betonem.

Nasza Budowa Wystartowaliśmy!

Wystartowaliśmy! Wystartowaliśmy!

Nasze pozwolenie na budowę już jest prawomocne. Na siedem dni przed rozpoczęciem robót zgłosiliśmy do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wniosek o rozpoczęcie robót budowlanych. Wszystko to oznacza,...

Nasze pozwolenie na budowę już jest prawomocne. Na siedem dni przed rozpoczęciem robót zgłosiliśmy do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wniosek o rozpoczęcie robót budowlanych. Wszystko to oznacza, że czas zacząć zmagania na budowie na dobre!

Nasza Budowa Mamy pozwolenie na budowę!

Mamy pozwolenie na budowę! Mamy pozwolenie na budowę!

Od zakupu działki minął prawie rok. Motywem przewodnim ostatniego roku były różnego rodzaju dokumenty, pozwolenia, uzgodnienia oraz decyzje. Nadszedł wreszcie dzień, w którym nasz trud i wysiłek zostały...

Od zakupu działki minął prawie rok. Motywem przewodnim ostatniego roku były różnego rodzaju dokumenty, pozwolenia, uzgodnienia oraz decyzje. Nadszedł wreszcie dzień, w którym nasz trud i wysiłek zostały nagrodzone. Otrzymaliśmy pozwolenie na budowę!

Nasza Budowa Lista zakupów na "stan zero"

Lista zakupów na "stan zero" Lista zakupów na "stan zero"

Pierwszy poważny zakup już za nami. W ostatnim czasie niespodziewanie udało nam się kupić stal zbrojeniową na nasze fundamenty. Małymi kroczkami zbliżamy się do rozpoczęcia budowy, a co za tym idzie do...

Pierwszy poważny zakup już za nami. W ostatnim czasie niespodziewanie udało nam się kupić stal zbrojeniową na nasze fundamenty. Małymi kroczkami zbliżamy się do rozpoczęcia budowy, a co za tym idzie do kolejnych zakupów. W tym tygodniu postanowiliśmy przygotować wstępną listę materiałów, które będą nam potrzebne w pierwszym etapie budowy

Nasza Budowa Pierwsze zakupy

Pierwsze zakupy Pierwsze zakupy

Tak jak pisaliśmy w poprzednim wpisie, bardzo ważną kwestią jest posiadanie kosztorysu. Na jego podstawie możemy sporządzić listę najpotrzebniejszych materiałów w pierwszych etapach budowy. Niewątpliwie,...

Tak jak pisaliśmy w poprzednim wpisie, bardzo ważną kwestią jest posiadanie kosztorysu. Na jego podstawie możemy sporządzić listę najpotrzebniejszych materiałów w pierwszych etapach budowy. Niewątpliwie, jednym z podstawowych materiałów jest stal zbrojeniowa.

Nasza Budowa Poszukujemy kierownika budowy...

Poszukujemy kierownika budowy... Poszukujemy kierownika budowy...

Oczekujemy na pozwolenie na budowę. Ekipę budowlaną mamy wybraną, a to oznacza, że nadszedł czas na poszukiwanie kierownika budowy.

Oczekujemy na pozwolenie na budowę. Ekipę budowlaną mamy wybraną, a to oznacza, że nadszedł czas na poszukiwanie kierownika budowy.

Nasza Budowa Jak wybrać ekipę budowlaną?

Jak wybrać ekipę budowlaną? Jak wybrać ekipę budowlaną?

Jesteśmy na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę. Większość papierkowych formalności mamy już za sobą, a to oznacza, że przyszedł najwyższy czas na poszukiwanie ekipy budowlanej.

Jesteśmy na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę. Większość papierkowych formalności mamy już za sobą, a to oznacza, że przyszedł najwyższy czas na poszukiwanie ekipy budowlanej.

Nasza Budowa Pozwolenie na budowę

Pozwolenie na budowę Pozwolenie na budowę

Po przeprowadzonej adaptacji projektu, możemy starać się o uzyskanie pozwolenia na budowę. Uzyskanie pozwolenia wiąże się z wypełnieniem kolejnych dokumentów oraz złożeniem odpowiednich załączników.

Po przeprowadzonej adaptacji projektu, możemy starać się o uzyskanie pozwolenia na budowę. Uzyskanie pozwolenia wiąże się z wypełnieniem kolejnych dokumentów oraz złożeniem odpowiednich załączników.

Nasza Budowa Projekt domu Nazaria

Projekt domu Nazaria Projekt domu Nazaria

Po wielu miesiącach poszukiwań projektu domu wreszcie się zdecydowaliśmy. Będziemy budować według projektu Nazaria.

Po wielu miesiącach poszukiwań projektu domu wreszcie się zdecydowaliśmy. Będziemy budować według projektu Nazaria.

Nasza Budowa Projekt gotowy czy indywidualny?

Projekt gotowy czy indywidualny? Projekt gotowy czy indywidualny?

Mamy już działkę oraz otrzymaliśmy decyzję o warunkach zabudowy. Pomimo tego, że to dopiero początki naszej przygody z budową domu ponownie stanęliśmy przed podjęciem kluczowej decyzji: zakup projektu...

Mamy już działkę oraz otrzymaliśmy decyzję o warunkach zabudowy. Pomimo tego, że to dopiero początki naszej przygody z budową domu ponownie stanęliśmy przed podjęciem kluczowej decyzji: zakup projektu gotowego czy na indywidualne zamówienie?

Nasza Budowa Warunki zabudowy i zagospodarowanie terenu

Warunki zabudowy i zagospodarowanie terenu Warunki zabudowy i zagospodarowanie terenu

Jeśli udało nam się kupić działkę, która nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego zmuszeni jesteśmy do wystąpienia o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. W tym celu należy udać...

Jeśli udało nam się kupić działkę, która nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego zmuszeni jesteśmy do wystąpienia o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. W tym celu należy udać się do Urzędu Gminy i złożyć odpowiedni wniosek.

Nasza Budowa Najtrudniejszy pierwszy krok...

Najtrudniejszy pierwszy krok... Najtrudniejszy pierwszy krok...

„Gdzie mieszkać po ślubie?” oto jest pytanie. My wybraliśmy budowę własnego domu. Czym się kierować przy wyborze odpowiedniej działki budowlanej?

„Gdzie mieszkać po ślubie?” oto jest pytanie. My wybraliśmy budowę własnego domu. Czym się kierować przy wyborze odpowiedniej działki budowlanej?

Redakcja news Praktyka czyni mistrza - zapisz się na szkolenie VELUX

Praktyka czyni mistrza - zapisz się na szkolenie VELUX Praktyka czyni mistrza - zapisz się na szkolenie VELUX

W lutym rusza nowy cykl szkoleń VELUX dla dekarzy i montażystów, którzy chcą podnosić kwalifikacje zawodowe i rozwijać swoje firmy. Spotkania będą odbywać się przez cały rok w kameralnych grupach w całej...

W lutym rusza nowy cykl szkoleń VELUX dla dekarzy i montażystów, którzy chcą podnosić kwalifikacje zawodowe i rozwijać swoje firmy. Spotkania będą odbywać się przez cały rok w kameralnych grupach w całej Polsce i będą okazją do rozwoju umiejętności montażowych, a także poszerzenia zakresu swoich usług.

Krystyna Stankiewicz news Kiedy jest najwięcej ofert sprzedaży działek budowlanych?

Kiedy jest najwięcej ofert sprzedaży działek budowlanych? Kiedy jest najwięcej ofert sprzedaży działek budowlanych?

Według danych serwisu Gratka.pl, od stycznia do maja pojawia się ponad 55% wszystkich ofert sprzedaży działek w roku.

Według danych serwisu Gratka.pl, od stycznia do maja pojawia się ponad 55% wszystkich ofert sprzedaży działek w roku.

Krystyna Stankiewicz news Gdzie w 2019 roku zdrożały, a gdzie staniały działki budowlane?

Gdzie w 2019 roku zdrożały, a gdzie staniały działki budowlane? Gdzie w 2019 roku zdrożały, a gdzie staniały działki budowlane?

W minionym roku średnie ceny ofertowe gruntu budowlanego w porównaniu z 2018 r. były generalnie wyższe - wynika z danych Bankier.pl, udostępnionych przez portal nieruchomości Otodom.pl. Wyjątek stanowiły...

W minionym roku średnie ceny ofertowe gruntu budowlanego w porównaniu z 2018 r. były generalnie wyższe - wynika z danych Bankier.pl, udostępnionych przez portal nieruchomości Otodom.pl. Wyjątek stanowiły niektóre miasta wojewódzkie oraz województwa, w których wystąpiły niewielkie spadki.

Redakcja news Castorama oferuje wygodny przewóz dużych zakupów

Castorama oferuje wygodny przewóz dużych zakupów Castorama oferuje wygodny przewóz dużych zakupów

Kupujesz wannę, drzwi, a może kominek? Przyjechałeś na zakupy samochodem osobowym, a chciałbyś zabrać produkty od razu ze sobą? Castorama ułatwia transport zakupów o dużych gabarytach klientom nieposiadającym...

Kupujesz wannę, drzwi, a może kominek? Przyjechałeś na zakupy samochodem osobowym, a chciałbyś zabrać produkty od razu ze sobą? Castorama ułatwia transport zakupów o dużych gabarytach klientom nieposiadającym dużego auta. Dzięki aplikacjom TrafiCar oraz CityBee można wynająć samochody transportowe na godziny spod wybranych sklepów sieci i łatwo przewieźć wielkogabarytowe zakupy.

Redakcja news Nowy kolor w palecie EQUITONE - [natura] biały

Nowy kolor w palecie EQUITONE - [natura] biały Nowy kolor w palecie EQUITONE - [natura] biały

W zainspirowanej przyrodą kolekcji płyt EQUITONE pojawiła się nowa barwa: najbielszy z odcieni włóknocementu z delikatnie odznaczającą się surową teksturą rdzenia materiału. Unikalna faktura w połączeniu...

W zainspirowanej przyrodą kolekcji płyt EQUITONE pojawiła się nowa barwa: najbielszy z odcieni włóknocementu z delikatnie odznaczającą się surową teksturą rdzenia materiału. Unikalna faktura w połączeniu z ponadczasowym kolorem pozwala stworzyć bogactwo różnych aranżacji, które pasują do każdego typu budynku.

Redakcja news Zbuduj sam drewniany dom – montaż krok po kroku

Zbuduj sam drewniany dom – montaż krok po kroku Zbuduj sam drewniany dom – montaż krok po kroku

Jesteś zainteresowany budową domu w technologii lekkiego szkieletu kanadyjskiego – taniego w budowie i eksploatacji, łatwego do wykonania, a przy tym ekonomicznego i energooszczędnego w użytkowaniu? Zobacz...

Jesteś zainteresowany budową domu w technologii lekkiego szkieletu kanadyjskiego – taniego w budowie i eksploatacji, łatwego do wykonania, a przy tym ekonomicznego i energooszczędnego w użytkowaniu? Zobacz pomocne informacje i fachowe porady.

Redakcja Wytyczenie budynku na działce

Wytyczenie budynku na działce Wytyczenie budynku na działce

Każda budowa domu rozpoczyna się od prac ziemnych i wykonania fundamentów. Jednak zanim to nastąpi, należy dokładnie wytyczyć miejsce, w którym ma stanąć budynek. Nie możemy pracy tej wykonać samodzielnie....

Każda budowa domu rozpoczyna się od prac ziemnych i wykonania fundamentów. Jednak zanim to nastąpi, należy dokładnie wytyczyć miejsce, w którym ma stanąć budynek. Nie możemy pracy tej wykonać samodzielnie. Powierzamy ją geodecie z uprawnieniami. Dobrze przeprowadzone wytyczenie ułatwi pracę kierownikowi budowy i ekipie wykonawczej, czyli w praktyce sprawi, że roboty będą przebiegały szybko i zgodnie z planem.

Redakcja Z czego zbudować dom: bloczki z betonu komórkowego

Z czego zbudować dom: bloczki z betonu komórkowego Z czego zbudować dom: bloczki z betonu komórkowego

Wybierając materiał na ściany, inwestorzy najczęściej kierują się parametrami technicznymi oraz ceną bloczków. Nie można jednak zapominać, że ważna jest również łatwość murowania z tych elementów. Ma to...

Wybierając materiał na ściany, inwestorzy najczęściej kierują się parametrami technicznymi oraz ceną bloczków. Nie można jednak zapominać, że ważna jest również łatwość murowania z tych elementów. Ma to znacznie nie tylko dla osób, które będą pracowały na budowie. Wpływa to również na tempo robót, czyli datę zakończenia inwestycji oraz ogólny koszt budowy. Dlaczego zatem warto zdecydować się na beton komórkowy?

Stilo Energy Jak wybudować samowystarczalny dom?

Jak wybudować samowystarczalny dom? Jak wybudować samowystarczalny dom?

Co oznacza pojęcie "dom samowystarczalny" i jak go zbudować?

Co oznacza pojęcie "dom samowystarczalny" i jak go zbudować?

Najnowsze produkty i technologie

REGULUS®-system Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze...

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem zaś znaczne spadki temperatury, powodują, że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.

energetycznyprojekt.pl Czy warto wymieniać okna?

Czy warto wymieniać okna? Czy warto wymieniać okna?

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które...

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które w zależności od własnej estetyki, różnią się wielkością i wykonaniem. Jednak nic nie jest stałe i okna to także nie jest produkt “na zawsze”.

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź! Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne...

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne etapy budowy domu. Kluczem do sukcesu jest sprawna koordynacja prac oraz dobra współpraca z kierownikiem budowy.

Daikin Airconditioning Polska Sp. z o.o. Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto...

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto jest się nad tym wyborem zastanowić i zebrać informacje z różnych źródeł, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą jednostkę dla swoich teraźniejszych potrzeb, jednocześnie pamiętając o przyszłych wymaganiach.

Balex Metal THERMANO DECK na dachy płaskie

THERMANO DECK na dachy płaskie THERMANO DECK na dachy płaskie

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw,...

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw, z których każda ma określoną funkcję, a jeśli nawet ich nie mają, to istnieją dzisiaj materiały takie jak THERMANO ROOF czy nowość w ofercie – THERMANO DECK – które zadbają o właściwą izolację termiczną i nie tylko.

mgr inż. Monika Hyjek, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują dane GUS, na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się ponad dwukrotnie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.