Niezawodny system wentylacji ECFanGrid

fot. Rosenberg Polska
System ECFanGrid to nowoczesne rozwiązanie uwzględniające rosnące wymagania wobec urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych w budynkach.
Kompletny system ECFanGrid umożliwia zabudowanie go w nowej centrali wentylacyjnej lub wykorzystanie jako retrofit do przezbrojenia istniejących central wentylacyjnych wyposażonych w wentylatory z przekładnią pasową lub napędem bezpośrednim. Pracujące w trybie równoległym wentylatory EC zwiększają objętościowy przepływ powietrza proporcjonalnie do liczby zastosowanych wentylatorów przy zachowanym sprężu dyspozycyjnym. Potwierdzają to kompleksowe badania przeprowadzone w certyfikowanym laboratorium firmy.
Zastosowane wentylatory EC są przy tym nie tylko efektywne, ale stanowią kompletną jednostkę (elektronika, silnik & wirnik) umożliwiającą proste rozwiązania "plug and play" na potrzeby nowoczesnych instalacji wentylacyjnych. System, który można dopasować do wymiarów obudowy, obejmuje wszystkie części niezbędne do przezbrojenia: wentylator, szafę sterowniczą, części z blachy i śruby.
Dowiedz się więcej od specjalistów z firmy Rosenberg >>
Zalety systemu ECFanGrid
- system Plug & Play;
- niezawodny system współpracujących wentylatorów;
- wysoce wydajna technologia EC;
- kompaktowa i adaptacyjna konstrukcja;
- system przystosowany do modernizacji (łatwość wniesienia klatkami schodowymi i windami);
- łatwa konserwacja i wymiana;
- łatwe czyszczenie (podłoga centrali jest swobodnie dostępna);
- przepływy o dużych wydatkach powietrza;
- równomierny przepływ powietrza przez centralę;
- pasuje do wszystkich istniejących central wentylacyjnych (zgodnych z wytycznymi RLT);
- mniejszy hałas o niskiej częstotliwości (krótsze tłumiki);
- redukcja masy centrali;
- zawiera wentylatory, szafę sterowniczą, ramę i akcesoria montażowe oraz niezbędne śruby;
- wbudowany inteligentny system sterowania wydajnością powietrza, ciśnieniem lub temperaturą.
Urządzenie wentylacyjne Rosenberg ECFanGrid daje możliwość optymalnego wykorzystania istniejącego przekroju centrali - konstrukcja zawsze będzie pasować do każdej wielkości centrali typu RLT. Dla porównania w stosunku do dużego wentylatora promieniowego można zaoszczędzić do 50% długości instalacji. W razie potrzeby istnieje możliwość zaprojektowania optymalnie krótkiej zabudowy. Dystrybucja prędkości powietrza w całym przekroju centrali jest bardziej równomierna, co przekłada się na skrócenie większości sekcji centrali następujących po sekcji wentylatorów, a w konsekwencji zwiększenie ich efektywności.
System ECFanGrid - przeznaczenie
ECFanGrid jest przeznaczony do użytku w projektach modernizacyjnych central (Retrofit), w których duży wentylator promieniowy nadaje się do wymiany. Sprzęty po prostu się zużywają, zmieniają się też przepisy i wymagania dotyczące urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych obsługujących budynek. Po zdemontowaniu istniejącego wentylatora pojawia się pytanie - jak dostarczyć zapasowy wentylator do budynku?
Można uniknąć tego problemu stosując ECFanGrid - dzięki jego modułowej konstrukcji, instalacja może być wykonana bezpośrednio na miejscu. Moduły można transportować przez standardowe drzwi - do ich wniesienia wystarczą dwie osoby.
Rosenberg oferuje ECFanGrid w dwóch wariantach zabudowy:
- w prefabrykowanych modułach montowanych w ramie montażowej
- stosując standardowe wentylatory Rosenberg typu Unobox o samonośnej konstrukcji z możliwością ich stertowania
ECFanGrid Rosenberg sprawdzi się w wymagających miejscach. Przykładem mogą być serwerownie - w takim przypadku awaria systemu wentylacji może oznaczać duże koszty i straty. Jej usunięcie polega na zabudowaniu obok działającego, identycznego wentylatora zastępczego. Jest to nie tylko nieefektywne, ale także podwaja wymaganą powierzchnię zabudowy. W przypadku zastosowania ECFanGrid, awaria jednego lub kilku wentylatorów nie wpływa na ogólną wydajność całego systemu, gdyż pozostałe wentylatory mogą zwiększyć swoją prędkość obrotową i w ten sposób zastąpić uszkodzone lub niedziałające wentylatory. Podczas naprawy uszkodzonego wentylatora należy jedynie zamknąć jego dyszę wlotową przy użyciu dostarczanej z całym systemem odpowiedniej wielkości płyty z blachy stalowej.