EkspertBudowlany.pl

Systemy przeciwoblodzeniowe - zima bezpieczna dla każdego

ELEKTRA | 2017-11-28
Systemy przeciwoblodzeniowe - zima bezpieczna dla każdego
Fot. Elektra

Systemy przeciwoblodzeniowe - zima bezpieczna dla każdego


Fot. Elektra

W zależności od tego, ile mamy lat, zima może wywoływać zupełnie inne emocje. Dzieciom kojarzy się z zabawami na śniegu, lepieniem bałwana, rzucaniem śnieżkami, lodowiskiem, jednak inaczej odbierają ją osoby dorosłe. Często zaraz po wyjściu z ciepłej pościeli sprawdzamy, ile śniegu napadało w nocy. Przecierając oczy, możemy sobie wyobrażać nieodśnieżone ulice, gigantyczne korki, tańczące auta czy ślizgających się pieszych. Jeśli pada śnieg, przed wyjazdem do pracy musimy najpierw utorować sobie drogę wśród zasp i odśnieżyć podjazd, schody, a także ścieżkę do furtki.

treść sponsorowana

Jednak tak być nie musi.

Rynek oferuje coraz lepsze rozwiązania z zakresu ochrony przeciwoblodzeniowej, a należą do nich m.in. specjalistyczne instalacje:

  • ogrzewania wjazdu do garażu;
  • podgrzewania ciągów komunikacyjnych i schodów;
  • ochrona przeciwoblodzeniowa dachów, rynien i rur spustowych;

ELEKTRA - wiodący polski producent systemów ogrzewania podłogowego już od ćwierć wieku oferuje również systemy ochrony przed śniegiem i lodem. Bazując tych na rozwiązaniach zima może stać się naprawdę urokliwą i bezpieczną porą roku.

Dowiedz się więcej >>

Ogrzewanie wjazdu do garażu możemy wykonać na dwa sposoby:

Pierwszy zakłada wykonanie ogrzewania pod całą powierzchnią naszego podjazdu - w tym wypadku możemy wykorzystać przewody grzejne ELEKTRA VCD o mocy od 25W/m. Można je układać zarówno w podsypce piaskowej pod kostkę brukową, jak i w podjazdach wykonanych z zaprawy betonowej - w warstwę wylewki. Moc jednostkowa na m2 powinna w tym wypadku oscylować w granicach 300W/m2. Wykonanie instalacji powinniśmy zlecić specjaliście z niezbędnymi uprawnieniami i autoryzacją producenta.

Możliwe jest również wykonanie ogrzewania wyłącznie pod trakcje jezdne naszego auta. Do tego celu możemy użyć gotowych mat grzejnych np.: ELEKTRA SnowTec®. Maty mają szerokość 60 cm, a ich długość zależy od powierzchni - od 2 do 21 m bieżących i od 1,2 do 12,6 m2. Podobnie jak przewody grzejne maty SnowTec® układa się w warstwie podsypki piaskowej pod kostkę brukową lub w betonie, jeśli z tego materiału wykonujemy nasz podjazd.

Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe schodów

Do instalacji ogrzewania przeciwoblodzeniowego schodów powinniśmy użyć przewodów grzejnych o mocy od 20W/m. Do montażu systemu musimy zatrudnić autoryzowanego instalatora. Przewody układa się na poszczególnych schodkach i płycie spoczynkowej. Istotne jest, aby całość została umieszczona w betonie, a nie tuż pod powierzchnią Sterowanie odbywa się tu podobnie, jak w przypadku ogrzewania podjazdów za pomocą specjalnego termostatu mierzącego temperaturę powietrza. Zastosowanie czujnika wilgotności nie jest w tym miejscu wymogiem koniecznym.

Zimą warto zabezpieczyć rynny i rury spustowe, w przeciwnym wypadku może dojść do ich urwania się i w konsekwencji sporych strat materialnych lub osobowych. Spadające sople mogą również uszkodzić zaparkowany pod domem pojazd lub uderzyć przechodzącą pod nimi osobę.

Ogrzewanie rynien

Instalacja ogrzewania rynien opiera się na zastosowaniu stałooporowych przewodów grzejnych ELEKTRA VCDR o mocy ok. 20W/m lub przewodów samoregulujących ELEKTRA SelfTec®, które same dostosowują swoją moc do warunków, w których pracują. Przewody układa się w rynnach i rurach spustowych za pomocą specjalnych uchwytów mocujących, które ułatwią montaż i zapewnią właściwą pozycję kabla grzejnego. Obydwa typy przewodów zbudowane są z materiałów odpornych na promieniowanie UV. 

Sprawdź rozwiązania firmy Elektra >>

W małych instalacjach opartych na przewodach samoregulujących nie jest wymagane stosowanie regulatora. Ich charakterystyczną cechą jest możliwość dostosowania mocy do warunków otoczenia, w którym pracują. Oznacza to, że w przypadku spadku temperatury ich moc jednostkowa wzrasta, natomiast gdy temperatura otoczenia podnosi się, moc przewodów maleje. Zjawisko to nosi nazwę samoregulacji. Przewody ELEKTRA SelfTec® mogą z powodzeniem pracować jako zabezpieczenie rur z wodą, siłowników hydraulicznych, zaworów, itp. Sprzedawane są jako gotowe do instalacji odcinki 1-20 m (na zamówienie maksymalnie do 80 mb), w których przewód grzejny połączony jest z przewodem zasilającym hermetyczną mufą. Przewód "zimny" posiada wtyczkę, a znajdująca się w zestawie taśma montażowa znacznie ułatwia jego instalację.

Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe rur

Systemy montowane na rurociągach

Elektra oferuje kilka typów specjalistycznych przewodów do zabezpieczenia przed zamarzaniem rur z wodą. Do samodzielnego montażu doskonale nadają się przewody Elektra FreezeTec® zbudowane na bazie stałooporowego przewodu grzejnego z zintegrowanym termostatem, działającym w zakresie: +3°C - załączanie - +10°C wyłączanie. Termostaty umieszczane są na końcu przewodu grzejnego, mierzą więc temperaturę w miejscu najbardziej narażonym na przemarzanie. Przewody FreezeTec® mają moc 12W/mb i są oferowane w gotowych odcinkach o długości od 2-42 m. Przewody zasilające mają hermetyczne zakończenia i wtyczkę połączeniową ułatwiającą podłączenie do zasilania. W zestawie znajduje się taśma umożliwiająca samodzielny montaż na rurociągu. Do zabezpieczenia rur od zewnątrz możemy również użyć przewodów samoregulujących Elektra SelfTec®.

System montowany wewnątrz rur z wodą

W wypadku, gdy dostęp do powierzchni rurociągu jest niemożliwy lub utrudniony, np. znajduje się na nim warstwa izolacji termicznej, a rury przechodzą przez przegrody, możemy skorzystać z przewodu samoregulacyjnego do stosowania wewnątrz rurociągu ELEKTRA SelfTec®DW. Przewód jest dopuszczony do kontaktu z wodą pitną i montowany jest wewnątrz rur za pomocą wpustów hydraulicznych. Czytaj więcej na ten temat >>

Sterowanie

System ochrony przeciwoblodzeniowej jest najbardziej skuteczny i ekonomiczny, gdy nad jego działaniem czuwa inteligentny regulator. W przypadku instalacji zewnętrznych konieczne jest zastosowanie regulatorów wyposażonych w czujnik temperatury oraz wilgoci. System załączany jest tylko wtedy, gdy zarówno np. ELEKTRA ETR2, temperatura, jak i wilgoć sygnalizują opady śniegu, marznącego deszczu oraz występowanie oblodzenia. Regulatory przeznaczone do sterowania większymi systemami są wyposażone w zabezpieczenia o obciążalności 3x16A np. ELEKTRA ETO2.

Niektóre pozwalają na kontrolę dwóch stref grzejnych. Przy odpowiednim podłączeniu dwóch czujników do kontroli rynien lub dwóch czujników do kontroli powierzchni i ciągów komunikacyjnych do jednego regulatora, można sterować niezależnie dwoma różnymi strefami. Możliwa jest również kombinacja ww. czujników - sterowanie dwoma różnymi obszarami (np. rynny i zjazd do garażu). Do mniejszych systemów służą regulatory o obciążalności do 16A. Obsługują z reguły tylko jedną strefę. Regulator należy zamontować na tablicy sterującej. Do tablicy doprowadza się przewody zasilające ("zimne") przewodu grzejnego lub maty grzejnej oraz przewody czujników temperatury i wilgoci.

Prawidłowo dobrana i zamontowana instalacja przeciwoblodzeniowa zapewni nam maksimum bezpieczeństwa przy minimalnych kosztach eksploatacyjnych, a przy tym jest całkowicie bezobsługowa.

ELEKTRA
ul. K. Kamińskiego 4
05-850 Ożarów Mazowiecki
Telefon: 22 843 32 82

e-mail: info@elektra.pl
www.elektra.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Eliza56 Eliza56, 18.10.2018r., 14:36:07 Szkoda że nasza administracja nie pokusiła się o tego typu rozwiązanie nie musiałabym jak co roku tańczyć tango na podjeździe ;)
  • Felicjan Felicjan, 29.10.2018r., 13:24:13 przy wyborze tego typu ocieplenia warto zwrócić uwagę na gwarancję, serwis. Jakość i trwałość przewodów oraz sposób monitoringu instalacji.

Powiązane

Mata grzejna SnowTec®

Mata grzejna SnowTec® Mata grzejna SnowTec®

Przewody grzejne VC/VCD

Przewody grzejne VC/VCD Przewody grzejne VC/VCD

Przewody grzejne VCDR

Przewody grzejne VCDR Przewody grzejne VCDR

Przewód grzejny FreezeTec® zintegrowany z termostatem

Przewód grzejny FreezeTec® zintegrowany z termostatem Przewód grzejny FreezeTec® zintegrowany z termostatem

Przewody grzejne TuffTecTM

Przewody grzejne TuffTecTM Przewody grzejne TuffTecTM

Maty grzejne SnowTec®Tuff

Maty grzejne SnowTec®Tuff Maty grzejne SnowTec®Tuff

Regulator Temperatury ELEKTRAOWD5 WiFi

Regulator Temperatury ELEKTRAOWD5 WiFi Regulator Temperatury ELEKTRAOWD5 WiFi

Przenośne maty grzejne ELEKTRA MMR

Przenośne maty grzejne ELEKTRA MMR Przenośne maty grzejne  ELEKTRA MMR

Przenośne MatyGrzejne ELEKTRA MMV

Przenośne MatyGrzejne ELEKTRA MMV Przenośne MatyGrzejne ELEKTRA MMV

System ochrony przeciwzamarzaniowej ELEKTRA SelfTec®

System ochrony przeciwzamarzaniowej ELEKTRA SelfTec® System ochrony przeciwzamarzaniowej ELEKTRA SelfTec®

Regulatory temperatury

Regulatory temperatury Regulatory temperatury

Maty grzejne WoodTec®

Maty grzejne WoodTec® Maty grzejne WoodTec®

Samoregulujący przewód grzejny SelfTec®DW

Samoregulujący przewód grzejny SelfTec®DW Samoregulujący przewód grzejny SelfTec®DW

Samoregulujące Przewody Grzejne ELEKTRA SelfTec®PRO

Samoregulujące Przewody Grzejne ELEKTRA SelfTec®PRO Samoregulujące Przewody Grzejne ELEKTRA SelfTec®PRO

Przewód grzejny DM

Przewód grzejny DM Przewód grzejny DM

Maty grzejne MG/MD

Maty grzejne MG/MD Maty grzejne MG/MD

Przewód grzejny UltraTec

Przewód grzejny UltraTec Przewód grzejny UltraTec

Przewód grzejny ELEKTRA DM/UltraTec

Przewód grzejny ELEKTRA DM/UltraTec Przewód grzejny ELEKTRA DM/UltraTec

Przewody DM i UltraTec są gotowymi do układania zestawami grzejnymi o mocy jednostkowej 10W/m

Przewody DM i UltraTec są gotowymi do układania zestawami grzejnymi o mocy jednostkowej 10W/m

Maty grzejne ELEKTRA MG/MD

Maty grzejne ELEKTRA MG/MD Maty grzejne ELEKTRA MG/MD

Maty grzejne ELEKTRA MD jednostronnie zasilane i ELEKTRA MG dwustronnie zasilane wykonane są z przewodów grzejnych trwale przymocowanych do siatki z włókna szklanego.

Maty grzejne ELEKTRA MD jednostronnie zasilane i ELEKTRA MG dwustronnie zasilane wykonane są z przewodów grzejnych trwale przymocowanych do siatki z włókna szklanego.

Przewody grzejne ELEKTRA VCD/VC

Przewody grzejne ELEKTRA VCD/VC Przewody grzejne ELEKTRA VCD/VC

Przewody grzejne ELEKTRA VCD jednostronnie zasilane, zakończone z jednej strony przewodem zasilającym, tzw. „zimnym” o długości 2,5 m, z drugiej strony mufą oraz ELEKTRA VC dwustronnie zasilane, zakończone...

Przewody grzejne ELEKTRA VCD jednostronnie zasilane, zakończone z jednej strony przewodem zasilającym, tzw. „zimnym” o długości 2,5 m, z drugiej strony mufą oraz ELEKTRA VC dwustronnie zasilane, zakończone z obu stron 2,5 m przewodem zasilającym („zimnym”

Maty grzejne ELEKTRA WoodTec™

Maty grzejne ELEKTRA WoodTec™ Maty grzejne ELEKTRA WoodTec™

Maty grzejne ELEKTRA WoodTec1™ jednostronnie zasilane i ELEKTRA WoodTec2™ dwustronnie zasilane wykonane są z przewodów grzejnych z jednej strony przymocowanych do siatki z włókna szklanego, z drugiej przykrytych...

Maty grzejne ELEKTRA WoodTec1™ jednostronnie zasilane i ELEKTRA WoodTec2™ dwustronnie zasilane wykonane są z przewodów grzejnych z jednej strony przymocowanych do siatki z włókna szklanego, z drugiej przykrytych na całej powierzchni

System przeciwoblodzeniowy ELEKTRA FreezeTec®

System przeciwoblodzeniowy ELEKTRA FreezeTec® System przeciwoblodzeniowy ELEKTRA FreezeTec®

System przeciwoblodzeniowy marki ELEKTRA

System przeciwoblodzeniowy marki ELEKTRA

System przeciwoblodzeniowy ELEKTRA SelfTec® PRO

System przeciwoblodzeniowy ELEKTRA SelfTec® PRO System przeciwoblodzeniowy ELEKTRA SelfTec® PRO

System przeciwoblodzeniowy marki ELEKTRA

System przeciwoblodzeniowy marki ELEKTRA

System przeciwoblodzeniowy ELEKTRA TuffTec™

System przeciwoblodzeniowy ELEKTRA TuffTec™ System przeciwoblodzeniowy ELEKTRA TuffTec™

Systemy przeciwoblodzeniowe marki ELEKTRA

Systemy przeciwoblodzeniowe marki ELEKTRA

Najnowsze produkty i technologie

Jaki kominek wybrać do małego domu?

Jaki kominek wybrać do małego domu? Jaki kominek wybrać do małego domu?

Kominki z wkładem gazowym oraz gazowe piecyki wolno stojące to urządzenia, które idealnie sprawdzają się nie tylko w dużych domach i onieśmielających metrażem apartamentach. Polska marka Kratki, działająca...

Kominki z wkładem gazowym oraz gazowe piecyki wolno stojące to urządzenia, które idealnie sprawdzają się nie tylko w dużych domach i onieśmielających metrażem apartamentach. Polska marka Kratki, działająca na rynku od ponad 20 lat, w swej bogatej ofercie posiada również produkty zaprojektowane tak, aby spełniały oczekiwania właścicieli małych domów lub niewielkich mieszkań.

Obudowy do elektroniki – czym powinny się charakteryzować obudowy najwyższej jakości?

Obudowy do elektroniki – czym powinny się charakteryzować obudowy najwyższej jakości? Obudowy do elektroniki – czym powinny się charakteryzować obudowy najwyższej jakości?

Projektując dowolne urządzenie elektroniczne prędzej czy później staniemy przed wyborem odpowiedniej obudowy. Obudowy uniwersalne występują w wielu wersjach i wymiarach. Dostępne są zarówno obudowy plastikowe,...

Projektując dowolne urządzenie elektroniczne prędzej czy później staniemy przed wyborem odpowiedniej obudowy. Obudowy uniwersalne występują w wielu wersjach i wymiarach. Dostępne są zarówno obudowy plastikowe, jak i obudowy metalowe. Materiał, z którego wykonana jest obudowa do elektroniki to jednak tylko jeden z istotnych parametrów. Pozostałe to kształt, wymiar, klasa szczelności, a czasem nawet kolor.

Kurki kulowe F-Comfort

Kurki kulowe F-Comfort Kurki kulowe F-Comfort

Kurki kulowe, nazywane także zaworami kulowymi, należą do tej grupy produktów, których nie widać w codziennym użytkowaniu instalacji, i w przypadku których walory wizualne są drugoplanowe, a decydujące...

Kurki kulowe, nazywane także zaworami kulowymi, należą do tej grupy produktów, których nie widać w codziennym użytkowaniu instalacji, i w przypadku których walory wizualne są drugoplanowe, a decydujące znaczenie mają aspekty użytkowe oraz parametry techniczne. W praktyce zawory te są jednak jednymi z najbardziej powszechnie stosowanych urządzeń armatury instalacyjnej, występując w wielu rodzajach i średnicach nominalnych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia schodów?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia schodów? Na co zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia schodów?

Porządne schody często postrzegane są jako wizytówka domu lub piętrowego mieszkania, jednak trzeba pamiętać, że dla uzyskania idealnego efektu równie istotne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia.

Porządne schody często postrzegane są jako wizytówka domu lub piętrowego mieszkania, jednak trzeba pamiętać, że dla uzyskania idealnego efektu równie istotne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia.

Mieszkania dwupoziomowe – wady i zalety takiej inwestycji

Mieszkania dwupoziomowe – wady i zalety takiej inwestycji Mieszkania dwupoziomowe – wady i zalety takiej inwestycji

Dwupoziomowe mieszkania to trend, który coraz częściej powraca w nowoczesnym budownictwie. W latach 70. i 80. próbowano aranżować takie mieszkania w wielkiej płycie, spotkać je można było oczywiście w...

Dwupoziomowe mieszkania to trend, który coraz częściej powraca w nowoczesnym budownictwie. W latach 70. i 80. próbowano aranżować takie mieszkania w wielkiej płycie, spotkać je można było oczywiście w starszych kamienicach. Dzisiaj mieszkanie dwupoziomowe można kupić zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Dla klientów deweloperów to możliwość zakupu dodatkowego piętra za nieco niższą cenę. W przypadku rynku wtórnego także można liczyć na atrakcyjne oferty. Przede wszystkim liczą się jednak...

Remont nieruchomości a kredyt firmowy

Remont nieruchomości a kredyt firmowy Remont nieruchomości a kredyt firmowy

Kredyt firmowy jest przyznawany na ściśle określone lub dowolne cele, ale związane z prowadzoną działalnością. Czy to oznacza, że nie można sfinansować nim prywatnych wydatków, na przykład zakupu lub remontu...

Kredyt firmowy jest przyznawany na ściśle określone lub dowolne cele, ale związane z prowadzoną działalnością. Czy to oznacza, że nie można sfinansować nim prywatnych wydatków, na przykład zakupu lub remontu nieruchomości mieszkalnej? Jeśli nie, to skąd najlepiej jest wziąć środki na takie inwestycje?

Tynki wapienne i cementowo–wapienne - tradycja nie do pogardzenia

Tynki wapienne i cementowo–wapienne - tradycja nie do pogardzenia Tynki wapienne i cementowo–wapienne - tradycja nie do pogardzenia

Rozmowa ze Sławomirem Gąsiorowskim, poświęcona zasadom i przewagom stosowania tynków wapiennych nad produktami konkurencyjnymi.

Rozmowa ze Sławomirem Gąsiorowskim, poświęcona zasadom i przewagom stosowania tynków wapiennych nad produktami konkurencyjnymi.

Wykwity - jakie są przyczyny ich powstawania i jak im zapobiegać

Wykwity - jakie są przyczyny ich powstawania i jak im zapobiegać Wykwity - jakie są przyczyny ich powstawania i jak im zapobiegać

Dość często białe naloty na murach są kojarzone z występowaniem wapna w zaprawie murarskiej. Jest to głównie spowodowane białą barwą nalotu, która jest automatycznie kojarzona z białym wapnem hydratyzowanym...

Dość często białe naloty na murach są kojarzone z występowaniem wapna w zaprawie murarskiej. Jest to głównie spowodowane białą barwą nalotu, która jest automatycznie kojarzona z białym wapnem hydratyzowanym dodawanym do zaprawy murarskiej.

Czy plastyfikator zastępuje wapno w zaprawie budowlanej?

Czy plastyfikator zastępuje wapno w zaprawie budowlanej? Czy plastyfikator zastępuje wapno w zaprawie budowlanej?

W wielu krajach stosowanie plastyfikatorów (domieszek) do zapraw cementowych wykonywanych bezpośrednio na budowie jest prawnie zakazane. Normy europejskie zawierają liczne ostrzeżenia przed ich pochopnym...

W wielu krajach stosowanie plastyfikatorów (domieszek) do zapraw cementowych wykonywanych bezpośrednio na budowie jest prawnie zakazane. Normy europejskie zawierają liczne ostrzeżenia przed ich pochopnym użyciem. A w Polsce? A w Polsce można je kupić bez większych problemów w wielu składach budowlanych.

Wapno - naturalne i zdrowe

Wapno - naturalne i zdrowe Wapno - naturalne i zdrowe

"Tradycyjny" oznacza w budownictwie materiał sprawdzony i przetestowany przez kolejne pokolenia budowniczych i użytkowników. Zaprawy murarskie i tynkarskie wykonywane w oparciu o spoiwo wapienne istnieją...

"Tradycyjny" oznacza w budownictwie materiał sprawdzony i przetestowany przez kolejne pokolenia budowniczych i użytkowników. Zaprawy murarskie i tynkarskie wykonywane w oparciu o spoiwo wapienne istnieją w budownictwie od co najmniej tysiąca lat. Informacja ta, zdaje się być współczesnym inwestorom i wykonawcom zupełnie nieprzydatna. Może jednak warto się przez chwilę zastanowić, dlaczego wapno od tylu wieków nadal jest stosowane w budownictwie?

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – szybki ratunek w ostatniej chwili

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – szybki ratunek w ostatniej chwili Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – szybki ratunek w ostatniej chwili

Dzięki domowemu przyrządzeniu posiłków można stosunkowo łatwo i skutecznie zaoszczędzić pieniądze. Pozwala to też poprawić jakość spożywanych posiłków. Nie ma się jednak co oszukiwać, przyrządzenia nowych...

Dzięki domowemu przyrządzeniu posiłków można stosunkowo łatwo i skutecznie zaoszczędzić pieniądze. Pozwala to też poprawić jakość spożywanych posiłków. Nie ma się jednak co oszukiwać, przyrządzenia nowych dań każdego dnia może być męczące. Osoby spędzające większość czasu poza domem, np. w pracy czy na uczelni, mogą też z trudem wygospodarować na to czas. Dobrym rozwiązaniem jest więc przygotowanie większej ilości oraz schowanie do lodówki lub zamrożenie tego, co zostanie. Dzięki odpowiedniej kuchence...

Płyta warstwowa w roli głównej

Płyta warstwowa w roli głównej Płyta warstwowa w roli głównej

Widzieliście z pewnością rosnące jak grzyby po deszczu hale magazynowe i produkcyjne z charakterystyczną strukturą ścian - jakby powstały z szerokich paneli. To robiąca zawrotną karierę płyta warstwowa,...

Widzieliście z pewnością rosnące jak grzyby po deszczu hale magazynowe i produkcyjne z charakterystyczną strukturą ścian - jakby powstały z szerokich paneli. To robiąca zawrotną karierę płyta warstwowa, taka jak ta użyta do budowy zakładów Chipita w Tomaszowie Mazowieckim.

Automatyczny dach retencyjny Optigruen – nowoczesna technologia w ochronie przeciwpowodziowej w miastach

Automatyczny dach retencyjny Optigruen – nowoczesna technologia w ochronie przeciwpowodziowej w miastach Automatyczny dach retencyjny Optigruen – nowoczesna technologia w ochronie przeciwpowodziowej w miastach

Zielone dachy retencyjne ekstensywne i intensywne to elementarny czynnik racjonalnego gospodarowania wodami opadowymi. Kanalizacja prawie we wszystkich miastach jest już przestarzała i ma zbyt małą przepustowość.

Zielone dachy retencyjne ekstensywne i intensywne to elementarny czynnik racjonalnego gospodarowania wodami opadowymi. Kanalizacja prawie we wszystkich miastach jest już przestarzała i ma zbyt małą przepustowość.

Czym się kierować podczas wyboru instalacji PV?

Czym się kierować podczas wyboru instalacji PV? Czym się kierować podczas wyboru instalacji PV?

Fotowoltaika z roku na rok zyskuje na znaczeniu. Coraz więcej osób rozumie potrzebę dbania o środowisko i dostrzega korzyści płynące z montażu paneli PV. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań sprawia jednak,...

Fotowoltaika z roku na rok zyskuje na znaczeniu. Coraz więcej osób rozumie potrzebę dbania o środowisko i dostrzega korzyści płynące z montażu paneli PV. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań sprawia jednak, że czasem trudno nam wybrać najwłaściwszy dla siebie produkt. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Drzwi wewnętrzne do domu z drewna czy płyty MDF?

Drzwi wewnętrzne do domu z drewna czy płyty MDF? Drzwi wewnętrzne do domu z drewna czy płyty MDF?

Drzwi wewnętrzne pełnią kilka istotnych funkcji – stanowią jeden z ważnych elementów aranżacji domu, a ponadto oddzielają wnętrza, chronią przed hałasem i zapewniają domownikom intymność. Podczas zakupów...

Drzwi wewnętrzne pełnią kilka istotnych funkcji – stanowią jeden z ważnych elementów aranżacji domu, a ponadto oddzielają wnętrza, chronią przed hałasem i zapewniają domownikom intymność. Podczas zakupów warto kierować się więc nie tylko estetyką, ale również ich solidnością. Dzięki temu posłużą przez długi czas i dopełnią wystrój mieszkania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.