EkspertBudowlany.pl

Systemy przeciwoblodzeniowe - zima bezpieczna dla każdego

ELEKTRA | 2017-11-28
Systemy przeciwoblodzeniowe - zima bezpieczna dla każdego
Fot. Elektra

Systemy przeciwoblodzeniowe - zima bezpieczna dla każdego


Fot. Elektra

W zależności od tego, ile mamy lat, zima może wywoływać zupełnie inne emocje. Dzieciom kojarzy się z zabawami na śniegu, lepieniem bałwana, rzucaniem śnieżkami, lodowiskiem, jednak inaczej odbierają ją osoby dorosłe. Często zaraz po wyjściu z ciepłej pościeli sprawdzamy, ile śniegu napadało w nocy. Przecierając oczy, możemy sobie wyobrażać nieodśnieżone ulice, gigantyczne korki, tańczące auta czy ślizgających się pieszych. Jeśli pada śnieg, przed wyjazdem do pracy musimy najpierw utorować sobie drogę wśród zasp i odśnieżyć podjazd, schody, a także ścieżkę do furtki.

treść sponsorowana

Jednak tak być nie musi.

Rynek oferuje coraz lepsze rozwiązania z zakresu ochrony przeciwoblodzeniowej, a należą do nich m.in. specjalistyczne instalacje:

  • ogrzewania wjazdu do garażu;
  • podgrzewania ciągów komunikacyjnych i schodów;
  • ochrona przeciwoblodzeniowa dachów, rynien i rur spustowych;

ELEKTRA - wiodący polski producent systemów ogrzewania podłogowego już od ćwierć wieku oferuje również systemy ochrony przed śniegiem i lodem. Bazując tych na rozwiązaniach zima może stać się naprawdę urokliwą i bezpieczną porą roku.

Dowiedz się więcej >>

Ogrzewanie wjazdu do garażu możemy wykonać na dwa sposoby:

Pierwszy zakłada wykonanie ogrzewania pod całą powierzchnią naszego podjazdu - w tym wypadku możemy wykorzystać przewody grzejne ELEKTRA VCD o mocy od 25W/m. Można je układać zarówno w podsypce piaskowej pod kostkę brukową, jak i w podjazdach wykonanych z zaprawy betonowej - w warstwę wylewki. Moc jednostkowa na m2 powinna w tym wypadku oscylować w granicach 300W/m2. Wykonanie instalacji powinniśmy zlecić specjaliście z niezbędnymi uprawnieniami i autoryzacją producenta.

Możliwe jest również wykonanie ogrzewania wyłącznie pod trakcje jezdne naszego auta. Do tego celu możemy użyć gotowych mat grzejnych np.: ELEKTRA SnowTec®. Maty mają szerokość 60 cm, a ich długość zależy od powierzchni - od 2 do 21 m bieżących i od 1,2 do 12,6 m2. Podobnie jak przewody grzejne maty SnowTec® układa się w warstwie podsypki piaskowej pod kostkę brukową lub w betonie, jeśli z tego materiału wykonujemy nasz podjazd.

Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe schodów

Do instalacji ogrzewania przeciwoblodzeniowego schodów powinniśmy użyć przewodów grzejnych o mocy od 20W/m. Do montażu systemu musimy zatrudnić autoryzowanego instalatora. Przewody układa się na poszczególnych schodkach i płycie spoczynkowej. Istotne jest, aby całość została umieszczona w betonie, a nie tuż pod powierzchnią Sterowanie odbywa się tu podobnie, jak w przypadku ogrzewania podjazdów za pomocą specjalnego termostatu mierzącego temperaturę powietrza. Zastosowanie czujnika wilgotności nie jest w tym miejscu wymogiem koniecznym.

Zimą warto zabezpieczyć rynny i rury spustowe, w przeciwnym wypadku może dojść do ich urwania się i w konsekwencji sporych strat materialnych lub osobowych. Spadające sople mogą również uszkodzić zaparkowany pod domem pojazd lub uderzyć przechodzącą pod nimi osobę.

Ogrzewanie rynien

Instalacja ogrzewania rynien opiera się na zastosowaniu stałooporowych przewodów grzejnych ELEKTRA VCDR o mocy ok. 20W/m lub przewodów samoregulujących ELEKTRA SelfTec®, które same dostosowują swoją moc do warunków, w których pracują. Przewody układa się w rynnach i rurach spustowych za pomocą specjalnych uchwytów mocujących, które ułatwią montaż i zapewnią właściwą pozycję kabla grzejnego. Obydwa typy przewodów zbudowane są z materiałów odpornych na promieniowanie UV. 

Sprawdź rozwiązania firmy Elektra >>

W małych instalacjach opartych na przewodach samoregulujących nie jest wymagane stosowanie regulatora. Ich charakterystyczną cechą jest możliwość dostosowania mocy do warunków otoczenia, w którym pracują. Oznacza to, że w przypadku spadku temperatury ich moc jednostkowa wzrasta, natomiast gdy temperatura otoczenia podnosi się, moc przewodów maleje. Zjawisko to nosi nazwę samoregulacji. Przewody ELEKTRA SelfTec® mogą z powodzeniem pracować jako zabezpieczenie rur z wodą, siłowników hydraulicznych, zaworów, itp. Sprzedawane są jako gotowe do instalacji odcinki 1-20 m (na zamówienie maksymalnie do 80 mb), w których przewód grzejny połączony jest z przewodem zasilającym hermetyczną mufą. Przewód "zimny" posiada wtyczkę, a znajdująca się w zestawie taśma montażowa znacznie ułatwia jego instalację.

Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe rur

Systemy montowane na rurociągach

Elektra oferuje kilka typów specjalistycznych przewodów do zabezpieczenia przed zamarzaniem rur z wodą. Do samodzielnego montażu doskonale nadają się przewody Elektra FreezeTec® zbudowane na bazie stałooporowego przewodu grzejnego z zintegrowanym termostatem, działającym w zakresie: +3°C - załączanie - +10°C wyłączanie. Termostaty umieszczane są na końcu przewodu grzejnego, mierzą więc temperaturę w miejscu najbardziej narażonym na przemarzanie. Przewody FreezeTec® mają moc 12W/mb i są oferowane w gotowych odcinkach o długości od 2-42 m. Przewody zasilające mają hermetyczne zakończenia i wtyczkę połączeniową ułatwiającą podłączenie do zasilania. W zestawie znajduje się taśma umożliwiająca samodzielny montaż na rurociągu. Do zabezpieczenia rur od zewnątrz możemy również użyć przewodów samoregulujących Elektra SelfTec®.

System montowany wewnątrz rur z wodą

W wypadku, gdy dostęp do powierzchni rurociągu jest niemożliwy lub utrudniony, np. znajduje się na nim warstwa izolacji termicznej, a rury przechodzą przez przegrody, możemy skorzystać z przewodu samoregulacyjnego do stosowania wewnątrz rurociągu ELEKTRA SelfTec®DW. Przewód jest dopuszczony do kontaktu z wodą pitną i montowany jest wewnątrz rur za pomocą wpustów hydraulicznych. Czytaj więcej na ten temat >>

Sterowanie

System ochrony przeciwoblodzeniowej jest najbardziej skuteczny i ekonomiczny, gdy nad jego działaniem czuwa inteligentny regulator. W przypadku instalacji zewnętrznych konieczne jest zastosowanie regulatorów wyposażonych w czujnik temperatury oraz wilgoci. System załączany jest tylko wtedy, gdy zarówno np. ELEKTRA ETR2, temperatura, jak i wilgoć sygnalizują opady śniegu, marznącego deszczu oraz występowanie oblodzenia. Regulatory przeznaczone do sterowania większymi systemami są wyposażone w zabezpieczenia o obciążalności 3x16A np. ELEKTRA ETO2.

Niektóre pozwalają na kontrolę dwóch stref grzejnych. Przy odpowiednim podłączeniu dwóch czujników do kontroli rynien lub dwóch czujników do kontroli powierzchni i ciągów komunikacyjnych do jednego regulatora, można sterować niezależnie dwoma różnymi strefami. Możliwa jest również kombinacja ww. czujników - sterowanie dwoma różnymi obszarami (np. rynny i zjazd do garażu). Do mniejszych systemów służą regulatory o obciążalności do 16A. Obsługują z reguły tylko jedną strefę. Regulator należy zamontować na tablicy sterującej. Do tablicy doprowadza się przewody zasilające ("zimne") przewodu grzejnego lub maty grzejnej oraz przewody czujników temperatury i wilgoci.

Prawidłowo dobrana i zamontowana instalacja przeciwoblodzeniowa zapewni nam maksimum bezpieczeństwa przy minimalnych kosztach eksploatacyjnych, a przy tym jest całkowicie bezobsługowa.

ELEKTRA
ul. K. Kamińskiego 4
05-850 Ożarów Mazowiecki
Telefon: 22 843 32 82

e-mail: info@elektra.pl
www.elektra.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Eliza56 Eliza56, 18.10.2018r., 14:36:07 Szkoda że nasza administracja nie pokusiła się o tego typu rozwiązanie nie musiałabym jak co roku tańczyć tango na podjeździe ;)
  • Felicjan Felicjan, 29.10.2018r., 13:24:13 przy wyborze tego typu ocieplenia warto zwrócić uwagę na gwarancję, serwis. Jakość i trwałość przewodów oraz sposób monitoringu instalacji.

Powiązane

Mata grzejna SnowTec®

Mata grzejna SnowTec® Mata grzejna SnowTec®

Przewody grzejne VC/VCD

Przewody grzejne VC/VCD Przewody grzejne VC/VCD

Przewody grzejne VCDR

Przewody grzejne VCDR Przewody grzejne VCDR

Przewód grzejny FreezeTec® zintegrowany z termostatem

Przewód grzejny FreezeTec® zintegrowany z termostatem Przewód grzejny FreezeTec® zintegrowany z termostatem

Przewody grzejne TuffTecTM

Przewody grzejne TuffTecTM Przewody grzejne TuffTecTM

Maty grzejne SnowTec®Tuff

Maty grzejne SnowTec®Tuff Maty grzejne SnowTec®Tuff

Regulator Temperatury ELEKTRAOWD5 WiFi

Regulator Temperatury ELEKTRAOWD5 WiFi Regulator Temperatury ELEKTRAOWD5 WiFi

Przenośne maty grzejne ELEKTRA MMR

Przenośne maty grzejne ELEKTRA MMR Przenośne maty grzejne  ELEKTRA MMR

Przenośne MatyGrzejne ELEKTRA MMV

Przenośne MatyGrzejne ELEKTRA MMV Przenośne MatyGrzejne ELEKTRA MMV

System ochrony przeciwzamarzaniowej ELEKTRA SelfTec®

System ochrony przeciwzamarzaniowej ELEKTRA SelfTec® System ochrony przeciwzamarzaniowej ELEKTRA SelfTec®

Regulatory temperatury

Regulatory temperatury Regulatory temperatury

Maty grzejne WoodTec®

Maty grzejne WoodTec® Maty grzejne WoodTec®

Samoregulujący przewód grzejny SelfTec®DW

Samoregulujący przewód grzejny SelfTec®DW Samoregulujący przewód grzejny SelfTec®DW

Samoregulujące Przewody Grzejne ELEKTRA SelfTec®PRO

Samoregulujące Przewody Grzejne ELEKTRA SelfTec®PRO Samoregulujące Przewody Grzejne ELEKTRA SelfTec®PRO

Przewód grzejny DM

Przewód grzejny DM Przewód grzejny DM

Maty grzejne MG/MD

Maty grzejne MG/MD Maty grzejne MG/MD

Przewód grzejny UltraTec

Przewód grzejny UltraTec Przewód grzejny UltraTec

Przewód grzejny ELEKTRA DM/UltraTec

Przewód grzejny ELEKTRA DM/UltraTec Przewód grzejny ELEKTRA DM/UltraTec

Przewody DM i UltraTec są gotowymi do układania zestawami grzejnymi o mocy jednostkowej 10W/m

Przewody DM i UltraTec są gotowymi do układania zestawami grzejnymi o mocy jednostkowej 10W/m

Maty grzejne ELEKTRA MG/MD

Maty grzejne ELEKTRA MG/MD Maty grzejne ELEKTRA MG/MD

Maty grzejne ELEKTRA MD jednostronnie zasilane i ELEKTRA MG dwustronnie zasilane wykonane są z przewodów grzejnych trwale przymocowanych do siatki z włókna szklanego.

Maty grzejne ELEKTRA MD jednostronnie zasilane i ELEKTRA MG dwustronnie zasilane wykonane są z przewodów grzejnych trwale przymocowanych do siatki z włókna szklanego.

Przewody grzejne ELEKTRA VCD/VC

Przewody grzejne ELEKTRA VCD/VC Przewody grzejne ELEKTRA VCD/VC

Przewody grzejne ELEKTRA VCD jednostronnie zasilane, zakończone z jednej strony przewodem zasilającym, tzw. „zimnym” o długości 2,5 m, z drugiej strony mufą oraz ELEKTRA VC dwustronnie zasilane, zakończone...

Przewody grzejne ELEKTRA VCD jednostronnie zasilane, zakończone z jednej strony przewodem zasilającym, tzw. „zimnym” o długości 2,5 m, z drugiej strony mufą oraz ELEKTRA VC dwustronnie zasilane, zakończone z obu stron 2,5 m przewodem zasilającym („zimnym”

Maty grzejne ELEKTRA WoodTec™

Maty grzejne ELEKTRA WoodTec™ Maty grzejne ELEKTRA WoodTec™

Maty grzejne ELEKTRA WoodTec1™ jednostronnie zasilane i ELEKTRA WoodTec2™ dwustronnie zasilane wykonane są z przewodów grzejnych z jednej strony przymocowanych do siatki z włókna szklanego, z drugiej przykrytych...

Maty grzejne ELEKTRA WoodTec1™ jednostronnie zasilane i ELEKTRA WoodTec2™ dwustronnie zasilane wykonane są z przewodów grzejnych z jednej strony przymocowanych do siatki z włókna szklanego, z drugiej przykrytych na całej powierzchni

System przeciwoblodzeniowy ELEKTRA FreezeTec®

System przeciwoblodzeniowy ELEKTRA FreezeTec® System przeciwoblodzeniowy ELEKTRA FreezeTec®

System przeciwoblodzeniowy marki ELEKTRA

System przeciwoblodzeniowy marki ELEKTRA

System przeciwoblodzeniowy ELEKTRA SelfTec® PRO

System przeciwoblodzeniowy ELEKTRA SelfTec® PRO System przeciwoblodzeniowy ELEKTRA SelfTec® PRO

System przeciwoblodzeniowy marki ELEKTRA

System przeciwoblodzeniowy marki ELEKTRA

System przeciwoblodzeniowy ELEKTRA TuffTec™

System przeciwoblodzeniowy ELEKTRA TuffTec™ System przeciwoblodzeniowy ELEKTRA TuffTec™

Systemy przeciwoblodzeniowe marki ELEKTRA

Systemy przeciwoblodzeniowe marki ELEKTRA

Najnowsze produkty i technologie

Energooszczędne rozwiązania na poddaszu

Energooszczędne rozwiązania na poddaszu Energooszczędne rozwiązania na poddaszu

Zastosowanie energooszczędnych rozwiązań na poddaszu już w trakcie budowy domu, poza oczywistymi korzyściami dla portfela, zapewnia komfort mieszkańcom i zdrowe warunki użytkowania wnętrz. Odpowiednio...

Zastosowanie energooszczędnych rozwiązań na poddaszu już w trakcie budowy domu, poza oczywistymi korzyściami dla portfela, zapewnia komfort mieszkańcom i zdrowe warunki użytkowania wnętrz. Odpowiednio dobrane okna dachowe, ale także produkty montażowe i przesłony pozwalają zmniejszyć koszty ogrzewania zimą i chłodzenia latem. Sprawdź, które rozwiązania sprawdzą się najlepiej.

Pomysł na małą łazienkę

Pomysł na małą łazienkę Pomysł na małą łazienkę

Małe jest piękne! Powinien o tym pamiętać każdy właściciel mieszkania z niewielką łazienką. Obszerny, luksusowy pokój kąpielowy nie jest jedynym pomysłem na komfortową i ładną łazienkę, a nieduże pomieszczenie...

Małe jest piękne! Powinien o tym pamiętać każdy właściciel mieszkania z niewielką łazienką. Obszerny, luksusowy pokój kąpielowy nie jest jedynym pomysłem na komfortową i ładną łazienkę, a nieduże pomieszczenie ma też swoje zalety, takie jak łatwość skutecznego ogrzania oraz uzyskanie wrażenia przytulności.

Sklep budowlany online – czy warto kupować materiały budowlane w sieci?

Sklep budowlany online – czy warto kupować materiały budowlane w sieci? Sklep budowlany online – czy warto kupować materiały budowlane w sieci?

Sklep budowlany online czy sklep stacjonarny? Gdzie kupować materiały budowlane? Zobacz nasze podpowiedzi i obserwacje.

Sklep budowlany online czy sklep stacjonarny? Gdzie kupować materiały budowlane? Zobacz nasze podpowiedzi i obserwacje.

Nieprawdopodobne stało się remontową codziennością… gładź polimerowa GTA

Nieprawdopodobne stało się remontową codziennością… gładź polimerowa GTA Nieprawdopodobne stało się remontową codziennością… gładź polimerowa GTA

Perfekcyjnie gładkie i równe ściany to absolutny standard we wszystkich wnętrzach, a ewentualne nierówności mogą być tylko zamierzonym efektem wynikającym z projektu architekta. Przez dziesiątki lat ekipy...

Perfekcyjnie gładkie i równe ściany to absolutny standard we wszystkich wnętrzach, a ewentualne nierówności mogą być tylko zamierzonym efektem wynikającym z projektu architekta. Przez dziesiątki lat ekipy budowlane spowite były białymi obłokami, które powstawały w czasie mozolnego szlifowania ścian, aż w końcu to, co wydawało się mrzonką, stało się realne… Pojawiła się polimerowa gładź szpachlowa GTA i rozwiała chmury remontowego pyłu raz na zawsze.

Mercedes PRO – cyfrowe centrum dowodzenia

Mercedes PRO – cyfrowe centrum dowodzenia Mercedes PRO – cyfrowe centrum dowodzenia

Cyfrowe połączenie z pojazdem, telediagnostyka oraz planowanie tras tak, by ominąć korki w czasie rzeczywistym? To już możliwe i łatwe, dzięki usługom łącznościowym, które zapewnia Mercedes PRO – dzięki...

Cyfrowe połączenie z pojazdem, telediagnostyka oraz planowanie tras tak, by ominąć korki w czasie rzeczywistym? To już możliwe i łatwe, dzięki usługom łącznościowym, które zapewnia Mercedes PRO – dzięki nim można jeździć bezpieczniej, oszczędniej i przyjemniej.

Stropy panelowe – łatwy montaż, modułowość, niskie koszty

Stropy panelowe – łatwy montaż, modułowość, niskie koszty Stropy panelowe – łatwy montaż, modułowość, niskie koszty

W polskim budownictwie mieszkaniowym przez lata dominowały tradycyjne rozwiązania takie jak żelbetowe stropy monolityczne czy gęstożebrowe stropy Teriva. Jednak z uwagi na wysokie koszty i dużą pracochłonność...

W polskim budownictwie mieszkaniowym przez lata dominowały tradycyjne rozwiązania takie jak żelbetowe stropy monolityczne czy gęstożebrowe stropy Teriva. Jednak z uwagi na wysokie koszty i dużą pracochłonność oraz niezgodność z europejskimi normami (w przypadku stropów Teriva) obecnie klienci poszukują zupełnie innych rozwiązań.

Na czym polega odpowiednie oczyszczanie szamba?

Na czym polega odpowiednie oczyszczanie szamba? Na czym polega odpowiednie oczyszczanie szamba?

Jak w przypadku większości rzeczy w życiu, im lepiej się nimi zajmiesz, tym dłużej będą trwać. Twoje szambo nie jest wyjątkiem, dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, jak właściwie je konserwować i w jaki...

Jak w przypadku większości rzeczy w życiu, im lepiej się nimi zajmiesz, tym dłużej będą trwać. Twoje szambo nie jest wyjątkiem, dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, jak właściwie je konserwować i w jaki sposób preparat do szamb taki jak Biofos może w tym zadaniu pomóc.

Twój dom zabezpieczony przed skutkami obfitych opadów deszczu i zalaniem piwnicy

Twój dom zabezpieczony przed skutkami obfitych opadów deszczu i zalaniem piwnicy Twój dom zabezpieczony przed skutkami obfitych opadów deszczu i zalaniem piwnicy

Ulewy niosą za sobą podtopienia domów, a meteorolodzy są zgodni – silne opady będą występować coraz częściej. Zalanie grozi piwnicom również ze strony ścieków, szczególnie kiedy odpływ występuje poniżej...

Ulewy niosą za sobą podtopienia domów, a meteorolodzy są zgodni – silne opady będą występować coraz częściej. Zalanie grozi piwnicom również ze strony ścieków, szczególnie kiedy odpływ występuje poniżej kolektora ściekowego. Urządzenia odwadniające skutecznie zabezpieczą Twój dom.

Jakość wody deszczowej i sposoby jej oczyszczania

Jakość wody deszczowej i sposoby jej oczyszczania Jakość wody deszczowej i sposoby jej oczyszczania

Według obiegowych opinii magazynowana w zbiornikach woda deszczowa może z czasem zagniwać i tym samym być niezdatna do dalszego wykorzystania. Opinii tych w żadnym wypadku nie można stosować do sytuacji,...

Według obiegowych opinii magazynowana w zbiornikach woda deszczowa może z czasem zagniwać i tym samym być niezdatna do dalszego wykorzystania. Opinii tych w żadnym wypadku nie można stosować do sytuacji, gdy deszczówka gromadzona jest w zbiornikach podziemnych i gdy wcześniej jest ona filtrowana.

Zbiorniki do gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej

Zbiorniki do gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej Zbiorniki do gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej

Systemy gromadzenia deszczówki, ze względu na lokalizację zbiornika magazynującego, dzielą się na naziemne i podziemne. Zbiorniki naziemne mogą być umiejscowione zarówno na zewnątrz budynków, jak i w ich...

Systemy gromadzenia deszczówki, ze względu na lokalizację zbiornika magazynującego, dzielą się na naziemne i podziemne. Zbiorniki naziemne mogą być umiejscowione zarówno na zewnątrz budynków, jak i w ich wnętrzach, np. w piwnicach.

Kredyt hipoteczny 300 tys – jaka rata?

Kredyt hipoteczny 300 tys – jaka rata? Kredyt hipoteczny 300 tys – jaka rata?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które udzielane jest na dłuższy okres – zazwyczaj na 20 czy 25 lat. Z tego też powodu warto zastanowić się, jaka będzie jego miesięczna rata, by mieć pełną świadomość...

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które udzielane jest na dłuższy okres – zazwyczaj na 20 czy 25 lat. Z tego też powodu warto zastanowić się, jaka będzie jego miesięczna rata, by mieć pełną świadomość regularnie ponoszonych wydatków w dłuższej perspektywie.

Czy inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne jest opłacalna?

Czy inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne jest opłacalna? Czy inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne jest opłacalna?

Fotowoltaika to rozwiązanie z zakresu odnawialnych źródeł energii, które zyskuje coraz większą popularność. Na dachach polskich domów coraz częściej widzimy charakterystyczne niebieskie lub czarne panele....

Fotowoltaika to rozwiązanie z zakresu odnawialnych źródeł energii, które zyskuje coraz większą popularność. Na dachach polskich domów coraz częściej widzimy charakterystyczne niebieskie lub czarne panele. Ogniwa fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną z odnawialnego i ekologicznego źródła, jakim jest promieniowanie słoneczne. Dzięki fotowoltaice zyskujemy darmowy prąd i niezależność energetyczną. Jak działają ogniwa fotowoltaiczne, jaka jest opłacalność montażu fotowoltaiki?

Wymiana stropów

Wymiana stropów Wymiana stropów

Wiele budynków, a szczególnie te wzniesione na przełomie XIX i XX wieku kamienice i pałace, ze względu na zły stan techniczny, wymaga obecnie remontu, a często niezbędne jest wzmocnienie lub wymiana stropu....

Wiele budynków, a szczególnie te wzniesione na przełomie XIX i XX wieku kamienice i pałace, ze względu na zły stan techniczny, wymaga obecnie remontu, a często niezbędne jest wzmocnienie lub wymiana stropu. Budynki te zwykle posiadają stropy o konstrukcji drewnianej lub stalowej. Fundamenty wykonywane pod takimi obiektami najczęściej były zaprojektowane pod kątem lekkich ogólnodostępnych wówczas rodzajów stropów. Konstruktorzy, po ocenie stanu technicznego budynku, najczęściej decydują się na drogie...

Szybka zmiana podłogi w Twoim domu

Szybka zmiana podłogi w Twoim domu Szybka zmiana podłogi w Twoim domu

Na rynek trafia właśnie całkowicie bezpłatne narzędzie, które ma szansę zrewolucjonizować proces wyboru i zakupu podłóg do domu. Wizualizator podłóg, który wprowadziła znana z innowacji polska marka Arbiton,...

Na rynek trafia właśnie całkowicie bezpłatne narzędzie, które ma szansę zrewolucjonizować proces wyboru i zakupu podłóg do domu. Wizualizator podłóg, który wprowadziła znana z innowacji polska marka Arbiton, to najnowocześniejsze i najbardziej dokładne tego typu narzędzie w Europie. Za pomocą trzech kliknięć możemy sprawdzić, jak w naszym salonie będzie wyglądać podłoga o różnych kolorach czy fakturach.

Jaki powinien być dom dla małej rodziny?

Jaki powinien być dom dla małej rodziny? Jaki powinien być dom dla małej rodziny?

Budowa własnego domu to bez wątpienia jedno z większych przedsięwzięć, z jakim można zmierzyć się w życiu. To tak naprawdę przygoda, która trwa przez kilka lat. Sama budowa to tylko jakiś jej etap. Potem...

Budowa własnego domu to bez wątpienia jedno z większych przedsięwzięć, z jakim można zmierzyć się w życiu. To tak naprawdę przygoda, która trwa przez kilka lat. Sama budowa to tylko jakiś jej etap. Potem następuje wykańczanie oraz urządzanie, kiedy to dom nabiera bardziej indywidualnego charakteru. Można się tym wszystkim bawić, można stresować i denerwować, szczególnie wtedy, gdy zdecydujemy się na nieruchomość zbyt dużą. Warto zatem do tematu podejść z rozwagą, tak by metraż dom był optymalny.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.