EkspertBudowlany.pl

Kredyt hipoteczny 300 tys – jaka rata?

Kredyt hipoteczny 300 tys – jaka rata?

Kredyt hipoteczny 300 tys – jaka rata?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które udzielane jest na dłuższy okres – zazwyczaj na 20 czy 25 lat. Z tego też powodu warto zastanowić się, jaka będzie jego miesięczna rata, by mieć pełną świadomość regularnie ponoszonych wydatków w dłuższej perspektywie.

treść sponsorowana

Częstym wyborem klientów bankowych jest kredyt hipoteczny 300 tys, który pozwala sfinansować zakup mieszkania w całości lub jego części. Dzięki https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne dowiesz się, jaka jest rata kredytu hipotecznego 300 tys oraz poznasz praktyczne porady, jak wybrać idealny kredyt dla siebie. 

Kredyt hipoteczny 300 tys – od czego zależy wysokość raty?

Ile będzie wynosiła miesięczna rata kredytu mieszkaniowego na 300 tys? To będzie zależało w szczególności od okresu kredytowania, który wybierzemy. Okres kredytowania to nic innego jak czas, w którym spłacamy zaciągnięte u wierzyciela zobowiązanie. Ma on bezpośredni wpływ na wysokość raty kredytu. Dotyczy to zwłaszcza kredytów hipotecznych, w których okres kredytowania może wynosić od kilku, do nawet 30 lat. Z tego powodu warto przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny do banku należy zastanowić się, jaki okres kredytowania wybrać, aby miesięczna rata była dopasowana do Twoich możliwości finansowych. 

Reguła jest taka, że im dłuższy okres kredytowania, tym wysokość raty jest niższa. Nie oznacza to jednak, że sam kredyt hipoteczny będzie “tańszy” Wręcz przeciwnie – w przypadku dłuższego okresu spłaty koszty całkowite kredytu zwiększają się. Kredyt hipoteczny z długim okresem spłaty to dobre rozwiązanie dla osób o niższych dochodach. Pozwoli to na obniżenie raty, a tym samym nie obciąży zbytnio budżetu domowego. Jeśli natomiast generujesz większe zarobki możesz zdecydować się na kredyt mieszkaniowy z krótszym okresem kredytowania – obniży to koszty całkowite zobowiązania, a zarazem szybciej pozbędziesz się zobowiązania i zwiększysz swoją zdolność kredytową.

Jeszcze innym istotnym czynnikiem, który wpływa na wysokość raty jest oczywiście wysokość kosztów. Są one ustalane indywidualnie przez banki. Należą do nich między innymi oprocentowanie, prowizja za udzielenie kredytu czy wykupienie ubezpieczenia kredytu. Miarodajnym wskaźnikiem, co do ponoszonych opłat jest wysokość RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Im mniejsze RRSO, tym kredyt będzie “tańszy”, a tym samym rata kredytu będzie mniejsza. 

Kredyt hipoteczny 300 tys – jaka rata?

Chcesz dowiedzieć się, jaka będzie wysokość raty w zależności od okresu kredytowania oraz oferty bankowej, na którą się zdecydujesz? Przychodzimy Ci z pomocą, tak abyś wybrał najlepszą opcję dla siebie. Przedstawiamy tabelę, dzięki której zorientujesz się, jaka będzie wysokość raty dla wybranego kredytu hipotecznego 300 tys.

Okres spłaty PKO Bank Polski ING Bank Śląski Millennium Bank mBankBank Pekao
5 lat 5 276,46 zł 5 379,13 zł 5 394,61 zł 5 407,96 zł  5 461,25 zł
10 lat 2 791,96 zł 2 843,53 zł 2 900,98 zł  2 914,96 zł 2 916,49 zł
15 lat 1 967,49 zł 1 989,61 zł 2 073,41 zł 2 076,08 zł 2 090,55 zł
20 lat 1 558,04 zł  1 569,60 zł 1 655,85 zł  1 688,30 zł 1 683,38 zł
25 lat 1 314,58 zł 1 319,56 zł  1 408,34 zł 1 427,32 zł 1 443,00 zł

Wysokość raty w podanych bankach nie różni się ze sobą znacząco, jeśli wybierzemy taki sam okres kredytowania. Z tego powodu, niezależnie od tego, w jakim banku zaciągniesz kredyt hipoteczny, to koszty kredytu będą oscylowały na podobnym poziomie. Warto jednak zastanowić się dobrze nad tym, na jaki okres chcesz zaciągnąć kredyt mieszkaniowy. Optymalnym rozwiązaniem będzie kredyt hipoteczny 300 tys na 20 lat, gdzie rata kształtuje się w granicach 1500-1700 zł w zależności od oferty bankowej. 

Kredyt 300 tys – jakie zarobki?

Chcesz wiedzieć, jakie musisz generować dochody, aby otrzymać kredyt hipoteczny na 300 tys? Przede wszystkim musisz mieć na uwadze to, aby Twoje miesięczne zarobki w zupełności pokrywały ratę kredytu. Z tego też powodu zdecyduj się na taki okres spłaty, aby miesięczna rata była dostosowana do Twoich możliwości finansowych. Bank odrzuci Twój wniosek o kredyt hipoteczny, jeśli stwierdzi, że nie zarabiasz wystarczającej ilości gotówki, aby móc bez większych problemów spłacić miesięczną ratę. W tym wypadku możesz wybrać dłuższy okres kredytowania, aby obniżyć wysokość raty lub też podwyższyć swoją zdolność kredytową.

Warto mieć na względzie to, że każdy bank prowadzi własną politykę udzielania kredytów. To że jedna instytucja bankowa odrzuciła Twój wniosek o kredyt hipoteczny, wcale nie oznacza, że w drugiej nastąpi taka sama sytuacja. Nie warto zrażać się po nieudanej próbie uzyskania kredytu mieszkaniowego w jednym banku, gdyż jest mnóstwo podobnych ofert na polskim rynku bankowym. Decyzja o kredycie hipotecznym jest podejmowana w oparciu o szereg czynników, a każdy bank ma nieco inne warunki uzyskania kredytu.

Kredyt hipoteczny 300 tys – kalkulator

Przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny 300 tys warto zorientować się o tym, jaka będzie dokładnie wysokość raty dla każdego miesiąca. W tym celu przydatnym narzędziem internetowym będzie kalkulator raty kredytu hipotecznego. Jest on dostępny w wielu serwisach finansowych za darmo. Dzięki niemu możesz bardzo szybko sporządzić harmonogram spłaty kredytu dla każdego miesiąca oraz zorientować się, ile zapłacisz za pożyczony kapitał. Dowiesz się także, jaka będzie wysokość odsetek płaconych w każdej racie oraz ile długu pozostaje do spłaty po uregulowaniu każdej płatności. Jak skorzystać z kalkulatora raty? To bardzo proste. Wystarczy jedynie podać podstawowe dane o kredycie hipotecznym. Przede wszystkim podajemy kwotę kredytu, jaka nas interesuje oraz okres kredytowania. Wymagane będzie także podanie wysokości prowizji i oprocentowania.

Komentarze

Najnowsze produkty i technologie

Pomysł na małą łazienkę

Pomysł na małą łazienkę Pomysł na małą łazienkę

Małe jest piękne! Powinien o tym pamiętać każdy właściciel mieszkania z niewielką łazienką. Obszerny, luksusowy pokój kąpielowy nie jest jedynym pomysłem na komfortową i ładną łazienkę, a nieduże pomieszczenie...

Małe jest piękne! Powinien o tym pamiętać każdy właściciel mieszkania z niewielką łazienką. Obszerny, luksusowy pokój kąpielowy nie jest jedynym pomysłem na komfortową i ładną łazienkę, a nieduże pomieszczenie ma też swoje zalety, takie jak łatwość skutecznego ogrzania oraz uzyskanie wrażenia przytulności.

Sklep budowlany online – czy warto kupować materiały budowlane w sieci?

Sklep budowlany online – czy warto kupować materiały budowlane w sieci? Sklep budowlany online – czy warto kupować materiały budowlane w sieci?

Sklep budowlany online czy sklep stacjonarny? Gdzie kupować materiały budowlane? Zobacz nasze podpowiedzi i obserwacje.

Sklep budowlany online czy sklep stacjonarny? Gdzie kupować materiały budowlane? Zobacz nasze podpowiedzi i obserwacje.

Nieprawdopodobne stało się remontową codziennością… gładź polimerowa GTA

Nieprawdopodobne stało się remontową codziennością… gładź polimerowa GTA Nieprawdopodobne stało się remontową codziennością… gładź polimerowa GTA

Perfekcyjnie gładkie i równe ściany to absolutny standard we wszystkich wnętrzach, a ewentualne nierówności mogą być tylko zamierzonym efektem wynikającym z projektu architekta. Przez dziesiątki lat ekipy...

Perfekcyjnie gładkie i równe ściany to absolutny standard we wszystkich wnętrzach, a ewentualne nierówności mogą być tylko zamierzonym efektem wynikającym z projektu architekta. Przez dziesiątki lat ekipy budowlane spowite były białymi obłokami, które powstawały w czasie mozolnego szlifowania ścian, aż w końcu to, co wydawało się mrzonką, stało się realne… Pojawiła się polimerowa gładź szpachlowa GTA i rozwiała chmury remontowego pyłu raz na zawsze.

Mercedes PRO – cyfrowe centrum dowodzenia

Mercedes PRO – cyfrowe centrum dowodzenia Mercedes PRO – cyfrowe centrum dowodzenia

Cyfrowe połączenie z pojazdem, telediagnostyka oraz planowanie tras tak, by ominąć korki w czasie rzeczywistym? To już możliwe i łatwe, dzięki usługom łącznościowym, które zapewnia Mercedes PRO – dzięki...

Cyfrowe połączenie z pojazdem, telediagnostyka oraz planowanie tras tak, by ominąć korki w czasie rzeczywistym? To już możliwe i łatwe, dzięki usługom łącznościowym, które zapewnia Mercedes PRO – dzięki nim można jeździć bezpieczniej, oszczędniej i przyjemniej.

Stropy panelowe – łatwy montaż, modułowość, niskie koszty

Stropy panelowe – łatwy montaż, modułowość, niskie koszty Stropy panelowe – łatwy montaż, modułowość, niskie koszty

W polskim budownictwie mieszkaniowym przez lata dominowały tradycyjne rozwiązania takie jak żelbetowe stropy monolityczne czy gęstożebrowe stropy Teriva. Jednak z uwagi na wysokie koszty i dużą pracochłonność...

W polskim budownictwie mieszkaniowym przez lata dominowały tradycyjne rozwiązania takie jak żelbetowe stropy monolityczne czy gęstożebrowe stropy Teriva. Jednak z uwagi na wysokie koszty i dużą pracochłonność oraz niezgodność z europejskimi normami (w przypadku stropów Teriva) obecnie klienci poszukują zupełnie innych rozwiązań.

Na czym polega odpowiednie oczyszczanie szamba?

Na czym polega odpowiednie oczyszczanie szamba? Na czym polega odpowiednie oczyszczanie szamba?

Jak w przypadku większości rzeczy w życiu, im lepiej się nimi zajmiesz, tym dłużej będą trwać. Twoje szambo nie jest wyjątkiem, dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, jak właściwie je konserwować i w jaki...

Jak w przypadku większości rzeczy w życiu, im lepiej się nimi zajmiesz, tym dłużej będą trwać. Twoje szambo nie jest wyjątkiem, dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, jak właściwie je konserwować i w jaki sposób preparat do szamb taki jak Biofos może w tym zadaniu pomóc.

Twój dom zabezpieczony przed skutkami obfitych opadów deszczu i zalaniem piwnicy

Twój dom zabezpieczony przed skutkami obfitych opadów deszczu i zalaniem piwnicy Twój dom zabezpieczony przed skutkami obfitych opadów deszczu i zalaniem piwnicy

Ulewy niosą za sobą podtopienia domów, a meteorolodzy są zgodni – silne opady będą występować coraz częściej. Zalanie grozi piwnicom również ze strony ścieków, szczególnie kiedy odpływ występuje poniżej...

Ulewy niosą za sobą podtopienia domów, a meteorolodzy są zgodni – silne opady będą występować coraz częściej. Zalanie grozi piwnicom również ze strony ścieków, szczególnie kiedy odpływ występuje poniżej kolektora ściekowego. Urządzenia odwadniające skutecznie zabezpieczą Twój dom.

Jakość wody deszczowej i sposoby jej oczyszczania

Jakość wody deszczowej i sposoby jej oczyszczania Jakość wody deszczowej i sposoby jej oczyszczania

Według obiegowych opinii magazynowana w zbiornikach woda deszczowa może z czasem zagniwać i tym samym być niezdatna do dalszego wykorzystania. Opinii tych w żadnym wypadku nie można stosować do sytuacji,...

Według obiegowych opinii magazynowana w zbiornikach woda deszczowa może z czasem zagniwać i tym samym być niezdatna do dalszego wykorzystania. Opinii tych w żadnym wypadku nie można stosować do sytuacji, gdy deszczówka gromadzona jest w zbiornikach podziemnych i gdy wcześniej jest ona filtrowana.

Zbiorniki do gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej

Zbiorniki do gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej Zbiorniki do gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej

Systemy gromadzenia deszczówki, ze względu na lokalizację zbiornika magazynującego, dzielą się na naziemne i podziemne. Zbiorniki naziemne mogą być umiejscowione zarówno na zewnątrz budynków, jak i w ich...

Systemy gromadzenia deszczówki, ze względu na lokalizację zbiornika magazynującego, dzielą się na naziemne i podziemne. Zbiorniki naziemne mogą być umiejscowione zarówno na zewnątrz budynków, jak i w ich wnętrzach, np. w piwnicach.

Kredyt hipoteczny 300 tys – jaka rata?

Kredyt hipoteczny 300 tys – jaka rata? Kredyt hipoteczny 300 tys – jaka rata?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które udzielane jest na dłuższy okres – zazwyczaj na 20 czy 25 lat. Z tego też powodu warto zastanowić się, jaka będzie jego miesięczna rata, by mieć pełną świadomość...

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które udzielane jest na dłuższy okres – zazwyczaj na 20 czy 25 lat. Z tego też powodu warto zastanowić się, jaka będzie jego miesięczna rata, by mieć pełną świadomość regularnie ponoszonych wydatków w dłuższej perspektywie.

Czy inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne jest opłacalna?

Czy inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne jest opłacalna? Czy inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne jest opłacalna?

Fotowoltaika to rozwiązanie z zakresu odnawialnych źródeł energii, które zyskuje coraz większą popularność. Na dachach polskich domów coraz częściej widzimy charakterystyczne niebieskie lub czarne panele....

Fotowoltaika to rozwiązanie z zakresu odnawialnych źródeł energii, które zyskuje coraz większą popularność. Na dachach polskich domów coraz częściej widzimy charakterystyczne niebieskie lub czarne panele. Ogniwa fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną z odnawialnego i ekologicznego źródła, jakim jest promieniowanie słoneczne. Dzięki fotowoltaice zyskujemy darmowy prąd i niezależność energetyczną. Jak działają ogniwa fotowoltaiczne, jaka jest opłacalność montażu fotowoltaiki?

Wymiana stropów

Wymiana stropów Wymiana stropów

Wiele budynków, a szczególnie te wzniesione na przełomie XIX i XX wieku kamienice i pałace, ze względu na zły stan techniczny, wymaga obecnie remontu, a często niezbędne jest wzmocnienie lub wymiana stropu....

Wiele budynków, a szczególnie te wzniesione na przełomie XIX i XX wieku kamienice i pałace, ze względu na zły stan techniczny, wymaga obecnie remontu, a często niezbędne jest wzmocnienie lub wymiana stropu. Budynki te zwykle posiadają stropy o konstrukcji drewnianej lub stalowej. Fundamenty wykonywane pod takimi obiektami najczęściej były zaprojektowane pod kątem lekkich ogólnodostępnych wówczas rodzajów stropów. Konstruktorzy, po ocenie stanu technicznego budynku, najczęściej decydują się na drogie...

Szybka zmiana podłogi w Twoim domu

Szybka zmiana podłogi w Twoim domu Szybka zmiana podłogi w Twoim domu

Na rynek trafia właśnie całkowicie bezpłatne narzędzie, które ma szansę zrewolucjonizować proces wyboru i zakupu podłóg do domu. Wizualizator podłóg, który wprowadziła znana z innowacji polska marka Arbiton,...

Na rynek trafia właśnie całkowicie bezpłatne narzędzie, które ma szansę zrewolucjonizować proces wyboru i zakupu podłóg do domu. Wizualizator podłóg, który wprowadziła znana z innowacji polska marka Arbiton, to najnowocześniejsze i najbardziej dokładne tego typu narzędzie w Europie. Za pomocą trzech kliknięć możemy sprawdzić, jak w naszym salonie będzie wyglądać podłoga o różnych kolorach czy fakturach.

Jaki powinien być dom dla małej rodziny?

Jaki powinien być dom dla małej rodziny? Jaki powinien być dom dla małej rodziny?

Budowa własnego domu to bez wątpienia jedno z większych przedsięwzięć, z jakim można zmierzyć się w życiu. To tak naprawdę przygoda, która trwa przez kilka lat. Sama budowa to tylko jakiś jej etap. Potem...

Budowa własnego domu to bez wątpienia jedno z większych przedsięwzięć, z jakim można zmierzyć się w życiu. To tak naprawdę przygoda, która trwa przez kilka lat. Sama budowa to tylko jakiś jej etap. Potem następuje wykańczanie oraz urządzanie, kiedy to dom nabiera bardziej indywidualnego charakteru. Można się tym wszystkim bawić, można stresować i denerwować, szczególnie wtedy, gdy zdecydujemy się na nieruchomość zbyt dużą. Warto zatem do tematu podejść z rozwagą, tak by metraż dom był optymalny.

Blachodachówka FIORD – nowoczesne pokrycie na każdy rodzaj dachu

Blachodachówka FIORD – nowoczesne pokrycie na każdy rodzaj dachu Blachodachówka FIORD – nowoczesne pokrycie na każdy rodzaj dachu

Blachodachówka panelowa FIORD to nowość firmy Blachy Pruszyński, wprowadzona na rynek tej jesieni. Nowoczesny kształt doskonale sprawdzi się na każdym rodzaju dachu – zarówno tych o prostej, jak i nieco...

Blachodachówka panelowa FIORD to nowość firmy Blachy Pruszyński, wprowadzona na rynek tej jesieni. Nowoczesny kształt doskonale sprawdzi się na każdym rodzaju dachu – zarówno tych o prostej, jak i nieco bardziej skomplikowanej konstrukcji.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.