EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak kupować okna? 7 czynników, które sprawią, że będziesz zadowolony z wyboru

KRISHOME SP Z O.O. | 2024-04-16
Jak kupować okna? 7 czynników, które sprawią, że będziesz zadowolony z wyboru

Jak kupować okna? 7 czynników, które sprawią, że będziesz zadowolony z wyboru

Bez względu na to, czy budujesz nowy dom, czy chcesz zmodernizować stary, stolarka okienna stanowi ważny punkt w kosztorysie. Nowoczesne okno składa się z ponad 40 elementów. Dla osoby, która nie jest ekspertem – przeglądanie i porównywanie ofert to często czarna magia. Przygotowaliśmy ściągę, która może być przydatna na etapie podejmowania decyzji.

treść sponsorowana

Zastanów się, jakiego okna potrzebujesz

Podstawowe pytanie, które powinien zadać sobie każdy inwestor: jakie funkcje powinno spełniać Twoje okno. Jeszcze przed wybraniem producenta czy złożeniem zapytania ofertowego powinniśmy zastanowić się, na czym nam zależy. Jeśli stawiasz na budownictwo energooszczędne – koniecznie zwróć uwagę na współczynnik przenikania ciepła Uw.

Co ważne – producenci w ofertach podają współczynnik Uw dla okna referencyjnego, koniecznie sprawdź, czy w Twojej ofercie jest on wyliczony dla każdego Twojego okna indywidualnie, ze względu na wymiary okna, w każdym przypadku ta wartość powinna się nieco różnić. Jeśli w ofercie przy każdym produkcie widnieje ten sam współczynnik Uw, nie jest on wyliczony dla Twojej inwestycji.

Innym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę jest położenie budynku – jeśli mieszkasz w hałaśliwej okolicy, docenisz akustykę okna, dodatkowe zabezpieczenia pozwolą spać spokojnie. Dowiedz się więcej >>

Wybierz odpowiedni profil

Okno składa się z wielu elementów, które warto wziąć pod lupę. Jednym z najważniejszych czynników decydujących o tym, że okno będzie długo służyło, jest dobór odpowiedniego profilu. Na co zwrócić uwagę?

 • Głębokość (potocznie nazywana grubością) – im większa, tym lepsza izolacja.
 • Klasa – oznaczająca grubość ścian profilu – największa jest w przypadku profili klasy A – właśnie takie spotykamy w oknach energooszczędnych.
 • Liczba komór – wewnątrz profilu – dodatkowe komory powietrza poprawiają izolację, muszą mieć jednak odpowiednią wielkość. Z tego powodu o skuteczności izolacji okna decyduje w większym stopniu głębokość profili niż liczba ich komór. 6-komorowy profil głębokości 92 mm będzie zatem cieplejszy niż 7-komorowy profil o mniejszej głębokości.
 • Wzmocnienie w postaci stalowych kształtowników wewnątrz profilu – to element całkowicie niewidoczny, ale bardzo ważny dla wytrzymałości okna.
 • Rodzaj uszczelnienia AD/MD – ze względu na sposób uszczelnienia połączeń ram dzielimy okna na okna z uszczelnieniem środkowym „MD” i okna bez uszczelnienia środkowego „AD”. Różnica pomiędzy oknami typu AD i MD wynika z ilości uszczelek przylgowych, uszczelniających połączenie płaszczyzn ramy ościeżnicy i ramy skrzydła, dla klienta oczywiście cieplejsze będzie okno z uszczelnieniem środkowym „MD”.

Sprawdź, jaką szybę powinno mieć Twoje okno

Szyba stanowi 85 procent powierzchni nowoczesnego okna. Wybór odpowiedniego pakietu szybowego jest również bardzo ważny. Na co zwrócić uwagę?

 • Pakiet 3-szybowy – czyli 2-komorowy, w praktyce to więcej ciepła w domu podczas zimowych dni i przyjemny chłód w pomieszczeniach latem.
 • Grubość pakietu do 48 mm.
 • „Ciepła ramka” – modne określenie w branży stolarki okiennej, czy przekłada się znacząco na poziom izolacji? Tak, zmniejsza ona współczynnik przenikania ciepła Uw, a dodatkowo redukuje efekt skraplania się pary wodnej na szybach.
 • Wypełnienie argonem (gazem szlachetnym) komór między szybami poprawia przewodnictwo cieplne szyby, obniżając je o około 33%.
 • Dostęp do światła naturalnego – nie tylko duże przeszklenia, ale również odpowiednie szyby mają wpływ na dostęp do naturalnego światła w pomieszczeniu. Dla przykładu: zastosowanie nowej szyby w systemach okiennych KRISHOME (dawniej KRISPOL) pozwoli zyskać aż 11% więcej ciepła pochodzącego z energii słonecznej i zapewnia 5% więcej światła dziennego w pomieszczeniach.

Co to jest okucie i dlaczego jest ważne?

Kupując okna, w pierwszej kolejności skupiamy się na wyborze systemu profili i zapewnieniu sobie optymalnego poziomu izolacji cieplnej. Tyle samo uwagi warto jednak poświęcić okuciom montowanym na ramie skrzydła i ościeżnicy. To one odpowiadają za codzienne funkcjonowanie i pracę okna, w tym sposób otwierania i wentylacji.

Znajdź wymarzone okna do swojego domu >>

Odpowiednio dobrane okucia mogą też wzmocnić odporność okna na włamanie, a także znacznie podnieść bezpieczeństwo i wygodę użytkowników, w tym szczególnie dzieci i osób starszych. Elementy okucia są montowane na całych obwodach ram skrzydła i ościeżnicy, stąd nazwa okucia obwiedniowego.

Jak dobrze wybrać okucia okienne?

 • Wybierz okucia pochodzące od uznanego i doświadczonego producenta.
 • Znajdź zaufanego producenta okien, który zagwarantuje odpowiedni dobór okucia i prawidłowe rozmieszczenie jego elementów.
 • Przemyśl, jakie funkcje powinny mieć Twoje okna. Możliwości jest bardzo wiele. Warto dopilnować, żeby okucie miało wszystkie opcje, których potrzebujesz, a jednocześnie nie przepłacić za takie, z których nie będziesz korzystać.
 • Wybierz sposób otwierania dostosowany do potrzeb – najczęściej spotykamy okna uchylno-rozwierne, czyli takie, które można zarówno otworzyć, jak i uchylić. Istnieją też okna wyposażone tylko w jedną z tych opcji – otwieranie lub uchylanie. Najnowszym rozwiązaniem są okna uchylno-odstawno-rozwierne. Umożliwiają one tzw. wietrzenie szczelinowe – poprzez równoległe odstawienie skrzydła okiennego od ramy o ok. 6 mm na całym obwodzie. Dlaczego warto to przemyśleć? W takiej pozycji wentylacja jest wyjątkowo energooszczędna, a okno pozostaje odporne na włamanie.
 • Automatyka – umożliwia programowanie indywidualnych scenariuszy wentylacji. W ten sposób można zapewnić sobie stały dopływ świeżego powietrza z zewnątrz. Wygodny pilot na fale radiowe to idealne rozwiązanie dla okien trudno dostępnych, a także dla domów osób starszych lub niepełnosprawnych.

Dopasuj roletę lub żaluzję na etapie projektu

Nawet najlepszej jakości okna warto wyposażyć w rolety zewnętrzne lub żaluzje fasadowe. Poza funkcją izolacyjną znacznie podnoszą one codzienny komfort życia. Wśród różnych typów osłon rolety zewnętrzne wyróżniają się kilkoma cennymi zaletami:

 • mają najlepsze właściwości izolacyjne, które w naszym klimacie przydają się przez cały rok. Zimą skutecznie pozwalają ograniczyć koszty ogrzewania, podczas letnich upałów pomagają utrzymać komfortową temperaturę w domu, zawsze – w razie potrzeby – pozwalają na skuteczne zaciemnienie pomieszczeń, np. sypialni dziecka;
 • bezpieczeństwo – rolety są dodatkową przeszkodą dla włamywaczy, a ich automatyka może być zintegrowana z czujnikami alarmowymi;
 • wygoda – dzięki roletom można zapomnieć o mało wygodnych zasłonach, a nowoczesne systemy sterowania „myślą” za nas.

Natomiast żaluzje fasadowe, oprócz zapewniania mieszkańcom poczucia prywatności i możliwości sterowania ilością wpadającego do wnętrza światła, stanowią też ciekawy element wykończenia budynku, często są wybierane w przypadku nowoczesnych inwestycji.

Kolor Twoich marzeń

Przy finalnym wyborze istotnym czynnikiem jest aspekt wykończeniowy. Najmodniejsze rozwiązanie to stworzenie koncepcyjnej spójności pomiędzy wszystkimi elementami stolarki a elewacją. Bogata oferta KRISHOME (dawniej KRISPOL) umożliwia pełne dopasowanie stolarki do potrzeb projektu.  Oferujemy okleinowanie 1- lub 2-stronne, a także opcję Bikolor, czyli okleinowanie jednocześnie w dwóch różnych kolorach z ponad kilkudziesięciu oklein – to rozwiązania, które cieszą się największą popularnością.

Gwarancja spokoju

Obecnie nowoczesny dom to nie otoczona murem twierdza z kratami w oknach, ale rozwiązania podnoszące poczucie bezpieczeństwa domowników. Dlatego ważne jest, aby przemyśleć je już na etapie planowania inwestycji. KRISHOME (dawniej KRISPOL) umożliwia montowanie czujników antywłamaniowych jeszcze na etapie budowy – bez nieestetycznej ingerencji w produkt. Więcej o programie można przeczytać na stronie producenta: www.krispol.pl

Dodatkowo firma KRISHOME (dawniej KRISPOL) oferuje aż 7-letni okres gwarancji na swoje okna.

Komentarze

Powiązane

Drzwi wejściowe z kolekcji SOLANO

Drzwi wejściowe z kolekcji SOLANO Drzwi wejściowe z kolekcji SOLANO

KRISHOME SP Z O.O. Wybierz ekologiczne produkty KRISHOME (dawniej KRISPOL) i zbuduj dom z Gwarancją Spokoju

Wybierz ekologiczne produkty KRISHOME (dawniej KRISPOL) i zbuduj dom z Gwarancją Spokoju Wybierz ekologiczne produkty KRISHOME (dawniej KRISPOL) i zbuduj dom z Gwarancją Spokoju

Coraz częściej marzymy o własnym domu, koniecznie z ogrodem. Pragniemy przestrzeni skrojonej na miarę naszych potrzeb, pięknej, bliskiej naturze, bezpiecznej i ekonomicznej. Jesteśmy świadomi, że to od...

Coraz częściej marzymy o własnym domu, koniecznie z ogrodem. Pragniemy przestrzeni skrojonej na miarę naszych potrzeb, pięknej, bliskiej naturze, bezpiecznej i ekonomicznej. Jesteśmy świadomi, że to od nas, od naszych długoterminowych inwestycji i codziennych decyzji, zależy wygląd świata, w którym będą żyć przyszłe pokolenia. Wybierając solidne i sprawdzone produkty od renomowanego producenta dajemy im szansę, aby mogły oddychać czystym powietrzem i cieszyć się pełnią zdrowia.

KRISHOME SP Z O.O. Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy

Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy

Jesteś w trakcie planowania budowy wymarzonego domu? Szukasz projektu, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby? A może masz już wybrany styl architektoniczny i szukasz inspiracji? Poznaj 3 aktualne...

Jesteś w trakcie planowania budowy wymarzonego domu? Szukasz projektu, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby? A może masz już wybrany styl architektoniczny i szukasz inspiracji? Poznaj 3 aktualne trendy.

KRISHOME SP Z O.O. Dlaczego warto wybrać bramę, okna, osłony i drzwi od jednego producenta?

Dlaczego warto wybrać bramę, okna, osłony i drzwi od jednego producenta? Dlaczego warto wybrać bramę, okna, osłony i drzwi od jednego producenta?

Budowa domu to nieustannie podejmowane decyzje. Od wyboru działki, projektu, wykonawcy, po wybór konkretnych materiałów i elementów wykończeniowych. To również sporo stresu i nerwów. Niektóre procesy można...

Budowa domu to nieustannie podejmowane decyzje. Od wyboru działki, projektu, wykonawcy, po wybór konkretnych materiałów i elementów wykończeniowych. To również sporo stresu i nerwów. Niektóre procesy można uprościć, jednym z takich rozwiązań jest wybór kompletu stolarki okienno-drzwiowej od jednego producenta. Sprawdź, dlaczego warto.

Żaluzja zewnętrzna standardowa z profilem C80 lub Z90

Żaluzja zewnętrzna standardowa z profilem C80 lub Z90 Żaluzja zewnętrzna standardowa z profilem C80 lub Z90

Żaluzja zewnętrzna naokienna z profilem C80 lub Z90

Żaluzja zewnętrzna naokienna z profilem C80 lub Z90 Żaluzja zewnętrzna naokienna z profilem C80 lub Z90

Rolety zewnętrzne Kalima RZ

Rolety zewnętrzne Kalima RZ Rolety zewnętrzne Kalima RZ

Rolety zewnętrzne Kalima RN / RT

Rolety zewnętrzne Kalima RN / RT Rolety zewnętrzne Kalima RN / RT

Rolety zewnętrzne Kalima RR / RS

Rolety zewnętrzne Kalima RR / RS Rolety zewnętrzne Kalima RR / RS

Okno klasy PREMIUM FEN 92

Okno klasy PREMIUM FEN 92 Okno klasy PREMIUM FEN 92

Okna z pvc FEN 82

Okna z pvc FEN 82 Okna z pvc FEN 82

Okna aluminiowe FEN 86A

Okna aluminiowe FEN 86A Okna aluminiowe FEN 86A

System przesuwny FEN PSK

System przesuwny FEN PSK System przesuwny FEN PSK

System przesuwny FEN HST

System przesuwny FEN HST System przesuwny FEN HST

Drzwi garażowe

Drzwi garażowe Drzwi garażowe

Brama garażowa VENTE K2 RF

Brama garażowa VENTE K2 RF Brama garażowa VENTE K2 RF

Brama garażowa VENTE RGZ

Brama garażowa VENTE RGZ Brama garażowa VENTE RGZ

Brama garażowa VENTE RGW

Brama garażowa VENTE RGW Brama garażowa VENTE RGW

Brama garażowa VENTE K2 RM

Brama garażowa VENTE K2 RM Brama garażowa VENTE K2 RM

Brama segmentowa marki KRISPOL

Brama segmentowa marki KRISPOL

KRISHOME SP Z O.O. KRISHOME (dawniej KRISPOL): Jak to działa? Najcieplejsza brama garażowa z paneli o grubości 60 mm

KRISHOME (dawniej KRISPOL): Jak to działa? Najcieplejsza brama garażowa z paneli o grubości 60 mm KRISHOME (dawniej KRISPOL): Jak to działa? Najcieplejsza brama garażowa z paneli o grubości 60 mm

KRISHOME (dawniej KRISPOL): Jak to działa? Najcieplejsza brama garażowa z paneli o grubości 60 mm

KRISHOME (dawniej KRISPOL): Jak to działa? Najcieplejsza brama garażowa z paneli o grubości 60 mm

Brama garażowa VENTE K2 RFS Szlachetna SOSNA ANTYCZNA w Twoim domu

Brama garażowa VENTE K2 RFS Szlachetna SOSNA ANTYCZNA w Twoim domu Brama garażowa VENTE K2 RFS Szlachetna SOSNA ANTYCZNA w Twoim domu

Brama segmentowa marki KRISHOME (dawniej KRISPOL)

Brama segmentowa marki KRISHOME (dawniej KRISPOL)

Brama garażowa VENTE K2 RFS 60

Brama garażowa VENTE K2 RFS 60 Brama garażowa VENTE K2 RFS 60

Brama segmentowa marki Krispol dla domów energooszczędnych

Brama segmentowa marki Krispol dla domów energooszczędnych

Brama garażowa VENTE K2 RC

Brama garażowa VENTE K2 RC Brama garażowa VENTE K2 RC

Brama segmentowa marki Krispol

Brama segmentowa marki Krispol

Brama garażowa VENTE K2 RS

Brama garażowa VENTE K2 RS Brama garażowa VENTE K2 RS

Brama segmentowa KRISPOL

Brama segmentowa KRISPOL

Wybrane dla Ciebie

V33 Polska sp. z o.o. Czasem słońce, czasem deszcz, ale ochrona i kolor wciąż bez zmian!

Czasem słońce, czasem deszcz, ale ochrona i kolor wciąż bez zmian! Czasem słońce, czasem deszcz, ale ochrona i kolor wciąż bez zmian!

Lata lecą, trendy się zmieniają, a drewno cieszy się nieustającą popularnością wśród projektantów i miłośników ponadczasowego designu. Szereg zalet funkcjonalnych, walory estetyczne oraz gwarancja bliskiego...

Lata lecą, trendy się zmieniają, a drewno cieszy się nieustającą popularnością wśród projektantów i miłośników ponadczasowego designu. Szereg zalet funkcjonalnych, walory estetyczne oraz gwarancja bliskiego kontaktu z naturą sprawiają, że to prawdopodobnie jedyny surowiec, który odnajdzie się w każdym stylu kompozycyjnym - w pomieszczeniu i na zewnątrz. No właśnie… na zewnątrz. Deszcze, śniegi, intensywne nasłonecznienie – warunki pogodowe mogą szybko i skutecznie pozbawić drewno zachwycającego blasku....

Doładuj swoje narzędzia akumulatorowe »

Doładuj swoje narzędzia akumulatorowe » Doładuj swoje narzędzia akumulatorowe »

Jaki styropian na elewację? »

Jaki styropian na elewację? » Jaki styropian na elewację? »

Ochroń rynny przed zamarzaniem »

Ochroń rynny przed zamarzaniem » Ochroń rynny przed zamarzaniem »

Jak wygląda system izolacyjny w systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych

Jak wygląda system izolacyjny w systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych Jak wygląda system izolacyjny w systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych

Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom »

Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom » Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom »

Odzyskaj swoje ciepło

Odzyskaj swoje ciepło Odzyskaj swoje ciepło

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym» Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe » Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu »

Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu » Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi » Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji » Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Najnowsze produkty i technologie

STYROPMIN Balkon i dach płaski – ochrona przed wilgocią

Balkon i dach płaski – ochrona przed wilgocią Balkon i dach płaski – ochrona przed wilgocią

Właściwa izolacja termiczna i wentylacja to podstawa suchego i ciepłego domu. Nowoczesne płyty styropianowe mogą mieć dodatkowe właściwości związane z większą odpornością na wilgoć. Warto o tym pamiętać,...

Właściwa izolacja termiczna i wentylacja to podstawa suchego i ciepłego domu. Nowoczesne płyty styropianowe mogą mieć dodatkowe właściwości związane z większą odpornością na wilgoć. Warto o tym pamiętać, wybierając materiał ociepleniowy.

Owens Corning PAROC Polska Usterki fasad otynkowanych po sezonie grzewczym – jak zadbać o ocieplenie ścian?

Usterki fasad otynkowanych po sezonie grzewczym – jak zadbać o ocieplenie ścian? Usterki fasad otynkowanych po sezonie grzewczym – jak zadbać o ocieplenie ścian?

Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni, właściciele domów oraz zarządcy budynków stają przed ważnym zadaniem – przeprowadzeniem gruntownej inspekcji elewacji. Zimowe miesiące mogły poważnie nadszarpnąć...

Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni, właściciele domów oraz zarządcy budynków stają przed ważnym zadaniem – przeprowadzeniem gruntownej inspekcji elewacji. Zimowe miesiące mogły poważnie nadszarpnąć stan naszych ścian zewnętrznych. Prawidłowa konserwacja i naprawy są nie tylko kwestią estetyki, ale przede wszystkim zabezpieczenia ważnych elementów konstrukcji przed postępującymi uszkodzeniami. W tym artykule przyjrzymy się, jak efektywnie ocenić zniszczenia oraz podjąć odpowiednie kroki,...

Paroc Panel System O czym koniecznie pamiętać, planując ocieplenie poddasza wełną?

O czym koniecznie pamiętać, planując ocieplenie poddasza wełną? O czym koniecznie pamiętać, planując ocieplenie poddasza wełną?

Planując realizację dachu skośnego, szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednią izolację termiczną oraz prawidłowy przepływ powietrza. Aspekty te mają bezpośredni wpływ nie tylko na efektywność energetyczną...

Planując realizację dachu skośnego, szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednią izolację termiczną oraz prawidłowy przepływ powietrza. Aspekty te mają bezpośredni wpływ nie tylko na efektywność energetyczną budynku, ale też trwałość konstrukcji oraz komfort użytkowania poddasza użytkowego. Na etapie projektowania konieczne jest uwzględnienie szeregu czynników, takich jak rodzaj materiału, jego właściwości, a także geometria dachu oraz sposób odprowadzania wilgoci. Skuteczna izolacja dachu skośnego...

HOMEKONCEPT Projekty domów piętrowych – dlaczego są tak popularne? Sprawdź?

Projekty domów piętrowych – dlaczego są tak popularne? Sprawdź? Projekty domów piętrowych – dlaczego są tak popularne? Sprawdź?

W dzisiejszych czasach, gdy przestrzeń staje się coraz bardziej cennym zasobem, projekty domów piętrowych zyskują na popularności. Dzięki swojej unikalnej strukturze i możliwości adaptacji do różnorodnych...

W dzisiejszych czasach, gdy przestrzeń staje się coraz bardziej cennym zasobem, projekty domów piętrowych zyskują na popularności. Dzięki swojej unikalnej strukturze i możliwości adaptacji do różnorodnych potrzeb, domy piętrowe oferują komfortowe i funkcjonalne rozwiązania dla rodzin, par, a także inwestorów szukających optymalnych sposobów na wykorzystanie dostępnej przestrzeni. W tym artykule omówimy najważniejsze cechy, zalety oraz możliwości domów piętrowych.

ECO Comfort Montaż klimatyzatora: cena klimatyzatorów do domu i mieszkania w 2024 roku

Montaż klimatyzatora: cena klimatyzatorów do domu i mieszkania w 2024 roku Montaż klimatyzatora: cena klimatyzatorów do domu i mieszkania w 2024 roku

Klimatyzowane pomieszczenia, zapewniające pełny komfort termiczny, stają się z roku na rok standardem budowlanym, nie są zaś postrzegane jako zbędny luksus, zarezerwowany dla majętniejszych inwestorów....

Klimatyzowane pomieszczenia, zapewniające pełny komfort termiczny, stają się z roku na rok standardem budowlanym, nie są zaś postrzegane jako zbędny luksus, zarezerwowany dla majętniejszych inwestorów. Szeroka półka cenowa wysokiej klasy urządzeń, nieskomplikowany montaż klimatyzacji w domu oraz wielofunkcyjność oferowanych przez branżę klimatyzacyjną modeli: to wszystko sprawia, że coraz częściej decydujemy się na instalację systemu klimatyzacji.

MyBed Piękne i wytrzymałe łóżka tapicerowane – warto sięgać po meble krajowej produkcji

Piękne i wytrzymałe łóżka tapicerowane – warto sięgać po meble krajowej produkcji Piękne i wytrzymałe łóżka tapicerowane – warto sięgać po meble krajowej produkcji

W każdym domu albo mieszkaniu kluczowym meblem będzie z pewnością dobrej jakości łóżko. Dzięki niemu będziemy mogli porządnie odpocząć po ciężkim dniu pracy czy też zapaść w krótką, poobiednią drzemkę....

W każdym domu albo mieszkaniu kluczowym meblem będzie z pewnością dobrej jakości łóżko. Dzięki niemu będziemy mogli porządnie odpocząć po ciężkim dniu pracy czy też zapaść w krótką, poobiednią drzemkę. W obecnych czasach solidne łóżka tapicerowane, np. łóżka kontynentalne, młodzieżowe czy dziecięce, można z powodzeniem kupić w stacjonarnych salonach meblowych, ale o wiele wygodniejszym rozwiązaniem będzie zakup łóżka przez Internet. Znajdziemy tam z pewnością niejedno łóżko małżeńskie czy kontynentalne,...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.