EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak oszczędzać na rachunkach w domu i firmie? W czym pomoże trójfazowy monitor zużycia energii FOX?

F&F Filipowski sp.k. | 2023-03-12
Jak oszczędzać na rachunkach w domu i firmie? W czym pomoże tu trójfazowy monitor zużycia energii FOX?

Jak oszczędzać na rachunkach w domu i firmie? W czym pomoże tu trójfazowy monitor zużycia energii FOX?

Firma F&F przedstawia wyjątkowy, bezprzewodowy system automatyki domowej i przemysłowej FOX, umożliwiający sterowanie za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Ten w całości zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce system zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz prywatności wszystkim użytkownikom. System ten współtworzą liczne urządzenia sterujące i monitorujące, zarządzane zdalnie poprzez darmową aplikację. Jednym z takich urządzeń jest trójfazowy monitor zużycia energii Energy 3. Jak działa i co potrafi? Dlaczego warto się zdecydować właśnie na ten bezprzewodowy monitor zużycia energii?

treść sponsorowana

Czym jest trójfazowy monitor energii elektrycznej FOX Energy 3? Kto i do czego powinien go używać?

Współtworzący system FOX monitor energii elektrycznej Energy 3 pozwala na monitorowanie wszystkich ważnych parametrów opisujących pracę domowej lub firmowej sieci elektrycznej, takich jak:

 • napięcie,
 • prąd,
 • moc,
 • zużycie energii.

Urządzenie to posiada bardzo szeroki wachlarz zastosowań, przewidujący m.in. użycie trójfazowego monitora zużycia energii w celu:

 • bieżącego śledzenia stopnia zużycia energii elektrycznej w instalacjach domowych;
 • monitorowania poboru mocy, a także wartości prądów oraz napięć;
 • korzystania z zarejestrowanych pomiarów w celu wykrywania wszelkich przekroczeń poziomu napięć bądź też poboru mocy;
 • zachowania kontroli nad procesem wytwarzania energii w przydomowych lub firmowych instalacjach fotowoltaicznych;
 • dokonywania pomiarów pracy i efektywności pomp ciepła.

Opisane wyżej zadania są możliwe do realizacji dzięki odpowiednio dobranym właściwościom monitora energii elektrycznej FOX. Wśród tych właściwości z całą pewnością warto wymienić możliwość rejestrowania wartości minimalnych, średnich i maksymalnych, wysoką dokładność pomiaru, komunikację poprzez sieć Wi-Fi, dostęp zdalny poprzez chmurę F&F, a także zakres pomiarowy (do 40 A) dostosowany do typowych instalacji domowych.

Jak wygląda montaż naszego monitora zużycia energii? Dlaczego nie jest tu wymagana ingerencja w przewody prądowe?

Montaż trójfazowego monitora zużycia energii Wi-Fi jest bardzo prosty i przewiduje przede wszystkim zamocowanie na szynie DIN w skrzynce rozdzielczej. Sam schemat podłączenia zasilania do poszczególnych zacisków pokazuje poniższy schemat:

Szczególną uwagę należy zwrócić na montaż samych przekładników podłączanych do zacisków dolnych (ich prawidłowy montaż również przedstawiono na rysunku). W zestawie dołączonym do każdego monitora Energy 3 znajdują się miniaturowe, otwierane przekładniki prądowe, które można zapiąć na mierzonych przewodach bez konieczności ich rozłączania. Wystarczy jedynie prawidłowo nałożyć przekładnik, zapiąć go oraz zwrócić uwagę na właściwe podłączenie wtórnej strony przekładnika do samego monitora.

Każdy trójfazowy monitor zużycia energii Wi-Fi systemu FOX posiada zestaw kontrolek ułatwiających jego codzienną eksploatację. Mamy tu:

 • kontrolkę „Status” – sygnalizującą stan urządzenia (tryb fabryczny, połączenie z Wi-Fi lub brak dostępu do sieci);
 • kontrolkę „Error” – sygnalizującą błąd urządzenia;
 • kontrolki „L1”, „L2”, „L3” – informujące o obecności napięcia i poborze energii elektrycznej.

W razie potrzeby monitor energii Energy 3 może zostać w szybki i prosty sposób przywrócony do ustawień fabrycznych za pomocą widocznego na jego obudowie przycisku „Reset”. Sprawdź >>

Czego wymaga konfiguracja urządzenia? W jaki sposób należy pobrać i ustawić aplikację zarządzającą bezprzewodowym monitorem zużycia energii FOX?

Z całego procesu uruchamiania monitora energii elektrycznej FOX najwięcej czasu może zająć sama konfiguracja, ale to właśnie ten etap został najlepiej opisany w dołączonej do urządzenia instrukcji obsługi. Najważniejszymi elementami tej konfiguracji są:

 • personalizacja urządzenia – w jej trakcie należy nadać hasło dostępu do monitora energii elektrycznej;
 • konfiguracja połączenia z domową lub firmową siecią Wi-Fi – pozwala na dostęp do urządzenia w sieci lokalnej;
 • konfiguracja zdalnego dostępu do monitora za pomocą chmury F&F – wymagana w przypadku chęci zachowania dostępu do urządzenia spoza domu, kiedy to telefon z aplikacją FOX znajdzie się poza zasięgiem domowej lub firmowej sieci lokalnej.

Aplikacja mobilna współpracująca z trójfazowym monitorem zużycia energii Wi-Fi – Energy 3 jest do pobrania za darmo w wersji zarówno na telefony z systemem operacyjnym Android, jak i na urządzenia obsługiwane przez iOS. Aplikacja daje możliwość podglądu pełnego zestawu danych zebranych przez omawiane urządzenie. Dzięki niej każdy użytkownik systemu FOX może przeglądać informacje na temat parametrów sieci (dodatkowo zobrazowane za pomocą wykresów), a także dotyczące zużycia energii czynnej i biernej wraz z graficznym przedstawieniem oraz podsumowaniem.

Dane rejestrowane przez monitor zużycia energii elektrycznej można również przeglądać z wykorzystaniem zwykłej przeglądarki internetowej (informacje o tym, gdzie przeglądać dane, znajdują się w aplikacji FOX), a wszystko po to, by łatwo i z dowolnego miejsca móc zarządzać zużyciem prądu oraz by ograniczyć jego zużycie wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe.

Jak więc można oszczędzać na rachunkach za prąd w domu i firmie dzięki trójfazowemu monitorowi zużycia energii FOX? W czym urządzenie okazuje się tak bardzo pomocne? Przede wszystkim w bieżącej kontroli wydatków. Nie sposób podać drugiego rozwiązania zapewniającego równie wysoki poziom kontroli poprzez dostarczanie kompleksowych danych na temat faktycznego zużycia energii elektrycznej, włącznie z wyznaczaniem wszelkich przekroczeń napięcia i mocy. To wszystko przekłada się na łatwość planowania budżetu, który będzie odpowiadał realnemu zapotrzebowaniu i realnym kosztom. Zaplanuj swój budzet i obniż rachunki >>

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Najnowsze produkty i technologie

eco-top.pl Corkeen – innowacyjne i ekologiczne nawierzchnie

Corkeen – innowacyjne i ekologiczne nawierzchnie Corkeen – innowacyjne i ekologiczne nawierzchnie

Jednym z liderów na rynku nawierzchni ekologicznych jest Corkeen by Amorim. Produkty tej firmy sprawdzają się doskonale w miejscach, gdzie należy zwrócić szczególną uwagę na ochronę przed upadkiem. System...

Jednym z liderów na rynku nawierzchni ekologicznych jest Corkeen by Amorim. Produkty tej firmy sprawdzają się doskonale w miejscach, gdzie należy zwrócić szczególną uwagę na ochronę przed upadkiem. System nawierzchni ekologicznych jest wyprodukowany z korka – w 100% naturalnego, nadającego się do recyklingu i odnawialnego surowca. Co jeszcze zapewnia to rozwiązanie?

SKLEP RTV EURO AGD Zmywarka w Twojej kuchni – oszczędna inwestycja z przyszłością

Zmywarka w Twojej kuchni – oszczędna inwestycja z przyszłością Zmywarka w Twojej kuchni – oszczędna inwestycja z przyszłością

Jedną z czynności, która wymaga sporego nakładu pracy oraz dużych ilości wody i detergentów, jest codzienne mycie naczyń. W obecnych czasach warto więc zastanowić się nad optymalizacją zużycia wody w naszych...

Jedną z czynności, która wymaga sporego nakładu pracy oraz dużych ilości wody i detergentów, jest codzienne mycie naczyń. W obecnych czasach warto więc zastanowić się nad optymalizacją zużycia wody w naszych domach oraz w innych miejscach, takich jak hotele, pensjonaty itp. Dobrą opcją będzie więc inwestycja w wydajną zmywarkę do naczyń. Zmywarki obniżają zużycie wody do niezbędnego minimum, co przyniesie nam spore oszczędności. Możemy tutaj z powodzeniem zainwestować w niewielką zmywarkę wolnostojącą...

PCC Prodex Sp. z o.o. Trwałe i skuteczne ocieplenie pianą PUR Crossin® Attic Soft

Trwałe i skuteczne ocieplenie pianą PUR Crossin® Attic Soft Trwałe i skuteczne ocieplenie pianą PUR Crossin® Attic Soft

Elementy mające decydujący wpływ na skuteczność izolacji to: materiał, szczelność, technologia, jakość wykonania oraz utrzymanie parametrów izolacji w czasie.

Elementy mające decydujący wpływ na skuteczność izolacji to: materiał, szczelność, technologia, jakość wykonania oraz utrzymanie parametrów izolacji w czasie.

Light Plus Jak wybrać lampy na taras - praktyczne wskazówki i inspiracje

Jak wybrać lampy na taras - praktyczne wskazówki i inspiracje Jak wybrać lampy na taras - praktyczne wskazówki i inspiracje

Oświetlenie przydomowego terenu bywa stosowane do rozmaitych celów. W dużej mierze dobór lamp zależy od specyfiki danej strefy oraz tego, do czego jest ona wykorzystywana. Szczególną wagę warto przyłożyć...

Oświetlenie przydomowego terenu bywa stosowane do rozmaitych celów. W dużej mierze dobór lamp zależy od specyfiki danej strefy oraz tego, do czego jest ona wykorzystywana. Szczególną wagę warto przyłożyć do kwestii dobrania produktów oświetleniowych na taras. To przecież tam w okresie letnim spędza się sporo czasu. Jakie lampy powinny tam trafić? Czym się kierować podczas poszukiwań idealnych rozwiązań? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Mexen Wanna czy kabina prysznicowa? Co oferuje producent łazienek, posiadający wieloletnie doświadczenie?

Wanna czy kabina prysznicowa? Co oferuje producent łazienek, posiadający wieloletnie doświadczenie? Wanna czy kabina prysznicowa? Co oferuje producent łazienek, posiadający wieloletnie doświadczenie?

Zarówno po przeprowadzce do nowego domu, jak też przy remoncie starego mieszkania pojawia się ten sam dylemat. Jak urządzić łazienkę, aby była w pełni funkcjonalna? Warto pamiętać także o tym, że łazienka...

Zarówno po przeprowadzce do nowego domu, jak też przy remoncie starego mieszkania pojawia się ten sam dylemat. Jak urządzić łazienkę, aby była w pełni funkcjonalna? Warto pamiętać także o tym, że łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy czas relaksując się w kąpieli lub szykując przed lustrem do swoich codziennych obowiązków.

PreferRent Nowe technologie zmieniają rynek budowlany

Nowe technologie zmieniają rynek budowlany Nowe technologie zmieniają rynek budowlany

Cały świat będzie dążył w kierunku digitalizacji, aplikacji, przyspieszania procesów i ich optymalizacji. Dlatego platforma PreferRent idealnie wpisuje się w ten trend. Szczególnie, że popyt na maszyny...

Cały świat będzie dążył w kierunku digitalizacji, aplikacji, przyspieszania procesów i ich optymalizacji. Dlatego platforma PreferRent idealnie wpisuje się w ten trend. Szczególnie, że popyt na maszyny na rynku rentalowym jest naprawdę bardzo duży. Bardzo często przewyższa podaż, dlatego nasze narzędzie jest idealne do wynajmowania sprzętu od firm rentalowych.

boels.com Planujesz budowę domu? Poznaj etapy tego procesu

Planujesz budowę domu? Poznaj etapy tego procesu Planujesz budowę domu? Poznaj etapy tego procesu

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które warto podzielić na etapy, a każdy z nich szczegółowo zaplanować. Kiedy wszystkie formalności i załatwianie urzędowych dokumentów już za nami, możemy zabierać...

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które warto podzielić na etapy, a każdy z nich szczegółowo zaplanować. Kiedy wszystkie formalności i załatwianie urzędowych dokumentów już za nami, możemy zabierać się do konkretnych prac. Jak będą one wyglądać? Kolejność wykonywania wielu z nich jest z góry narzucona, ale już to, ile będą trwały, jest bardzo indywidualną sprawą i zależy od wielu czynników. Prześledźmy najważniejsze etapy budowy domu jednorodzinnego.

F&F Filipowski sp.k. Jak oszczędzać na rachunkach w domu i firmie?

Jak oszczędzać na rachunkach w domu i firmie? Jak oszczędzać na rachunkach w domu i firmie?

Dlaczego warto się zdecydować na bezprzewodowy monitor zużycia energii FOX Energy 3?

Dlaczego warto się zdecydować na bezprzewodowy monitor zużycia energii FOX Energy 3?

Canada Rubber Polska Sp. z o. o. Jaka żywica poliuretanowa na balkon, taras, dach?

Jaka żywica poliuretanowa na balkon, taras, dach? Jaka żywica poliuretanowa na balkon, taras, dach?

Jaka żywica poliuretanowa na balkon sprawdzi się najlepiej w naszych warunkach klimatycznych? Jak uszczelnić i naprawić stary dach na przykład z papy lub balkon z płytkami ceramicznymi bez konieczności...

Jaka żywica poliuretanowa na balkon sprawdzi się najlepiej w naszych warunkach klimatycznych? Jak uszczelnić i naprawić stary dach na przykład z papy lub balkon z płytkami ceramicznymi bez konieczności zrywania materiału poszycia? I czy żywica poliuretanowa na taras to dobre rozwiązanie dla płytek? Odpowiadamy na przykładzie rozwiązań Canada Rubber – lidera innowacji w zakresie hydroizolacji balkonów, tarasów, dachów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.