Rodzaje umywalek - którą wybrać do swojej łazienki?
Fot. KOŁO
Umywalka jest tym elementem wyposażenia łazienki, z którego korzystamy wielokrotnie każdego dnia. Dlatego przy wyborze warto zwrócić uwagę nie tylko na jej design, ale przede wszystkim na funkcjonalność. Jakie rodzaje umywalek oferuje rynek? Podpowiadamy, jak wybrać model najlepszy do swojej łazienki.
treść sponsorowana
Urządzając lub remontując łazienkę, wybór armatury i ceramiki łazienkowej zwykle zaczynamy od wanny, brodzika, miski ustępowej i spłuczki. Tymczasem to z umywalki korzystamy najczęściej podczas codziennych wizyt w łazience.
Choć znalezienie odpowiedniej umywalki z pozoru wydaje się łatwe, to kiedy przyjrzymy się bliżej, okaże się, że różnorodność rodzajów, kształtów, materiałów i sposobów montażu może nieco utrudnić podjęcie decyzji. Warto poznać podstawowe parametry umywalek łazienkowych, by nieco ułatwić sobie to zadanie.
Na początek należy zadać sobie kilka pytań:
Ile przestrzeni będzie zajmować umywalka? Jakie możliwości daje metraż łazienki?
Jakie są potrzeby i preferencje domowników?
Jaki wzór i kształt najlepiej wpasuje się w wystrój wnętrza?
Z jakiego materiału i w jakim koloerze ma być umywalka?
Czy będzie samodzielnym elementem wyposażenia czy do zabudowy? Czy ma być zamontowana na blacie, wisząca, wpuszczana czy instalowana razem z meblami łazienkowymi?
Odpowiedź na te kilka prostych pytań da ogólną wiedzę, jak wybrać umywalkę łazienkową.
Rodzaje umywalek łazienkowych - sposób montażu
To podstawowy sposób kategoryzacji umywalek łazienkowych. Do wyboru mamy: umywalki nablatowe, podblatowe, ścienne, naszafkowe (meblowe), wpuszczane lub wolno stojące. Warto pamiętać, że czasami ten sam model może być montowany na kilka sposobów, dlatego przed zakupem warto dokładnie zapoznać się ze specyfikacją.
Umywalki nablatowe
To rozwiązanie nie tylko efektowne, ale też funkcjonalne - dobry wybór do każdego rodzaju łazienki, bardzo popularny w ostatnich latach. W małych pomieszczeniach pozwala na sprytne zaoszczędzenie miejsca i wykorzystanie przestrzeni pod umywalką na przechowywanie kosmetyków, ręczników, przyborów toaletowych. Można je postawić na blacie lub innych meblach łazienkowych. To jeden z najprostszych sposobów montażu - poniżej blatu znajduje się jedynie syfon.
W większej łazience umywalki stawiane na blacie to ciekawe rozwiązanie, dające pole do stworzenia efektownej aranżacji. W tej kategorii dominują modele masywne, z pozoru ciężkie, w klasycznym lub nowoczesnym wzornictwie.
Warto już na wstępie zadać sobie kilka pytań:
umywalka nablatowa owalna, kwadratowa czy prostokątna?
płytka czy głęboka?
z baterią na umywalce czy na zewnątrz?
Przykładem są umywalki stawiane na blat KOŁO, które wyróżniają się różnorodnością kształtów i rozmiarów - można wśród nich znaleźć model najlepiej dopasowany do swoich potrzeb.
Umywalki ścienne (wiszące)
Mocowane są bezpośrednio do ściany, dlatego wymagają odpowiednich śrub, które udźwigną ciężar umywalki. Zwykle dodatkowo podparte są postumentem stojącym na ziemi lub półpostumentem przytwierdzanym do ściany. To nie tylko element wspierający wiszącą umywalkę, ale także sposób na ukrycie syfonu i instalacji. Postumenty, czyli tzw. "nogi" umywalek, dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, co daje pewną swobodę aranżacyjną.
Do zalet umywalek ściennych należy z pewnością bardzo bogata oferta modeli oraz szeroka rozpiętość cenowa. Z łatwością można dopasować umywalkę wiszącą do nawet najmniejszej łazienki. Do wad tego rodzaju rozwiązań zalicza się przede wszystkim montaż na specjalnych śrubach oraz utratę przestrzeni pod umywalką.
Umywalki podblatowe
Montowane poniżej poziomu blatu, wymagają przygotowania odpowiedniego otworu oraz montażu baterii na blacie lub do ściany. Świetnie się prezentują i pozwalają na zagospodarowanie miejsca na blacie wokół umywalki. Minusem jest fakt, że zajmują niemal całą przestrzeń poniżej poziomu blatu, zabierając miejsce zwykle przeznaczone na kosmetyki i przybory toaletowe.
Umywalki wpuszczane
Choć z pozoru wydają się tym samym, co umywalki podblatowe, to różni je jeden istotny element. Te ostatnie są całkowicie "schowane" pod blatem, podczas gdy umywalki wpuszczane - tylko częściowo. Ich rant wystaje ponad blat. Zaprojektowano je w ten sposób, aby szerszy kołnierz opierał się na blacie, dodatkowo stabilizując umocowanie umywalki. To opcja wygodna i funkcjonalna, łatwa do zabudowy, tworząca z blatem jeden element dekoracyjny.
Umywalki naszafkowe (meblowe)
Zwykle dostępne w zestawie z pasującymi do nich szafkami podumywalkowymi. To modele zaprojektowane tak, aby łatwo było je zestawić z kompatybilnymi do nich szafkami. Meble nie tylko maskują syfon i instalacje, ale podtrzymują umywalkę i tworzą miejsce do przechowywania.
Umywalki wolno stojące
Rzadko spotykany rodzaj umywalek łazienkowych, zwykle zaprojektowany z przeznaczeniem do dużych łazienek lub pokojów kąpielowych. Stawiany na niezależnym blacie lub w designerskiej formie - na specjalnie zaprojektowanym postumencie.
Rozmiary i kształty umywalek
Ważne jest nie tylko, w jaki sposób zamontujemy umywalkę, ale też ile miejsca na nią możemy przeznaczyć. Jej kształt i wielkość należy w pierwszej kolejności dopasować do wielkości wnętrza, w drugiej - do jej stylistyki.
Na rynku dostępne są modele o szerokości już od około 30 cm aż do 160-180 cm. Standardowe wymiary umywalek wahają się od 45 do 60 cm ze skokiem co 5 cm. Dla komfortu codziennego korzystania warto wybierać modele o głębokości co najmniej 40 cm.
Najczęściej spotyka się umywalki prostokątne, kwadratowe, owalne lub półowalne. Trudno tu mówić o konkretnej kategoryzacji, ponieważ każdy z producentów wyposażenia łazienek ma swoje kolekcje produktów o charakterystycznym designie. Z jednej strony daje to ogromne pole do stworzenia wymarzonego projektu łazienki, a z drugiej - pozwala na spójną aranżację wnętrza w sytuacji, gdy decydujemy się na ceramikę z jednej linii produktowej.
Materiały
Tu także wybór jest spory, od klasycznej ceramiki, przez metal, marmur i kamień aż po nowoczesne formy z przezroczystego plastiku.
Bezsprzecznie od dłuższego czasu królująumywalki ceramiczne, dostępne w ogromnej różnorodności modeli, kształtów i rozmiarów. Choć to opcja klasyczna, nowatorskie wzornictwo pozwala dopasować je do każdego stylu wnętrza, także nowoczesnego. Są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Dobrze komponują się z większością stylizacji łazienkowych.
Umywalki marmurowe i granitowe, wykonane ze szlachetnych materiałów, dodają elegancji każdemu wnętrzu. To modele bardzo trwałe, z łatwością zachowujące swój piękny wygląd przez wiele lat. W podobnej stylistyce znajdziemy umywalki z kompozytu lub konglomeratu. Wyglądem i funkcjonalnością przypominają te wykonane z kamienia, jednak w porównaniu z nimi są o wiele lżejsze.
Stalowe umywalki, dostępne są modele ze stali nierdzewnej błyszczącej lub szczotkowanej. Rozwiązanie bardzo higieniczne, łatwe do czyszczenia, trwałe, jednak mało popularne. Pasuje do wnętrz industrialnych i loftowych.
Szklane umywalki - świetna opcja do industrialnych, nowoczesnych i awangardowych wnętrz. Zwykle przyjmują designerskie kształty, formy i kolory, często produkowane są na indywidualne zamówienie. To bardzo atrakcyjne rozwiązanie pod kątem aranżacyjnym. Niezależnie od stylu, szklana umywalka będzie oryginalną ozdobą każdej łazienki.
Plastikowe umywalki - bardzo praktyczne, trwałe i niezwykle lekkie. Mało popularne, jednak coraz odważniej pojawiające się w projektach nowoczesnych łazienek.
Jedno- czy dwustanowiskowa?
To jedno z pierwszych pytań, które należy sobie zadać podczas wyboru umywalki łazienkowej. Dotychczas zdecydowaną większość umywalek na rynku stanowiły te jednostanowiskowe. Przy większej powierzchni łazienki i potrzebie posiadania dwóch komór montowano po prostu dwa takie modele koło siebie. Trend ten zauważyli producenci ceramiki łazienkowej i niedawno pojawiły się też umywalki dwustanowiskowe.
Jakie zalety mają umywalki dwukomorowe? To przede wszystkim wygoda. Z łazienki mogą jednocześnie korzystać dwie osoby i każdy ma swoje wygodne miejsce podczas porannej toalety. To świetna opcja dla rodzin, mieszkań zajmowanych przez większą grupę osób czy domów jednorodzinnych, w których łazienki zwykle mają nieco większy metraż.
Dwustanowiskowa umywalka ma jeszcze tę przewagę nad dwoma niezależnymi umywalkami, że:
zdecydowanie łatwiej utrzymać ją w czystości (brak łączeń i zakamarków),
jest łatwiejsza w montażu (jeden odpływ),
stanowi aranżacyjną "całość", idealnie zagospodarowując strefę umywalkową.
Jednak do małych łazienek lub toalet zdecydowanie poleca się umywalki jednostanowiskowe. Co więcej, tego rodzaju ceramika zwykle daje zdecydowanie większe możliwości aranżacyjne, głównie ze względu na mnogość kształtów, rozmiarów i kolorów.
Rodzaj odpływu, sposób montowania baterii
O czym jeszcze warto pamiętać?
Zwróćmy uwagę, w jaki sposób ma być zamontowana bateria przy umywalce. Czy w umywalce jest gotowy otwór przeznaczony na montaż armatury czy go nie ma. Wówczas bateria musi zostać zainstalowana poza umywalką (np. bezpośrednio do ściany). Otwór na baterię może być położony po środku umywalki, ale też bliżej prawej lub lewej krawędzi. Warto zastanowić, która opcja będzie najbardziej ergonomiczna.
Przelew to niewielki otwór "awaryjny" w bocznej części misy, który ma za zadanie zabezpieczać łazienkę przed zalaniem w razie nadmiernego wypływu wody poza umywalkę. Zdecydowanie lepiej wybierać umywalki z przelewem.
Odpływ - obecnie najczęściej spotykaną opcją jest owalny korek z mechanizmem typu click-clack. Na popularności zyskują także odpływy liniowe. To wąskie szczeliny wzdłuż najniżej położonej wewnętrznej krawędzi misy, do których spływa woda. Odpływ nie jest widocznie zaznaczony w centralnej części umywalki, ale woda wręcz "niepostrzeżenie" spływa do odpływu liniowego. To nowość na rynku wyposażenia wnętrz, dostępny w ograniczonej liczbie modeli prostokątnych i kwadratowych umywalek.
KOŁO Geberit Sp. z o.o. ul. Postępu 1 02-676 Warszawa Tel.: 22 376 01 02 Fax: 22 843 47 65
bodziobo
bodziobo, 16.10.2019r., 12:58:38
Denerwują mnie łazienki robione tylko pod wygląd, co z tego że super wygląda kiedy jak chcesz umyć ręce to trzeba uważać bo jak za mocno wodę odkręcisz to spodnie pochlapiesz.
InduStone
InduStone, 20.03.2021r., 22:06:11
A może umywalka z naturalnego kamienia. Gorąco polecamy :-)
Nieduże mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, wybudowanym na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku, wymagało gruntownego remontu. Zarówno ze względu na wyposażenie, które pamiętało jeszcze szarobure czasy...
Nieduże mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, wybudowanym na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku, wymagało gruntownego remontu. Zarówno ze względu na wyposażenie, które pamiętało jeszcze szarobure czasy PRL-u, jak i funkcjonalność, należało przystosować je do wymagań dwóch młodych braci.
Nowy periodyk marki KOŁO to opowieść o wymarzonej łazience. Każdy z nas oczekuje od niej czegoś innego. Jedni spodziewają się funkcjonalności, drudzy – estetyki i nowoczesnego designu. Wszystkich łączy...
Nowy periodyk marki KOŁO to opowieść o wymarzonej łazience. Każdy z nas oczekuje od niej czegoś innego. Jedni spodziewają się funkcjonalności, drudzy – estetyki i nowoczesnego designu. Wszystkich łączy jedno. Pragnienie, aby łazienka była strefą komfortu i codziennego relaksu.
Przystosowanie łazienki i toalety do potrzeb osób niepełnosprawnych lub z ograniczeniami ruchu znacznie ułatwia im codzienne czynności higieniczne, daje komfort i niezależność. Jakie wyposażenie umożliwi...
Przystosowanie łazienki i toalety do potrzeb osób niepełnosprawnych lub z ograniczeniami ruchu znacznie ułatwia im codzienne czynności higieniczne, daje komfort i niezależność. Jakie wyposażenie umożliwi im samodzielne korzystanie z kabiny prysznicowej, wanny lub toalety?
Styl eko w łazience to nie tylko elementy wyposażenia nawiązujące do natury. To przede wszystkim zmiana nawyków i wybór wyposażenia, który pozwala na ograniczenie zużycia wody i prądu. Proekologiczna postawa...
Styl eko w łazience to nie tylko elementy wyposażenia nawiązujące do natury. To przede wszystkim zmiana nawyków i wybór wyposażenia, który pozwala na ograniczenie zużycia wody i prądu. Proekologiczna postawa w urządzaniu i codziennym korzystaniu z łazienki to coś więcej. Podpowiadamy jak zorganizować łazienkę w stylu eko.
Stelaże podtynkowe stały się już standardem w projektach nowoczesnych łazienek. To nie tylko wygodny system spłukiwania, ukrywający całą instalację kanalizacyjną i ułatwiający sprzątanie. To także ważny...
Stelaże podtynkowe stały się już standardem w projektach nowoczesnych łazienek. To nie tylko wygodny system spłukiwania, ukrywający całą instalację kanalizacyjną i ułatwiający sprzątanie. To także ważny element dekoracyjny, dodający wnętrzu wizualnej lekkości. Jego montaż, wbrew pozorom, nie jest trudnym zadaniem. Jak uniknąć błędów podczas instalacji stelaża podtynkowego?
Instalacja parawanu nawannowego to świetny sposób na poszerzenie funkcjonalności strefy kąpielowej. Bez remontu i niewielkim nakładem środków zyskujemy wygodne miejsce do szybkiego odświeżenia się. Decydując...
Instalacja parawanu nawannowego to świetny sposób na poszerzenie funkcjonalności strefy kąpielowej. Bez remontu i niewielkim nakładem środków zyskujemy wygodne miejsce do szybkiego odświeżenia się. Decydując się na wanno-kabinę prysznicową domownicy mają wybór: orzeźwiający natrysk lub relaksująca kąpiel w wannie. Podpowiadamy, jak zamontować parawan na wannę.
Projektując nowy wystrój łazienki, zwykle w pierwszej kolejności zastanawiamy się, czy wstawić wannę czy prysznic. A może i jedno i drugie lub rozwiązanie typu 2w1, czyli wanno-prysznic z dostawionym parawanem...
Projektując nowy wystrój łazienki, zwykle w pierwszej kolejności zastanawiamy się, czy wstawić wannę czy prysznic. A może i jedno i drugie lub rozwiązanie typu 2w1, czyli wanno-prysznic z dostawionym parawanem nawannowym? Jeśli wybór padnie na prysznic, w kolejnym kroku warto rozważyć, jaki ma być układ kabiny i jakie drzwi prysznicowe wybrać. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.
Gdy myślimy o łazience z wanną, najczęściej staje nam przed oczami wizja długich i relaksujących kąpieli z pianą. Całości dopełnia przygaszone światło, świeczki zapachowe i kominki aromatyczne. Aby jednak...
Gdy myślimy o łazience z wanną, najczęściej staje nam przed oczami wizja długich i relaksujących kąpieli z pianą. Całości dopełnia przygaszone światło, świeczki zapachowe i kominki aromatyczne. Aby jednak wyposażenie łazienki było nie tylko komfortowe i wygodne, ale też funkcjonalne, warto pamiętać o kilku zasadach. Jak urządzić łazienkę z wanną? Czym różnią się rodzaje wanien i jak najlepiej dopasować je do układu łazienki? Podpowiadamy.
Cegła, metal, szkło i beton w surowym i nieco niedbałym wydaniu to najważniejsze znaki rozpoznawcze wnętrza w industrialnym stylu. Jak urządzić loftową łazienkę? Jakie wyposażenie, meble i dodatki najlepiej...
Cegła, metal, szkło i beton w surowym i nieco niedbałym wydaniu to najważniejsze znaki rozpoznawcze wnętrza w industrialnym stylu. Jak urządzić loftową łazienkę? Jakie wyposażenie, meble i dodatki najlepiej wpisują się w tę stylistykę? Jak dobrać dodatki? Podpowiadamy.
Już od pewnego czasu domowe łazienki, nawet te małe w bloku, przestają być postrzegane wyłącznie jako miejsce do codziennych zabiegów toaletowych. Coraz częściej wymagamy od tego wnętrza czegoś więcej....
Już od pewnego czasu domowe łazienki, nawet te małe w bloku, przestają być postrzegane wyłącznie jako miejsce do codziennych zabiegów toaletowych. Coraz częściej wymagamy od tego wnętrza czegoś więcej. Szukamy sposobów, by w domowym zaciszu stworzyć miejsce na relaks i odprężenie po stresującym dniu. O czym pamiętać, wyposażając łazienkę w stylu wellness? Podpowiadamy, jak stworzyć własną domową strefę spa.
Po kilku latach odrzucenia biel znów króluje w projektach łazienek. Jak ją umiejętnie wykorzystać, by stworzyć wygodne i stylowe wnętrze? Jak sprawić, aby white look wyglądał dobrze, a nie przytłaczał?...
Po kilku latach odrzucenia biel znów króluje w projektach łazienek. Jak ją umiejętnie wykorzystać, by stworzyć wygodne i stylowe wnętrze? Jak sprawić, aby white look wyglądał dobrze, a nie przytłaczał? Z czym połączyć biel w łazience? Podpowiadamy.
Czy łazienka w drewnie to dobry wybór? Jak dobrać gatunek drewna do wilgotnych łazienkowych warunków? Jakie kolory pasują do drewna w łazience? Jak wykorzystać kolorystykę i fakturę drewna, aby na długo...
Czy łazienka w drewnie to dobry wybór? Jak dobrać gatunek drewna do wilgotnych łazienkowych warunków? Jakie kolory pasują do drewna w łazience? Jak wykorzystać kolorystykę i fakturę drewna, aby na długo stanowiło funkcjonalny i efektowny element wyposażenia? Jak dobrać drewniane meble i dodatki? Podpowiadamy.
Strefa umywalkowa to najczęściej wykorzystywana część łazienki. Już na etapie projektu warto dokładnie przemyśleć jej układ, oświetlenie, niezbędne elementy wyposażenia i ich rozmieszczenie. Postawmy przede...
Strefa umywalkowa to najczęściej wykorzystywana część łazienki. Już na etapie projektu warto dokładnie przemyśleć jej układ, oświetlenie, niezbędne elementy wyposażenia i ich rozmieszczenie. Postawmy przede wszystkim na ergonomię i wysoką funkcjonalność, by codzienne korzystanie z łazienki było wygodne i przyjemne. Jak zaaranżować umywalkę i jej otoczenie? Na jakiej wysokości powinna znajdować się umywalka i jak dobrać szafkę podumywalkową?
Szary kolor ma wiele odcieni i daje dużo możliwości aranżacji. Neutralna i nienarzucająca się barwa pasuje też do wystroju łazienki - wprowadza do wnętrza spokój, tworząc relaksujący nastrój domowego SPA....
Szary kolor ma wiele odcieni i daje dużo możliwości aranżacji. Neutralna i nienarzucająca się barwa pasuje też do wystroju łazienki - wprowadza do wnętrza spokój, tworząc relaksujący nastrój domowego SPA. Nic dziwnego, że szare łazienki przeżywają swój renesans.
Jeśli zmierzyliśmy się już z dylematem, czy w łazience chcemy mieć wannę czy prysznic, czas na kolejny wybór: kupić gotową kabinę prysznicową, a może wykonać ją na wymiar? Oba rozwiązania są dobre i wszystko...
Jeśli zmierzyliśmy się już z dylematem, czy w łazience chcemy mieć wannę czy prysznic, czas na kolejny wybór: kupić gotową kabinę prysznicową, a może wykonać ją na wymiar? Oba rozwiązania są dobre i wszystko zależy od ilości przestrzeni w pomieszczeniu oraz jego rozkładu, a także naszych wymagań dotyczących kabiny. Przyjrzyjmy się bliżej, co warto wziąć pod uwagę w obu przypadkach.
Urządzanie łazienki nie jest łatwym zadaniem. Podczas wykańczania wnętrza często pojawiają się pytania: W jakim stylu urządzić pomieszczenie? Jakie płytki wybrać? Która umywalka będzie bardziej praktyczna?...
Urządzanie łazienki nie jest łatwym zadaniem. Podczas wykańczania wnętrza często pojawiają się pytania: W jakim stylu urządzić pomieszczenie? Jakie płytki wybrać? Która umywalka będzie bardziej praktyczna? A wreszcie dylemat - wanna czy prysznic? Oba rozwiązania mają tyle samo zwolenników i przeciwników.
Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Niestety większa część polskich łazienek nie ma okien, dlatego nawet w ciągu dnia musimy używać sztucznego światła. Czym się kierować podczas...
Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Niestety większa część polskich łazienek nie ma okien, dlatego nawet w ciągu dnia musimy używać sztucznego światła. Czym się kierować podczas zakupów i jakie oświetlenie do łazienki wybrać?
Lustro jest jednym z najważniejszych przedmiotów w łazience. Nie tylko pozwala nam wykonać sprawnie poranną czy wieczorną toaletę, ale po prostu pełni funkcję dekoracyjną.
Lustro jest jednym z najważniejszych przedmiotów w łazience. Nie tylko pozwala nam wykonać sprawnie poranną czy wieczorną toaletę, ale po prostu pełni funkcję dekoracyjną.
Na pierwszy rzut oka wybór umywalki nie wydaje się skomplikowaną czynnością. Gdy jednak przychodzi czas na zakup odpowiedniego modelu, wcale nie jest tak łatwo.
Na pierwszy rzut oka wybór umywalki nie wydaje się skomplikowaną czynnością. Gdy jednak przychodzi czas na zakup odpowiedniego modelu, wcale nie jest tak łatwo.
Wnętrza inspirowane przeszłością stają obecnie bardzo modne i prawdopodobnie jeszcze długo tak pozostanie. Aranżacje tego typu są niezwykle ciekawe, stylowe, stąd duże zainteresowanie. Jak urządzić łazienkę...
Wnętrza inspirowane przeszłością stają obecnie bardzo modne i prawdopodobnie jeszcze długo tak pozostanie. Aranżacje tego typu są niezwykle ciekawe, stylowe, stąd duże zainteresowanie. Jak urządzić łazienkę w stylu retro?
Dostępność pomieszczeń dla osób z niepełnosprawnościami jest wciąż w naszym kraju tematem, nad którym nieustannie należy pracować. Szczególnie dotyczy to przestrzeni publicznych, jakie z definicji powinny...
Dostępność pomieszczeń dla osób z niepełnosprawnościami jest wciąż w naszym kraju tematem, nad którym nieustannie należy pracować. Szczególnie dotyczy to przestrzeni publicznych, jakie z definicji powinny być dostępne dla wszystkich w równym stopniu. O czym należy pamiętać przy aranżowaniu łazienki dla niepełnosprawnych?
Niewielka przestrzeń w łazience to spore wyzwanie aranżacyjne. Trzeba sprawić, aby pomieszczenie było przytulne i urządzone według naszych upodobań, ale pamiętając o jego metrażu. Mała łazienka potrafi...
Niewielka przestrzeń w łazience to spore wyzwanie aranżacyjne. Trzeba sprawić, aby pomieszczenie było przytulne i urządzone według naszych upodobań, ale pamiętając o jego metrażu. Mała łazienka potrafi być zatem wielką przygodą.
Zastanawiasz się gdzie przechowywać narzędzia, meble ogrodowe czy rowery po zakończonym sezonie? Idealnym rozwiązaniem będzie domek ogrodowy. Zadbaj także o bezpieczne miejsce do składowania drewna kominkowego.
Zastanawiasz się gdzie przechowywać narzędzia, meble ogrodowe czy rowery po zakończonym sezonie? Idealnym rozwiązaniem będzie domek ogrodowy. Zadbaj także o bezpieczne miejsce do składowania drewna kominkowego.
Optymalne działanie instalacji elektrycznych jest kluczowe dla wielu aspektów naszego życia. Aby zapewnić skuteczność i bezpieczeństwo instalacji, coraz częściej sięgamy po zaawansowane rozwiązania, wśród...
Optymalne działanie instalacji elektrycznych jest kluczowe dla wielu aspektów naszego życia. Aby zapewnić skuteczność i bezpieczeństwo instalacji, coraz częściej sięgamy po zaawansowane rozwiązania, wśród których popularność zyskują również puszki podłogowe hermetyczne. Czym one są, co je wyróżnia i czemu warto z nich korzystać?
Czasy się zmieniają. Podobnie jak wyzwania związane z instalacją i konserwacją systemów grzewczych. Dlatego w Testo myślimy o technologii pomiarowej przyszłości. Od pojedynczych przyrządów do rozwiązań...
Czasy się zmieniają. Podobnie jak wyzwania związane z instalacją i konserwacją systemów grzewczych. Dlatego w Testo myślimy o technologii pomiarowej przyszłości. Od pojedynczych przyrządów do rozwiązań obejmujących wiele aplikacji. Od analogowych do cyfrowych. Od coraz bardziej złożonych wymagań do coraz prostszych aplikacji. Po co komplikować pomiary, skoro mogą być naprawdę proste?
Jeśli urządzasz stylowy salon czy przytulną sypialnię lub marzysz o eleganckiej minimalistycznej kuchni - musisz pomyśleć także o odpowiednich drzwiach. To bardzo ważne, by dobrze dopasować je do charakteru...
Jeśli urządzasz stylowy salon czy przytulną sypialnię lub marzysz o eleganckiej minimalistycznej kuchni - musisz pomyśleć także o odpowiednich drzwiach. To bardzo ważne, by dobrze dopasować je do charakteru wnętrza. Pomoże w tym bogata oferta drewnianych drzwi firmy Hörmann.
Energooszczędność bram garażowych i drzwi wejściowych firmy Hörmann od kilku lat jest już standardem. Powodzenie ubiegłorocznej oferty promocyjnej to dowód, że użytkownicy doceniają ich świetną termoizolacyjność,...
Energooszczędność bram garażowych i drzwi wejściowych firmy Hörmann od kilku lat jest już standardem. Powodzenie ubiegłorocznej oferty promocyjnej to dowód, że użytkownicy doceniają ich świetną termoizolacyjność, ciekawy design i przystępną cenę. W tegorocznej promocji dodatkowym atutem wielu produktów jest klasa przeciwwłamaniowa.
Drzwi wewnętrzne pełnią kilka istotnych funkcji – stanowią jeden z ważnych elementów aranżacji domu, a ponadto oddzielają wnętrza, chronią przed hałasem i zapewniają domownikom intymność. Podczas zakupów...
Drzwi wewnętrzne pełnią kilka istotnych funkcji – stanowią jeden z ważnych elementów aranżacji domu, a ponadto oddzielają wnętrza, chronią przed hałasem i zapewniają domownikom intymność. Podczas zakupów warto kierować się więc nie tylko estetyką, ale również ich solidnością. Dzięki temu posłużą przez długi czas i dopełnią wystrój mieszkania.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.