EkspertBudowlany.pl

Falownik czy hydrofor do pompy głębinowej?

PHU DAMBAT | 2021-05-26

Obydwa rozwiązania wydłużają żywotność pompy i poprawiają wydajność instalacji wodociągowej, w której są zamontowane. Różnią się jednak sposobem działania i zastosowaniem.

treść sponsorowana

Układ z falownikiem

Falownik to Inteligentny sterownik do pomp. Urządzenie to zmienia prąd stały na prąd zmienny. Dzięki temu pompa pracuje bezawaryjnie, ponieważ falownik dostosowuje prędkość obrotową silnika do wymaganych parametrów instalacji wodnej, utrzymując stałe ciśnienie wody. Użytkownicy mają więc zapewnioną dostawę wody zgodnie z potrzebami.

Firma Dambat oferuje kilkanaście modeli falowników. Wszystkie są wysokiej jakości i wydajne energetycznie. Pompy z falownikiem pobierają bowiem od 30 do 60% mniej prądu niż pompa bez tego urządzenia. A przed przepięciami, zwarciami, nagłymi skokami napięcia i zablokowaniem wirników silnika chronią specjalne zabezpieczenia. Ponadto, falowniki wpływają na przedłużenie żywotności pompy.

Falowniki do pomp firmy Dambat świetnie sprawdzają się we wszystkich instalacjach wodnych, gdzie pożądane jest utrzymanie stałego ciśnienia wody pobieranej ze studni głębinowej, a więc m.in. w domach całorocznych i letniskowych. Skutecznie bowiem wspomagają zarówno czerpanie wody z instalacji domowej, jak i tej wykorzystywanej do podlewania ogrodu. Są też dobrym rozwiązaniem w coraz częściej budowanych zbiornikach na deszczówkę.

Godnym polecania jest INVERTER SYSTEM określany jako inteligenty sterownik pompy, w którego skład wchodzą m.in. modele: IVR-02M, IVR-10 S/T, IVR-11 oraz IVR-09T. Model IVR-02M można podłączać do jednofazowych pomp głębinowych, powierzchniowych lub zatapialnych, o mocy od 0,75 KW do 1,5 KW (od 1 HP do 2 HP). Dużą zaletą jest fakt że jeden falownik może obsługiwać naraz dwie pompy.

Natomiast model IVR-10 S/T przeznaczony jest do jednofazowych (IVR-10S) lub trójfazowych (IVR-10T) pomp głębinowych, powierzchniowych lub zatapialnych, o mocy od 1,1 KW do 2,2 KW (od 1,5 HP do 2,5 HP). Może też pracować w wielu trybach operacyjnych dzięki możliwości adaptacji do rożnych instalacji elektrycznych. Możliwe jest łączenie falowników w grupy skadające się z wielu pomp(max. 6). Podobnie ma się sytuacja z IVR-11 jednak ten model oprócz wersji 1 fazowej 230V dedykowany do pomp o mocy do 1,8kW posiada wersję 3 fazową 400V do pomp o mocy do 7,5kW.

Z kolei model IVR-09T nadaje się do trójfazowych pomp głębinowych, powierzchniowych lub zatapialnych, o mocy od 0,75 KW do 7,5 KW (od 1 HP do 10 HP). Model ten też ma wiele trybów operacyjnych, służących adaptacji do różnych instalacji elektrycznych.

Do wyboru są jeszcze zestawy MULTI SET IVR-02 i MULTI SET IVR-09/11, przeznaczone do tłoczenia czystej wody i utrzymywania stałego, zadanego ciśnienia wody w instalacjach. Urządzenia te są energooszczędne (zmniejszają pobór prądu 30–60%) i proste w obsłudze, a wszystkie funkcje ustawia się przyciskiem. Każdy z tych zestawów wyposażony jest w kompletne zabezpieczenia i może obsługiwać dwie pompy.
Zestaw MULTI SET IVR-02 składa się z przetwornicy częstotliwości IVR-02 (230V) oraz kompletu pomp HP 1500 INOX lub MH 1300 INOX. Natomiast zestaw MULTI SET IVR-09/11 wyposażony jest w przetwornicę częstotliwości IVR-09 (400V) / IVR-11(400V) i pompę/pompy z serii CV lub pomp wielostopniowych MH PRO. Należy pamiętać że do sprawnego działania falownika niezbędne jest zamontowanie małego naczynia przeponowego np. 8L lub 12L.

Dowiedz się więcej >>

Układ hydroforowy

Działa on na innej zasadzie niż falownik. W tym rozwiązaniu bowiem pompa wtłacza wodę do zbiornika hydroforu, z którego jest pobierana po odkręceniu kranu. Pompa wówczas nie pracuje i włącza się dopiero wtedy, gdy zbiornik zostanie opróżniony i działa tak długo, aż będzie pełny. Pojemność zbiornika bez problemu można dostosować do potrzeb, bo do wyboru są zestawy hydroforowe ze zbiornikami różnej wielkości.

W katalogu firmy Dambat znajdziemy układy hydroforowe pod nazwami: ZBIORNIKI IBO ITALY PRZEPONA oraz ZBIORNIKI IBO ITALY MEMBRANA FIX.

Te pierwsze, czyli zbiorniki przeponowe, służą do przechowywania wody w instalacjach wodnych. Zastosowanie ich ogranicza więc liczbę uruchomień pompy, co korzystnie wpływa na żywotność całej instalacji.

Zbiorniki przeponowe mogą współpracować z pompami powierzchniowymi lub głębinowymi, a wyposażona w nie instalacja zasila w wodę domy mieszkalne całoroczne i letniskowe oraz ogrody z własnym ujęciem wody.

Do wyboru są poziome zbiorniki przeponowe o pojemnościach od 24 do 100 litrów oraz pionowe o pojemnościach od 150 ldo 10 000 litrów.

Zbiorniki przeponowe wytwarza się z najwyższej jakości materiałów, które na każdym etapie produkcji poddawane są wymagającym testom. Dzięki temu mogą bezawaryjnie funkcjonować przez wiele lat.

Warto dodać, że zbiorniki spełniają wymagania unijnej dyrektywy 2014/68/EU.

Natomiast druga propozycja to naczynia przeponowe z niewymienną membraną – IBO ITALY FIX. Posiadają to samo zastosowanie jednak różnią się konstrukcją.

Naczynia te wykonane są ze stali węglowej, a w ich wnętrzu umieszczono niewymienną membranę z elastycznego kauczuku butylowego oraz powłokę z atestowanego tworzywa, odpornego na działanie wysokiej temperatury i wytrzymałego na rozciąganie. Jest to materiał nietoksyczny i ma atest dopuszczający do stosowania go m.in. w instalacjach wody pitnej. Przewagą niewymiennej membrany jest szczelność całego rozwiązania, w normalnych zbiornikach przeponowych niezbędne jest badanie stanu ciśnienia w zbiorniku po przez wentyl znajdujący się po przeciwnej stronie zbiornika węglem flanszy. Aby móc skutecznie zbadać ciśnienie niezbędne jest spuszczenie wody z instalacjim, w przeciwnym wypadku sprawdzimy ciśnienie instalacji. Takie sprawdzenie należy wykonać raz na 3 miesiące. W przypadku zastosowania niewymiennej membrany sprawdzanie ciśnienia nie jest konieczne.

Dostępne pojemności to 24,50,80,100 litrów.
Wysoką jakość naczyń przeponowych z membraną potwierdza dokument zgodności z unijną dyrektywą UE PED 2014/68/UE, a ich długą żywotność 5-letnia gwarancja, udzielana przez producenta.

Które rozwiązanie wybrać?

Na to pytanie trudno dać jednoznaczną odpowiedź bez poznania potrzeb użytkowników oraz parametrów miejsca, w którym instalacja ma być zamontowana. Na przykład w domach z małymi kotłowniami, gdzie jest niewiele miejsca na układ hydroforowy ze zbiornikiem, a zapotrzebowanie na wodę jest spore, bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie pompa z falownikiem. Natomiast tam, gdzie wystarczy miejsca na zbiornik odpowiedniej wielkości, można pomyśleć o układzie hydroforowym.

Warto też pamiętać, że pompa z falownikiem uruchamia się łagodnie, nie pobiera dużo prądu przy rozruchu i jest przyjaźniejsza dla mało wydajnych instalacji elektrycznych. Z kolei układ hydroforowy – nawet z dużym zbiornikiem i prostym stycznikiem, sterującym włączaniem i wyłączaniem pompy – jest tańszy.

O pomoc w doborze odpowiedniego rozwiązania można się zwrócić do doradców z firmy Dambat >>

Komentarze

Powiązane

PHU DAMBAT Pompy głębinowe IBO – niezawodność i wysoka jakość

Pompy głębinowe IBO – niezawodność i wysoka jakość Pompy głębinowe IBO – niezawodność i wysoka jakość

IBO to marka numer jeden na polskim rynku pomp głębinowych. Zasłużoną sławą cieszą się dzięki niezwykłej dbałości o jakość każdego elementu urządzenia oraz wygodę użytkowania.

IBO to marka numer jeden na polskim rynku pomp głębinowych. Zasłużoną sławą cieszą się dzięki niezwykłej dbałości o jakość każdego elementu urządzenia oraz wygodę użytkowania.

PHU DAMBAT Jaka pompa do zbiornika na deszczówkę?

Jaka pompa do zbiornika na deszczówkę? Jaka pompa do zbiornika na deszczówkę?

Pompa wody deszczowej jest nieodłącznym elementem systemów zbierania i wykorzystania wody opadowej. Pozwala bowiem na spożytkowanie zgromadzonej w zbiornikach wody opadowej do nawadniania ogrodu czy spłukiwania...

Pompa wody deszczowej jest nieodłącznym elementem systemów zbierania i wykorzystania wody opadowej. Pozwala bowiem na spożytkowanie zgromadzonej w zbiornikach wody opadowej do nawadniania ogrodu czy spłukiwania toalety. Musi jednak mieć odpowiednią konstrukcję i parametry.

PHU DAMBAT Jak poprawić pracę pomp do instalacji domowych i głębinowych?

Jak poprawić pracę pomp do instalacji domowych i głębinowych? Jak poprawić pracę pomp do instalacji domowych i głębinowych?

Skutecznym i sprawdzonym rozwiązaniem jest montaż niewielkiego urządzenia elektronicznego, potocznie nazywanego falownikiem.

Skutecznym i sprawdzonym rozwiązaniem jest montaż niewielkiego urządzenia elektronicznego, potocznie nazywanego falownikiem.

Pompa obiegowa MAGI

Pompa obiegowa MAGI Pompa obiegowa MAGI

Pompa powierzchniowa AJ 50/60

Pompa powierzchniowa AJ 50/60 Pompa powierzchniowa AJ 50/60

Włoskie pompy głębinowe IBO ITALY FP4

Włoskie pompy głębinowe IBO ITALY FP4 Włoskie pompy głębinowe IBO ITALY FP4

Pompa cyrkulacyjna E-IBO 15–14

Pompa cyrkulacyjna E-IBO 15–14 Pompa cyrkulacyjna E-IBO 15–14

Pompa głębinowa 3’’Ti

Pompa głębinowa 3’’Ti Pompa głębinowa 3’’Ti

Pompa zatapialna z rozdrabniaczem KRAKEN

Pompa zatapialna z rozdrabniaczem KRAKEN Pompa zatapialna z rozdrabniaczem KRAKEN

Pompa obiegowa BETA 2

Pompa obiegowa BETA 2 Pompa obiegowa BETA 2

Pompa SANIBO 5

Pompa SANIBO 5 Pompa SANIBO 5

Pompa zatapialna z rozdrabniaczem FURIATKA

Pompa zatapialna z rozdrabniaczem FURIATKA Pompa zatapialna z rozdrabniaczem FURIATKA

Pompy głębinowe 4’’SD

Pompy głębinowe 4’’SD Pompy głębinowe 4’’SD

Pompy głębinowe 6’’SD

Pompy głębinowe 6’’SD Pompy głębinowe 6’’SD

Włoskie pompy głębinowe IBO ITALY FX8

Włoskie pompy głębinowe IBO ITALY FX8 Włoskie pompy głębinowe IBO ITALY FX8

Pompy powierzchniowe MHI

Pompy powierzchniowe MHI Pompy powierzchniowe MHI

Pompa CONIBO

Pompa CONIBO Pompa CONIBO

Pompa obiegowa MAGI

Pompa obiegowa MAGI Pompa obiegowa MAGI

Pompa powierzchniowa AJ 50/60

Pompa powierzchniowa AJ 50/60 Pompa powierzchniowa AJ 50/60

Włoskie pompy głębinowe IBO ITALY FP4

Włoskie pompy głębinowe IBO ITALY FP4 Włoskie pompy głębinowe IBO ITALY FP4

Naczynia przeponowe CWU IBO ITALY Przepona

Naczynia przeponowe CWU IBO ITALY Przepona Naczynia przeponowe CWU IBO ITALY Przepona

Pompa cyrkulacyjna E-IBO 15–14

Pompa cyrkulacyjna E-IBO 15–14 Pompa cyrkulacyjna E-IBO 15–14

Pompa głębinowa 3’’Ti

Pompa głębinowa 3’’Ti Pompa głębinowa 3’’Ti

Pompa zatapialna z rozdrabniaczem KRAKEN

Pompa zatapialna z rozdrabniaczem KRAKEN Pompa zatapialna z rozdrabniaczem KRAKEN

Wybrane dla Ciebie

Nowa jakość w płaskim dachu »

Nowa jakość w płaskim dachu » Nowa jakość w płaskim dachu  »

Łatwe fugowanie nawierzchni brukowych »

Łatwe fugowanie nawierzchni brukowych » Łatwe fugowanie nawierzchni brukowych »

Popraw klimat w swoim domu

Popraw klimat w swoim domu Popraw klimat w swoim domu

Ciepłe posadzki żywiczne do salonów, łazienek i kuchni

Ciepłe posadzki żywiczne do salonów, łazienek i kuchni Ciepłe posadzki żywiczne do salonów, łazienek i kuchni

Płyty, które oddychają

Płyty, które oddychają Płyty, które oddychają

Sprawdź czego szukają kupujący

Sprawdź czego szukają kupujący Sprawdź czego szukają kupujący

Kompleksowa realizacja drzwi i bram »

Kompleksowa realizacja drzwi i bram » Kompleksowa realizacja drzwi i bram  »

Ogrodzenia – współczesne trendy i rozwiązania

Ogrodzenia – współczesne trendy i rozwiązania Ogrodzenia – współczesne trendy i rozwiązania

Łatwe fugowanie nawierzchni brukowych

Łatwe fugowanie nawierzchni brukowych Łatwe fugowanie nawierzchni brukowych

Klimat i ciepło w pomieszczeniach

Klimat i ciepło w pomieszczeniach Klimat i ciepło w pomieszczeniach

Ciche klimatyzatory ścienne »

Ciche klimatyzatory ścienne » Ciche klimatyzatory ścienne »

Dlaczego warto zbudować sieć LPG? »

Dlaczego warto zbudować sieć LPG? » Dlaczego warto zbudować sieć LPG? »

Termoizolacja dachów płaskich

Termoizolacja dachów płaskich Termoizolacja dachów płaskich

Zobacz problem, zanim będzie za późno »

Zobacz problem, zanim będzie za późno » Zobacz problem, zanim będzie za późno »

Jak dobrze wykorzystać deszczówkę?

Jak dobrze wykorzystać deszczówkę? Jak dobrze wykorzystać deszczówkę?

Uprawnienia budowlane 2021 Część 1. Poradnik z kluczem. 523 pytania i 20 testów egzaminacyjnych

Uprawnienia budowlane 2021 Część 1. Poradnik z kluczem. 523 pytania i 20 testów egzaminacyjnych Uprawnienia budowlane 2021 Część 1. Poradnik z kluczem. 523 pytania i 20 testów egzaminacyjnych

Część B: Roboty wykończeniowe, zeszyt 17: Podłogi zewnętrzne z desek kompozytowych

Część B: Roboty wykończeniowe, zeszyt 17: Podłogi zewnętrzne z desek kompozytowych Część B: Roboty wykończeniowe, zeszyt 17: Podłogi zewnętrzne z desek kompozytowych

Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie 2021

Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie 2021 Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie 2021

Najnowsze produkty i technologie

CREATON Polska sp. z o.o. KAPSTADT DURATOP PRO marki CREATON – dachówka doskonała dla nowoczesnej architektury

KAPSTADT DURATOP PRO marki CREATON – dachówka doskonała dla nowoczesnej architektury KAPSTADT DURATOP PRO marki CREATON – dachówka doskonała dla nowoczesnej architektury

Dachówka KAPSTADT to niezmiennie jedna z najchętniej wybieranych płaskich dachówek cementowych na rynku. Na tle konkurencyjnych produktów wyróżnia się nowoczesną formą, doskonałymi parametrami technicznymi...

Dachówka KAPSTADT to niezmiennie jedna z najchętniej wybieranych płaskich dachówek cementowych na rynku. Na tle konkurencyjnych produktów wyróżnia się nowoczesną formą, doskonałymi parametrami technicznymi oraz atrakcyjnym wyglądem. Posiada liczne rozwiązania konstrukcyjne zapewniające znakomite parametry w zakresie trwałości dachu.

Euler Hermes Perspektywy i wyzwania rynkowe branży budowlanej na 2021 rok

Perspektywy i wyzwania rynkowe branży budowlanej na 2021 rok Perspektywy i wyzwania rynkowe branży budowlanej na 2021 rok

Budownictwo w ubiegłym, pandemicznym, roku nie ucierpiało tak bardzo, jak inne sektory gospodarki, na przykład usługi, ale efekty kryzysu dotrą do branży z pewnym opóźnieniem – trudno będzie bowiem zapełnić...

Budownictwo w ubiegłym, pandemicznym, roku nie ucierpiało tak bardzo, jak inne sektory gospodarki, na przykład usługi, ale efekty kryzysu dotrą do branży z pewnym opóźnieniem – trudno będzie bowiem zapełnić portfel zamówień na przyszłe prace. Eksperci Euler Hermes prezentują szanse i zagrożenia w branży budowlanej na najbliższy czas w kontekście jej kondycji finansowej i rozwoju, a także mogących się pojawić nowych wyzwań i możliwości.

Decoroom Jak funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń w małym mieszkaniu? Podpowiadamy!

Jak funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń w małym mieszkaniu? Podpowiadamy! Jak funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń w małym mieszkaniu? Podpowiadamy!

Polacy chętnie kupują małe mieszkania, jednak ich urządzenie często okazuje się nie lada wyzwaniem. Na niewielkim metrażu musimy pomieścić wiele funkcji, pamiętając o zachowaniu estetyki i komforcie użytkowania....

Polacy chętnie kupują małe mieszkania, jednak ich urządzenie często okazuje się nie lada wyzwaniem. Na niewielkim metrażu musimy pomieścić wiele funkcji, pamiętając o zachowaniu estetyki i komforcie użytkowania. Jak zatem funkcjonalnie zaaranżować taką przestrzeń? Eksperci z pracowni Decoroom doradzają.

merXu Oświetlenie firmy Luxon dostępne na platformie merXu

Oświetlenie firmy Luxon dostępne na platformie merXu Oświetlenie firmy Luxon dostępne na platformie merXu

Firma Luxon to szybko rozwijający się producent inteligentnego oświetlenia profesjonalnego. Jej produkty znajdziesz na internetowej platformie sprzedażowej merXu.

Firma Luxon to szybko rozwijający się producent inteligentnego oświetlenia profesjonalnego. Jej produkty znajdziesz na internetowej platformie sprzedażowej merXu.

AS ENERGY Inwerter jak serce, data logger jak stetoskop

Inwerter jak serce, data logger jak stetoskop Inwerter jak serce, data logger jak stetoskop

Gdyby instalację fotowoltaiczną porównywać z organizmem ludzkim, to panele są najważniejszymi organami, kable – naczyniami krwionośnymi, a inwerter – sercem. I dalej, trzymając się tej analogii, funkcję...

Gdyby instalację fotowoltaiczną porównywać z organizmem ludzkim, to panele są najważniejszymi organami, kable – naczyniami krwionośnymi, a inwerter – sercem. I dalej, trzymając się tej analogii, funkcję stetoskopu pełni data logger, urządzenie monitorujące pracę falownika.

Cosentino Sunlit Days – premiera pierwszej kolekcji Silestone z certyfikatem Carbon Neutral

Sunlit Days – premiera pierwszej kolekcji Silestone z certyfikatem Carbon Neutral Sunlit Days – premiera pierwszej kolekcji Silestone z certyfikatem Carbon Neutral

Silestone by Cosentino prezentuje Sunlit Days, pierwszą na świecie neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla kolekcję w segmencie konglomeratów kwarcowych i przemysłu kamieniarskiego. Wykonana według...

Silestone by Cosentino prezentuje Sunlit Days, pierwszą na świecie neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla kolekcję w segmencie konglomeratów kwarcowych i przemysłu kamieniarskiego. Wykonana według nowatorskiej technologii HybriQ+ dowodzi zaangażowania marki w zrównoważony rozwój i podkreśla wyjątkową dbałość o środowisko, z której Cosentino słynie od lat. Pięć nowych odcieni ma szansę, by nadać każdemu wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Blachy Pruszyński Wybór orynnowania – jak się do tego zabrać?

Wybór orynnowania – jak się do tego zabrać? Wybór orynnowania – jak się do tego zabrać?

Niezbędnym uzupełnieniem dachu jest orynnowanie. Bardzo często traktowane jest ono po macoszemu. Jednak wybór odpowiednich rynien i rur spustowych należy dobrze przemyśleć (i przeliczyć), ponieważ nie...

Niezbędnym uzupełnieniem dachu jest orynnowanie. Bardzo często traktowane jest ono po macoszemu. Jednak wybór odpowiednich rynien i rur spustowych należy dobrze przemyśleć (i przeliczyć), ponieważ nie tylko muszą pasować do stylu domu, ale – co najważniejsze – efektywnie odprowadzać wodę deszczową i roztopową z dachu.

Sto Sp.z o.o. Zabezpieczenie cokołu

Zabezpieczenie cokołu Zabezpieczenie cokołu

Podstawą prac ociepleniowych, które to decydują zarówno o funkcjonalności budynku, jak i jego wyglądzie jest opracowanie i prawidłowe wykonanie szczegółów. Jednym z nich jest odpowiednie zabezpieczenie...

Podstawą prac ociepleniowych, które to decydują zarówno o funkcjonalności budynku, jak i jego wyglądzie jest opracowanie i prawidłowe wykonanie szczegółów. Jednym z nich jest odpowiednie zabezpieczenie strefy cokołowej. Cokół to fragment ściany fundamentowej wystający powyżej terenu, zwykle ok. 70 cm. Jego zadaniem jest ochrona budynku przed zabrudzeniem, wilgocią i utratą ciepła. Cokół jest zwykle estetycznie odcięty od pozostałej fasady, tworząc niewielki uskok na elewacji. Do izolacji tego elementu...

Sto Sp.z o.o. Inteligentne farby dopasowane do indywidualnych wymagań

Inteligentne farby dopasowane do indywidualnych wymagań Inteligentne farby dopasowane do indywidualnych wymagań

Zaawansowane technologie spowodowały, że farba to obecnie coś więcej niż tylko kolor. To także wiele cennych właściwości i funkcjonalności. Nowa generacja farb elewacyjnych Sto IQ – Inteligent Technology...

Zaawansowane technologie spowodowały, że farba to obecnie coś więcej niż tylko kolor. To także wiele cennych właściwości i funkcjonalności. Nowa generacja farb elewacyjnych Sto IQ – Inteligent Technology wyróżnia się maksymalnym zakresem ochrony powierzchni, wytrzymałością, stabilnością koloru i trwałością. Nadają również dodatkowe właściwości pokrywanym powierzchniom, co jest niewątpliwą wartością dodaną tych produktów. Kolor nie jest już najważniejszym kryterium wyboru farby. Inteligentne farby...

CREATON Polska sp. z o.o. Magda i Piotr pod własnym dachem – cykl filmowy CREATON

Magda i Piotr pod własnym dachem – cykl filmowy CREATON Magda i Piotr pod własnym dachem – cykl filmowy CREATON

Dach to jeden z najważniejszych etapów budowy domu – jeden z najdroższych i mających często decydujący wpływ na wygląd całego budynku. Aby ułatwić proces wyboru, zakupu i montażu produktów dachowych, które...

Dach to jeden z najważniejszych etapów budowy domu – jeden z najdroższych i mających często decydujący wpływ na wygląd całego budynku. Aby ułatwić proces wyboru, zakupu i montażu produktów dachowych, które będą najlepiej dopasowane do potrzeb przyszłych inwestorów, CREATON stworzył cykl 5 filmów poradnikowych „Magda i Piotr pod własnym dachem”.

www.eratoenergy.com Dlaczego Polacy masowo instalują fotowoltaikę?

Dlaczego Polacy masowo instalują fotowoltaikę? Dlaczego Polacy masowo instalują fotowoltaikę?

Zastanawiasz się, czy fotowoltaika się opłaca? W Polsce w błyskawicznym tempie powiększa się ten sektor energetyki. Raport „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020” wskazuje, że tempo wzrostu mocy instalacji...

Zastanawiasz się, czy fotowoltaika się opłaca? W Polsce w błyskawicznym tempie powiększa się ten sektor energetyki. Raport „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020” wskazuje, że tempo wzrostu mocy instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju plasuje się na piątym miejscu w Unii Europejskiej. Panele fotowoltaiczne przestają być zaskakującym widokiem. Z czego to wynika? I jakie korzyści może Ci przynieść instalacja fotowoltaiczna?

Viessmann Pompa ciepła - serce Twojego domu

Pompa ciepła - serce Twojego domu Pompa ciepła - serce Twojego domu

Szukając komfortowego i taniego w eksploatacji ogrzewania, coraz częściej zastanawiamy się nad zastosowaniem pompy ciepła. Przede wszystkim liczymy na to, że pompa ciepła zapewni niskie koszty ogrzewania...

Szukając komfortowego i taniego w eksploatacji ogrzewania, coraz częściej zastanawiamy się nad zastosowaniem pompy ciepła. Przede wszystkim liczymy na to, że pompa ciepła zapewni niskie koszty ogrzewania i będzie pracować niezawodnie przez kilkadziesiąt lat. Nie powinien dziwić więc fakt, że popularność pomp ciepła rośnie z roku na rok.

Daikin Airconditioning Polska Sp. z o.o. Nowoczesne klimatyzatory dla wymagających

Nowoczesne klimatyzatory dla wymagających Nowoczesne klimatyzatory dla wymagających

Wybierając klimatyzator do domu czy biura, należy zwrócić uwagę na wiele czynników, m.in. sprawność energetyczną, głośność, wygląd i wiele innych. Bardzo ważne są także aspekty prawne dotyczące eksploatacji,...

Wybierając klimatyzator do domu czy biura, należy zwrócić uwagę na wiele czynników, m.in. sprawność energetyczną, głośność, wygląd i wiele innych. Bardzo ważne są także aspekty prawne dotyczące eksploatacji, które są coraz bardziej restrykcyjne, oraz wymagania serwisowe różnych urządzeń. Warto więc przed ostatecznym wyborem zastanowić się, czy wybrać rozwiązania prostsze, czy zdecydować się na urządzenia nowoczesne, przyszłościowe i spełniające zaostrzające się przepisy unijne.

Daikin Europe NV Czy ogrzewanie domu pompą ciepła się opłaca?

Czy ogrzewanie domu pompą ciepła się opłaca? Czy ogrzewanie domu pompą ciepła się opłaca?

Porównując ceny nośników źródeł energii oraz możliwości jej pozyskiwania, można śmiało stwierdzić, że najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem zarówno dla domów jedno-, jak i wielorodzinnych są pompy ciepła....

Porównując ceny nośników źródeł energii oraz możliwości jej pozyskiwania, można śmiało stwierdzić, że najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem zarówno dla domów jedno-, jak i wielorodzinnych są pompy ciepła. Gwarantują one bowiem najniższe koszty eksploatacji budynku ze wszystkich dostępnych źródeł ciepła, przy czym można też zamontować fotowoltaiczny system solarny i zapewnić sobie niezależność energetyczną.

EBARA Pompy Polska Sp. z o.o. Dobrze nawodniony ogród

Dobrze nawodniony ogród Dobrze nawodniony ogród

Opady deszczu nie dostarczają glebie dostatecznej ilości wilgoci i dlatego konieczne jest systematyczne podlewanie ogrodu. Wszystkie rośliny będą wtedy bujnie rosły i cieszyły oczy. Wodę zaś można czerpać...

Opady deszczu nie dostarczają glebie dostatecznej ilości wilgoci i dlatego konieczne jest systematyczne podlewanie ogrodu. Wszystkie rośliny będą wtedy bujnie rosły i cieszyły oczy. Wodę zaś można czerpać ze zbiorników na deszczówkę lub ze studni głębinowej.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.