Od 1 stycznia 2019 r. weszła w życie nowa ulga na przedsięwzięcia termomodernizacyjne
Fot. Rockwool
1 stycznia 2019 r. weszły w życie znowelizowana Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych i ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, wprowadzający ulgę podatkową, zwaną termomodernizacyjną, dla właścicieli domów jednorodzinnych.
Jak podaje Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC), rok 2021 był kolejnym rekordowym, jeśli chodzi o wzrost sprzedaży pomp ciepła. Cały rynek tych urządzeń odnotował wzrost o 66%,...
Jak podaje Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC), rok 2021 był kolejnym rekordowym, jeśli chodzi o wzrost sprzedaży pomp ciepła. Cały rynek tych urządzeń odnotował wzrost o 66%, a sprzedaż pomp ciepła typu powietrze-woda od 2017 r. wzrosła 10-krotnie. Co ciekawe, sprzedaż pomp ciepła przypadająca na mieszkańca Polski była w zeszłym roku większa niż w Niemczech i Wielkiej Brytanii – krajach, które do tej pory były kluczowymi rynkami branży. Prognozy na kolejne lata są równie...
W 98 proc. składa się z powietrza, można go podawać recyklingowi wielokrotnie, a skutkiem jego zastosowania jest oszczędność energii. Te wszystkie cechy, ważne dla ekologii, ma najpopularniejszy materiał...
W 98 proc. składa się z powietrza, można go podawać recyklingowi wielokrotnie, a skutkiem jego zastosowania jest oszczędność energii. Te wszystkie cechy, ważne dla ekologii, ma najpopularniejszy materiał ociepleniowy – styropian.
Firma Recticel jest pierwszym producentem PIR/PUR upoważnionym do używania renomowanej etykiety środowiskowej PEFC dla rozwiązań z płytami termoizolacyjnymi w okładzinach wielowarstwowych.
Firma Recticel jest pierwszym producentem PIR/PUR upoważnionym do używania renomowanej etykiety środowiskowej PEFC dla rozwiązań z płytami termoizolacyjnymi w okładzinach wielowarstwowych.
Przedłożony projekt ustawy przewiduje wprowadzenie zmian w ustawie z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (DzU z 2018 r., poz. 1509, z późn.zm.), zwaną ustawą o PIT, oraz w ustawie z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (DzU z 2017 r., poz. 2157, z późn. zm.), zwaną ustawą o ryczałcie.
Co wprowadzi nowa ustawa?
Poprawa jakości powietrza w Polsce i ograniczenie smogu to nadrzędne cele przedłożonego projektu ustawy. Istniejące już instrumenty walki ze smogiem (premia termomodernizacyjna, stanowiąca 20% kwoty kredytu zaciągniętego na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, i dopłaty z NFOŚiGW) okazały się niewystarczające. Wsparciem państwa mają zostać objęte również domy jednorodzinne. Ustawodawca liczy, że ulga termomodernizacyjna zachęci ich właścicieli do zmniejszenia zużycia energii do ogrzewania budynków i unowocześniania systemów grzewczych.
Jakie przedsięwzięcia obejmuje nowa ulga?
Zaproponowana w projekcie ustawy ulga termomodernizacyjna obejmuje ocieplanie budynków jednorodzinnych oraz wymianę kotłów na paliwa stałe. A efektem tych przedsięwzięć ma być zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej oraz systemów ogrzewania domów jednorodzinnych.
Kto może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?
Z ulgi termomodernizacyjnej mogą skorzystać "podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej, 19% stawki podatku oraz opłacających ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, będący właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych, ponoszący wydatki na realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych" - czytamy w uzasadnieniu projektu ustawy. Ulga ta nie będzie jednak przysługiwała tym podatnikom, którzy korzystali z innych form pomocy państwa na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, np. z dotacji NFOŚiGW.
Wymagana dokumentacja
Projekt ustawy zakłada, że wydatki będą musiały być udokumentowane fakturami, wystawionymi wyłącznie przez tych podatników VAT, którzy nie korzystają ze zwolnienia z tego podatku. A ulga termomodernizacyjna będzie odliczana w zeznaniu podatkowym składanym za rok, w którym poniesiono wydatki na przedsięwzięcie termomodernizacyjne.
Maksymalna wysokość ulgi termomodernizacyjnej
W projekcie ustawy przyjęto założenie, że uzyskanie ulgi termomodernizacyjnej będzie uwarunkowane zrealizowaniem w całości wybranego przez podatnika wariantu przedsięwzięcia, określonego w audycie energetycznym. Limit odliczenia to 23% wydatków, ale ogólna kwota nie może przekroczyć 53 tys. zł. Aby uzyskać ulgę w tej wysokości, wydatki na termomodernizację muszą wynieść prawie 230,5 tys. zł.
Ustalono też granicę czasową na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, objętego ulgą podatkową, a mianowicie trzy kolejne lata.
Ekspertbudowlany.pl jest patronem akcji społecznej "Ocieplam dom i walczę ze smogiem", która ma na celu uświadomienie właścicielom domów jednorodzinnych, jakie korzyści niesie ze sobą dobrze przeprowadzona termomodernizacja.
pingwinzielony
pingwinzielony, 12.01.2019r., 13:07:28
Aby sprostać tym wymogom, trzeba bardzo uważnie dobierać materiały, sprawdzać parametry, rekomendacje ITB, itd.
romeo
romeo, 19.01.2019r., 21:15:23
Na pewno śledzić należy kontrole publikowane przez GUNB. Wynika z nich np. że ten sam producent w jednym badaniu nie spełnia deklarowanych parametrów, a w drugim spełnia. Nie wiadomo o co chodzi, ale na pewno styropianu od niego bym już nie kupił, za duża inwestycja, żeby ryzykować
Program ten umożliwia korzystanie z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych, w tym na wymianę przestarzałych źródeł ciepła na...
Program ten umożliwia korzystanie z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych, w tym na wymianę przestarzałych źródeł ciepła na nowoczesne.
Nawet 20-25% ciepła wytwarzanego w domu ucieka przez ściany, a w skrajnych przypadkach może to być aż 40%. Sporo energii bezpowrotnie ucieka również przez dach, okna oraz drzwi. Jak się przed tym ochronić?...
Nawet 20-25% ciepła wytwarzanego w domu ucieka przez ściany, a w skrajnych przypadkach może to być aż 40%. Sporo energii bezpowrotnie ucieka również przez dach, okna oraz drzwi. Jak się przed tym ochronić? Rozwiązaniem może być kompleksowa termomodernizacja.
Przy obecnym poziomie cen nośników energii i prognozowanym ich wzroście coraz większego znaczenia nabiera kontrolowanie ilości zużycia energii w gospodarstwach domowych. Koniecznością staje się minimalizowanie...
Przy obecnym poziomie cen nośników energii i prognozowanym ich wzroście coraz większego znaczenia nabiera kontrolowanie ilości zużycia energii w gospodarstwach domowych. Koniecznością staje się minimalizowanie strat ciepła. Ocieplenie domu pomaga zredukować koszty konsumowanej energii, a co również istotne - utrzymać przytulne ciepło w jego wnętrzu.
Inwestor planujący budowę domu jednorodzinnego ma możliwość wyboru spośród wielu różnych źródeł ciepła. Niesłabnącą popularnością cieszą się odnawialne źródła energii, np. pompy ciepła. Dla inwestora ważnym...
Inwestor planujący budowę domu jednorodzinnego ma możliwość wyboru spośród wielu różnych źródeł ciepła. Niesłabnącą popularnością cieszą się odnawialne źródła energii, np. pompy ciepła. Dla inwestora ważnym zagadnieniem jest wybór technologii, dobór mocy oraz urządzenia grzewczego w budynku.
Sekret udanego poddasza tkwi nie tylko w eleganckiej podłodze, stylowych meblach czy dekoracyjnym wykończeniu odkrytych belek. Aby cieszyć się wymarzoną aranżacją, niezbędna jest solidna stolarka, która...
Sekret udanego poddasza tkwi nie tylko w eleganckiej podłodze, stylowych meblach czy dekoracyjnym wykończeniu odkrytych belek. Aby cieszyć się wymarzoną aranżacją, niezbędna jest solidna stolarka, która zapewni we wnętrzu odpowiednią ilość światła oraz komfort przebywania na ostatniej kondygnacji. Jakie rozwiązania w dziedzinie okien dachowych oferuje dziś rynek?
Na centralę rekuperacyjną najlepiej zdecydować się na etapie projektu domu. Dobry projekt właściwy dla konkretnego domu przy odpowiednim doborze urządzeń (centrali, kanałów, elementów nawiewnych i wywiewnych)...
Na centralę rekuperacyjną najlepiej zdecydować się na etapie projektu domu. Dobry projekt właściwy dla konkretnego domu przy odpowiednim doborze urządzeń (centrali, kanałów, elementów nawiewnych i wywiewnych) zapewni pewność pracy całego systemu.
Wymiana pokrycia jest doskonałą okazją do ułożenia dodatkowej warstwy termoizolacji. I odwrotnie - podczas ocieplania dachu warto wymienić lub wyremontować pokrycie. Gdy nie można naruszyć wnętrza poddasza,...
Wymiana pokrycia jest doskonałą okazją do ułożenia dodatkowej warstwy termoizolacji. I odwrotnie - podczas ocieplania dachu warto wymienić lub wyremontować pokrycie. Gdy nie można naruszyć wnętrza poddasza, ocieplanie wymaga oczywiście dobudowania konstrukcji podnoszącej grubość dachu po jego zewnętrznej stronie. Z tego powodu trzeba naruszyć pokrycie, a to wymaga takiej organizacji prac, która zagwarantuje szczelność dachu na wypadek wystąpienia opadów.
Spalanie śmieci w piecach (30%), spaliny z kominów fabryk (22%) oraz spalanie węgla (18%) - to zdaniem Polaków trzy najczęstsze przyczyny powstawania smogu. Jak możemy z nim wygrać?
Spalanie śmieci w piecach (30%), spaliny z kominów fabryk (22%) oraz spalanie węgla (18%) - to zdaniem Polaków trzy najczęstsze przyczyny powstawania smogu. Jak możemy z nim wygrać?
Ocieplenie budynku, nawet najwyższej jakości, nie spełni swojej funkcji, jeśli zostanie nieumiejętnie wykonane. Dlatego zadanie to trzeba powierzyć doświadczonej i sprawdzonej ekipie. Jakimi cechami powinna...
Ocieplenie budynku, nawet najwyższej jakości, nie spełni swojej funkcji, jeśli zostanie nieumiejętnie wykonane. Dlatego zadanie to trzeba powierzyć doświadczonej i sprawdzonej ekipie. Jakimi cechami powinna odznaczać się dobra firma wykonawcza? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy szukamy pracowników, którym chcemy powierzyć tak ważne zadanie, jakim jest ocieplenie domu?
Smog to poważny problem w Polsce, o którym mówi się niemal codziennie. Jego głównym źródłem, wbrew powszechnej opinii, nie są ani transport, ani przemysł, a słabo lub w ogóle niezaizolowane budynki, a...
Smog to poważny problem w Polsce, o którym mówi się niemal codziennie. Jego głównym źródłem, wbrew powszechnej opinii, nie są ani transport, ani przemysł, a słabo lub w ogóle niezaizolowane budynki, a zwłaszcza domy jednorodzinne. Skutecznym sposobem walki z tym zjawiskiem jest kompleksowa termomodernizacja budynków.
Na etapie projektowania domu jednorodzinnego inwestorzy podejmują decyzję o wyborze najkorzystniejszego systemu grzewczego. Najczęściej branym pod uwagę kryterium są w tym przypadku koszty eksploatacyjne...
Na etapie projektowania domu jednorodzinnego inwestorzy podejmują decyzję o wyborze najkorzystniejszego systemu grzewczego. Najczęściej branym pod uwagę kryterium są w tym przypadku koszty eksploatacyjne systemu, które zależą m.in. od sezonowego zapotrzebowania budynku na energię cieplną. Aby jednak osiągnąć niskie zużycie energii, warto rozważyć możliwość zaprojektowania przegród w standardzie wyższym niż wymagany. Decyzję taką może poprzedzić analiza kosztów ogrzewania, która unaoczni inwestorowi...
Ekspert radzi na jakie problemy należy zwracać uwagę w celu zapewnienia komfortu cieplnego w domu: dbałości o sprawną instalację nawiewną, odpowiednią izolacje komina, regularne czyszczenie kotła (pieca)...
Ekspert radzi na jakie problemy należy zwracać uwagę w celu zapewnienia komfortu cieplnego w domu: dbałości o sprawną instalację nawiewną, odpowiednią izolacje komina, regularne czyszczenie kotła (pieca) oraz izolowanie termiczne rur instalacji grzewczych.
Ściany i dachy wielu starych budynków wymagają ocieplenia, poprawiającego komfort cieplny mieszkańców. Zazwyczaj izolację termiczną układa na zewnętrznej stronie tych przegród, ale zdarza się, że jest...
Ściany i dachy wielu starych budynków wymagają ocieplenia, poprawiającego komfort cieplny mieszkańców. Zazwyczaj izolację termiczną układa na zewnętrznej stronie tych przegród, ale zdarza się, że jest to niemożliwe, np. w obiektach zabytkowych. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest aplikacja materiałów termoizolacyjnych od wewnętrznej strony ścian i dachów. A do tego celu świetnie nadają się płyty termoizolacyjne PIR o nazwie Eurothane® G, belgijskiej firmy RECTICEL.
Termomodernizacja jest jednym z podstawowych zadań podejmowanych w ramach modernizacji budynków. W odniesieniu do ścian docieplenie wykonuje się od zewnątrz, zgodnie z podstawowymi zasadami fizyki budowli....
Termomodernizacja jest jednym z podstawowych zadań podejmowanych w ramach modernizacji budynków. W odniesieniu do ścian docieplenie wykonuje się od zewnątrz, zgodnie z podstawowymi zasadami fizyki budowli. Czasami jednak nie ma możliwości wykonania docieplenia na fasadach, np. na budynkach zabytkowych, na budynkach z utrudnionym dostępem do elewacji czy budynkach usytuowanych w granicy. W wielu takich przypadkach jest jednak możliwe wykonanie docieplenia ścian od wewnątrz.
Dach stanowi największą powierzchnię, przez którą dochodzi do utraty ciepła pochodzącego z ogrzewanego budynku. Izolacja dachu płytami Powerroof/Powerroof® Max gwarantuje wymierną oszczędność energii cieplnej.
Dach stanowi największą powierzchnię, przez którą dochodzi do utraty ciepła pochodzącego z ogrzewanego budynku. Izolacja dachu płytami Powerroof/Powerroof® Max gwarantuje wymierną oszczędność energii cieplnej.
Komin odgrywa niezwykle ważną rolę w każdym domu. Ze względu na zachowanie jego wysokiej efektywności i długiej żywotności, istotny okazuje się odpowiedni dobór paliwa. Spalanie drewna czy peletu wydaje...
Komin odgrywa niezwykle ważną rolę w każdym domu. Ze względu na zachowanie jego wysokiej efektywności i długiej żywotności, istotny okazuje się odpowiedni dobór paliwa. Spalanie drewna czy peletu wydaje się bardzo bezpieczne i ekologiczne. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o ekogroszku, który w destrukcyjny sposób oddziałuje na komin, często z winy użytkowników. Czym i w jaki sposób ogrzewać dom, aby osiągnąć w nim optymalny komfort cieplny?
Wybór kolorów na elewację to bardzo ważny etap budowy lub remontu domu. Elewacja jest wizytówką domu – widzą ją goście, sąsiedzi czy przechodnie. Kolory tynków wpływają na to, jak postrzegamy bryłę budynku...
Wybór kolorów na elewację to bardzo ważny etap budowy lub remontu domu. Elewacja jest wizytówką domu – widzą ją goście, sąsiedzi czy przechodnie. Kolory tynków wpływają na to, jak postrzegamy bryłę budynku – mogą ją wysmuklać, eksponować detale. Ponadto kolory na elewacji powinni pasować do otoczenia domu i innych elementów wykończenia, np. dachu, stolarki okiennej, drzwi.
Korzyści wynikające z zastosowania systemów ociepleń KABE THERM Farby KABE są dostrzegalne na każdym etapie inwestycji. Szeroka gama sprawdzonych rozwiązań w powiązaniu z profesjonalnym doradztwem, pozwalają...
Korzyści wynikające z zastosowania systemów ociepleń KABE THERM Farby KABE są dostrzegalne na każdym etapie inwestycji. Szeroka gama sprawdzonych rozwiązań w powiązaniu z profesjonalnym doradztwem, pozwalają na efektywne ocieplanie zarówno budynków nowych, jak i już istniejących. Wygodne narzędzia projektowe umożliwiają szybkie dopasowanie systemów KABE THERM do konstrukcji ścian zewnętrznych i indywidualnych wymagań klienta. Wysokiej jakości, łatwe w aplikacji produkty oraz wydłużona 5-letnia gwarancja...
Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) wzięło udział w konsultacjach publicznych projektu ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz ustawy o Inspekcji Ochrony...
Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) wzięło udział w konsultacjach publicznych projektu ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska prowadzonych przez Ministerstwo Rozwoju. Nie wszystkie pomysły zostały zaakceptowane przez branżę.
Termomodernizacja budynków mieszkalnych kojarzy się z ociepleniem ścian, i słusznie, bo właśnie przez ściany, łącznie z oknami, ucieka znaczna ilość ciepła z domów mieszkalnych. A dzięki dociepleniu ścian...
Termomodernizacja budynków mieszkalnych kojarzy się z ociepleniem ścian, i słusznie, bo właśnie przez ściany, łącznie z oknami, ucieka znaczna ilość ciepła z domów mieszkalnych. A dzięki dociepleniu ścian możemy sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu mieszkań.
Podpowiadamy, jak zbudować energooszczędny dom, począwszy od projektu, usytuowania budynku na działce, aż po dobór materiałów i technologii oraz wykonawstwo.
Podpowiadamy, jak zbudować energooszczędny dom, począwszy od projektu, usytuowania budynku na działce, aż po dobór materiałów i technologii oraz wykonawstwo.
Wymagające przepisy o warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki [1] nakazują projektowanie i wznoszenie niemal wszystkich obiektów co najmniej w standardzie energooszczędnym.
Wymagające przepisy o warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki [1] nakazują projektowanie i wznoszenie niemal wszystkich obiektów co najmniej w standardzie energooszczędnym.
Jednym z liderów na rynku nawierzchni ekologicznych jest Corkeen by Amorim. Produkty tej firmy sprawdzają się doskonale w miejscach, gdzie należy zwrócić szczególną uwagę na ochronę przed upadkiem. System...
Jednym z liderów na rynku nawierzchni ekologicznych jest Corkeen by Amorim. Produkty tej firmy sprawdzają się doskonale w miejscach, gdzie należy zwrócić szczególną uwagę na ochronę przed upadkiem. System nawierzchni ekologicznych jest wyprodukowany z korka – w 100% naturalnego, nadającego się do recyklingu i odnawialnego surowca. Co jeszcze zapewnia to rozwiązanie?
Jedną z czynności, która wymaga sporego nakładu pracy oraz dużych ilości wody i detergentów, jest codzienne mycie naczyń. W obecnych czasach warto więc zastanowić się nad optymalizacją zużycia wody w naszych...
Jedną z czynności, która wymaga sporego nakładu pracy oraz dużych ilości wody i detergentów, jest codzienne mycie naczyń. W obecnych czasach warto więc zastanowić się nad optymalizacją zużycia wody w naszych domach oraz w innych miejscach, takich jak hotele, pensjonaty itp. Dobrą opcją będzie więc inwestycja w wydajną zmywarkę do naczyń. Zmywarki obniżają zużycie wody do niezbędnego minimum, co przyniesie nam spore oszczędności. Możemy tutaj z powodzeniem zainwestować w niewielką zmywarkę wolnostojącą...
Elementy mające decydujący wpływ na skuteczność izolacji to: materiał, szczelność, technologia, jakość wykonania oraz utrzymanie parametrów izolacji w czasie.
Elementy mające decydujący wpływ na skuteczność izolacji to: materiał, szczelność, technologia, jakość wykonania oraz utrzymanie parametrów izolacji w czasie.
Oświetlenie przydomowego terenu bywa stosowane do rozmaitych celów. W dużej mierze dobór lamp zależy od specyfiki danej strefy oraz tego, do czego jest ona wykorzystywana. Szczególną wagę warto przyłożyć...
Oświetlenie przydomowego terenu bywa stosowane do rozmaitych celów. W dużej mierze dobór lamp zależy od specyfiki danej strefy oraz tego, do czego jest ona wykorzystywana. Szczególną wagę warto przyłożyć do kwestii dobrania produktów oświetleniowych na taras. To przecież tam w okresie letnim spędza się sporo czasu. Jakie lampy powinny tam trafić? Czym się kierować podczas poszukiwań idealnych rozwiązań? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.
Zarówno po przeprowadzce do nowego domu, jak też przy remoncie starego mieszkania pojawia się ten sam dylemat. Jak urządzić łazienkę, aby była w pełni funkcjonalna? Warto pamiętać także o tym, że łazienka...
Zarówno po przeprowadzce do nowego domu, jak też przy remoncie starego mieszkania pojawia się ten sam dylemat. Jak urządzić łazienkę, aby była w pełni funkcjonalna? Warto pamiętać także o tym, że łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy czas relaksując się w kąpieli lub szykując przed lustrem do swoich codziennych obowiązków.
Cały świat będzie dążył w kierunku digitalizacji, aplikacji, przyspieszania procesów i ich optymalizacji. Dlatego platforma PreferRent idealnie wpisuje się w ten trend. Szczególnie, że popyt na maszyny...
Cały świat będzie dążył w kierunku digitalizacji, aplikacji, przyspieszania procesów i ich optymalizacji. Dlatego platforma PreferRent idealnie wpisuje się w ten trend. Szczególnie, że popyt na maszyny na rynku rentalowym jest naprawdę bardzo duży. Bardzo często przewyższa podaż, dlatego nasze narzędzie jest idealne do wynajmowania sprzętu od firm rentalowych.
Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które warto podzielić na etapy, a każdy z nich szczegółowo zaplanować. Kiedy wszystkie formalności i załatwianie urzędowych dokumentów już za nami, możemy zabierać...
Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które warto podzielić na etapy, a każdy z nich szczegółowo zaplanować. Kiedy wszystkie formalności i załatwianie urzędowych dokumentów już za nami, możemy zabierać się do konkretnych prac. Jak będą one wyglądać? Kolejność wykonywania wielu z nich jest z góry narzucona, ale już to, ile będą trwały, jest bardzo indywidualną sprawą i zależy od wielu czynników. Prześledźmy najważniejsze etapy budowy domu jednorodzinnego.
Jaka żywica poliuretanowa na balkon sprawdzi się najlepiej w naszych warunkach klimatycznych? Jak uszczelnić i naprawić stary dach na przykład z papy lub balkon z płytkami ceramicznymi bez konieczności...
Jaka żywica poliuretanowa na balkon sprawdzi się najlepiej w naszych warunkach klimatycznych? Jak uszczelnić i naprawić stary dach na przykład z papy lub balkon z płytkami ceramicznymi bez konieczności zrywania materiału poszycia? I czy żywica poliuretanowa na taras to dobre rozwiązanie dla płytek? Odpowiadamy na przykładzie rozwiązań Canada Rubber – lidera innowacji w zakresie hydroizolacji balkonów, tarasów, dachów.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.