EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak prawidłowo wybrać komin

Redakcja | 2013-01-17
Komin Schiedel Avant
Fot. Schiedel

Komin Schiedel Avant


Fot. Schiedel

Komin to wyrób budowlany, który jest nierozłącznie związany z systemem grzewczym i nie można go projektować w oderwaniu od podstawowych informacji związanych z rodzajem kotła czy też zastosowanym paliwem.

Zobacz także

Systemy kominowe

Systemy kominowe Systemy kominowe

VITCAS Polska Sp. z o.o. Budowa kominka – krok po kroku

Budowa kominka – krok po kroku Budowa kominka – krok po kroku

Ogrzewanie kominkowe w domu sprawia, że wieczory stają się przyjemniejsze, a deszczowe i mroźne dni cieplejsze. Przytulna atmosfera, ciepło i zapach palącego się drewna to trzy główne zalety kominka w...

Ogrzewanie kominkowe w domu sprawia, że wieczory stają się przyjemniejsze, a deszczowe i mroźne dni cieplejsze. Przytulna atmosfera, ciepło i zapach palącego się drewna to trzy główne zalety kominka w domu. Samodzielne wykonanie obudowy kominka wbrew pozorom wcale nie jest trudne. Dowiesz się, jak krok po kroku samodzielnie zbudować kominek i jakie materiały będą do tego potrzebne.

Lindab Rekuperacja w budynkach komercyjnych i użyteczności publicznej – centrale Salda AmberAir Compact

Rekuperacja w budynkach komercyjnych i użyteczności publicznej – centrale Salda AmberAir Compact Rekuperacja w budynkach komercyjnych i użyteczności publicznej – centrale Salda AmberAir Compact

Rekuperacja może poprawić jakość powietrza we wnętrzach, oczyszcza je bowiem z kurzu czy alergenów, pomaga też regulować wilgotność powietrza, chroniąc pomieszczenia przed rozwojem pleśni. Jednocześnie...

Rekuperacja może poprawić jakość powietrza we wnętrzach, oczyszcza je bowiem z kurzu czy alergenów, pomaga też regulować wilgotność powietrza, chroniąc pomieszczenia przed rozwojem pleśni. Jednocześnie pozwala oszczędzać energię w budynkach, w których pracujemy czy przebywamy. Jak działa rekuperacja i co warto o niej wiedzieć?

Właściwy wybór komina jest uzależniony od wielu czynników, ale zasadniczym jest rodzaj zastosowanego urządzenia grzewczego oraz jego parametry.

Najmniej problemów związanych z kominem przysparzają kotły, w których mamy do czynienia z wysoką temperaturą spalin, dzięki czemu ciąg termiczny bardzo szybko usuwa spaliny na zewnątrz (mamy wówczas tzw. suchy tryb pracy komina). W przypadku zastosowania kotłów niskotemperaturowych należy zwrócić uwagę, aby zastosowane kominy dopuszczały tzw. mokry tryb pracy, czyli były odporne na działanie kondensatu.

roman nowak schiedel

inż. Roman Nowak, Kierownik Techniczny Schiedel Sp. z o.o

Biorąc pod uwagę stosunkowo długi cykl budowlany oraz zmieniające się koszty paliw, największym problemem dla projektanta jest określenie rodzaju komina, który mógłby sprostać w przyszłości wszystkim tym wyzwaniom.

Jedynym kominem, który spełnia takie wymagania jest solidny, sprawdzony, wielowarstwowy, systemowy komin ceramiczny Schiedel Rondo Plus – uniwersalny komin dla paliw stałych, płynnych jak i gazowych, odporny na pożar sadzy, wilgoć oraz kondensat. Przy zastosowaniu odpowiedniej średnicy może służyć dla kotła na paliwo stałe, natomiast w przyszłości bez żadnych modernizacji,  współpracować z kotłami na paliwa ekologiczne, typu gaz, olej czy granulat drzewny lub węglowy – pellety. Mając niewielkie gabaryty jest on bardzo atrakcyjny ze względu na oszczędność powierzchni użytkowej oraz prostotę budowania.

Najnowszym osiągnięciem w technice kominowej spełniającej wymagania wszystkich kotłów niskotemperaturowych, a w szczególności kondensacyjnych, jest komin typu Schiedel Avant. Zastosowana w nim cienkościenna profilowa rura ceramiczna pozwala na spełnienie najwyższych wymagań stawianych przez gazowe i olejowe kotły grzewcze. Dodatkowym atutem jest fakt, że może on być eksploatowany w trybie nadciśnienia lub podciśnienia oraz współpracować z kotłami z otwartą i zamkniętą komorą spalania. Te cechy komina pozwalają „opóźnić” inwestorowi ostateczną decyzję co do wyboru konkretnego modelu kotła. Jednak max temperatura spalin wynikająca z klasyfikacji komina Schiedel Avant to 20°C, co wyklucza możliwość zastosowania urządzeń grzewczych na paliwa stałe.

Ostatnim ważnym elementem, na który powinien zwracać uwagę inwestor przy wyborze komina, są dokumenty pozwalające na wprowadzenie wyrobu do obrotu (deklaracja zgodności), które potwierdzają spełnienie wymaganych właściwości zgodnie z normą zharmonizowaną.

O tym, jaki ostatecznie komin zostanie wybrany decyduje projektant wspólnie z inwestorem. Decyzja dotycząca wyboru systemu grzewczego oraz rodzaju komina powinna być podjęta na początku inwestycji. Pamiętajmy, aby przy wyborze komina skorzystać z porady kominiarza lub firm profesjonalnie zajmujących się techniką kominową.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

  • fionek fionek, 18.09.2014r., 13:53:22 według mnie bardzo fajną ofertę na systemy kominowe ma safe block. są wykonane z trwałych materiałów, łatwe w montażu no i w dobrej cenie!
  • siatkarz siatkarz, 28.09.2014r., 11:30:58 Jak ktoś potrzebuje systemu odpowiedniego do spalania wszystkich rodzajów paliw, to faktycznie warto się zastanowić nad tą firmą. Mają certyfikaty, gwarantują wysoką temperature spalania. Zasadniczo okej.
  • Maria i Daniel Maria i Daniel, 15.10.2014r., 17:17:38 No właśnie kierownik budowy u mnie też mówił o Safe blocku i jutro musimy dać odpowiedź na co się decydujemy, bo zima za pasem. Z tego co widzę to dość popularny system. Na osiedlu domków na którym się budujemy podobno co druga chata to ma. :) może to dobry pomysł.
  • emil emil, 16.10.2014r., 13:50:24 Jednak taki komin to jest rzecz na lata - musi byc solidny no i przede wszystkim bezpieczny Mi safe block polecał i fachowiec i brat, który wcześniej budował dom.
  • solejuk solejuk, 31.10.2014r., 23:11:35 Rzeczywiście, produkty Safeblocka cechuje niezwykła jakość i wytrzymałość. Polecam każdemu, kto szuka alternatywy dla standardowych rozwiązań kominowych
  • ernio.k ernio.k, 30.11.2014r., 19:05:37 Safe block jest produktem godnym polecenia. Solidny, wytrzymały i łatwy w montażu. Polecam
  • fachowiec fachowiec, 16.02.2016r., 09:48:24 Obecnie na polskim rynku jest coraz więcej solidnych firmy, które oferują wysokiej klasy i jakości systemy kominowe. Firma Perfect - producent systemów kominowych posiada w swojej ofercie szeroki wybór zarówno kominów jak i akcesoriów niezbędnych do prawidłowego montażu. Bardzo wysoka jakość w atrakcyjnej cenie. Pełną ofertę można zobaczyć http://systemykominoweperfect.pl/.
  • bendii44 bendii44, 16.02.2016r., 16:01:27 Polecam kominy ceramiczne - są po prostu bardzo wydajne, trwałe, nie trzeba często ich czyścić, co jak wiadomo jest cholernie upierdliwe. Osobiście polecam JAWAR to bardzo dobry producent.
  • Majk Majk, 13.07.2016r., 14:42:19 Najlepiej jest kwestię dotycząc wyboru konkretnego systemu skonsultować ze specjalistami z tego zakresu. Sam tak zrobiłem, kiedy wybierałem systemy kominowe i dzięki temu mam w domu rozwiązanie, które idealnie spełnia swoje zadanie.
  • Dominik Dominik, 20.11.2018r., 13:07:47 Ja uważam, że Schiedel ma wiele dobrych kominów. Wiadomo są pierwsi na rynku, za to się cenią. Moim zdaniem warto czasami spojrzeć też na inne firmy, mają tańsze kominy. Lecz jak Pan wspomina trzeba zwracać uwagę na inwestora. Polecam stronę *** sam z niej korzystałem przy budowie domu. Panowie bardzo mi pomogli w rozeznaniu gdzie? Co? Jak?
  • Franek74 Franek74, 28.05.2019r., 08:18:27 Świetną ofertę ma firma www.kominflex.com.pl. Posiadają w swojej ofercie mocne, stalowe wkłady kominowe w dobrej cenie. Kupiłem i jestem zadowolony.

Powiązane

mgr inż. Sebastian Czernik Gładzie gipsowe

Gładzie gipsowe Gładzie gipsowe

Obecne standardy wykończenia pomieszczeń przewidują idealnie gładkie i równe powierzchnie ścian oraz sufitów. Uzyskanie gładkiej powierzchni jest stosunkowo najłatwiejsze przy użyciu gipsu, materiału cenionego...

Obecne standardy wykończenia pomieszczeń przewidują idealnie gładkie i równe powierzchnie ścian oraz sufitów. Uzyskanie gładkiej powierzchni jest stosunkowo najłatwiejsze przy użyciu gipsu, materiału cenionego również za łatwą obróbkę, szybkie wiązanie, pozytywny wpływ na mikroklimat wnętrz oraz zdrowie i samopoczucie mieszkańców.

Joanna Korpysz-Drzazga Jak wybrać blachodachówkę?

Jak wybrać blachodachówkę? Jak wybrać blachodachówkę?

Etap budowy dachu jest jednym z najdroższych i najtrudniejszych w całym procesie inwestycyjnym. I nie chodzi tu tylko o zakup materiałów pokryciowych, ale przede wszystkim o ich prawidłowe ułożenie. Warto...

Etap budowy dachu jest jednym z najdroższych i najtrudniejszych w całym procesie inwestycyjnym. I nie chodzi tu tylko o zakup materiałów pokryciowych, ale przede wszystkim o ich prawidłowe ułożenie. Warto więc wszelkie prace dekarskie zlecić doświadczonej ekipie dekarzy, gwarantującej solidność wykonania.

Waldemar Joniec Jak wybrać grzejnik do łazienki?

Jak wybrać grzejnik do łazienki? Jak wybrać grzejnik do łazienki?

Wybór grzejnika łazienkowego nie polega jedynie na wyborze kształtu i koloru. Ważna jest również moc, która zależy od tego, jakie grzejnik ma pełnić funkcje – czy ma służyć tylko do ogrzewania, czy także...

Wybór grzejnika łazienkowego nie polega jedynie na wyborze kształtu i koloru. Ważna jest również moc, która zależy od tego, jakie grzejnik ma pełnić funkcje – czy ma służyć tylko do ogrzewania, czy także do suszenia.

Redakcja Jak wybrać baterię zlewozmywakową?

Jak wybrać baterię zlewozmywakową? Jak wybrać baterię zlewozmywakową?

Oferta baterii kuchennych może przyprawić o zawrót głowy, dlatego podpowiadamy na co zwrócić uwagę, żeby wybrać najlepszy dla nas model.

Oferta baterii kuchennych może przyprawić o zawrót głowy, dlatego podpowiadamy na co zwrócić uwagę, żeby wybrać najlepszy dla nas model.

mgr inż. Maciej Rokiel Skąd ta wilgoć?

Skąd ta wilgoć? Skąd ta wilgoć?

Każdy budynek jest narażony na szkodliwy wpływ wody i wilgoci różnego pochodzenia, warto więc zdawać sobie z tego sprawę, zarówno na etapie projektowania, realizacji, jak i eksploatacji domu.

Każdy budynek jest narażony na szkodliwy wpływ wody i wilgoci różnego pochodzenia, warto więc zdawać sobie z tego sprawę, zarówno na etapie projektowania, realizacji, jak i eksploatacji domu.

Agata Grudecka Jak wymienić fugę w łazience

Jak wymienić fugę w łazience Jak wymienić fugę w łazience

Jeśli fugi między płytkami pękają, kruszą się i zaczyna pojawiać się na nich pleśń, warto pomyśleć o ich wymianie. Nie jest to zadanie zbyt skomplikowane i można je wykonać samodzielnie.

Jeśli fugi między płytkami pękają, kruszą się i zaczyna pojawiać się na nich pleśń, warto pomyśleć o ich wymianie. Nie jest to zadanie zbyt skomplikowane i można je wykonać samodzielnie.

Redakcja Docieplenie ścian od wewnątrz – krok po kroku

Docieplenie ścian od wewnątrz – krok po kroku Docieplenie ścian od wewnątrz – krok po kroku

Pierwsze przymrozki u wielu osób przywołują wspomnienie… zeszłorocznych rachunków za ogrzewanie. Żeby poprawić parametry cieplne własnego mieszkania docieplając ściany od wewnątrz. Xella proponuje docieplenie...

Pierwsze przymrozki u wielu osób przywołują wspomnienie… zeszłorocznych rachunków za ogrzewanie. Żeby poprawić parametry cieplne własnego mieszkania docieplając ściany od wewnątrz. Xella proponuje docieplenie bloczkami YTONG MULTIPOR. To nowoczesne i pewne rozwiązanie obniża straty ciepła przez ściany nawet o 70%.

Redakcja Rekuperacja w domach zamieszkanych

Rekuperacja w domach zamieszkanych Rekuperacja w domach zamieszkanych

Montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w domu zamieszkanym jest zazwyczaj istotną częścią procesu termomodernizacji budynku, którego właściciele mają świadomość, że po dokładnym zaizolowaniu...

Montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w domu zamieszkanym jest zazwyczaj istotną częścią procesu termomodernizacji budynku, którego właściciele mają świadomość, że po dokładnym zaizolowaniu ścian, wymianie okien i pozbyciu się wszystkich mostków termicznych oraz całkowitej zmianie elewacji budynku, ostatnim krokiem do posiadania nowoczesnego, energooszczędnego i zdrowego domu jest instalacja działającej przez cały rok wentylacji, która zapewni dodatkowo rzeczywiste oszczędności...

Redakcja Elewacja wizytówką domu

Elewacja wizytówką domu Elewacja wizytówką domu

Każdy z nas chce, by jego dom zachwycał nie tylko jego mieszkańców, ale i sąsiadów czy przypadkowych przechodniów spacerujących w naszych okolicach. A nic tak nie doda uroku naszemu domowi jak elegancka...

Każdy z nas chce, by jego dom zachwycał nie tylko jego mieszkańców, ale i sąsiadów czy przypadkowych przechodniów spacerujących w naszych okolicach. A nic tak nie doda uroku naszemu domowi jak elegancka i oryginalna elewacja.

mgr inż. Maciej Rokiel Jak naprawić taras

Jak naprawić taras Jak naprawić taras

Najczęściej spotykane objawy uszkodzenia tarasu to m.in.: przecieki przez płytę konstrukcyjną lub przez szczeliny dylatacyjne, zalewanie ścian pod tarasem, odspajające się płytki, wykruszone fugi, spękane...

Najczęściej spotykane objawy uszkodzenia tarasu to m.in.: przecieki przez płytę konstrukcyjną lub przez szczeliny dylatacyjne, zalewanie ścian pod tarasem, odspajające się płytki, wykruszone fugi, spękane i odspajające się podkłady oraz jastrychy, a także łuszczące się płytki.

Jacek Sawicki Jak skutecznie osuszać mury

Jak skutecznie osuszać mury Jak skutecznie osuszać mury

Skuteczne osuszanie murów to proces złożony i czasochłonny, dlatego musi być poprzedzony rozpoznaniem i usunięciem przyczyn zawilgocenia. Najczęstszą z nich jest napór i penetracja wilgoci gruntowej do...

Skuteczne osuszanie murów to proces złożony i czasochłonny, dlatego musi być poprzedzony rozpoznaniem i usunięciem przyczyn zawilgocenia. Najczęstszą z nich jest napór i penetracja wilgoci gruntowej do fundamentu w wyniku braku izolacji lub złego jej stanu.

Jerzy Kosieradzki Jak dobierać kolektory słoneczne

Jak dobierać kolektory słoneczne Jak dobierać kolektory słoneczne

Coraz częściej spotykanym elementem wyposażenia nowoczesnych domów są kolektory słoneczne. Pozwalają one wykorzystać energię płynącą ze słońca do ogrzewania wody użytkowej. Aby jednak przyniosły oczekiwane...

Coraz częściej spotykanym elementem wyposażenia nowoczesnych domów są kolektory słoneczne. Pozwalają one wykorzystać energię płynącą ze słońca do ogrzewania wody użytkowej. Aby jednak przyniosły oczekiwane korzyści, parametry kolektorów muszą być właściwie dobrane.

Piotr Rogalski Tynki gipsowe na sucho czy na mokro cz. 2

Tynki gipsowe na sucho czy na mokro cz. 2 Tynki gipsowe na sucho czy na mokro cz. 2

W części pierwszej autor omówił technikę wykonania, główne składniki tynków gipsowych; przedstawił także dostępne na rynku rodzaje płyt gipsowo-kartonowych. Tynki gipsowe to szerokie pojęcie, związane...

W części pierwszej autor omówił technikę wykonania, główne składniki tynków gipsowych; przedstawił także dostępne na rynku rodzaje płyt gipsowo-kartonowych. Tynki gipsowe to szerokie pojęcie, związane raczej z zastosowanym materiałem i obejmujące swoim zakresem zarówno nakładany na mokro tynk gipsowy, jak i montaż suchej zabudowy czy wykorzystanie płyt gipsowo-kartonowych.

Redakcja Jak wykonać drewnianą elewację?

Jak wykonać drewnianą elewację? Jak wykonać drewnianą elewację?

Wybudowaliśmy nasz wymarzony dom i teraz zastanawiamy się jak zabezpieczyć go przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jaką elewację wybrać? Musi ona nie tylko pasować wizualnie do projektu architektonicznego...

Wybudowaliśmy nasz wymarzony dom i teraz zastanawiamy się jak zabezpieczyć go przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jaką elewację wybrać? Musi ona nie tylko pasować wizualnie do projektu architektonicznego budynku, ale i powinna być funkcjonalna.

mgr inż. Piotr Idzikowski Tynk na elewacji

Tynk na elewacji Tynk na elewacji

Cienkowarstwowe tynki strukturalne mają chronić ściany zewnętrzne przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych oraz upiększać elewacje domu. Mogą być układane bezpośrednio na tynku tradycyjnym...

Cienkowarstwowe tynki strukturalne mają chronić ściany zewnętrzne przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych oraz upiększać elewacje domu. Mogą być układane bezpośrednio na tynku tradycyjnym albo stanowić warstwę wykończeniową systemu ociepleń.

mgr inż. Piotr Idzikowski Zaprawa to nie wszystko

Zaprawa to nie wszystko Zaprawa to nie wszystko

Marny glazurnik potrafi spartaczyć robotę, używając najlepszej zaprawy, dobry rzemieślnik zrobi cuda, używając najtańszego kleju. Osiągnie to dzięki doświadczeniu i rozwadze. Bez względu jednak na to,...

Marny glazurnik potrafi spartaczyć robotę, używając najlepszej zaprawy, dobry rzemieślnik zrobi cuda, używając najtańszego kleju. Osiągnie to dzięki doświadczeniu i rozwadze. Bez względu jednak na to, czy jest się dobrym, czy początkującym wykonawcą, warto korzystać z różnorodności zapraw dostępnych na rynku i umieć wybrać właściwą, uwzględniając czynniki oddziałujące na okładzinę.

Monika Kowalczyk Silikony i akryle. Czystość i estetyka

Silikony i akryle. Czystość i estetyka Silikony i akryle. Czystość i estetyka

Silikony i akryle to produkty chemii budowlanej, bez których nie można się dziś obejść podczas wykańczania lub remontu wnętrz domu. Połączenia ościeżnic ze ścianami i parapetami, urządzeń sanitarnych z...

Silikony i akryle to produkty chemii budowlanej, bez których nie można się dziś obejść podczas wykańczania lub remontu wnętrz domu. Połączenia ościeżnic ze ścianami i parapetami, urządzeń sanitarnych z płytkami ceramicznymi czy listew przypodłogowych zamontowanych do nie zawsze równych tynków – to wszystko są detale, które decydują o jakości wykończenia wnętrza.

Jacek Sawicki Farby elewacyjne - jaką wybrać?

Farby elewacyjne - jaką wybrać? Farby elewacyjne - jaką wybrać?

Zewnętrzne powłoki malarskie powinny spełniać dwie podstawowe funkcje: chronić znajdujące się pod nimi wyprawy tynkarskie oraz nadawać elewacjom estetyczny wygląd.

Zewnętrzne powłoki malarskie powinny spełniać dwie podstawowe funkcje: chronić znajdujące się pod nimi wyprawy tynkarskie oraz nadawać elewacjom estetyczny wygląd.

Joanna Korpysz-Drzazga Malujemy pomieszczenia "wilgotne"

Malujemy pomieszczenia "wilgotne"

Bogactwo kolorów, łatwość malowania i trwałość to zalety nowoczesnych farb. Nie wszystkie jednak nadają się do malowania sufitów i ścian w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Bogactwo kolorów, łatwość malowania i trwałość to zalety nowoczesnych farb. Nie wszystkie jednak nadają się do malowania sufitów i ścian w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Tomasz Trusewicz Wentylacja kuchni

Wentylacja kuchni Wentylacja kuchni

Wentylacja kuchni jest bardzo ważna, gdyż pozwala usuwać zanieczyszczenia powstające: na skutek gotowania (zapachy i wilgoć), zmywania (wilgoć), spalania gazu (produkty spalania gazu).

Wentylacja kuchni jest bardzo ważna, gdyż pozwala usuwać zanieczyszczenia powstające: na skutek gotowania (zapachy i wilgoć), zmywania (wilgoć), spalania gazu (produkty spalania gazu).

Redakcja Nawiewnik - sposób na prawidłową wentylację pomieszczeń

Nawiewnik - sposób na prawidłową wentylację pomieszczeń Nawiewnik - sposób na prawidłową wentylację pomieszczeń

Aby system wentylacji skutecznie usuwał zanieczyszczone powietrze z budynku, konieczne jest zapewnienie dopływu odpowiedniej ilości świeżego powietrza z zewnątrz. Do tego celu najlepiej służą nawiewniki...

Aby system wentylacji skutecznie usuwał zanieczyszczone powietrze z budynku, konieczne jest zapewnienie dopływu odpowiedniej ilości świeżego powietrza z zewnątrz. Do tego celu najlepiej służą nawiewniki powietrza.

Redakcja Rekuperatory w domach jednorodzinnych

Rekuperatory w domach jednorodzinnych Rekuperatory w domach jednorodzinnych

Stale rosnące koszty ogrzewania spowodowały, że dbamy o to, aby nasze domy były dobrze izolowane i miały dobre instalacje centralnego ogrzewania. Jednak, aby uzyskać dalsze oszczędności w wydatkach na...

Stale rosnące koszty ogrzewania spowodowały, że dbamy o to, aby nasze domy były dobrze izolowane i miały dobre instalacje centralnego ogrzewania. Jednak, aby uzyskać dalsze oszczędności w wydatkach na ogrzewanie oraz zapewnić w pomieszczeniach czyste i zdrowe powietrze, konieczne jest zastosowanie wentylacji mechanicznej. Montaż samych wentylatorów jest tani, ale nie daje oszczędności w wydatkach na ogrzewanie. Korzystniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie central nawiewno -wywiewnych z odzyskiem...

Tomasz Trusewicz Wentylacja łazienki

Wentylacja łazienki Wentylacja łazienki

Poprawne rozwiązanie wentylacji w łazience ma duże znaczenie nie tylko dla tego pomieszczenia, ale również dla całego mieszkania. To właśnie poprzez łazienkę jest usuwana znaczna część zanieczyszczonego...

Poprawne rozwiązanie wentylacji w łazience ma duże znaczenie nie tylko dla tego pomieszczenia, ale również dla całego mieszkania. To właśnie poprzez łazienkę jest usuwana znaczna część zanieczyszczonego powietrza z pokoi.

Waldemar Joniec Montaż rekuperatora w remontowanym domu

Montaż rekuperatora w remontowanym domu Montaż rekuperatora w remontowanym domu

O konieczności oszczędzania energii cieplnej dziś już chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Stare budynki poddajemy termomodernizacji, wymieniamy w nich okna i remontujemy instalację c.o. Warto jeszcze...

O konieczności oszczędzania energii cieplnej dziś już chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Stare budynki poddajemy termomodernizacji, wymieniamy w nich okna i remontujemy instalację c.o. Warto jeszcze zainwestować w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Najnowsze produkty i technologie

CREATON Polska sp. z o.o. Akademia CREATON pod nowym kierownictwem – wyzwania i plany w 2024 roku

Akademia CREATON pod nowym kierownictwem – wyzwania i plany w 2024 roku Akademia CREATON pod nowym kierownictwem – wyzwania i plany w 2024 roku

Akademia CREATON, jedno z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych centrów szkoleniowych dla profesjonalistów z branży dachowej, od 2024 r. działa prężnie pod nowym kierownictwem. O nowych wyzwaniach,...

Akademia CREATON, jedno z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych centrów szkoleniowych dla profesjonalistów z branży dachowej, od 2024 r. działa prężnie pod nowym kierownictwem. O nowych wyzwaniach, zmienionym programie szkoleń i planach zawodowych na najbliższe miesiące opowiada Jarosław Kostrzewa, wieloletni trener CREATON Polska w zakresie sztuki dekarskiej, który stanął na czele zespołu doświadczonych ekspertów.

OKPOL Sp.z o.o. Zdalnie sterowane okna dachowe OKPOL IQ

Zdalnie sterowane okna dachowe OKPOL IQ Zdalnie sterowane okna dachowe OKPOL IQ

W dzisiejszych czasach, technologia nieustannie ewoluuje, wprowadzając nowe możliwości do naszych domów, które zapewniają zarówno komfort, jak i oszczędność energii. W tym kontekście okna dachowe OKPOL...

W dzisiejszych czasach, technologia nieustannie ewoluuje, wprowadzając nowe możliwości do naszych domów, które zapewniają zarówno komfort, jak i oszczędność energii. W tym kontekście okna dachowe OKPOL IQ stają się strzałem w dziesiątkę w dziedzinie inteligentnych rozwiązań, łącząc w sobie zaawansowaną technologię zdalnego sterowania, energooszczędność oraz elegancki design.

CEMEX Polska Sp. z o.o. Wodoprzepuszczalna nawierzchnia PERVIA path – program Moja Woda

Wodoprzepuszczalna nawierzchnia PERVIA path – program Moja Woda Wodoprzepuszczalna nawierzchnia PERVIA path – program Moja Woda

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego programu rządowego „Moja Woda”. Wykorzystaj szansę i sięgnij po zwrot w wysokości 6000 zł na wykonanie nawierzchni, która odprowadza wody deszczowe bezpośrednio do gruntu....

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego programu rządowego „Moja Woda”. Wykorzystaj szansę i sięgnij po zwrot w wysokości 6000 zł na wykonanie nawierzchni, która odprowadza wody deszczowe bezpośrednio do gruntu. Bezpłatnie doradzimy Ci, jak przejść cały proces.

Studio Sauna Sauna na wymiar: 5 kroków do realizacji marzenia o własnej saunie

Sauna na wymiar: 5 kroków do realizacji marzenia o własnej saunie Sauna na wymiar: 5 kroków do realizacji marzenia o własnej saunie

Wyobraź sobie miejsce, w którym możesz odpocząć od codziennego zgiełku, zregenerować siły i zadbać o swoje zdrowie zarówno fizyczne, jak i mentalne.

Wyobraź sobie miejsce, w którym możesz odpocząć od codziennego zgiełku, zregenerować siły i zadbać o swoje zdrowie zarówno fizyczne, jak i mentalne.

NOWA FASADA L.J. Builders Łukasz Jaśkiewicz Docieplenia budynków – zwiększ efektywność energetyczną swojego budynku

Docieplenia budynków – zwiększ efektywność energetyczną swojego budynku Docieplenia budynków – zwiększ efektywność energetyczną swojego budynku

W obliczu rosnących cen energii i coraz większej świadomości ekologicznej, poszukiwanie skutecznych metod poprawy efektywności energetycznej budynków stało się priorytetem dla właścicieli nieruchomości,...

W obliczu rosnących cen energii i coraz większej świadomości ekologicznej, poszukiwanie skutecznych metod poprawy efektywności energetycznej budynków stało się priorytetem dla właścicieli nieruchomości, deweloperów i inwestorów. Jednym z kluczowych kroków w kierunku zwiększenia energooszczędności i zmniejszenia negatywnego wpływu budownictwa na środowisko jest docieplenie budynków. Ta inwestycja nie tylko przyczynia się do obniżenia rachunków za ogrzewanie i chłodzenie, ale również zwiększa wartość...

Canada Rubber Polska Sp. z o. o. Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów

Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów

Kim jesteśmy? Canada Rubber dostarcza nowoczesne rozwiązania w zakresie hydroizolacji budynków. Specjalizujemy się w powłokach przeciwwodnych – zabezpieczeniach hydroizolacyjnych. Obszar naszych działań...

Kim jesteśmy? Canada Rubber dostarcza nowoczesne rozwiązania w zakresie hydroizolacji budynków. Specjalizujemy się w powłokach przeciwwodnych – zabezpieczeniach hydroizolacyjnych. Obszar naszych działań to płynne izolacje dachów płaskich, naprawa przeciekających dachów pokrytych papą, blachą, betonowych, jak również hydroizolacje balkonów czy tarasów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.