Kategorie
Szukaj

Układanie paneli i parkietów w łódzkim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
605 058 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Niezależnie od tego, czy budujemy dom do stanu surowego, czy przeprowadzamy w nim poważny remont, wybór wykończenia podłogi zawsze stanowi spore wyzwanie. Wiele osób decyduje się na układanie paneli winylowych lub drewnianych. Czy warto? Czym kierować się przy wyborze rodzaju pokrycia podłogi oraz na co najlepiej się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące układania paneli. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Parkietem nazywamy konstrukcję warstwową lub z litego drewna. W przypadku tej pierwszej, jedynie wierzchnia warstwa stworzona jest ze szlachetnego drewna. Całość w dalszym ciągu uchodzi za bardzo trwałą i nieco ekskluzywną opcję wykończenia podłogi. Panele podłogowe najczęściej wykonane są z płyty wiórowej, na której wierzchu znajduje się rysunek drewna. Chociaż nie są wykonane ze szlachetnych materiałów, cieszą się bardzo dużą popularnością i są nie tylko trwałe, ale również dostępne w licznych wariantach kolorystycznych i wzornictwie.

Zarówno parkiety, jak i panele podłogowe to rozwiązanie lubiane przez konsumentów oraz architektów wnętrz. Układanie parkietów w jodełkę z litego drewna daje nie tylko trwałość, ale również fantastyczny efekt akustyczny. Panele są natomiast znacznie tańszą opcją, która jest stosunkowo łatwa w montażu. Chociaż nie mają wszystkich właściwości parkietu drewnianego – prezentują się świetnie i dostępne są na wyciągnięcie ręki niemal w każdym sklepie budowlanym.

Warto zaznaczyć, że zarówno parkiet, jak i panele są materiałami niepolecanymi do pomieszczeń o zwiększonej wilgoci. Drewno oraz laminowane panele mają skłonność do pochłaniania wody, co może doprowadzić do stopniowej degradacji materiału. Należy pamiętać, że na rynku znajdziemy także panele przystosowane do pomieszczeń o większej wilgotności. Muszą one jednak posiadać specjalnie zabezpieczone spoiwa, które uniemożliwią wodzie przedostanie się do wewnątrz konstrukcji.

Ze względu na higroskopijne właściwości drewna, czyli pochłanianie i oddawanie wilgoci, układanie parkietu warto zlecić profesjonaliście. W przypadku paneli istnieje możliwości ułożenia ich samodzielnie zgodnie z instrukcją producenta. Jak układać takie panele? Niektóre konstrukcje wymagają jedynie dociśnięcia do siebie poszczególnych fragmentów. W przypadku braku doświadczenia i niepewności warto jednak skonsultować się z profesjonalistą, który przeprowadzi adaptację projektu naszej podłogi w sposób najbardziej odpowiadający właścicielowi domu.

Wybór materiału do wykończenia podłogi może okazać się trudnym zadaniem. Zarówno w przypadku parkietu, jak i paneli warto kierować się własnym gustem. Dostęp do różnych gatunków drewna oraz wzorów na panelach jest niemal nieograniczony. W kwestii montażu i układania paneli warto jednak skonsultować się ze specjalistą, który szybko i sprawnie położy je w dowolnie wybranym przez nas pomieszczeniu.

Jak wybrać najlepszego fachowca od układania paneli i parkietu? Zajrzyj do naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Aktualne zlecenia na panele, listwy i parkiety w łódzkim (106)

Zlecę układanie paneli w mieszkaniu, 26–50m², Tomaszów Mazowiecki

Zakres prac: układanie paneli PCV Powierzchnia prac: 26–50m² Podłoga do demontażu: panele Zakup materiałów: materiały są już zakupione Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-10-01 do 2023-10-09
dodano 2 dni temu

 • Tomaszów Mazowiecki

Panele

Zakres prac: układanie paneli drewnianych Powierzchnia prac: do 25m² Podłoga do demontażu: brak Zakup materiałów: po stronie klienta Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-30 do 2023-10-08
dodano 3 dni temu

 • Bełchatów

Zlecenie na ułożenie paneli w mieszkaniu, do 25m²,Łódź

Zakres prac: układanie paneli PCV Powierzchnia prac: do 25m² Podłoga do demontażu: brak Zakup materiałów: po stronie klienta Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-29 do 2023-10-07
dodano 4 dni temu

 • Łódź

Panele

Zakres prac: ułożenie podłóg Powierzchnia: 500m2 Dodatkowo: folia, styropian, jastrych, taśmy przy ścianach Materiał: Klient zapewnia tylko styropian Termin realizacji: jak najszybszy możliwy...

2023-09-28 do 2023-10-06
dodano 5 dni temu

 • Wrzeczko

Wysokiej Klasy Układanie Paneli Podłogowych

Zakres prac: układanie paneli PCV Powierzchnia prac: 26–50m² Podłoga do demontażu: demontarz Zakup materiałów: po stronie specjalisty Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin Dodatkowe i...

2023-09-23 do 2023-10-01

 • Bełchatów

Usługi Parkieciarskie

Klient, który planuje kupno usługi parkieciarskiej musi koniecznie zgłosić się do Twojej firmy i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

2023-09-22 do 2023-09-30

 • Łódź

Wyjątkowe Układanie Paneli

Szukasz pracy jako specjalista od wyjątkowego układania paneli w miejscowości Łódzkie lub w rejonie powiatu? Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-09-21 do 2023-09-29

 • Koluszki

Tani Montaż Paneli Podłogowych

Zakres prac: układanie paneli PCV Powierzchnia prac: do 25m² Podłoga do demontażu: panele Zakup materiałów: po stronie klienta Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-21 do 2023-09-29

 • Łódź

Zlecenie na ułożenie paneli w domu, do 25m²,Skierniewice

Jeśli pracujesz od lat i wykonujesz usługi z zakresu profesjonalnego układania paneli podłogowych zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które brzmi - Zlecenie na ułożenie paneli w domu, do 25m² i zostało napisane przez pewnego Zleceniodawcę. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2023-09-17 do 2023-09-25

 • Skierniewice

Zapytanie o układanie paneli w domu, 95m², Aleksandrów Łódzki

Zakres prac: układanie paneli PCV Powierzchnia prac: 95m² Podłoga do demontażu: panele Zakup materiałów: materiały są już zakupione Typ nieruchomości: dom Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin Dodatkowe informacje...

2023-09-17 do 2023-09-25

 • Aleksandrów Łódzki

Szukam specjalisty od montażu desek w budynku użyteczności publicznej, do 25m²,Kutno

Klient napisał "Szukam specjalisty od montażu desek w budynku użyteczności publicznej, do 25m²". Zrealizuj zlecenie najlepszego układania paneli jako profesjonalista w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji działalności z Kutna i pobliskich miast. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2023-09-15 do 2023-09-23

 • Kutno

Fantastyczne Usługi Parkieciarskie

Jako fachowiec działający na obszarze Łódzkiego i oferujący rozmaite usługi parkieciarskie podejmij współpracę z Klientem, który pisze zapytanie o treści "Zlecę układanie desek w domu, 15m²". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Chojne

Dam zlecenie na montaż parkietu w domu, 2m², Wieluń

Zleceniodawcy często mają trudności w odnalezieniu się w zawiłościach ofert na panele. Jako fachowiec, doradź najlepsze rozwiązanie Zlecającemu zgłoszenie o treści - Dam zlecenie na montaż parkietu w domu, 2m². Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Wieluń

Korzystny Montaż Paneli Podłogowych

Możesz zaoferować propozycję dotyczącą montażu paneli podłogowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Kutno

Szukam specjalisty od montażu paneli w mieszkaniu, 38m²,Łódź

Zakres prac: układanie paneli drewnianych Powierzchnia prac: 38m² Podłoga do demontażu: brak Zakup materiałów: materiały są już zakupione Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin Dodatko...

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Łódź

Zlecenie na ułożenie paneli w mieszkaniu, 20m²,Skierniewice

Usługi parkieciarskie w Twoim wykonaniu to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia układania paneli poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Zlecenie na ułożenie paneli w mieszkaniu, 20m². Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Skierniewice

Usługi Parkieciarskie

Pracując w branży usług parkieciarskich od kilku lat, szczególnie na obszarze miejscowości Zgierz, ale także okolicznych powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Zgierz

Szukam specjalisty od montażu parkietu w mieszkaniu, 26–50m²,Zgierz

Zakres prac: układanie parkietu Powierzchnia prac: 26–50m² Podłoga do demontażu: Cyklinowanie I olejowanie parkietu, brak Zakup materiałów: materiały są już zakupione Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: naj...

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Zgierz

Dam zlecenie na montaż parkietu w domu, 101–250m², Pabianice

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Dam zlecenie na montaż parkietu w domu, 101–250m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Pabianice

Pierwszorzędne Układanie Paneli Podłogowych

Zakres prac: układanie paneli drewnianych Powierzchnia prac: 26–50m² Podłoga do demontażu: panele Zakup materiałów: po stronie klienta Typ nieruchomości: dom Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Konstantynów Łódzki

Rzetelne Usługi Parkieciarskie

Usługi parkieciarskie w Twoim wykonaniu to majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia układania paneli nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Zlecę układanie paneli w domu, do 25m². Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Tuszyn

Wysokiej Klasy Układanie Paneli

Klient napisał "Dam zlecenie na montaż paneli w mieszkaniu, 5m²". Wykonaj zlecenie wysokiej klasy układania paneli jako fachowiec w tej branży. Zawiadom o gotowości do wykonania zleceń z Łodzi i okolicznych miast. Nie czekaj i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Łódź

Szukam specjalisty od montażu paneli w mieszkaniu, 38m²,Łódź

Zakres prac: układanie paneli PCV Powierzchnia prac: 38m² Podłoga do demontażu: brak Zakup materiałów: po stronie klienta Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Łódź

Usługi Parkieciarskie

Oferując usługi parkieciarskie od kilku lat, szczególnie na obszarze Łodzi, ale także okolicznych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Łódź

Najlepsze Usługi Parkieciarskie

Zakres prac: układanie paneli PCV Powierzchnia prac: 26–50m² Podłoga do demontażu: panele Zakup materiałów: po stronie klienta Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Łódź

Fantastyczne Układanie Paneli

Zakres prac: układanie paneli PCV Powierzchnia prac: 400m² Podłoga do demontażu: brak Zakup materiałów: materiały są już zakupione Typ nieruchomości: mieszkanie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie Dodatkowe in...

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Łódź

Fantastyczne Układanie Paneli Podłogowych

Zakres prac: układanie paneli drewnianych Powierzchnia prac: 26–50m² Podłoga do demontażu: brak Zakup materiałów: po stronie klienta Typ nieruchomości: dom Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-03 do 2023-09-03

 • Łódź

Opłacalny Montaż Paneli Podłogowych

Zakres prac: układanie paneli PCV Powierzchnia prac: 51–100m² Podłoga do demontażu: brak Zakup materiałów: po stronie klienta Typ nieruchomości: dom Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca Dodatkowe informacje: Kryterium c...

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Zgierz
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Układania Paneli i Parkietu

Częste pytania o układaniu paneli i parkietów

Co jest lepsze – parkiet czy panele?

Zarówno panele podłogowe, jak i parkiet mają swoich zwolenników. Parkiet wykonany z litego drewna to rozwiązanie zdecydowanie droższe od paneli i uchodzi za bardziej luksusowe. Trzeba jednak pamiętać, że parkiety są podatne na odbarwienia (na przykład pod wpływem długotrwałego kładzenia na nich dywanów), a także nie wykazują większej odporności na wilgoć. Panele są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, do którego dostęp ma większa liczba osób. Liczne warianty wzorów paneli można dostosować do niemal każdego wystroju wnętrza.

Nie można więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie co jest lepsze. Wiele zależy od możliwości finansowych i indywidualnych potrzeb klienta. W starszych domach dosyć często stosuje się układanie paneli na zniszczonym parkiecie. To szybki sposób na odświeżenie podłogi.

Ile kosztuje położenie parkietu?

Cena za układanie parkietu w mieszkania uzależniona jest od wielu czynników. Trzeba wziąć pod uwagę zarówno cennik firmy podejmującej się danego zlecenia, jak i koszt materiałów wykorzystanych w zleceniu. Istotna jest również jakość materiału, z którego wykonano produkt. Parkiet z litego drewna bywa znacznie droższy od tego warstwowego. Układanie parkietu jest usługą, która będzie miała różne ceny w zależności od regionu. Przyjmuje się, że należy za wykonaną czynność zapłacić od 65 do 75 złotych za metr kwadratowy.

Ile kosztuje położenie paneli podłogowych?

Układanie paneli podłogowych jest znacznie tańszą usługą niż układanie parkietu. Różnice w cenie są związane z regionem wykonywanej pracy oraz doświadczeniem, jakie posiada pracownik. Specjaliści mają również indywidualne cenniki uzależnione od stopnia zaawansowania prac. Trzeba jednak przyjąć, że za wykonanie usługi układaniapaneli w mieszkaniu fachowiec może zażądać od 28 do 35 złotych za metr kwadratowy.

Z jakiego drewna są najlepsze panele?

Wybór gatunku surowca należy dostosować do rodzaju pomieszczenia, w którym podłoga ma zostać wykonana. W przypadku lokum, w którym panuje zwiększony ruch (salony, hole, korytarze) zaleca się wybranie twardszego rodzaju drewna. Najlepiej posłuży do tego dąb lub jesion. W pokojach, w których użytkowanie powierzchni jest mniejsze (sypialnie, gabinety) lepiej sprawdzi się miękkie drewno. Idealnie zdadzą egzamin podłogi wykonane z topoli lub sosny.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Układania Paneli i Parkietu złożą Ci bezpłatne oferty