Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy

Wyjątkowy Kierownik Budowy

41 opinii
Usługi kierownika budowy

Gdy szukasz doskonałej współpracy to profesjonaliści z CONCEPTUM Inżynieria są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c.

14 opinii
P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c. - Profesjonalny Nadzór Budowlany

Wybitni pracownicy P.U.G.K. Geo-Prof s.c. spełnią Państwa oczekiwania w temacie nadzoru budowlanego. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy

7 opinii
TM PROJEKT MATEUSZ TOMALA - Fantastyczne Nadzorowanie Budowy

Pragniesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu fantastycznego nadzorowania budowy z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma TM PROJEKT MATEUSZ TOMALA jest gotowa Ci pomóc. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Dobry Kierownik Budowy

98 opinii
RT&P - Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru, Ekspert Budowy - Dobry Kierownik Budowy

Kierownik budowy z bogatym doświadczeniem z zakresu nadzoru budowlanego nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

PEWNY KIEROWNIK

11 opinii
PEWNY KIEROWNIK - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy

Uniknij problemów i zleć prace specjalistom od nadzorowania budowy z Wrocławia. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

FIRMA PROJEKTOWA KONSPRO DARIUSZ OBSTARCZYK

8 opinii
FIRMA PROJEKTOWA KONSPRO DARIUSZ OBSTARCZYK - Doskonały Nadzór Budowlany

Nadzór budowlany to temat, w którym są najlepsi, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Solidny Nadzór Budowlany

11 opinii
Biuro Obsługi Inwestycji "JARPOL" Waldemar Barszcz - Solidny Nadzór Budowlany

Jeśli poszukujesz doskonałej współpracy to profesjonaliści z Biuro Obsługi Inwestycji JARPOL Waldemar Barszcz są dla Ciebie stworzeni. Kierowaniem przebiegiem budowy dowolnego obiektu wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

TSK Consulting engineers

16 opinii
TSK Consulting engineers - Solidne Nadzorowanie Budowy

Po prostu zleć usługę nadzorowania budowy specjalistom z miejscowości Częstochowa. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie powiatu Częstochowa są jednymi z najlepszych. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

W.BRAŚ Nadzory Budowlane

11 opinii
W.BRAŚ Nadzory Budowlane - Najlepszy Kierownik Budowy

Zwróć się do W.BRAŚ Nadzory Budowlane jeśli szukasz najlepszych kierowników budowy działających w miejscowości Kraków lub w okolicy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

PIN-Piotr Branicki

6 opinii
PIN-Piotr Branicki - Doskonały Kierownik Budowy

Zacznij działać z PIN-Piotr Branicki jeśli szukasz doskonałych kierowników budowy działających na terenie Łodzi oraz w okolicy. Nadzór nad przebiegiem budowy dowolnego obiektu z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy (4 490)

Zapytanie o kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 36-70m², Tychy

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Obiekt do nadzoru: mieszkanie Powierzchnia: 36-70m² Informacje dodatkowe: Chodzi o potwierdzenie że wyburzone ścianki nie były ściankami nośnymi Termin skorzystania z o...

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 1 godzinę temu

 • Tychy

Nadzorowanie Budowy

Jeśli konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje główne walory jako fachowca od nadzorowania budowy to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 71-100m². Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 2 godziny temu

 • Świebodzin

Szukam kierownika budowy, 1000m², Jarosław

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to Twoje główne walory jako eksperta od nadzorowania budowy to zrealizuj zlecenie - Szukam kierownika budowy, 1000m². Zaprezentuj dobrą propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 2 godziny temu

 • Jarosław

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Banino

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 2 godziny temu

 • Banino

Sumienny Kierownik Budowy

Klient szuka sumiennego kierownika budowy i wysłał zapytanie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do przebudowy, do 35m². Jeśli oferujesz szeroki zakres usług w korzystnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 2 godziny temu

 • Zielona Góra

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Przywidz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: 2024-04-01...

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 4 godziny temu

 • Przywidz
Kierownik budowy - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 25 938 Kierowników Budowy najlepszych w 2023 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Bezkonkurencyjny Nadzór Budowlany

Dla Zleceniodawcy, który pisze - Szukam kierownika budowy, 151-200m², wybranie bezkonkurencyjnego nadzoru budowlanego może być niełatwe, ale Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego produktu. Umów się na konkretny termin bez zbędnej zwłoki!

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 4 godziny temu

 • Leszno

Szukam kierownika budowy, 400m², Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: Budowa placu zabaw Obiekt do nadzoru: Budowa placu zabaw wraz ze strefą fitness Powierzchnia: 400m² Informacje dodatkowe: Kierownik robót Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 5 godzin temu

 • Kraków

Doskonały Nadzorca Budowlany

Klient szuka doskonałego nadzorcy budowlanego dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 151-200m². Jeśli oferujesz szerokie spektrum usług w dobrych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Już nie czekaj i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 6 godzin temu

 • Struga

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 151-200m², Struga

Pragniesz znaleźć zlecenia do wykonania jako warty uwagi fachowiec z zakresu fantastycznego kierowania budową? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 6 godzin temu

 • Struga

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Wałbrzych

To zapytanie o treści - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 151-200m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Wałbrzycha i okolic. Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 7 godzin temu

 • Wałbrzych

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Mszczonów

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zobacz!

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 8 godzin temu

 • Mszczonów

Zapytanie o kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-150m², Jabłonna

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Obiekt do nadzoru: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Odbiór bliźniaka z garażem od dewelopera na działce 500m2 ...

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 16 godzin temu

 • Jabłonna

Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Powierzchnia: do 35m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-20 do 2023-09-28
dodano wczoraj o 21:01

 • Trzebule

Profesjonalny Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: Rozbiórka fundamentów i budowa domu od nowa Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: 2023-09-20...

2023-09-20 do 2023-09-28
dodano wczoraj o 20:08

 • Nowa Wieś

Najlepsze Kierowanie Budową

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający kierowanie budową są dobrej jakości. Wyślij ofertę jako profesjonalista od kierowania budową. Zadzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2023-09-20 do 2023-09-28
dodano wczoraj o 18:42

 • Mszczonów

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Aleksandrów Łódzki

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-20 do 2023-09-28
dodano wczoraj o 18:01

 • Aleksandrów Łódzki

Nieprzeciętny Nadzorca Budowlany

Ten Klient napisał "Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 36-70m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie nadzorcy budowlanego do realizacji usług z zakresu kierowania budową. Przekonaj Klienta, że dobrze trafił, a wybór Twojej firmy to dobry pomysł. Ustal pasujący termin już teraz!

2023-09-20 do 2023-09-28
dodano wczoraj o 15:22

 • Samorządki-Kolonia
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Kierownicy budowy w największych miastach

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty