Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 656 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy

Wyjątkowy Kierownik Budowy

41 opinii
Usługi kierownika budowy

Gdy szukasz doskonałej współpracy to profesjonaliści z CONCEPTUM Inżynieria są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

RT&P - Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru, Ekspert Budowy

103 opinie
RT&P - Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru, Ekspert Budowy - Profesjonalny Nadzór Budowlany

Wybitni pracownicy RTP - Kierownik Budowy Inspektor Nadzoru Ekspert Budowy spełnią Państwa oczekiwania w temacie nadzoru budowlanego. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy

15 opinii
P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c. - Fantastyczne Nadzorowanie Budowy

Pragniesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu fantastycznego nadzorowania budowy z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma P.U.G.K. Geo-Prof s.c. jest gotowa Ci pomóc. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Dobry Kierownik Budowy

8 opinii
FIRMA PROJEKTOWA KONSPRO DARIUSZ OBSTARCZYK - Dobry Kierownik Budowy

Kierownik budowy z bogatym doświadczeniem z zakresu nadzoru budowlanego nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

TM PROJEKT MATEUSZ TOMALA

14 opinii
TM PROJEKT MATEUSZ TOMALA - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy

Uniknij problemów i zleć prace specjalistom od nadzorowania budowy z Ostrzeszowa. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

MA-INWEST

18 opinii
MA-INWEST - Doskonały Nadzór Budowlany

Nadzór budowlany to temat, w którym są najlepsi, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Solidny Nadzór Budowlany

19 opinii
TSK Consulting engineers - Solidny Nadzór Budowlany

Jeśli poszukujesz doskonałej współpracy to profesjonaliści z TSK Consulting engineers są dla Ciebie stworzeni. Kierowaniem przebiegiem budowy dowolnego obiektu wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

ROZ-BUD Wnorowski Krzysztof

24 opinie
ROZ-BUD Wnorowski Krzysztof - Solidne Nadzorowanie Budowy

Po prostu zleć usługę nadzorowania budowy specjalistom z miejscowości Kozienice. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie powiatu kozienickiego są jednymi z najlepszych. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Buildera

5 opinii
Buildera - Najlepszy Kierownik Budowy

Zwróć się do Buildera jeśli szukasz najlepszych kierowników budowy działających w miejscowości Kamienna Góra lub w okolicy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Elsner ProInvest

4 opinie
Elsner ProInvest - Doskonały Kierownik Budowy

Zacznij działać z Elsner ProInvest jeśli szukasz doskonałych kierowników budowy działających na terenie Wrocławia oraz w okolicy. Nadzór nad przebiegiem budowy dowolnego obiektu z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy (4 679)

Dobry Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 1 godzinę temu

 • Kraków

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Sokółka

Jako dobry nadzorca budowlany proponujesz swoje usługi w miejscowości Sokółka oraz w okolicznych miastach? Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 1 godzinę temu

 • Sokółka

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Olesin

Udowodnij Zleceniodawcy, że takiej oferty nadzoru budowlanego nie znajdzie w miejscowości Mazowieckie i okolicy, więc jeżeli poszukuje idealnego nadzoru budowlanego to bez wahania powinien wybrać Twoją Firmę. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 1 godzinę temu

 • Olesin

Profesjonalny Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 2 godziny temu

 • Borzęcin

Kierownik Budowy

Jako świetny kierownik budowy oferujesz swoje doświadczenie w miejscowości Gliwice oraz w pobliskich miastach? Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 3 godziny temu

 • Gliwice

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Nowe Biskupice

Zdecydowanie o wyborze nadzoru budowlanego nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i znajdź dopasowane rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m². Przedłóż ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 4 godziny temu

 • Nowe biskupice
Kierownik budowy - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 26 131 Kierowników Budowy najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Szczytno

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Informacje dodatkowe: Projekt domu firmy archon dom w akebiach 7 budowa linowo koło szczytna Termin skorzystania z oferty: n...

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 4 godziny temu

 • Szczytno

Zapytanie o kierownika do prac remontowych, 1000m², Lubin

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Obiekt do nadzoru: budynek przemysłowy Powierzchnia: 1000m² Informacje dodatkowe: kierownik budowy z uprawnieniami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz zatwie...

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 4 godziny temu

 • Lubin

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-150m², Cieszyn

Zdecydowanie o wyborze nadzoru budowlanego nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i dobierz dopasowane rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-150m². Zapraszamy do kontaktu.

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 4 godziny temu

 • Cieszyn

Nadzorowanie Budowy

Jeżeli wykonujesz zlecenia na perfekcyjne nadzorowanie budowy w rejonie Zachodniopomorskiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 151-200m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Skontaktuj się z nimi od razu, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 4 godziny temu

 • Wierzchowo

Korzystny Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: 2025-04-01...

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 5 godzin temu

 • Grodziec

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Łódź

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Dzień Dobry . Potrzebny kier. Budowlany nadzorujący i prowadzący dzienniki bu...

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 6 godzin temu

 • Łódź

Zlecenie na kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 151-200m², Wejherowo

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Informacje dodatkowe: Poszukuje osoby k tura dokończy odbiór domu praca z papierami Termin skorzystania z ofert...

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 6 godzin temu

 • Wejherowo

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-150m², Olecko

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-150m², znalezienie idealnego nadzoru budowlanego jest niełatwe, jednak pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego produktu. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 7 godzin temu

 • Olecko

Szukam kierownika do budowy obiektu, 36-70m², Kozienice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 36-70m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 7 godzin temu

 • Kozienice

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Zbychowo

Próbujesz znaleźć Klienta jako solidny specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 7 godzin temu

 • Zbychowo

Kierownik Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Informacje dodatkowe: Dom o konstrukcji szkieletowej Zależy mi na jak najszybszym zgłoszeniu budowy (jest pozwolenie) Termi...

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 9 godzin temu

 • Kłodzko

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Kłodzko

Szukasz zlecenia jako godny zaufania profesjonalista z zakresu doskonałego nadzorowania budowy z Kłodzka? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 9 godzin temu

 • Kłodzko
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Kierownicy budowy w największych miastach

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty