Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
652 299 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy

Wyjątkowy Kierownik Budowy

41 opinii
Usługi kierownika budowy

Gdy szukasz doskonałej współpracy to profesjonaliści z CONCEPTUM Inżynieria są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c.

15 opinii
P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c. - Profesjonalny Nadzór Budowlany

Wybitni pracownicy P.U.G.K. Geo-Prof s.c. spełnią Państwa oczekiwania w temacie nadzoru budowlanego. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy

14 opinii
PEWNY KIEROWNIK - Fantastyczne Nadzorowanie Budowy

Pragniesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu fantastycznego nadzorowania budowy z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma PEWNY KIEROWNIK jest gotowa Ci pomóc. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Dobry Kierownik Budowy

8 opinii
FIRMA PROJEKTOWA KONSPRO DARIUSZ OBSTARCZYK - Dobry Kierownik Budowy

Kierownik budowy z bogatym doświadczeniem z zakresu nadzoru budowlanego nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

RT&P - Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru, Ekspert Budowy

105 opinii
RT&P - Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru, Ekspert Budowy - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy

Uniknij problemów i zleć prace specjalistom od nadzorowania budowy z Zawiercia. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

MA-INWEST

18 opinii
MA-INWEST - Doskonały Nadzór Budowlany

Nadzór budowlany to temat, w którym są najlepsi, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Solidny Nadzór Budowlany

19 opinii
TSK Consulting engineers - Solidny Nadzór Budowlany

Jeśli poszukujesz doskonałej współpracy to profesjonaliści z TSK Consulting engineers są dla Ciebie stworzeni. Kierowaniem przebiegiem budowy dowolnego obiektu wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

PIN-Piotr Branicki

9 opinii
PIN-Piotr Branicki - Solidne Nadzorowanie Budowy

Po prostu zleć usługę nadzorowania budowy specjalistom z miejscowości Łódź. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie powiatu Łódź są jednymi z najlepszych. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Elsner ProInvest

5 opinii
Elsner ProInvest - Najlepszy Kierownik Budowy

Zwróć się do Elsner ProInvest jeśli szukasz najlepszych kierowników budowy działających w miejscowości Wrocław lub w okolicy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

ROZ-BUD Wnorowski Krzysztof

24 opinie
ROZ-BUD Wnorowski Krzysztof - Doskonały Kierownik Budowy

Zacznij działać z ROZ-BUD Wnorowski Krzysztof jeśli szukasz doskonałych kierowników budowy działających na terenie Kozienic oraz w okolicy. Nadzór nad przebiegiem budowy dowolnego obiektu z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy (5 155)

Kierowanie Budową

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi kierowania budową na ponadprzeciętnym poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest sprawdzony. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 2 godziny temu

 • Pilzno

Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Pozwolenie na budowę: formalności są zakończone Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 5 godzin temu

 • Pruszcz Gdański

Zapytanie o kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-150m², Gdańsk

Jeśli konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze atuty jako eksperta od kierowania budową to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Zapytanie o kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-150m². Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 5 godzin temu

 • Gdańsk

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 11000m², Pułtusk

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: wielorodzinny Powierzchnia: 11000m² Pozwolenie na budowę: formalności są zakończone Informacje dodatkowe: Budynki w Pułtusku, wymagana codzienna obecność, godzin...

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 6 godzin temu

 • Pułtusk

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 201-300m², Gliwice

Jako kierownik budowy realizując się od wczesnej młodości i specjalista zawsze przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający nadesłał zlecenie o treści "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 201-300m²". Aby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 6 godzin temu

 • Gliwice

Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: Sprawdźenie okapuw do sanepidu Obiekt do nadzoru: Lokal/kebab Powierzchnia: do 35m² Pozwolenie na budowę: w trakcie formalności Informacje dodatkowe: Poprostu potrzebuje żeby kierownik budowy spr...

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 6 godzin temu

 • Kraków
Kierownik budowy - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 26 177 Kierowników Budowy najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Górki Wielkie

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Pozwolenie na budowę: formalności są zakończone Informacje dodatkowe: W załączniku karta projektu. Termin skorzystania z of...

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 6 godzin temu

 • Górki Wielkie

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 310m², Świebodzice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: budynek przemysłowy Powierzchnia: 310m² Pozwolenie na budowę: w trakcie formalności Informacje dodatkowe: Pozwolenie na budowę powinniśmy uzyskać w sierpniu Ori...

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 7 godzin temu

 • Świebodzice

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Karczmiska Pierwsze

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Pozwolenie na budowę: w trakcie formalności Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 7 godzin temu

 • Karczmiska Pierwsze

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Włocławek

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Pozwolenie na budowę: formalności są zakończone Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 8 godzin temu

 • Włocławek

Profesjonalne Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Pozwolenie na budowę: formalności są zakończone Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny...

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 8 godzin temu

 • Dobrzykowice

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-150m², Jędrzejów

Wybranie nadzoru budowlanego nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i znajdź dostosowane do potrzeb rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-150m². Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 9 godzin temu

 • Jędrzejów

Zlecenie na kierownika do przebudowy, do 35m², Gdynia

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: Budynek typu Czworak Powierzchnia: do 35m² Pozwolenie na budowę: formalności są zakończone Informacje dodatkowe: Zabudowa istniejące...

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 9 godzin temu

 • Gdynia

Poszukuję kierownika do przebudowy, 201-300m², Sucha Beskidzka

Jako wiarygodny specjalista oraz dobry kierownik budowy oferujesz swoje usługi na terenie Suchej Beskidzkiej i w okolicy? Żeby poznać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - warto.

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 10 godzin temu

 • Sucha Beskidzka

Zlecenie na kierownika do przebudowy, 400m², Świętochłowice

Będąc w gronie nadzorców budowlanych z tak dużym doświadczeniem pracujesz na terenie miejscowości Świętochłowice i w okolicy? Jesteś idealnym specjalistą do tego ogłoszenia. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 11 godzin temu

 • Świętochłowice

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-150m², Dąbrowa Chełmińska

Jeśli pracujesz od lat i świadczysz usługi z zakresu kierowania budową odpowiedz na zapytanie ofertowe, które brzmi - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-150m² i zostało napisane przez pewnego Zleceniodawcę. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2024-07-11 do 2024-07-19
dodano wczoraj o 22:33

 • Dąbrowa Chełmińska

Szukam kierownika do przebudowy, 101-150m², Zawiercie

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Pozwolenie na budowę: formalności są zakończone Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesię...

2024-07-11 do 2024-07-19
dodano wczoraj o 21:52

 • Zawiercie

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Ożarów Mazowiecki

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 201-300m² Pozwolenie na budowę: formalności są zakończone Informacje dodatkowe: Chcemy wystartować z budową za około 3 tygodnie. Ekip...

2024-07-11 do 2024-07-19
dodano wczoraj o 21:21

 • Ożarów Mazowiecki
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Kierownicy budowy w największych miastach

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty