Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy

Wyjątkowy Kierownik Budowy

41 opinii
Usługi kierownika budowy

Gdy szukasz doskonałej współpracy to profesjonaliści z CONCEPTUM Inżynieria są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c.

12 opinii
P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c. - Profesjonalny Nadzór Budowlany

Wybitni pracownicy P.U.G.K. Geo-Prof s.c. spełnią Państwa oczekiwania w temacie nadzoru budowlanego. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy

90 opinii
RT&P - Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru, Ekspert Budowy - Fantastyczne Nadzorowanie Budowy

Pragniesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu fantastycznego nadzorowania budowy z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma RTP - Kierownik Budowy Inspektor Nadzoru Ekspert Budowy jest gotowa Ci pomóc. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Dobry Kierownik Budowy

11 opinii
W.BRAŚ Nadzory Budowlane - Dobry Kierownik Budowy

Kierownik budowy z bogatym doświadczeniem z zakresu nadzoru budowlanego nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

BAUPOL - NADZORY BUDOWLANE

15 opinii
BAUPOL - NADZORY BUDOWLANE - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy

Uniknij problemów i zleć prace specjalistom od nadzorowania budowy z Torunia. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Biuro Obsługi Inwestycji "JARPOL" Waldemar Barszcz

11 opinii
Biuro Obsługi Inwestycji "JARPOL" Waldemar Barszcz - Doskonały Nadzór Budowlany

Nadzór budowlany to temat, w którym są najlepsi, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Solidny Nadzór Budowlany

17 opinii
MS Budownictwo - Solidny Nadzór Budowlany

Jeśli poszukujesz doskonałej współpracy to profesjonaliści z MS Budownictwo są dla Ciebie stworzeni. Kierowaniem przebiegiem budowy dowolnego obiektu wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Elsner ProInvest

3 opinie
Elsner ProInvest - Solidne Nadzorowanie Budowy

Po prostu zleć usługę nadzorowania budowy specjalistom z miejscowości Wrocław. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie powiatu Wrocław są jednymi z najlepszych. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

MJ INVEST

3 opinie
MJ INVEST - Najlepszy Kierownik Budowy

Zwróć się do MJ INVEST jeśli szukasz najlepszych kierowników budowy działających w miejscowości Wejherowo lub w okolicy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

TSK Consulting engineers

7 opinii
TSK Consulting engineers - Doskonały Kierownik Budowy

Zacznij działać z TSK Consulting engineers jeśli szukasz doskonałych kierowników budowy działających na terenie Częstochowy oraz w okolicy. Nadzór nad przebiegiem budowy dowolnego obiektu z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy (3 258)

Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 130m² Informacje dodatkowe: Dom w iberisach 5 Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 1 godzinę temu

 • Piotrkowice

Dobry Nadzór Budowlany

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 3 godziny temu

 • Kraków

Idealny Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 3 godziny temu

 • Golina

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 301-500m², Kazimierza Wielka

Zaoszczędź sobie kłopotów i zrealizuj zlecenie na najwyższej klasy nadzorowanie budowy w Kazimierzy Wielkiej. Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 4 godziny temu

 • Kazimierza Wielka

Kompetentny Nadzorca Budowlany

Jako firma zatrudniająca kompetentnych nadzorców budowlanych i cechująca się wyjątkowym zaangażowaniem, zlecenie o treści - Zapytanie o kierownika do przebudowy, do 100m² jest skierowane do Ciebie. Już teraz skontaktuj się z nim.

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 6 godzin temu

 • Lubomierz

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Mińsk Mazowiecki

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako dobry profesjonalista z zakresu fantastycznego nadzorowania budowy z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 7 godzin temu

 • Mińsk Mazowiecki
Kierownik budowy - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 25 837 Kierowników Budowy najlepszych w 2023 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, do 100m², Ornontowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 7 godzin temu

 • Ornontowice

Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m², Lębork

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 7 godzin temu

 • Lębork

Odpowiedni Nadzór Budowlany

Dla Zlecającego, który pisze - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m², dotarcie do odpowiedniego nadzoru budowlanego jest trudniejsze niż może się wydawać, ale pracownicy Twojej firmy będą na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego rozwiązania. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 8 godzin temu

 • Gorzyce

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Gronowo Elbląskie

Będąc w gronie nadzorców budowlanych z tak bogatym dorobkiem zawodowym pracujesz w miejscowości Warmińsko-mazurskie i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym kandydatem do tego zapytania. Ustal pasujący termin od razu!

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 9 godzin temu

 • Gronowo elbląskie

Wysokiej Klasy Kierowanie Budową

Potrzebujesz zlecenia jako fachowiec od wysokiej klasy kierowania budową w rejonie Gdyni lub w pobliskich powiatach? Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 10 godzin temu

 • Gdynia

Pierwszorzędne Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 10 godzin temu

 • Łódź

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty nadzoru budowlanego szybko nie znajdzie w miejscowości Mazowieckie i okolicy, więc jeżeli poszukuje pierwszorzędnego nadzoru budowlanego to koniecznie powinien poznać Twoją Firmę. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 11 godzin temu

 • Puszcza Mariańska

Nadzorca Budowlany

Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na chęć zatrudnienia nadzorcy budowlanego do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy. Udowodnij Klientowi, że nie musi już dłużej szukać, a wybór Twojej firmy jest słuszną decyzją. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 12 godzin temu

 • Warszawa

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 12 godzin temu

 • Żory

Fantastyczne Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 12 godzin temu

 • Sosnowiec

Rewelacyjne Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 107m² Informacje dodatkowe: Murowany,projekt dom pod jarząbem 8(n) Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 12 godzin temu

 • Żary

Kompetentny Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 13 godzin temu

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Kierownicy budowy w największych miastach

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty