Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Poznaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Poznaniu

Biuro Obsługi Budownictwa

47 opinii
Usługi kierownika budowy Poznań

Uniknij problemów i powierz prace tym fachowcom od nadzorowania budowy z Poznania. Nadzór nad przebiegiem całej budowy wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

PHU ARCHIPRO

34 opinie
PHU ARCHIPRO - Utalentowany Kierownik Budowy Poznań

PHU ARCHIPRO oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Poznań i okolic. Organizacja całej budowy wraz z dokumentacją i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany Poznań

11 opinii
MPI Budownictwo Marek Podolecki - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Poznań

Ten specjalista działa na obszarze miejscowości Poznań i świadczy różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnego nadzoru budowlanego. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Wyjątkowy Kierownik Budowy

9 opinii
PRIMA - Wyjątkowy Kierownik Budowy Poznań

Ten kierownik budowy działa na terenie Poznania i oferuje liczne usługi z zakresu pierwszorzędnego nadzoru budowlanego. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Doświadczony Kierownik Budowy

6 opinii
Tomasz Walas - Doświadczony Kierownik Budowy Poznań

Ten doświadczony kierownik budowy z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą zawsze gotowym do podjęcia nowego zlecenia - Tomasz Walas to doskonały wybór dla Ciebie. Organizacja całej budowy i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Adam Marciniak Engineering&Consulting

4 opinie
Adam Marciniak Engineering&Consulting - Profesjonalny Nadzór Budowlany Poznań

Firma Adam Marciniak EngineeringConsulting to wybitni specjaliści od nadzoru budowlanego i nadzorowania budowy, świadczący usługi dla Klientów z Poznania i sąsiednich miast. Prowadzenie budowy domu wraz z dokumentacją i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Tomasz Balcerowicz

4 opinie
Tomasz Balcerowicz - Wysokiej Klasy Kierownik Budowy Poznań

Zwróć się do Tomasz Balcerowicz jeśli szukasz wysokiej klasy kierowników budowy działających na terenie Poznania i w sąsiednich miastach. Nadzór nad przebiegiem prac budowlanych wraz z dokumentacją i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Atlant Tomasz Wartoń

3 opinie
Atlant Tomasz Wartoń - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Poznań

W przypadku, gdy potrzebujesz wyjątkowego nadzorowania budowy i poszukujesz najlepszych rozwiązań to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Atlant Tomasz Wartoń. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Solidne Nadzorowanie Budowy Poznań

2 opinie
FKM Adam Nowicki - Solidne Nadzorowanie Budowy Poznań

Starasz się odnaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu solidnego nadzorowania budowy z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma FKM Adam Nowicki jest do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nimi już teraz i poznaj ofertę.

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany w Poznaniu

1 opinia
Moskal - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany w Poznaniu

Nadzór budowlany na najwyższym poziomie to dla firmy Moskal pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Poznaniu (31)

Dam zlecenie kierownikowi do wykonania remontu, 1400m², Poznań

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako godny zaufania specjalista z zakresu najlepszego nadzorowania budowy? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2023-03-21 do 2023-03-29
dodano 4 dni temu

 • Poznań

Pierwszorzędny Kierownik Budowy Poznań

Zlecający poszukuje rewelacyjnej współpracy, pisząc - Zapytanie o kierownika budowy, do 100m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2023-03-20 do 2023-03-20

 • Poznań

Zapytanie o kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 301-500m², Poznań

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i realizujesz usługi z zakresu perfekcyjnego nadzorowania budowy wykonaj zlecenie, które ma treść - Zapytanie o kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 301-500m² i zostało napisane przez sprawdzonego Konsumenta. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Poznań

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 160m², Poznań

Możesz zaoferować solidną propozycję dotyczącą nadzoru budowlanego? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Poznań

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Poznań

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Poznań

Nadzorca Budowlany Poznań

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-25 do 2023-03-05

 • Poznań

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Poznań

Zlecający szuka rewelacyjnej współpracy, pisząc - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-02-22 do 2023-03-02

 • Poznań

Dobry Nadzór Budowlany Poznań

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: 2023-03-01...

2023-02-20 do 2023-02-20

 • Poznań

Szukam kierownika do budowy obiektu, 301-500m², Poznań

Nadzorowanie budowy to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w fachu nadzorcy budowlanego. Przedstaw dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-02-20 do 2023-02-22

 • Poznań

Wysokiej Klasy Kierowanie Budową Poznań

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: mieszkanie Powierzchnia budynku: 50m² Informacje dodatkowe: Otwór w ścianie nośnej Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-02-16 do 2023-02-24

 • Poznań

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Poznań

Wybranie nadzoru budowlanego nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i dobierz dostosowane do potrzeb rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m². Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-02-15 do 2023-02-23

 • Poznań

Dam zlecenie kierownikowi do wykonania remontu, do 100m², Poznań

Zrealizuj zlecenie doskonałego nadzorowania budowy o treści "Dam zlecenie kierownikowi do wykonania remontu, do 100m²", jako ekspert z miejscowości Poznań. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Poznania nie masz sobie równych. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-02-05 do 2023-02-13

 • Poznań

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 3000m², Poznań

Kierowanie budową to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w fachu nadzorcy budowlanego. Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2023-02-01 do 2023-02-09

 • Poznań

Potrzebuję kierownika do przebudowy, do 100m², Poznań

Wybranie nadzoru budowlanego nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i dobierz uszyte na miarę rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Potrzebuję kierownika do przebudowy, do 100m². Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Poznań

Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, do 100m², Poznań

Zlecający szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, do 100m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Poznań

Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 120m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Poznań

Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Poznań

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na wysokiej klasy nadzorowanie budowy w rejonie Poznania i świadczysz usługi z najwyższej półki to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

2022-12-07 do 2022-12-15

 • Poznań

Zapytanie o kierownika budowy, do 100m², Poznań

Ten Klient szuka dobrej współpracy i pisze - Zapytanie o kierownika budowy, do 100m². To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2022-12-06 do 2022-12-14

 • Poznań
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty