Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Poznaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Poznaniu

Biuro Obsługi Budownictwa

47 opinii
Usługi kierownika budowy Poznań

Uniknij problemów i powierz prace tym fachowcom od nadzorowania budowy z Poznania. Nadzór nad przebiegiem całej budowy wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

PHU ARCHIPRO

35 opinii
PHU ARCHIPRO - Utalentowany Kierownik Budowy Poznań

PHU ARCHIPRO oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Poznań i okolic. Organizacja całej budowy wraz z dokumentacją i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany Poznań

32 opinie
LUDWICZAK BUDOWA NADZÓR - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Poznań

Ten specjalista działa na obszarze miejscowości Poznań i świadczy różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnego nadzoru budowlanego. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Wyjątkowy Kierownik Budowy

12 opinii
Tomasz Walas - Wyjątkowy Kierownik Budowy Poznań

Ten kierownik budowy działa na terenie Poznania i oferuje liczne usługi z zakresu pierwszorzędnego nadzoru budowlanego. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Doświadczony Kierownik Budowy

9 opinii
PRIMA - Doświadczony Kierownik Budowy Poznań

Ten doświadczony kierownik budowy z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą zawsze gotowym do podjęcia nowego zlecenia - PRIMA to doskonały wybór dla Ciebie. Organizacja całej budowy i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Adam Marciniak Engineering & Consulting

4 opinie
Adam Marciniak Engineering & Consulting - Profesjonalny Nadzór Budowlany Poznań

Firma Adam Marciniak Engineering Consulting to wybitni specjaliści od nadzoru budowlanego i nadzorowania budowy, świadczący usługi dla Klientów z Poznania i sąsiednich miast. Prowadzenie budowy domu wraz z dokumentacją i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

smaRRt Rafał Rein

2 opinie
smaRRt Rafał Rein - Wysokiej Klasy Kierownik Budowy Poznań

Zwróć się do smaRRt Rafał Rein jeśli szukasz wysokiej klasy kierowników budowy działających na terenie Poznania i w sąsiednich miastach. Nadzór nad przebiegiem prac budowlanych wraz z dokumentacją i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Eugeniusz Siwko

5 opinii
Eugeniusz Siwko - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Poznań

W przypadku, gdy potrzebujesz wyjątkowego nadzorowania budowy i poszukujesz najlepszych rozwiązań to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Eugeniusz Siwko. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Solidne Nadzorowanie Budowy Poznań

1 opinia
FIRMA INŻYNIERSKO - BUDOWLANA PAUCH CZESŁAW - Solidne Nadzorowanie Budowy Poznań

Starasz się odnaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu solidnego nadzorowania budowy z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma FIRMA INŻYNIERSKO - BUDOWLANA PAUCH CZESŁAW jest do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nimi już teraz i poznaj ofertę.

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany w Poznaniu

1 opinia
Moskal - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany w Poznaniu

Nadzór budowlany na najwyższym poziomie to dla firmy Moskal pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Poznaniu (46)

Wykwalifikowany Kierownik Budowy Poznań

Jako kierownik budowy z olbrzymim doświadczeniem i specjalista zawsze przygotowany do pracy odpowiedz na zapytanie. Ten Klient nadesłał zlecenie o treści "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 151-200m²". Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano wczoraj o 18:47

 • Poznań

Zlecenie na kierownika budowy, 47000m², Poznań

Zleceniodawca napisał "Zlecenie na kierownika budowy, 47000m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie doskonałego kierownika budowy z zakresu nadzorowania budowy. Udowodnij Klientowi, że nie musi już dłużej szukać i Twoja firma to najlepsze rozwiązanie. Żeby poznać Klienta skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

2023-09-17 do 2023-09-25
dodano 8 dni temu

 • Poznań

Zlecenie na kierownika do przebudowy, 201-300m², Poznań

Zapytanie o treści - Zlecenie na kierownika do przebudowy, 201-300m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz skupia się na Klientach z rejonu Poznania i okolic. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Poznań

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Poznań

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: wielorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Informacje dodatkowe: Kierwonik budowy - uprawnienia bez ograniczeń Budynki wielorodzinne. Wynagrodzenie od 15 tys. zl. (ne...

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Poznań

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 71-100m², Poznań

Należąc do nadzorców budowlanych z tak dużym doświadczeniem realizujesz prace w miejscowości Poznań i w okolicy? Jesteś najlepiej dopasowanym specjalistą do tego zlecenia. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Poznań

Zapytanie o kierownika do przebudowy, 101-150m², Poznań

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Poznań

Poszukuję kierownika do prac remontowych, do 35m², Poznań

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Obiekt do nadzoru: kamienica mieszkalna Powierzchnia: do 35m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Poznań

Szukam kierownika do przebudowy, 1500m², Poznań

Należąc do nadzorców budowlanych z tak bogatym dorobkiem zawodowym pracujesz w miejscowości Poznań i w całym powiecie? Jesteś świetnym ekspertem do tego ogłoszenia. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Poznań

Solidne Kierowanie Budową Poznań

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: 2024-07-23...

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Poznań

Perfekcyjny Kierownik Budowy

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

2023-08-20 do 2023-08-28

 • Poznań

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Poznań

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty uwagi specjalista z zakresu perfekcyjnego nadzorowania budowy z Twojego rejonu? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-08-10 do 2023-08-18

 • Poznań

Najlepsze Kierowanie Budową

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający kierowanie budową są dobrej jakości. Wyślij ofertę jako profesjonalista od kierowania budową. Zadzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Poznań

Szukam kierownika do budowy obiektu, 36-70m², Poznań

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: handlowo- usługowy Powierzchnia: 36-70m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-06 do 2023-08-14

 • Poznań

Dobry Kierownik Budowy

Zapytanie o treści - Szukam kierownika do prac remontowych, 1400m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z Poznania oraz przyległych powiatów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-07-29 do 2023-08-06

 • Poznań

Perfekcyjny Kierownik Budowy

Jako firma zatrudniająca perfekcyjnych kierowników budowy i wykazująca się szczególnym zaangażowaniem, ogłoszenie o treści - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 151-200m² jest idealne do Ciebie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2023-07-28 do 2023-08-05

 • Poznań

Perfekcyjny Nadzorca Budowlany Poznań

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: budynek przemysłowy Powierzchnia: 2000m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-07-26 do 2023-08-03

 • Poznań

Dobry Kierownik Budowy

Należąc do kierowników budowy z tak bogatym doświadczeniem realizujesz prace w miejscowości Poznań i w całym powiecie? Jesteś idealnym specjalistą do tego ogłoszenia. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Poznań

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Poznań

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Szukamy kierownika budowy dla domu jednorodzinnego (134m^2 po podłodze). Dom budowany w technologii tr...

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Poznań
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty