Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Poznaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Poznaniu

Biuro Obsługi Budownictwa

48 opinii
Usługi kierownika budowy Poznań

Uniknij problemów i powierz prace tym fachowcom od nadzorowania budowy z Poznania. Nadzór nad przebiegiem całej budowy wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Techbud-Projekt, Wojciech Maik

41 opinii
Techbud-Projekt, Wojciech Maik - Utalentowany Kierownik Budowy Poznań

Techbud-Projekt Wojciech Maik oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Poznań i okolic. Organizacja całej budowy wraz z dokumentacją i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany Poznań

36 opinii
PHU ARCHIPRO - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Poznań

Ten specjalista działa na obszarze miejscowości Poznań i świadczy różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnego nadzoru budowlanego. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Wyjątkowy Kierownik Budowy

32 opinie
LUDWICZAK BUDOWA NADZÓR - Wyjątkowy Kierownik Budowy Poznań

Ten kierownik budowy działa na terenie Poznania i oferuje liczne usługi z zakresu pierwszorzędnego nadzoru budowlanego. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Doświadczony Kierownik Budowy

15 opinii
Tomasz Walas - Doświadczony Kierownik Budowy Poznań

Ten doświadczony kierownik budowy z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą zawsze gotowym do podjęcia nowego zlecenia - Tomasz Walas to doskonały wybór dla Ciebie. Organizacja całej budowy i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

TM PROJEKT MATEUSZ TOMALA

14 opinii
TM PROJEKT MATEUSZ TOMALA - Profesjonalny Nadzór Budowlany Poznań

Firma TM PROJEKT MATEUSZ TOMALA to wybitni specjaliści od nadzoru budowlanego i nadzorowania budowy, świadczący usługi dla Klientów z Poznania i sąsiednich miast. Prowadzenie budowy domu wraz z dokumentacją i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

OMEGA PAULINA Skoraczewska

10 opinii
OMEGA PAULINA Skoraczewska - Wysokiej Klasy Kierownik Budowy Poznań

Zwróć się do OMEGA PAULINA Skoraczewska jeśli szukasz wysokiej klasy kierowników budowy działających na terenie Poznania i w sąsiednich miastach. Nadzór nad przebiegiem prac budowlanych wraz z dokumentacją i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

PRIMA

9 opinii
PRIMA - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Poznań

W przypadku, gdy potrzebujesz wyjątkowego nadzorowania budowy i poszukujesz najlepszych rozwiązań to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia PRIMA. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Solidne Nadzorowanie Budowy Poznań

5 opinii
Anna Szczerbal Budownictwo - Solidne Nadzorowanie Budowy Poznań

Starasz się odnaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu solidnego nadzorowania budowy z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma Anna Szczerbal Budownictwo jest do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nimi już teraz i poznaj ofertę.

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany w Poznaniu

2 opinie
J.D. Construction Jan Dekanzade - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany w Poznaniu

Nadzór budowlany na najwyższym poziomie to dla firmy J.D. Construction Jan Dekanzade pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Poznaniu (59)

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Poznań

Przyjmij zadanie doskonałego nadzorowania budowy o treści "Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m²", jako specjalista z miejscowości Poznań. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Poznania jesteś w ścisłej czołówce. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 3 dni temu

 • Poznań

Tani Nadzór Budowlany Poznań

Jako ekspert zaproponuj bezkonkurencyjną ofertę nadzoru budowlanego. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Na pewno zapytanie o treści "Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 500m²" jest idealne dla Ciebie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Poznań

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Poznań

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Poznań

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Poznań

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 201-300m² Informacje dodatkowe: Inwestycja znajduje się w obrębie Radojewo, planowany start budowy lipiec/sierpień 2024 Termin skorzy...

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Poznań

Nadzorca Budowlany Poznań

Klient szuka sumiennego nadzorcy budowlanego dla siebie i napisał - Potrzebuję kierownika budowy, 2000m². Jeśli wykonujesz szerokie spektrum usług w dobrych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Poznań

Najwyższej Klasy Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Informacje dodatkowe: Nawiąże współpracę z kierownikiem budowy w celu budowy domów jednorodzinnych. Termin skorzystania z of...

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Poznań

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Poznań

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Poznań

Kierownik Budowy Poznań

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2024-03-15 do 2024-03-23

 • Poznań

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Poznań

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-15 do 2024-03-23

 • Poznań

Poszukuję kierownika budowy, 600m², Poznań

Wykonaj zadanie najlepszego nadzorowania budowy o treści "Poszukuję kierownika budowy, 600m²", jako profesjonalista z miejscowości Poznań. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Poznania jesteś jednym z najlepszych. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Poznań

Sumienny Nadzorca Budowlany

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Nie trać czasu i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Poznań

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy Poznań

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na fantastyczne nadzorowanie budowy w rejonie Poznania i świadczysz usługi z najwyższej półki to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 36-70m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej profesjonalnej firmy. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Poznań

Świetny Kierownik Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Powierzchnia: 151-200m² Informacje dodatkowe: Celem projektu jest modernizacja i rozbudowa dom...

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Poznań

Zapytanie o kierownika do prac remontowych, do 35m², Poznań

Wybranie nadzoru budowlanego nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i dobierz uszyte na miarę rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o kierownika do prac remontowych, do 35m². Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Poznań

Najlepsze Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Powierzchnia: 340m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Poznań

Kierowanie Budową Poznań

Starasz się odnaleźć zlecenia jako solidny fachowiec z zakresu fantastycznego kierowania budową z Poznania? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Poznań

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Poznań

Jeśli pracujesz od lat i świadczysz usługi z zakresu kierowania budową odpowiedz na zapytanie ofertowe, które brzmi - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 201-300m² i zostało napisane przez pewnego Zleceniodawcę. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Poznań

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Poznań

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Poznań
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty