Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Warszawie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 730 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Warszawie

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy

77 opinii
Usługi kierownika budowy Warszawa

W przypadku, gdy szukasz profesjonalnego nadzorowania budowy w rejonie Warszawy i poszukujesz najlepszych rozwiązań to trafiłeś w dobre miejsce. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Nieprzeciętny Kierownik Budowy

41 opinii
Inżynierskie Wsparcie Budowlane Karol Romański - Nieprzeciętny Kierownik Budowy Warszawa

Szukasz kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy? Nie musisz już dłużej szukać, firma Inżynierskie Wsparcie Budowlane Karol Romański jest firmą, której szukasz. Kierowaniem przebiegiem prac budowlanych wraz z całą papierologią i dbanie o jej poprawny przebieg to nie przelewki, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Solidne Nadzorowanie Budowy

27 opinii
IBMP - Solidne Nadzorowanie Budowy Warszawa

Od wielu lat pracownicy firmy IBMP świadczą usługi z zakresu nadzorowania budowy, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

Domeradzki Włodzimierz Nadzory Budowlane, Budowy, Obowiązkowe Przeglądy Okresowe, Porady Formalno-Prawne

20 opinii
Domeradzki Włodzimierz Nadzory Budowlane, Budowy, Obowiązkowe Przeglądy Okresowe, Porady Formalno-Prawne - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Warszawa

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Domeradzki Włodzimierz Nadzory Budowlane Budowy Obowiązkowe Przeglądy Okresowe Porady Formalno-Prawne są dla Ciebie idealni. Organizacja całej budowy i dbanie o jej poprawny przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Usługi Inżyniersko - Budowlane Paweł Sobiech

12 opinii
Usługi Inżyniersko - Budowlane Paweł Sobiech - Profesjonalny Nadzór Budowlany Warszawa

Usługi Inżyniersko - Budowlane Paweł Sobiech to eksperci od nadzoru budowlanego, obsługujący Klientów z miejscowości Warszawa i przyległych powiatów. Prowadzenie budowy dowolnego obiektu wraz z dokumentacją i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Sumienny Kierownik Budowy Warszawa

9 opinii
Project Management Quality - Sumienny Kierownik Budowy Warszawa

Sprawdź Project Management Quality jeśli szukasz sumiennych kierowników budowy oferujących swoje usługi na terenie Warszawy oraz w sąsiednich miastach. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Warszawa

8 opinii
Nadzory budowlane Firma budowlana Mur-beton. - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Warszawa

Nie marnuj energii i zleć twoje zadanie tym fachowcom od nadzorowania budowy z Warszawy. Żeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Handyhand

5 opinii
Handyhand - Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Warszawa

Firma Handyhand świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z rejonu Warszawy oraz przyległych powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Dobry Kierownik Budowy w Warszawie

4 opinie
GLOWBUD Karolina Głowacka - Dobry Kierownik Budowy w Warszawie

Nie znajdziesz innych tak dobrych kierowników budowy z tak dużym doświadczeniem zawodowym, realizujących prace na terenie miejscowości Warszawa i w okolicy. Organizacja budowy dowolnego obiektu wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Doskonałe Nadzorowanie Budowy

2 opinie
MATBUD - Doskonałe Nadzorowanie Budowy Warszawa

Pragniesz znaleźć solidnego fachowca z zakresu doskonałego nadzorowania budowy, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma MATBUD jest do Twojej dyspozycji. Organizacja całej budowy i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Warszawie (115)

Pierwszorzędne Kierowanie Budową Warszawa

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-12-02 do 2023-12-10
dodano wczoraj o 17:53

 • Warszawa

Znakomity Kierownik Budowy Warszawa

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: wielorodzinny Powierzchnia: 800m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano 2 dni temu

 • Warszawa

Znakomity Nadzór Budowlany Warszawa

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-26 do 2023-12-04
dodano 7 dni temu

 • Warszawa

Świetny Nadzorca Budowlany Warszawa

Jako sprawdzona firma oraz świetny nadzorca budowlany oferujesz swoje usługi na terenie Warszawy lub w sąsiednich miastach? Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-11-26 do 2023-12-04
dodano 7 dni temu

 • Warszawa

Dam zlecenie kierownikowi do odbioru domu lub mieszkania, 201-300m², Warszawa

Próbujesz znaleźć zlecenia jako dobry profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-11-25 do 2023-12-03
dodano 8 dni temu

 • Warszawa

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Warszawa

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i wykonujesz usługi z zakresu nadzorowania budowy odpowiedz na zapytanie ofertowe, które ma treść - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m² i zostało napisane przez sprawdzonego Klienta. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-11-25 do 2023-12-03
dodano 8 dni temu

 • Warszawa

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy Warszawa

Rodzaj prac objętych nadzorem: remont w zabytkowym lokalu Obiekt do nadzoru: handlowo- usługowy Powierzchnia: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: 2023-11-23...

2023-11-23 do 2023-12-01

 • Warszawa

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 71-100m², Warszawa

Szukasz zlecenia jako specjalista od rewelacyjnego nadzorowania budowy w rejonie Warszawy lub w pobliskim rejonie? Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-11-23 do 2023-12-01

 • Warszawa

Pierwszorzędne Kierowanie Budową

Jeśli kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to Twoje główne zalety jako fachowca od kierowania budową to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Szukam kierownika do budowy obiektu, 350m². Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Warszawa

Dobry Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: wielorodzinny Powierzchnia: 10000m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Warszawa

Fenomenalny Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: wielorodzinny Powierzchnia: 10000m² Informacje dodatkowe: Budownictwo wielomieszkaniowe, województwo mazowieckie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny t...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Warszawa

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Warszawa

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 201-300m², dotarcie do bezkonkurencyjnego nadzoru budowlanego może być skomplikowane, ale Twoja firma będzie na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Warszawa

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Warszawa

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-11-16 do 2023-11-24

 • Warszawa

Nadzór Budowlany

Udowodnij Zlecającemu, że takiej oferty nadzoru budowlanego prędko nie znajdzie w miejscowości Warszawa i okolicy, więc jeśli szuka idealnego nadzoru budowlanego to natychmiast powinien wybrać Twoją Firmę. Wybierz numer i dowiedz się więcej.

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Warszawa

Tani Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Warszawa

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-150m², Warszawa

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł nadzoru budowlanego, choć szuka od wielu dni, zgłosił nam ogłoszenie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-150m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zleceniodawcy. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Warszawa

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Warszawa

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-11-12 do 2023-11-20

 • Warszawa

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 250m², Warszawa

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: Dom jednorodzinny i budynek garażowy Powierzchnia: 250m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-11-09 do 2023-11-17

 • Warszawa
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty