Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Warszawie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 328 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Warszawie

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy

86 opinii
Usługi kierownika budowy Warszawa

W przypadku, gdy szukasz profesjonalnego nadzorowania budowy w rejonie Warszawy i poszukujesz najlepszych rozwiązań to trafiłeś w dobre miejsce. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Nieprzeciętny Kierownik Budowy

28 opinii
Domeradzki Włodzimierz Nadzory Budowlane, Budowy, Obowiązkowe Przeglądy Okresowe, Porady Formalno-Prawne - Nieprzeciętny Kierownik Budowy Warszawa

Szukasz kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy? Nie musisz już dłużej szukać, firma Domeradzki Włodzimierz Nadzory Budowlane Budowy Obowiązkowe Przeglądy Okresowe Porady Formalno-Prawne jest firmą, której szukasz. Kierowaniem przebiegiem prac budowlanych wraz z całą papierologią i dbanie o jej poprawny przebieg to nie przelewki, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Solidne Nadzorowanie Budowy

24 opinie
KDM CONSTRUCTION Sp. z o.o. - Solidne Nadzorowanie Budowy Warszawa

Od wielu lat pracownicy firmy KDM CONSTRUCTION Sp. z o.o. świadczą usługi z zakresu nadzorowania budowy, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

TokarTech KierownikBudowy InspektorNadzoru OdbiórMieszkań Kosztorysy Termowizja

15 opinii
TokarTech KierownikBudowy InspektorNadzoru OdbiórMieszkań Kosztorysy Termowizja - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Warszawa

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z TokarTech KierownikBudowy InspektorNadzoru OdbiórMieszkań Kosztorysy Termowizja są dla Ciebie idealni. Organizacja całej budowy i dbanie o jej poprawny przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Usługi Inżyniersko - Budowlane Paweł Sobiech

12 opinii
Usługi Inżyniersko - Budowlane Paweł Sobiech - Profesjonalny Nadzór Budowlany Warszawa

Usługi Inżyniersko - Budowlane Paweł Sobiech to eksperci od nadzoru budowlanego, obsługujący Klientów z miejscowości Warszawa i przyległych powiatów. Prowadzenie budowy dowolnego obiektu wraz z dokumentacją i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Sumienny Kierownik Budowy Warszawa

9 opinii
Project Management Quality - Sumienny Kierownik Budowy Warszawa

Sprawdź Project Management Quality jeśli szukasz sumiennych kierowników budowy oferujących swoje usługi na terenie Warszawy oraz w sąsiednich miastach. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Warszawa

8 opinii
DREAMCONSULT&DEVELOPMENT Sp. z o.o. - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Warszawa

Nie marnuj energii i zleć twoje zadanie tym fachowcom od nadzorowania budowy z Warszawy. Żeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Nadzory budowlane Firma budowlana Mur-beton.

8 opinii
Nadzory budowlane Firma budowlana Mur-beton. - Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Warszawa

Firma Nadzory budowlane Firma budowlana Mur-beton. świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z rejonu Warszawy oraz przyległych powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Dobry Kierownik Budowy w Warszawie

6 opinii
Jaskólski Zdzisław Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru, Kosztorysy, Ekspertyzy, Rzeczoznawca budowlany. - Dobry Kierownik Budowy w Warszawie

Nie znajdziesz innych tak dobrych kierowników budowy z tak dużym doświadczeniem zawodowym, realizujących prace na terenie miejscowości Warszawa i w okolicy. Organizacja budowy dowolnego obiektu wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Doskonałe Nadzorowanie Budowy

6 opinii
HALSYSTEM - Doskonałe Nadzorowanie Budowy Warszawa

Pragniesz znaleźć solidnego fachowca z zakresu doskonałego nadzorowania budowy, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma HALSYSTEM jest do Twojej dyspozycji. Organizacja całej budowy i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Warszawie (115)

Szukam kierownika budowy, 101-150m², Warszawa

Rodzaj prac objętych nadzorem: Opinia techniczna Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-14 do 2024-06-22
dodano wczoraj o 18:42

 • Warszawa

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Warszawa

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: budynek przemysłowy Powierzchnia: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-13 do 2024-06-21
dodano 2 dni temu

 • Warszawa

Nadzór Budowlany Warszawa

Oferujesz solidną propozycję dotyczącą nadzoru budowlanego? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Przedzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

2024-06-12 do 2024-06-20
dodano 3 dni temu

 • Warszawa

Zapytanie o kierownika do przebudowy, 600m², Warszawa

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: powierzchnia hotelowa Powierzchnia: 600m² Informacje dodatkowe: re-aranżacja powierzchni hotelowej Termin skorzystania z oferty: naj...

2024-06-10 do 2024-06-18
dodano 5 dni temu

 • Warszawa

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Warszawa

Jako specjalista zaproponuj doskonałą ofertę nadzoru budowlanego. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Niewątpliwie zlecenie o treści "Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m²" jest idealne dla Twojej firmy. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-06-07 do 2024-06-15
dodano 8 dni temu

 • Warszawa

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Warszawa

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł nadzoru budowlanego, mimo iż poszukuje od sam nie wiesz jak dawna, napisał nam zlecenie o treści - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m². To właśnie Twoja oferta może być rozwiązaniem problemu Zleceniodawcy. Nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2024-06-07 do 2024-06-15
dodano 8 dni temu

 • Warszawa

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Warszawa

Zrealizuj zlecenie profesjonalnego nadzorowania budowy o treści "Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 71-100m²", jako specjalista z miejscowości Warszawa. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że na terenie Warszawy jesteś w ścisłej czołówce. Aby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2024-06-06 do 2024-06-14

 • Warszawa

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Warszawa

Jako sprawdzona firma oraz solidny kierownik budowy oferujesz swoje usługi na terenie Warszawy oraz w okolicy? Już teraz skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2024-06-02 do 2024-06-10

 • Warszawa

Odpowiedni Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-05-31 do 2024-06-08

 • Warszawa

Profesjonalne Kierowanie Budową Warszawa

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-05-29 do 2024-06-06

 • Warszawa

Dobry Nadzorca Budowlany Warszawa

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: mieszkanie Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-28 do 2024-06-05

 • Warszawa

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Warszawa

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-26 do 2024-06-03

 • Warszawa

Zapytanie o kierownika do przebudowy, 71-100m², Warszawa

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Informacje dodatkowe: Szukam kierownika budowy do nadzoru budowy domu w Markach koło Warszawy.Ro...

2024-05-22 do 2024-05-23

 • Warszawa

Odpowiedni Nadzór Budowlany

Dla Zlecającego, który pisze - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 151-200m², dotarcie do odpowiedniego nadzoru budowlanego jest trudniejsze niż może się wydawać, ale pracownicy Twojej firmy będą na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego rozwiązania. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-05-22 do 2024-05-30

 • Warszawa

Zapytanie o kierownika do prac remontowych, 201-300m², Warszawa

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 201-300m² Informacje dodatkowe: mamy cztery taras do wymiany łącznia powiesznia 50 mkw + szchody około 50 mb potrzebujemy nadzór na...

2024-05-22 do 2024-05-30

 • Warszawa

Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Warszawa

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: 2025-05-20...

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Warszawa

Dobry Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: Przyłączenie do kanalizacji Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Warszawa

Nadzorca Budowlany

Będąc w gronie nadzorców budowlanych z tak bogatym doświadczeniem realizujesz prace na terenie miejscowości Warszawa i w okolicy? Jesteś świetnym specjalistą do tego ogłoszenia. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-05-19 do 2024-05-27

 • Warszawa
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty