Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Warszawie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 626 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Warszawie

Najlepszy Mur z Cegły Warszawa

43 opinie
Murowanie ścian Warszawa

Poszukujesz profesjonalistów od muru z cegły? Powierz tę kwestię specjalistom z SERVICE CONSTRUCTION Sp. z o.o.. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie

12 opinii
Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Wyjątkowe Murowanie z Klinkieru Warszawa

Chesz znaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu wyjątkowego murowania z klinkieru z Warszawy, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie jest gotowa Ci pomóc. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Doskonała Ściana Działowa Warszawa

10 opinii
APC DEVELOPMENT Sp. z o.o. - Doskonała Ściana Działowa Warszawa

Przygotowanie ściany działowej będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. APC DEVELOPMENT Sp. z o.o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Max -Bud

7 opinii
Max -Bud - Rewelacyjne Murowanie z Klinkieru Warszawa

Poszukujesz profesjonalistów od muru z cegły? Powierz tę kwestię specjalistom z Max -Bud. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

MALI budownictwo Michał Pelak

6 opinii
MALI budownictwo Michał Pelak - Dobry Murarz Ścian Warszawa

W dalszym ciągu potrzebujesz specjalisty od muru z cegły? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom MALI budownictwo Michał Pelak. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Budujemy Dla Ciebie Sp. z o.o.

4 opinie
Budujemy Dla Ciebie Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Budowanie Ścian Warszawa

Pragniesz znaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu najwyższej klasy budowania ścian z Warszawy, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Budujemy Dla Ciebie Sp. z o.o. jest do Twojej dyspozycji. Żeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Świetna Ściana Działowa w Warszawie

4 opinie
Werbex Sp z o.o. - Świetna Ściana Działowa w Warszawie

Pragniesz znaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu najwyższej klasy budowania ścian z Warszawy, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Werbex Sp z o.o. jest do Twojej dyspozycji. Żeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Świetna Ściana

3 opinie
Artur Wójcik - Świetna Ściana Warszawa

Artur Wójcik świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Warszawa i okolic. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Przemek Suchocki

1 opinia
Przemek Suchocki - Doskonałe Murowanie Ścian Warszawa

Zaoszczędź pieniądze i zleć twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii murowania ścian z miejscowości Warszawa. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Gaid Group

2 opinie
Gaid Group - Perfekcyjny Mur z Cegły Warszawa

Zaufaj specjalistom w dziedzinie muru z cegły i zatrudnij Gaid Group. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Warszawie (88)

Rewelacyjna Ściana Warszawa

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 2 dni temu

 • Warszawa

Murowanie ścian, 101-200m², Warszawa

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Informacje dodatkowe: Wykonanie fundamentu i wymurowanie ogrodzenia posesji w...

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 2 dni temu

 • Warszawa

Doskonała Budowa Ściany Warszawa

Dla Klienta, który napisał - Dam zlecenie na murowanie ścian, 2000m², wybranie doskonałej budowy ściany może być trudne, jednak Ty będziesz na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego produktu. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2023-11-27 do 2023-12-05
dodano 5 dni temu

 • Warszawa

Porządna Ściana

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 10000m² Informacje dodatkowe: Mur z sil...

2023-11-25 do 2023-12-03
dodano 7 dni temu

 • Warszawa

Profesjonalny Murarz Ścian Warszawa

Klient szuka profesjonalnego murarza ścian dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Murowanie ścian, 200m². Jeśli realizujesz wszechstronne spektrum usług w atrakcyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-11-22 do 2023-11-30

 • Warszawa

Staranna Ściana Murowana Warszawa

Ten Klient wciąż potrzebuje specjalisty od ściany murowanej. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na murowanie, pow. 2000m2, chcąc doświadczonych specjalistów. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Warszawa

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 2000m², Warszawa

Klient szuka solidnego murarza ścian dla siebie i wysłał zapytanie o treści - Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 2000m². Jeśli oferujesz całe spektrum usług w bezkonkurencyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-11-10 do 2023-11-18

 • Warszawa

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, do 100m², Warszawa

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Gazobeton 24 cm na klej Termin rozpoczęcia prac: na...

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Warszawa

Opłacalna Budowa Ściany

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 5000m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Warszawa

Porządna Ściana Murowana

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Informacje dodatkowe: Zlecę murowanie ściany z bloczków Silka E18. Warsza...

2023-10-31 do 2023-11-08

 • Warszawa

Zlecenie na murowanie ścian, 50m², Warszawa

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: Zejście do najniższej kondygnacji domu Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 50m² Informacje dodatkowe: Wykonanie ok 35mb ław fundamentowych, w...

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Warszawa

Fantastyczne Stawianie Ścian Warszawa

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 320m² Informacje dodatkowe: Poszukuje ekipy murarzy (conajmniej 2) do wymuro...

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Warszawa

Zlecenie na murowanie ścian, 5000m², Warszawa

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę dobrej budowy ściany gwarantując przy tym fachową obsługę, a dla zainteresowanych również usługi dodatkowe, z pewnością zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który pisze - Zlecenie na murowanie ścian, 5000m². Zadzwoń i prześlij ofertę - naprawdę warto.

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Warszawa

Opłacalna Budowa Ściany

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 3000m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Warszawa

Solidna Ściana

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek biurowy Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 2000m² Informacje dodatkowe: Mam do zlecenia murowanie ścian w budynku biurowym w Warszawie....

2023-10-16 do 2023-10-18

 • Warszawa

Wysokiej Klasy Stawianie Ścian

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: Front budynku - zejście Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 40m² Informacje dodatkowe: Budowa ok 37 mb ław oraz ustawuionych na nich murów op...

2023-10-16 do 2023-10-24

 • Warszawa

Zapytanie o murowanie ścian, do 100m², Warszawa

Ten Zleceniodawca potrzebuje dobrej firmy od ściany. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o murowanie ścian, do 100m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-10-08 do 2023-10-16

 • Warszawa

Budowa Ściany

Podjęcie decyzji o wyborze budowy ściany nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec doradź i znajdź dopasowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Murowanie ścian, 22m². Pokaż bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

2023-10-06 do 2023-10-14

 • Warszawa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty