Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
615 631 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Krakowie

Onesto Budownictwo

11 opinii
Murowanie ścian Kraków

Budowa ściany i szczegóły z tego wynikające przestaną być dla Ciebie skomplikowaną kwestią, jeśli wybierzesz ofertę Onesto Budownictwo. Doświadczeni znawcy z dziedziny budowy ściany pomogą Ci wybrać skrojone na miarę rozwiązanie. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Najwyższej Klasy Murowanie Ścian w Krakowie

8 opinii
Novomil Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Murowanie Ścian w Krakowie

Uniknij problemów i zleć prace tym fachowcom od murowania ścian z Krakowa. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Bud szymek

7 opinii
Bud szymek - Perfekcyjny Mur z Cegły Kraków

Zaufaj specjalistom w dziedzinie muru z cegły i zatrudnij Bud szymek. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Perfekcyjne Budowanie Ścian Kraków

6 opinii
Mateusz Łazarz - Perfekcyjne Budowanie Ścian Kraków

Zleć zadanie budowania ścian ekspertom firmy Mateusz Łazarz z miejscowości Kraków. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Krakowa nie mają sobie równych. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Perfekcyjne Stawianie Ścian Kraków

5 opinii
HOME&DREAM - Perfekcyjne Stawianie Ścian Kraków

Szukasz perfekcyjnego murarza ścian z zakresu stawiania ścian? Właśnie go znalazłeś, HOMEDREAM jest świetnym wyborem. Już teraz określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

krzysztof gawor

4 opinie
krzysztof gawor - Solidne Murowanie Ścian Kraków

Chcesz znaleźć ekspertów od solidnego murowania ścian w rejonie Krakowa lub w pobliskich powiatach? Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

MENTEL CONSTRUCTIONS KAMIL MENTEL

3 opinie
MENTEL CONSTRUCTIONS KAMIL MENTEL - Doskonałej Jakości Ściana Murowana Kraków

Firma MENTEL CONSTRUCTIONS KAMIL MENTEL oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z miejscowości Kraków i okolic. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Marek Filipek

2 opinie
Marek Filipek - Fantastyczne Stawianie Ścian Kraków

Firma Marek Filipek zajmuje się usługami z zakresu stawiania ścian. Wyróżnia się solidnymi opiniami Klientów. Ci murarze ścian nie mają sobie równych. Zadzwoń, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

Nosalbudownictwo.pl

2 opinie
Nosalbudownictwo.pl - Wysokiej Klasy Murowanie z Klinkieru Kraków

Pragniesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu wysokiej klasy murowania z klinkieru z Krakowa, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Nosalbudownictwo.pl jest do Twojej dyspozycji. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

FHU SPYREK Łukasz Spyrka Dachy-Budynki od Podstaw

2 opinie
FHU SPYREK Łukasz Spyrka Dachy-Budynki od Podstaw - Fantastyczne Budowanie Ścian Kraków

Pragniesz znaleźć godnego uwagi fachowca z zakresu fantastycznego stawiania ścian z Krakowa, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma FHU SPYREK Łukasz Spyrka Dachy-Budynki od Podstaw jest Twoim rozwiązaniem. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś.

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Krakowie (43)

Wyjątkowe Budowanie Ścian Kraków

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 4180m² Informacje dodatkowe: Ściany nośne z silikatów gr.25 cm i ściany d...

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano 7 dni temu

 • Kraków

Ściana Murowana Kraków

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 3200m² Informacje dodatkowe: murowanie ok 3500m2 głównie ściana silikat 12cm na kleju,...

2023-11-23 do 2023-12-01

 • Kraków

Świetny Murarz Ścian Kraków

To zlecenie o treści - Murowanie ścian, 1500m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Krakowa i z sąsiednich miast. Przedłóż dobrą ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Kraków

Murowanie Ścian Kraków

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 150m² Informacje dodatkowe: Material do murowania sika24, lub silka tempo Termin rozpo...

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Kraków

Dam zlecenie na murowanie ścian, 30m², Kraków

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: mieszkanie Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 30m² Informacje dodatkowe: ścianka z ytonga 20x60x11,5 wysoka na 3 m z dwoma otworami na drzwi i ...

2023-11-10 do 2023-11-18

 • Kraków

Zlecenie na murowanie ścian, 101-200m², Kraków

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Informacje dodatkowe: Murowanie ścianek działowych z betonu komórkowego. Kraków,...

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Kraków

Porządna Ściana Kraków

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 70m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie ściany wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2023-10-27 do 2023-11-04

 • Kraków

Perfekcyjna Ściana Murowana

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 3600m² Informacje dodatkowe: Zapraszamy do złożenia oferty na ...

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Kraków

Dam zlecenie na murowanie ścian, 101-200m², Kraków

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Informacje dodatkowe: Szukam ekipy na już do wymurowania ścianek działowych w do...

2023-10-05 do 2023-10-05

 • Kraków

Solidna Ściana

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 30m² Informacje dodatkowe: murowanie kominów z cegły pełnej Termin rozpoczęcia pra...

2023-10-03 do 2023-10-11

 • Kraków

Perfekcyjna Ściana Murowana

Przygotowanie ściany murowanej dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Murowanie ścian, 120m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-10-02 do 2023-10-10

 • Kraków

Stawianie Ścian

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i świadczysz usługi z zakresu stawiania ścian odpowiedz na zapytanie ofertowe, które ma treść - Zapotrzebowanie na murowanie ścian, 101-200m² i zostało napisane przez rzetelnego Zleceniodawcę. Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się - warto.

2023-10-01 do 2023-10-09

 • Kraków

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 3000m², Kraków

Przyjmij zadanie doskonałego murowania ścian o treści "Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 3000m²", jako ekspert z miejscowości Kraków. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Krakowa jesteś w ścisłej czołówce. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Kraków

Szukam ekipy do prac murarskich, tynkarskich, 101-200m², Kraków

Remontowany budynek: obiekt przemysłowy Remontowane pomieszczenia: Garaz Liczba pięter do remontu: 1 Powierzchnia budynku: 101-200m² Zlecone prace: określony zakres prac Rodzaj prac do wykonania: prace murarskie Dodatkowe pr...

2023-09-17 do 2023-09-25

 • Kraków

Ściana Murowana

Wciąż możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako specjalista od ściany murowanej. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Kraków

Zlecenie na murowanie ścian, do 100m², Kraków

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Kraków

Najlepsze Budowanie Ścian

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: altana na działce Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Kraków

Bezkonkurencyjna Budowa Ściany

Zakres zlecenia: wykonanie ścian murowanych z silikatu Powierzchnia prac: ok. 300m2 Dostawca materiałów: sama robocizna Termin skorzystania z oferty: za miesiąc Klient składa zapytanie jako: generalny wykonawca ...

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty