Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 487 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian we Wrocławiu

Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz

30 opinii
Murowanie ścian Wrocław

W przypadku, gdy szukasz wyjątkowego budowania ścian w rejonie Wrocławia i szukasz rozwiązań z najwyższej półki to wykorzystaj kompetencje Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz. Zarezerwuj termin już teraz!

Solidna Ściana Działowa Wrocław

18 opinii
Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Solidna Ściana Działowa Wrocław

W dalszym ciągu potrzebujesz specjalisty od ściany działowej? Trafiłeś w dobre miejsce - Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie jest do Twoich usług. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

VOSBUD Vlad Balanenko

7 opinii
VOSBUD Vlad Balanenko - Perfekcyjny Mur z Cegły Wrocław

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od muru z cegły? Trafiłeś w dobre miejsce - VOSBUD Vlad Balanenko jest do Twoich usług. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Amdar sp. z o. o.

7 opinii
Amdar sp. z o. o. - Profesjonalne Budowanie Ścian Wrocław

Bez oporów zleć usługę profesjonalnego budowania ścian specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Wrocław i przyległych miast. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Pierwszorzędna Budowa Ściany Wrocław

6 opinii
Arkol Budownictwo Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Budowa Ściany Wrocław

Zdecydowanie o wyborze budowy ściany nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Arkol Budownictwo Sp. z o.o. dadzą wskazówki i wybiorą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

NVK Group Sp. z o.o.

6 opinii
NVK Group Sp. z o.o. - Znakomity Mur z Cegły Wrocław

Uważasz, że znakomity mur z cegły to nieproste zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - murarze ścian z NVK Group Sp. z o.o. udzielą rad i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

GOLD CITY-BUD Sp. z o. o.

1 opinia
GOLD CITY-BUD Sp. z o. o. - Fantastyczne Stawianie Ścian Wrocław

Firma GOLD CITY-BUD Sp. z o. o. zajmuje się usługami z zakresu stawiania ścian. Wyróżnia się solidnymi opiniami Klientów. Ci murarze ścian nie mają sobie równych. Zadzwoń, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

Paweł Szczurawski Usługi ogolnobudowlane

2 opinie
Paweł Szczurawski Usługi ogolnobudowlane - Rewelacyjny Mur z Cegły Wrocław

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Paweł Szczurawski Usługi ogolnobudowlane perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Wysokiej Klasy Budowanie Ścian we Wrocławiu

3 opinie
BNP BUD - Wysokiej Klasy Budowanie Ścian we Wrocławiu

W przypadku, gdy potrzebujesz wysokiej klasy budowania ścian w rejonie Wrocławia i poszukujesz najlepszych rozwiązań to wykorzystaj kompetencje BNP BUD. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

MULEX

1 opinia
MULEX - Doskonała Ściana Wrocław

Na wypadek jeśli jeszcze szukasz profesjonalistów od ściany to trafiłeś w dobre miejsce - MULEX jest do Twoich usług. Wrocław i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Ustal pasujący termin od razu!

Aktualne zlecenia na murowanie ścian we Wrocławiu (86)

Zlecenie na murowanie ścian, 201-300m², Wrocław

Ten Klient myśli, że perfekcyjna ściana to nieprosty temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecenie na murowanie ścian, 201-300m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako murarz ścian poradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-07-21 do 2024-07-29
dodano wczoraj o 17:10

 • Wrocław

Murowanie Ścian Wrocław

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 1000m² Informacje dodatkowe: Porothem 25 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termi...

2024-07-18 do 2024-07-26
dodano 4 dni temu

 • Wrocław

Zlecenie na murowanie ścian, do 100m², Wrocław

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie podmurówki 20cm wysokości z lekkiego bloczk...

2024-07-17 do 2024-07-25
dodano 5 dni temu

 • Wrocław

Porządna Ściana Wrocław

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 1500m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry,mamy do wykona...

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 6 dni temu

 • Wrocław

Zlecenie na murowanie ścian, 5000m², Wrocław

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 5000m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 6 dni temu

 • Wrocław

Porządna Ściana

Ten Klient w dalszym ciągu szuka profesjonalistów od ściany. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o murowanie ścian, do 100m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2024-07-17 do 2024-07-17

 • Wrocław

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 201-300m², Wrocław

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 201-300m², znalezienie bezkonkurencyjnej budowy ściany jest niełatwe, ale pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu dopasowanego produktu. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-07-12 do 2024-07-20

 • Wrocław

Murarz Ścian Wrocław

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dzie...

2024-07-11 do 2024-07-19

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na murowanie ścian, 1000m², Wrocław

Ten Zleceniodawca nadal potrzebuje dobrej firmy od ściany. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na murowanie ścian, 1000m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

2024-07-10 do 2024-07-18

 • Wrocław

Perfekcyjny Murarz Ścian

Jako sprawdzony wykonawca i perfekcyjny murarz ścian działasz w miejscowości Wrocław i w sąsiednich miastach? Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-07-10 do 2024-07-18

 • Wrocław

Murarz Ścian

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 40m² Orientacyjna data: 22.07.2024...

2024-07-09 do 2024-07-17

 • Wrocław

Zlecenie na murowanie ścian, 201-300m², Wrocław

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 201-300m² Informacje do...

2024-07-09 do 2024-07-17

 • Wrocław

Doskonałe Murowanie Ścian

Zrealizuj zadanie doskonałego murowania ścian o treści "Zapytanie o murowanie ścian, 2000m²", jako profesjonalista z miejscowości Wrocław. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Wrocławia nie masz sobie równych. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-07-09 do 2024-07-17

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na murowanie ścian, 2000m², Wrocław

Murowanie ścian to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2024-07-08 do 2024-07-16

 • Wrocław

Zapytanie o murowanie ścian, 401-500m², Wrocław

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budowa kościoła Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 401-500m² Informacje dodatkowe: Firma Cermag Construction Sp. z o. o. pełniąca funkcję Ge...

2024-07-08 do 2024-07-16

 • Wrocław

Opłacalna Budowa Ściany Wrocław

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Informacje dodatkowe: Ytong mu...

2024-07-05 do 2024-07-13

 • Wrocław

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 5000m², Wrocław

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 5000m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry,mamy do wykona...

2024-07-05 do 2024-07-13

 • Wrocław

Rewelacyjna Ściana

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: Ściana osłonowa Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 15m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższ...

2024-07-04 do 2024-07-12

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty