Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Poznaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Poznaniu

Zakład budowlany Roz-bud

7 opinii
Murowanie ścian Poznań

Zleć prace dotyczące murowania ścian fachowcom z miejscowości Poznań. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Poznania są w ścisłej czołówce. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Firma Budowlana "Poz-Bud” Kurowski Patryk

6 opinii
Firma Budowlana "Poz-Bud” Kurowski Patryk - Doskonałej Jakości Ściana Murowana Poznań

Firma Budowlana Poz-Bud Kurowski Patryk świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Poznania i okolic. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zadzwoń!

Rewelacyjna Ściana Działowa Poznań

5 opinii
KKMB Sp.zo.o - Rewelacyjna Ściana Działowa Poznań

Jeśli szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z KKMB Sp.zo.o perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Rewelacyjna Ściana Murowana Poznań

5 opinii
PENGA Development Sp. z o.o. - Rewelacyjna Ściana Murowana Poznań

Firma PENGA Development Sp. z o.o. oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z rejonu Poznania oraz przyległych powiatów. Ażeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Weronika Jaśkowiak - W.M usługi budowlane

2 opinie
Weronika Jaśkowiak - W.M usługi budowlane - Wysokiej Klasy Murowanie Ścian Poznań

Wiele długich lat pracownicy Weronika Jaśkowiak - W.M usługi budowlane świadczą usługi z zakresu wysokiej klasy murowania ścian, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Porządny Mur z Cegły w Poznaniu

2 opinie
Firma budowlano remontowa eMKa - Porządny Mur z Cegły w Poznaniu

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to główne atuty firmy Firma budowlano remontowa eMKa, której specjalnością jest murowanie ścian. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Znakomita Ściana Działowa

2 opinie
Usługi budowlane Patryk Braciszewski - Znakomita Ściana Działowa Poznań

Usługi budowlane Patryk Braciszewski świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z rejonu Poznania i z sąsiednich miast. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

ARCO development Sp. z o.o.

2 opinie
ARCO development Sp. z o.o. - Profesjonalna Ściana Poznań

Wykonanie ściany będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. ARCO development Sp. z o.o. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

ARKT-BUD

1 opinia
ARKT-BUD - Perfekcyjne Stawianie Ścian Poznań

Bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to główne walory firmy ARKT-BUD, której specjalnością jest murowanie ścian. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zobacz!

SAG BUDOWNICTWO

1 opinia
SAG BUDOWNICTWO - Solidne Budowanie Ścian Poznań

Po prostu zleć zadanie budowania ścian profesjonalistom firmy SAG BUDOWNICTWO z miejscowości Poznań. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Poznania są w ścisłej czołówce. Nie czekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Poznaniu (36)

Najwyższej Klasy Murowanie Ścian Poznań

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 32m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-07 do 2023-06-15
dodano wczoraj o 13:07

 • Poznań

Perfekcyjne Budowanie Ścian Poznań

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 10m² Informacje dodatkowe: Poszerzenie ściany zewnętrzn...

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Poznań

Zapytanie o murowanie ścian, do 100m², Poznań

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie przesklepień otworów w ściana...

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Poznań

Dobry Murarz Ścian Poznań

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 15m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-05-20 do 2023-05-28

 • Poznań

Zapytanie o murowanie ścian, 10000m², Poznań

Pokaż Zleceniodawcy, że takiej propozycji budowy ściany szybko nie znajdzie na terenie Poznania, więc jeżeli szuka opłacalnej budowy ściany to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Poznań

Doskonała Ściana Poznań

Zakres zlecenia: murowanie klinkieru Termin skorzystania z oferty: do ustalenia w trakcie rozmowy Powierzchnia: od 1000m2 - ilości do ustalenia Charakter zlecenia: możliwość stałej współpracy...

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Poznań

Pierwszorzędna Budowa Ściany Poznań

Spowoduj, że budowa ściany nie będzie dla Klienta tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany konsultant z dziedziny budowy ściany sporządź najlepszą ofertę pod zlecenie - Prace murarskie, 501-800m². Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-05-07 do 2023-05-15

 • Poznań

Profesjonalny Murarz Ścian

Klient szuka profesjonalnego murarza ścian dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Zapytanie o murowanie ścian, 301-400m². Jeśli realizujesz wszechstronne spektrum usług w atrakcyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-04-25 do 2023-05-03

 • Poznań

Najlepsze Stawianie Ścian

Jeśli pracujesz od lat i świadczysz usługi z zakresu najlepszego stawiania ścian zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które ma treść - Zapotrzebowanie na murowanie ścian, 20m² i zostało złożone przez sprawdzonego Zleceniodawcę. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2023-04-25 do 2023-05-03

 • Poznań

Dobra Budowa Ściany

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: mieszkanie Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 10m² Informacje dodatkowe: Mam do rozebrania murek następnie wymurow...

2023-04-24 do 2023-05-24

 • Poznań

Zapytanie o murowanie ścian, 201-300m², Poznań

Zleceniodawca złożył zapytanie "Zapytanie o murowanie ścian, 201-300m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na potrzebę dobrego murarza ścian z zakresu budowania ścian. Udowodnij Klientowi, że dobrze trafił, a wybór Twojej oferty jest słuszną decyzją. Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

2023-04-20 do 2023-04-27

 • Poznań

Dobra Budowa Ściany

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 1000m² Informacje dodatkowe: Zlecę wymurowanie ścian fundamentowych oraz ...

2023-04-18 do 2023-04-26

 • Poznań

Porządna Ściana Murowana

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: mieszkanie Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 301-400m² Informacje dodatkowe: Tynki wapienne Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-09 do 2023-04-17

 • Poznań

Murowanie ścian, do 100m², Poznań

Powiedz Zleceniodawcy, że równie dobrej oferty budowy ściany nie znajdzie w miejscowości Poznań i okolicy, więc jeśli szuka pierwszorzędnej budowy ściany to bezzwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2023-04-06 do 2023-04-14

 • Poznań

Budowanie Ścian

Jeżeli wykonujesz zlecenia na doskonałe budowanie ścian w rejonie Poznania i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecę prace murarskie, tynkarskie, do 35m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej doświadczonej firmy. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

2023-04-02 do 2023-04-10

 • Poznań

Odpowiednia Budowa Ściany

Spraw, że budowa ściany nie będzie dla Klienta trudnością i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany znawca z zakresu budowy ściany znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Zlecenie na murowanie ścian, 301-400m². Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2023-03-28 do 2023-03-28

 • Poznań

Zlecenie na murowanie ścian, 201-300m², Poznań

Ten Klient napisał "Zlecenie na murowanie ścian, 201-300m²". Zrealizuj zlecenie perfekcyjnego budowania ścian jako profesjonalista w tej branży. Zawiadom o gotowości do podjęcia zleceń z Poznania i sąsiednich powiatów. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-03-27 do 2023-04-04

 • Poznań

Doskonałe Budowanie Ścian

Zapytanie o treści - Murowanie ścian, 301-400m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Poznań i z sąsiednich miast. Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś, nie pożałujesz.

2023-03-27 do 2023-04-04

 • Poznań
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty