Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Warszawie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 363 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Warszawie

IS BUD®, INTELLIGENT SYSTEM Sp. z o.o.

41 opinii
Płyty karton gips Warszawa

Przygotowanie zabudowy karton gips będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. IS BUD INTELLIGENT SYSTEM Sp. z o.o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Perfekcyjna Sucha Zabudowa

44 opinie
SERVICE CONSTRUCTION Sp. z o.o. - Perfekcyjna Sucha Zabudowa Warszawa

Oferuje usługi z zakresu suchej zabudowy od wielu lat, przede wszystkich na obszarze Warszawy, ale także okolicznych powiatów. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Kamil Kawiecki

16 opinii
Kamil Kawiecki - Świetna Zabudowa GK Warszawa

Planujesz wybrać sprawdzonego profesjonalistę do realizacji swoich planów? Kamil Kawiecki jest na to najlepszym rozwiązaniem. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Perfekcyjne Płyty Karton Gips w Warszawie

17 opinii
Spec Tynk Paweł Zawrotny - Perfekcyjne Płyty Karton Gips w Warszawie

Oferuje usługi z zakresu płyt karton gips od lat, przede wszystkich na obszarze Warszawy, ale także okolicznych miast. Zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

SOBWILD

15 opinii
SOBWILD - Solidna Adaptacja Poddasza Warszawa

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od adaptacji poddasza? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom SOBWILD. Jeśli chcesz poznać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Staranna Adaptacja Poddasza

9 opinii
Construction Department - Staranna Adaptacja Poddasza Warszawa

Eksperci z Construction Department to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty od płyt karton gips. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Doskonały Sufit Napinany Warszawa

8 opinii
FENIKS INVEST Sp. z o.o. - Doskonały Sufit Napinany Warszawa

Ten fachowiec działa na terenie Warszawy i świadczy liczne usługi z zakresu perfekcyjnej suchej zabudowy. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie.

Pierwszorzędny Montaż Płyt Gipsowych Warszawa

6 opinii
BDG INVESTMENT SP.Z O.O. - Pierwszorzędny Montaż Płyt Gipsowych Warszawa

Od wielu lat pracownicy BDG INVESTMENT SP.Z O.O. wykonują usługi z zakresu pierwszorzędnego montażu płyt gipsowych, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Usługi remontowo-budowlane PawBud

10 opinii
Usługi remontowo-budowlane PawBud - Doskonałej Jakości Adaptacja Poddasza Warszawa

Jesteś zdania, że doskonałej jakości adaptacja poddasza to nieprosty temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą dopasowne rozwiązanie. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie.

Kris-bud

1 opinia
Kris-bud - Rewelacyjna Zabudowa GK Warszawa

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie zabudowy GK i zatrudnij Kris-bud. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Warszawie (213)

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 50m², Warszawa

Chcesz znaleźć Klienta jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Warszawy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 13:34

 • Warszawa

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 251-500m², Warszawa

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-500m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 11:39

 • Warszawa

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 150m², Warszawa

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 150m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Poproszę o ofertę na adres e-mail, cena+termin, białołęka Termi...

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 10:55

 • Warszawa

Pierwszorzędne Płyty Karton Gips Warszawa

Jako zawodowiec z branży, najlepszy w każdym calu wykaż, że jesteś zawsze gotowy doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od pierwszorzędnego płyt karton gips. Ten Zleceniodawca przesłał zlecenie o treści - Montaż płyt G-K i zabudowy, 1000m2. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

2024-02-20 do 2024-02-28
dodano 2 dni temu

 • Warszawa

Zabudowa Płytami GK Warszawa

Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 3m² Zakres prac: Wygluszenie sciany Informacje dodatkowe: Sciana ma 2.43 m plus 90 cm nad drzwiami. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-02-19 do 2024-02-27
dodano 3 dni temu

 • Warszawa

Potrzebna firma na montaż płyt G-K na profilach, do 100m², Warszawa

Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-19 do 2024-02-27
dodano 3 dni temu

 • Warszawa

Zlecenie na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Warszawa

Jako wybitni specjaliści jesteście w stanie spełnić wymagania w temacie płyt karton gips. Zlecenie ma treść "Zlecenie na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m²". Przedstaw dobrą propozycję temu Klientowi - zadzwoń już dziś.

2024-02-19 do 2024-02-27
dodano 3 dni temu

 • Warszawa

Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Warszawa

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-02-19 do 2024-02-27
dodano 3 dni temu

 • Warszawa

Ekipa na sufit napinany, 20m², Warszawa

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 20m² Zakres prac: sufit napinany Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-02-18 do 2024-02-26
dodano 4 dni temu

 • Warszawa

Porządna Zabudowa Karton Gips Warszawa

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 40m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-17 do 2024-02-25
dodano 5 dni temu

 • Zakręt

Zapotrzebowanie na montaż płyt G-K na profilach, do 100m², Warszawa

Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Do postawienia / wydzielenia w hali produkcyjnej Do postaw...

2024-02-15 do 2024-02-23
dodano 7 dni temu

 • Warszawa

Świetna Zabudowa Płytami GK

Zrealizowanie zabudowy płytami GK z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-02-14 do 2024-02-22
dodano 8 dni temu

 • Warszawa

Rewelacyjna Zabudowa Płytami GK

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-02-14 do 2024-02-22
dodano 8 dni temu

 • Warszawa

Dobry Montaż Płyt Gipsowych Warszawa

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 30m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-02-14 do 2024-02-14

 • Warszawa

Staranna Zabudowa GK Warszawa

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako specjalista od zabudowy GK. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Umów się na rozmowę jak najszybciej.

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Warszawa

Staranna Zabudowa Płytami GK

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Przedłóż propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś.

2024-02-13 do 2024-02-13

 • Warszawa

Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 40m², Warszawa

Zdecydowanie o wyborze montażu płyt gipsowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec posłuż radą i dobierz dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 40m². Już teraz skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Warszawa

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 150m², Warszawa

Ten Klient myśli, że porządna zabudowa karton gips to nieproste zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 150m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista dasz mu wskazówki i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać wycenę.

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Warszawa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty