Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Krakowie

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy

25 opinii
Usługi kierownika budowy Kraków

Firma KBKG Budownictwo Grzegorz Luranc oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Krakowa i okolic. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany

12 opinii
Łukasz Sumera - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Kraków

Łukasz Sumera świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z Krakowa i okolic. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Dobry Kierownik Budowy w Krakowie

11 opinii
W.BRAŚ Nadzory Budowlane - Dobry Kierownik Budowy w Krakowie

Firma W.BRAŚ Nadzory Budowlane to prawdziwi profesjonaliści w branży nadzoru budowlanego. Swoje usługi oferują w pobliżu Krakowa. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Jarosław Skrzypek ENINGBAU

10 opinii
Jarosław Skrzypek ENINGBAU - Wyjątkowy Kierownik Budowy Kraków

Ten kierownik budowy z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą przygotowanym do współpracy przy nowym zleceniu - Jarosław Skrzypek ENINGBAU to doskonały fachowiec dla Ciebie. Nadzór nad przebiegiem budowy domu wraz z dokumentacją i dbanie o jej bezbłędny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy

10 opinii
JAN MOCHALSKI - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Kraków

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze zalety firmy JAN MOCHALSKI, której specjalnością jest nadzorowanie budowy. Jeśli chcesz otrzymać ofertę skontaktuj się już teraz - warto.

Nieprzeciętny Kierownik Budowy Kraków

14 opinii
Aleksander Zawadzki - ENERGO NAWIGATOR - Nieprzeciętny Kierownik Budowy Kraków

Firma Aleksander Zawadzki - ENERGO NAWIGATOR świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Krakowa oraz przyległych powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

WLT BUDOWNICTWO

10 opinii
WLT BUDOWNICTWO - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Kraków

Perfekcyjny nadzór budowlany to życiowa pasja ekipy z firmy WLT BUDOWNICTWO - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Doskonały Kierownik Budowy

5 opinii
Komplex-Bud - Doskonały Kierownik Budowy Kraków

Komplex-Bud zatrudnia doskonałych kierowników budowy - wyjątkowe kwalifikacje i kadra to ich atuty. Prowadzenie prac budowlanych z wszystkimi formalnościami i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Profesjonalny Nadzór Budowlany Kraków

2 opinie
SOCHA KIEROWNIK BUDOWY - Profesjonalny Nadzór Budowlany Kraków

Utalentowani pracownicy firmy SOCHA KIEROWNIK BUDOWY spełnią Państwa oczekiwania w temacie nadzoru budowlanego. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Michał Bielamowicz

1 opinia
Michał Bielamowicz - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Kraków

Po prostu zleć usługę nadzorowania budowy ekspertom z miejscowości Kraków. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. W okolicy Krakowa są jednymi z najlepszych. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Krakowie (33)

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 153m², Kraków

Perfekcyjne nadzorowanie budowy to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w fachu nadzorcy budowlanego. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 11:48

 • Kraków

Doskonały Nadzorca Budowlany Kraków

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy z Krakowa. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

2023-03-20 do 2023-03-28
dodano 3 dni temu

 • Kraków

Dam zlecenie kierownikowi do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m², Kraków

Zrealizuj usługę najwyższej klasy nadzorowania budowy o treści "Dam zlecenie kierownikowi do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m²", jako ekspert z miejscowości Kraków. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Krakowa jesteś jednym z najlepszych. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

2023-03-17 do 2023-03-25
dodano 6 dni temu

 • Kraków

Utalentowany Kierownik Budowy Kraków

Zlecający szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m². To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-03-21 do 2023-03-21

 • Kraków

Najlepsze Nadzorowanie Budowy Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-03-12 do 2023-03-20

 • Kraków

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Kraków

Doprowadź do tego, że nadzór budowlany nie będzie dla Klienta zagadką i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony ekspert z zakresu nadzoru budowlanego stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m². Zachęcamy do kontaktu.

2023-03-09 do 2023-03-17

 • Kraków

Nadzór Budowlany Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, Chciałbym zatrudnić Kierownika Budowy do nadzorowania prac budowlanych domu jedn...

2023-03-06 do 2023-03-14

 • Kraków

Nieprzeciętny Nadzorca Budowlany

Ten Klient złożył zapytanie "Poszukuję kierownika do przebudowy, 120m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie nieprzeciętnego nadzorcy budowlanego z zakresu kierowania budową. Przekonaj Klienta, że dobrze trafił i Twoja firma jest słuszną decyzją. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-03-05 do 2023-03-13

 • Kraków

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 128m², Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 128m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-03-05 do 2023-03-13

 • Kraków

Poszukuję kierownika do przebudowy, do 100m², Kraków

Będąc w gronie kierowników budowy z tak dużym doświadczeniem pracujesz w miejscowości Kraków i w całym powiecie? Jesteś idealnym ekspertem do tego zlecenia. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-03-01 do 2023-03-01

 • Kraków

Najwyższej Klasy Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 240m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-02-26 do 2023-02-26

 • Kraków

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Kraków

Ten Klient szuka dobrej współpracy i pisze - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m². To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-02-25 do 2023-03-05

 • Kraków

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy

Masz zamiar wykonać zlecenie na nadzorowanie budowy, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Potrzebuję kierownika budowy, do 100m² to rewelacyjny wybór. Już teraz zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

2023-02-17 do 2023-02-25

 • Kraków

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Libertów

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Kierownik budowy do zlecenia wyburzenia starego domu oraz budowa nowego Termin skorzystania ...

2023-02-10 do 2023-02-18

 • Libertów

Szukam kierownika do budowy obiektu, 3000m², Kraków

Ten Klient, który wciąż nie znalazł nadzoru budowlanego, mimo że poszukuje od dawna, napisał nam ogłoszenie o treści - Szukam kierownika do budowy obiektu, 3000m². To właśnie Twoja oferta ma szansę zakończyć problem Zleceniodawcy. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-02-01 do 2023-02-09

 • Kraków

Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-01-28 do 2023-02-05

 • Kraków

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Kraków

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu nadzorowania budowy realizuj zlecenie na nadzorowanie budowy. Zapoznaj się ze zleceniem - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m². Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-01-25 do 2023-02-02

 • Kraków

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 210m², Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia budynku: 210m² Informacje dodatkowe: Budowa blizniaka wg projektu Amarantowa 10. Termin skorzystania z oferty: w ciągu ...

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty