Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 618 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Krakowie

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy

25 opinii
Usługi kierownika budowy Kraków

Firma KBKG Budownictwo Grzegorz Luranc oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Krakowa i okolic. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany

15 opinii
W.BRAŚ Nadzory Budowlane - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Kraków

W.BRAŚ Nadzory Budowlane świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z Krakowa i okolic. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Dobry Kierownik Budowy w Krakowie

15 opinii
P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c. - Dobry Kierownik Budowy w Krakowie

Firma P.U.G.K. Geo-Prof s.c. to prawdziwi profesjonaliści w branży nadzoru budowlanego. Swoje usługi oferują w pobliżu Krakowa. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Jarosław Skrzypek ENINGBAU

11 opinii
Jarosław Skrzypek ENINGBAU - Wyjątkowy Kierownik Budowy Kraków

Ten kierownik budowy z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą przygotowanym do współpracy przy nowym zleceniu - Jarosław Skrzypek ENINGBAU to doskonały fachowiec dla Ciebie. Nadzór nad przebiegiem budowy domu wraz z dokumentacją i dbanie o jej bezbłędny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy

14 opinii
Aleksander Zawadzki - ENERGO NAWIGATOR - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Kraków

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze zalety firmy Aleksander Zawadzki - ENERGO NAWIGATOR, której specjalnością jest nadzorowanie budowy. Jeśli chcesz otrzymać ofertę skontaktuj się już teraz - warto.

Nieprzeciętny Kierownik Budowy Kraków

5 opinii
Mariusz Jasek - Nieprzeciętny Kierownik Budowy Kraków

Firma Mariusz Jasek świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Krakowa oraz przyległych powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

HOME&DREAM

5 opinii
HOME&DREAM - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Kraków

Perfekcyjny nadzór budowlany to życiowa pasja ekipy z firmy HOMEDREAM - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Doskonały Kierownik Budowy

4 opinie
House-Design - Doskonały Kierownik Budowy Kraków

House-Design zatrudnia doskonałych kierowników budowy - wyjątkowe kwalifikacje i kadra to ich atuty. Prowadzenie prac budowlanych z wszystkimi formalnościami i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Profesjonalny Nadzór Budowlany Kraków

1 opinia
2 KZ Projekt Katarzyna Zapała - Profesjonalny Nadzór Budowlany Kraków

Utalentowani pracownicy firmy 2 KZ Projekt Katarzyna Zapała spełnią Państwa oczekiwania w temacie nadzoru budowlanego. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Oppidum Nadzory Budowlane Marcin Osikowicz

8 opinii
Oppidum Nadzory Budowlane Marcin Osikowicz - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Kraków

Po prostu zleć usługę nadzorowania budowy ekspertom z miejscowości Kraków. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. W okolicy Krakowa są jednymi z najlepszych. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Krakowie (87)

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 151-200m², Kraków

Dla Klienta, który napisał - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 151-200m², wybranie doskonałego nadzoru budowlanego może być trudne, jednak pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - zadzwoń jak najszybciej.

2024-06-13 do 2024-06-21
dodano 4 dni temu

 • Kraków

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Kraków

Dla Zlecającego, który napisał - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m², wybranie korzystnego nadzoru budowlanego może być skomplikowane, jednak Twoja firma będzie na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-06-13 do 2024-06-21
dodano 4 dni temu

 • Kraków

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 36-70m², Kraków

Zleceniodawca napisał "Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 36-70m²". Przyjmij zadanie solidnego kierowania budową jako specjalista w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do wykonania działalności z okolic Krakowa i pobliskich miast. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-06-12 do 2024-06-20
dodano 5 dni temu

 • Kraków

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Kraków

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 151-200m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2024-06-11 do 2024-06-19
dodano 6 dni temu

 • Kraków

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Kraków

Zlecenie o treści - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 151-200m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Krakowa i z sąsiednich miast. Zaprezentuj bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie.

2024-06-08 do 2024-06-16

 • Kraków

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Kraków

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty nadzoru budowlanego szybko nie znajdzie w miejscowości Kraków i okolicy, więc jeżeli poszukuje pierwszorzędnego nadzoru budowlanego to koniecznie powinien poznać Twoją Firmę. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Kraków

Idealny Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Obiekt do nadzoru: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: metraż 122 ( w tym garaż) Bliźniak- miasto kraków, stan dewelop...

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Kraków

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-01 do 2024-06-09

 • Kraków

Solidne Kierowanie Budową Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: Uprawnienia sanitarne dają prawo do projektowania obiektu budowlanego lub kierowania robotami budowlanymi związanymi z obiektem budowlanym Obiekt do nadzoru: budynek przemysłowy Powierzchnia: 71-10...

2024-05-28 do 2024-06-05

 • Kraków

Najlepsze Kierowanie Budową

Klient napisał "Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m²". Odpowiedz na chęć zatrudnienia nadzorcy budowlanego do realizacji usług z zakresu kierowania budową. Przekonaj Klienta, że nie musi już dłużej szukać i Twoja firma jest najlepszą decyzją. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Kraków

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Budowa rozpoczęta, Działka kupiona z fundamentami, stan zero Termin skorzystania z oferty: w ciągu m...

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Kraków

Nadzór Budowlany

Dla Klienta, który nadesłał zlecenie o treści - Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m², dotarcie do rewelacyjnego nadzoru budowlanego może być skomplikowane, jednak Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego produktu. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Kraków

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Kraków

Jako firma zatrudniająca dobrych nadzorców budowlanych i odznaczająca się szczególnym zaangażowaniem, ogłoszenie o treści - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m² jest skierowane do Ciebie. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Kraków

Tani Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: rozbiórka / wyburzenie obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Informacje dodatkowe: Dom stuletni ok 100m w złym stanie technicznym Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6...

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Kraków

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Kraków

Kierownik Budowy Kraków

Jako sprawdzona firma oraz dobry kierownik budowy działasz w miejscowości Kraków oraz w okolicy? Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Kraków

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 1400m², Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: handlowo- usługowy Powierzchnia: 1400m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Kraków

Wykwalifikowany Kierownik Budowy

Jako kierownik budowy z olbrzymim doświadczeniem i specjalista zawsze przygotowany do pracy odpowiedz na zapytanie. Ten Klient nadesłał zlecenie o treści "Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m²". Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2024-05-18 do 2024-05-26

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty