Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 730 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Krakowie

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy

25 opinii
Usługi kierownika budowy Kraków

Firma KBKG Budownictwo Grzegorz Luranc oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Krakowa i okolic. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany

14 opinii
P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c. - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Kraków

P.U.G.K. Geo-Prof s.c. świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z Krakowa i okolic. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Dobry Kierownik Budowy w Krakowie

13 opinii
W.BRAŚ Nadzory Budowlane - Dobry Kierownik Budowy w Krakowie

Firma W.BRAŚ Nadzory Budowlane to prawdziwi profesjonaliści w branży nadzoru budowlanego. Swoje usługi oferują w pobliżu Krakowa. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

JAN MOCHALSKI

10 opinii
JAN MOCHALSKI - Wyjątkowy Kierownik Budowy Kraków

Ten kierownik budowy z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą przygotowanym do współpracy przy nowym zleceniu - JAN MOCHALSKI to doskonały fachowiec dla Ciebie. Nadzór nad przebiegiem budowy domu wraz z dokumentacją i dbanie o jej bezbłędny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy

14 opinii
Aleksander Zawadzki - ENERGO NAWIGATOR - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Kraków

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze zalety firmy Aleksander Zawadzki - ENERGO NAWIGATOR, której specjalnością jest nadzorowanie budowy. Jeśli chcesz otrzymać ofertę skontaktuj się już teraz - warto.

Nieprzeciętny Kierownik Budowy Kraków

5 opinii
Mariusz Jasek - Nieprzeciętny Kierownik Budowy Kraków

Firma Mariusz Jasek świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Krakowa oraz przyległych powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

NBiD DANIEL OLECH

4 opinie
NBiD DANIEL OLECH - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Kraków

Perfekcyjny nadzór budowlany to życiowa pasja ekipy z firmy NBiD DANIEL OLECH - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Doskonały Kierownik Budowy

4 opinie
Soel Sp. z o.o. - Doskonały Kierownik Budowy Kraków

Soel Sp. z o.o. zatrudnia doskonałych kierowników budowy - wyjątkowe kwalifikacje i kadra to ich atuty. Prowadzenie prac budowlanych z wszystkimi formalnościami i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Profesjonalny Nadzór Budowlany Kraków

1 opinia
Michał Bielamowicz - Profesjonalny Nadzór Budowlany Kraków

Utalentowani pracownicy firmy Michał Bielamowicz spełnią Państwa oczekiwania w temacie nadzoru budowlanego. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Firma budowlana Krzysztof Radwan

1 opinia
Firma budowlana Krzysztof Radwan - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Kraków

Po prostu zleć usługę nadzorowania budowy ekspertom z miejscowości Kraków. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. W okolicy Krakowa są jednymi z najlepszych. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Krakowie (62)

Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Kraków

Planujesz przyjąć zlecenie na nadzorowanie budowy, a nie masz Klienta? Odpowiedź na ogłoszenie o treści Dam zlecenie kierownikowi do przebudowy, 101-150m² to świetny wybór. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-11-26 do 2023-11-29

 • Kraków

Dobry Kierownik Budowy Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-11-23 do 2023-12-01

 • Kraków

Sumienny Kierownik Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: 2024-06-12...

2023-11-22 do 2023-11-30

 • Kraków

Kierowanie Budową Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: 2023-11-21...

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Kraków

Idealny Nadzór Budowlany Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, Poszukuję kierownika budowy do realizacji budynku jednorodzinnego. Wymaganych będzie kilk...

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Kraków

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 990m², Kraków

Jako firma zatrudniająca dobrych nadzorców budowlanych i odznaczająca się wyjątkowym doświadczeniem, zlecenie o treści - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 990m² jest skierowane do Ciebie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-11-11 do 2023-11-19

 • Kraków

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 990m², Kraków

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu rewelacyjnego nadzorowania budowy zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które brzmi - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 990m² i zostało napisane przez sprawdzonego Zleceniodawcę. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Kraków

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: budynek jednorodzinny 108 m2, niepodpiwniczony 2 kondygnacje , Kraków os. na kozłówce Termin skorzy...

2023-11-02 do 2023-11-03

 • Kraków

Dam zlecenie kierownikowi do montażu instalacji, 201-300m², Kraków

Ten Klient szuka dobrej współpracy i pisze - Dam zlecenie kierownikowi do montażu instalacji, 201-300m². To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Kraków

Opłacalny Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Obiekt do nadzoru: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Powierzchnia: 151-200m² Informacje dodatkowe: Chciałbym, żeby specjalista zweryfikował jakość ścian w starym domu, który...

2023-10-29 do 2023-11-05

 • Kraków

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-150m², Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Dom szkieletowy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-24 do 2023-11-01

 • Kraków

Nadzorowanie Budowy

Szukasz Zlecającego jako godny zaufania profesjonalista z zakresu najlepszego nadzorowania budowy z Krakowa? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2023-10-20 do 2023-10-20

 • Kraków

Zlecenie na kierownika budowy, 1m², Kraków

Klient szuka utalentowanego nadzorcy budowlanego dla siebie i pisze - Zlecenie na kierownika budowy, 1m². Jeśli wykonujesz bogaty zakres usług w bezkonkurencyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Skontaktuj się natychmiast po więcej szczegółów.

2023-10-18 do 2023-10-31

 • Kraków

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 201-300m², Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: 2024-02-25...

2023-10-17 do 2023-10-25

 • Kraków

Solidny Kierownik Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: 2024-05-01...

2023-10-11 do 2023-10-19

 • Kraków

Szukam kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Informacje dodatkowe: Start budowy do 30 dni. Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-10-08 do 2023-10-16

 • Kraków

Nadzorca Budowlany Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Budowa systemem gospodarczym. Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-03 do 2023-10-09

 • Kraków

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Kraków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-21 do 2023-09-29

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty