Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 538 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Krakowie

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii
Fundamenty Kraków

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów specjalistom z miejscowości Kraków. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Krakowa są w ścisłej czołówce. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

49 opinii
Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Porządne Fundamenty Pod Dom Kraków

Jeśli szukasz współpracy to specjaliści z Krzysztof Ślaga ECO INWEST perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

Osnowa-Bud

41 opinii
Osnowa-Bud - Solidne Wylewanie Fundamentów Kraków

Od wielu lat pracownicy Osnowa-Bud realizują usługi z zakresu solidnego wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Kraków

34 opinie
DIGGER-TRANS Damian Kowalczyk - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Kraków

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie płyty fundamentowej i zatrudnij DIGGER-TRANS Damian Kowalczyk. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

LignumHome - Budownictwo Szkieletowe

25 opinii
LignumHome - Budownictwo Szkieletowe - Rewelacyjne Wzmacnianie Fundamentów Kraków

Zrealizowanie wzmacniania fundamentów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. LignumHome - Budownictwo Szkieletowe ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Najlepsze Fundamenty

21 opinii
Prestige House Sp. z o.o. - Najlepsze Fundamenty Kraków

Zrealizowanie fundamentów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Prestige House Sp. z o.o. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Staranne Płyty Betonowe w Krakowie

17 opinii
"PME" Fundamenty - Staranne Płyty Betonowe w Krakowie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij PME Fundamenty. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie

17 opinii
Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Pierwszorzędny Fundament Kraków

Szukasz profesjonalistów od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie jest do Twoich usług. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

MAR-BAU Marcin Dulik

6 opinii
MAR-BAU Marcin Dulik - Solidne Fundamenty Kraków

Na wypadek jeśli wciąż poszukujesz ekspertów od fundamentów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia MAR-BAU Marcin Dulik. Kraków i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Znakomity Fundament Kraków

6 opinii
PB Konstbud Marian Zawadka - Znakomity Fundament Kraków

Chcesz znaleźć sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? PB Konstbud Marian Zawadka jest na to skuteczną metodą. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Krakowie (107)

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Kraków

Jeśli świadczysz wyjątkowe usługi wykonania fundamentów i budowa fundamentów na terenie Krakowa oraz okolicznych miast to to zapytanie jest zorientowane na Ciebie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-05-23 do 2024-05-31
dodano 3 dni temu

 • Kraków

Staranne Fundamenty Kraków

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: w zabudowie szeregowej Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-23 do 2024-05-31
dodano 3 dni temu

 • Kraków

Doskonałe Usługi Wykonania Fundamentów Kraków

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi wykonania fundamentów Twoja firma prześciga konkurentów. Reputacja, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Pokaż dopasowaną propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-05-21 do 2024-05-29
dodano 5 dni temu

 • Kraków

Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m², Kraków

Ten Klient jest zdania, że perfekcyjne fundamenty to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-05-21 do 2024-05-29
dodano 5 dni temu

 • Kraków

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Kraków

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-09-01...

2024-05-19 do 2024-05-27
dodano 7 dni temu

 • Kraków

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Kraków

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec z zakresu najwyższej klasy budowy fundamentów z Krakowa? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-05-19 do 2024-05-27
dodano 7 dni temu

 • Kraków

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Kraków

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-18 do 2024-05-26
dodano 8 dni temu

 • Kraków

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 2139m², Kraków

Poszukujesz zleceniodawcy jako fachowiec od perfekcyjnej budowy fundamentów w rejonie Krakowa lub w okolicznych miastach? Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Kraków

Porządne Fundamenty

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-05-16 do 2024-05-24

 • Kraków

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe Kraków

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista udziel rad i znajdź uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m². Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Kraków

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 101-150m², Kraków

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów realizuj zlecenie na wykonanie fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania - Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 101-150m². Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Kraków

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 10m², Kraków

Zakres prac: Płyty pod domek narzędziowy oraz pod pergole Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 10 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-11 do 2024-05-19

 • Kraków

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Kraków

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m². Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Kraków

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Kraków

Zdecyduj się na zlecenie dotyczące solidnej budowy fundamentów od wiarygodnych zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Krakowa. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Kraków

Budowa Fundamentów Kraków

Zrealizuj zapytanie dotyczące wysokiej klasy budowy fundamentów od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Krakowa. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2024-05-07 do 2024-05-07

 • Kraków

Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m², Kraków

Klient, który poszukuje pierwszorzędnej usługi wykonania fundamentów powinien zgłosić się do Ciebie i poznać atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Kraków

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Kraków

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Miejscowość Kraków Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Kraków

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Potrzebuję wykonać dwie płyty fundamentowe pod domki letniskowe dwa na sąs...

2024-04-27 do 2024-05-05

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty