Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Krakowie

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

140 opinii
Fundamenty Kraków

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów specjalistom z miejscowości Kraków. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Krakowa są w ścisłej czołówce. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Termico Janusz Prusiński

49 opinii
Termico Janusz Prusiński - Porządne Fundamenty Pod Dom Kraków

Jeśli szukasz współpracy to specjaliści z Termico Janusz Prusiński perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

45 opinii
Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Solidne Wylewanie Fundamentów Kraków

Od wielu lat pracownicy Krzysztof Ślaga ECO INWEST realizują usługi z zakresu solidnego wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Kraków

11 opinii
Onesto Budownictwo - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Kraków

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie płyty fundamentowej i zatrudnij Onesto Budownictwo. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Prestige House Sp. z o.o.

8 opinii
Prestige House Sp. z o.o. - Rewelacyjne Wzmacnianie Fundamentów Kraków

Zrealizowanie wzmacniania fundamentów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Prestige House Sp. z o.o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Najlepsze Fundamenty

6 opinii
PB Konstbud Marian Zawadka - Najlepsze Fundamenty Kraków

Zrealizowanie fundamentów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. PB Konstbud Marian Zawadka ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Staranne Płyty Betonowe w Krakowie

3 opinie
BudBurczak - Staranne Płyty Betonowe w Krakowie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij BudBurczak. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

PB House Sp. z o.o.

3 opinie
PB House Sp. z o.o. - Pierwszorzędny Fundament Kraków

Szukasz profesjonalistów od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - PB House Sp. z o.o. jest do Twoich usług. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Sikora -bud

2 opinie
Sikora -bud - Solidne Fundamenty Kraków

Na wypadek jeśli wciąż poszukujesz ekspertów od fundamentów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Sikora -bud. Kraków i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Znakomity Fundament Kraków

1 opinia
Olbud - Znakomity Fundament Kraków

Chcesz znaleźć sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Olbud jest na to skuteczną metodą. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Krakowie (72)

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m², Kraków

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny konsultant z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m². Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-05-31 do 2023-06-08
dodano 8 dni temu

 • Kraków

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Kraków

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Więcej informacji prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-05-31 do 2023-06-08
dodano 8 dni temu

 • Kraków

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Kraków

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-27 do 2023-06-04

 • Kraków

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów Kraków

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: Witam Zlecę wykonanie fundamentów pod dom jednorodzinny jak w załączniku, powierzchnia ...

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Kraków

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Kraków

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę świetnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym dobrą obsługę, a opcjonalnie także usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Klienta, który napisał - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

2023-05-23 do 2023-05-31

 • Kraków

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Bądź pewny, że Konsumenci zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od wykonania fundamentów. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-05-21 do 2023-05-29

 • Kraków

Pierwszorzędne Fundamenty Kraków

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-17 do 2023-05-25

 • Kraków

Wyjątkowa Budowa Fundamentów Kraków

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Do zlecenie mam wykonanie fundamentów tradycyjnych pod domek Letniskowy Ter...

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Kraków

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m², Kraków

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie fundamentu pod garaż. Do uzgodnienie ewentualnie prze...

2023-05-15 do 2023-05-23

 • Kraków

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Kraków

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-05-14 do 2023-05-22

 • Kraków

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Kraków

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od wykonania fundamentów to wykonaj zlecenie - Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². Przedłóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-05-09 do 2023-05-12

 • Kraków

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Golkowice

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 5 x 5 = 25m kw Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-07 do 2023-05-15

 • Golkowice

Doskonała Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-05-07 do 2023-05-15

 • Kraków

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Jako ekspert z branży wyjątkowych usług wykonania fundamentów i budowy fundamentów, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Kraków i okolicznych powiatów - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

2023-05-05 do 2023-05-13

 • Kraków

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Kraków

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Budynek z użytkowym poddaszem Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-05-03 do 2023-05-11

 • Kraków

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 130m², Kraków

Potrzebujesz zleceniodawcy jako fachowiec od fantastycznej budowy fundamentów w miejscowości Kraków lub w przyległych powiatach? Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2023-04-30 do 2023-05-08

 • Kraków

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 24m², Kraków

Zrealizuj usługę wyjątkowej budowy fundamentów o treści "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 24m²", jako fachowiec z miejscowości Kraków. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Krakowa nie masz sobie równych. Umów się na konkretny termin już teraz!

2023-04-26 do 2023-05-04

 • Kraków

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 301-500m², Kraków

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Kompleksowe wykonanie płyty fundamentowej pod dom wraz z garażem. Wymiar pł...

2023-04-25 do 2023-05-03

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty