Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 620 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Krakowie

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii
Fundamenty Kraków

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów specjalistom z miejscowości Kraków. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Krakowa są w ścisłej czołówce. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Firma Remontowo-Budowlana LIT-BUD

57 opinii
Firma Remontowo-Budowlana LIT-BUD - Porządne Fundamenty Pod Dom Kraków

Jeśli szukasz współpracy to specjaliści z Firma Remontowo-Budowlana LIT-BUD perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

43 opinie
Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Solidne Wylewanie Fundamentów Kraków

Od wielu lat pracownicy Krzysztof Ślaga ECO INWEST realizują usługi z zakresu solidnego wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Kraków

7 opinii
Prestige House Sp. z o.o. - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Kraków

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie płyty fundamentowej i zatrudnij Prestige House Sp. z o.o.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN

5 opinii
LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN - Rewelacyjne Wzmacnianie Fundamentów Kraków

Zrealizowanie wzmacniania fundamentów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Najlepsze Fundamenty

6 opinii
PB Konstbud Marian Zawadka - Najlepsze Fundamenty Kraków

Zrealizowanie fundamentów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. PB Konstbud Marian Zawadka ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Staranne Płyty Betonowe w Krakowie

3 opinie
MAR-BAU Marcin Dulik - Staranne Płyty Betonowe w Krakowie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij MAR-BAU Marcin Dulik. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

STACH

3 opinie
STACH - Pierwszorzędny Fundament Kraków

Szukasz profesjonalistów od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - STACH jest do Twoich usług. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

sprint -bud

1 opinia
sprint -bud - Solidne Fundamenty Kraków

Na wypadek jeśli wciąż poszukujesz ekspertów od fundamentów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia sprint -bud. Kraków i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Znakomity Fundament Kraków

4 opinie
P.B.H. KAMA - GWARANCJA I ZADOWOLENIE - Znakomity Fundament Kraków

Chcesz znaleźć sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? P.B.H. KAMA - GWARANCJA I ZADOWOLENIE jest na to skuteczną metodą. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Krakowie (61)

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 120m², Kraków

Zlecający poszukuje doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 120m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-01-28 do 2023-02-05

 • Kraków

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Kraków

Ten Klient myśli, że staranne fundamenty to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Pokaż dobrą ofertę temu Klientowi - zadzwoń jak najszybciej.

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Kraków

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów Kraków

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: Proszę o wycenę płyty fundamentowej grzewczej. Wymiary 9,7m na 7,15m po obrysie....

2023-01-25 do 2023-02-02

 • Kraków

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 9m², Kraków

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 9m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Kraków

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Kraków

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-01-24 do 2023-01-24

 • Kraków

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 350m², Kraków

Szukasz zlecenia jako sprawdzony fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Kraków

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Kraków

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-01-22 do 2023-01-30

 • Kraków

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 100m², Kraków

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 100m² Informacje dodatkowe: Bardzo proszę o wycenę ławy fundamentowej pod dom szkieletowy, parterowy o pow. ...

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Kraków

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Kraków

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: do wykonania zbrojenie górne i betonowanie Termin rozpoczęcia prac: możliw...

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Kraków

Tanie Konstrukcje Betonowe Kraków

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: powierzchnia zabudowy 8,1 x 8,1 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-01-15 do 2023-01-23

 • Kraków

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 330m², Kraków

Klient, który poszukuje pierwszorzędnej usługi wykonania fundamentów powinien zgłosić się do Ciebie i poznać atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-01-14 do 2023-01-20

 • Kraków

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 370m², Kraków

Zleceniodawca, który planuje zakup wyjątkowej usługi wykonania fundamentów powinien już teraz zgłosić się do Twojej firmy i poznać dobre ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Dlatego, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Kraków

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 150m², Kraków

Nie trać energii i zrealizuj zlecenie na profesjonalne wykonanie fundamentów w Krakowie. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Kraków

Rewelacyjne Fundamenty Kraków

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Kraków

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Marka, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić odbiorców. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2022-12-31 do 2022-12-31

 • Kraków

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Kraków

Planujesz przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m² to dobry wybór. Nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

2022-12-24 do 2023-01-01

 • Kraków

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 55m², Rząska

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta zagadką i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny znawca z dziedziny konstrukcji betonowych znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 55m². Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

2022-12-23 do 2022-12-31

 • Rząska

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Kraków

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Rozbudowa części niskiej ds7 "klub zaścianek'- dostosowanie klu...

2022-12-22 do 2022-12-30

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty