Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
631 985 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Krakowie

Rewelacyjne Usuwanie Azbestu Kraków

61 opinii
Wyburzenia Kraków

Kusząca cena i solidna realizacja powierzonych prac to najważniejsze walory firmy LITBUD Mateusz Litewka, której specjalnością jest usuwanie azbestu. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

Solidne Kucie Betonu Kraków

43 opinie
"MAAT" Tomasz Gondek - Solidne Kucie Betonu Kraków

Po prostu zleć prace dotyczące kucia betonu ekspertom firmy MAAT Tomasz Gondek z miejscowości Kraków. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Krakowa są jednymi z najlepszych. Już teraz określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

DIGGER-TRANS Damian Kowalczyk

28 opinii
DIGGER-TRANS Damian Kowalczyk - Pierwszorzędne Rozbiórki Kraków

Jeżeli nadal poszukujesz dobrej firmy od rozbiórek to skorzystaj z doświadczenia DIGGER-TRANS Damian Kowalczyk. Kraków to teren, na którym koncentrują swoje działania. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Dominik-KRAK-TRANS-BUD

20 opinii
Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Rewelacyjne Kucie Betonu Kraków

Szukasz ekspertów od rewelacyjnego kucia betonu w miejscowości Kraków lub w rejonie powiatu? Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

USŁUGI BUDOWLANE PAWEŁ GORYL

10 opinii
USŁUGI BUDOWLANE PAWEŁ GORYL - Profesjonalne Wyburzenia, Rozbiórki Kraków

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek to wykorzystaj doświadczenie USŁUGI BUDOWLANE PAWEŁ GORYL. Kraków i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rewelacyjne Rozbiórki w Krakowie

8 opinii
Gruzostal Rozbiórki Wyburzenia - Rewelacyjne Rozbiórki w Krakowie

Jeżeli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od rozbiórek to skorzystaj z doświadczenia Gruzostal Rozbiórki Wyburzenia. Kraków i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Doskonałej Jakości Wyburzenia

5 opinii
FHU "Az-best" - Doskonałej Jakości Wyburzenia Kraków

Planujesz wybrać sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? FHU Az-best z Krakowa jest na to skuteczną metodą. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Usługi remontowe

4 opinie
Usługi remontowe - Perfekcyjna Firma Wyburzeniowa Kraków

Perfekcyjna firma wyburzeniowa świadcząca swoje usługi na terenie Krakowa oraz w okolicznych miastach. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Ergal-S. Dekarstwo, dachy, remonty, wyburzenia, roboty ziemne

1 opinia
Ergal-S. Dekarstwo, dachy, remonty, wyburzenia, roboty ziemne - Najlepsze Wyburzanie Ścian Kraków

Przygotowanie wyburzeń będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Ergal-S. Dekarstwo dachy remonty wyburzenia roboty ziemne ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

F.H.T.U. Łukasz Pernal

1 opinia
F.H.T.U. Łukasz Pernal - Świetne Rozbiórki Kraków

Pochłonie Cię fachowe działanie F.H.T.U. Łukasz Pernal w rejonie Krakowa. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek zakończą dokładnie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - zobacz!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Krakowie (60)

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Kraków

Zakres zlecenia: Dzień dobry, Mam do destrukcji i wywozu gruzu 5 piecy kaflowych, znajdują sie w kamienicy na drugim piętrze, można używać zsypu do gruzu, aby wyrzucać z okna gruz. Cena za jeden piec z wywozem to 300 zł Termin ro...

2024-03-05 do 2024-03-13
dodano 6 godzin temu

 • Kraków

Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Kraków

Zakres zlecenia: wycinanie otworów drzwiowych w murze betonowym Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-03 do 2024-03-11
dodano 2 dni temu

 • Kraków

Dam zlecenie na rozbiórkę dachu, 285m², Kraków

Obiekt do wyburzenia: dach Powierzchnia prac: 285m² Rodzaj konstrukcji: betonowa Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbió...

2024-03-01 do 2024-03-09
dodano 4 dni temu

 • Kraków

Znakomite Wyburzania Budynków Kraków

Zakres zlecenia: wycięcie balkonu piłami diamentowymi w blizniaku jedorodzinym pietro, pow około 5m2 monrtarz barjerek w formę balkonu francuskiego Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-01 do 2024-03-09
dodano 4 dni temu

 • Kraków

Wyburzania Budynków

Pragniesz znaleźć Klienta jako warty uwagi profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Krakowa. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano 5 dni temu

 • Kraków

Dam zlecenie na wyburzenie bud. usługowego, 51-100m², Kraków

Obiekt do wyburzenia: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub roz...

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano 5 dni temu

 • Kraków

Znakomite Wyburzania Budynków

Wykonanie wyburzań budynków dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zlecę prace rozbiórkowe. Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano 5 dni temu

 • Kraków

Doskonałej Jakości Rozbiórki Kraków

Zakres zlecenia: skucie posadzki, wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: 600m² Wywóz odpadów budowlanych: nie Dodatkowe informacje: Witam Do skucia lastriko grubość 3-4 cm 3 kondygnacje Jedna kondygnacja około 200 m2 po podło...

2024-02-28 do 2024-03-07
dodano 6 dni temu

 • Kraków

Wyburzania Budynków

Wykonanie wyburzań budynków dla tego Klienta będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zlecę skucie posadzki, rozbiórka schodów, wyburzenie ścian, 51-100m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-02-28 do 2024-03-07
dodano 6 dni temu

 • Kraków

Rewelacyjne Rozbiórki

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: ...

2024-02-27 do 2024-03-06
dodano 7 dni temu

 • Kraków

Prace rozbiórkowe, do 50m², Kraków

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: nie, Kl...

2024-02-27 do 2024-03-06
dodano 7 dni temu

 • Kraków

Zlecę skucie posadzki, skuwanie płytek, wyburzenie ścian, 800m², Kraków

Zleceniodawca poszukuje dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecę skucie posadzki, skuwanie płytek, wyburzenie ścian, 800m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2024-02-22 do 2024-03-01

 • Kraków

Dam zlecenie na skucie posadzki, skuwanie płytek, 51-100m², Kraków

Przygotowanie wyburzeń dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na skucie posadzki, skuwanie płytek, 51-100m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Kraków

Wyburzenie, 8 pięter, Kraków

Zakres zlecenia: wyburzenie 8 pięter Informacje dodatkowe: ściany z pustaka Lokalizacja: Kraków Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Kraków

Prace rozbiórkowe, 451m², Kraków

Obiekt do wyburzenia: stara szkoła Powierzchnia prac: 451m² Rodzaj konstrukcji: ceglana z metalowymi ankrami, które spinają budynek Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwol...

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Kraków

Świetne Wyburzenia, Rozbiórki

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 10m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: nie Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak, Klien...

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Kraków

Solidne Wyburzenia, Rozbiórki

Zakres zlecenia: skucie posadzki Powierzchnia obiektu: 51-100m² Wywóz odpadów budowlanych: tak Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Kraków

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Kraków

Zakres zlecenia: wywiezienie płyt eternitowych całych nie wykorzystanych i zdemontowanych Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty