Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Krakowie

Rewelacyjne Usuwanie Azbestu Kraków

1 opinia
Wyburzenia Kraków

Kusząca cena i solidna realizacja powierzonych prac to najważniejsze walory firmy RAD-KOP Bartosz Radosz, której specjalnością jest usuwanie azbestu. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

Solidne Kucie Betonu Kraków

20 opinii
Ryszard Kot - Solidne Kucie Betonu Kraków

Po prostu zleć prace dotyczące kucia betonu ekspertom firmy Ryszard Kot z miejscowości Kraków. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Krakowa są jednymi z najlepszych. Już teraz określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Ergal-S. Dekarstwo, dachy, remonty, wyburzenia, roboty ziemne

1 opinia
Ergal-S. Dekarstwo, dachy, remonty, wyburzenia, roboty ziemne - Pierwszorzędne Rozbiórki Kraków

Jeżeli nadal poszukujesz dobrej firmy od rozbiórek to skorzystaj z doświadczenia Ergal-S. Dekarstwo dachy remonty wyburzenia roboty ziemne. Kraków to teren, na którym koncentrują swoje działania. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Stormet Sp. z o.o.

1 opinia
Stormet Sp. z o.o. - Rewelacyjne Kucie Betonu Kraków

Szukasz ekspertów od rewelacyjnego kucia betonu w miejscowości Kraków lub w rejonie powiatu? Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Usługi remontowe

4 opinie
Usługi remontowe - Profesjonalne Wyburzenia, Rozbiórki Kraków

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek to wykorzystaj doświadczenie Usługi remontowe. Kraków i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rewelacyjne Rozbiórki w Krakowie

8 opinii
Gruzostal Rozbiórki Wyburzenia - Rewelacyjne Rozbiórki w Krakowie

Jeżeli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od rozbiórek to skorzystaj z doświadczenia Gruzostal Rozbiórki Wyburzenia. Kraków i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Doskonałej Jakości Wyburzenia

1 opinia
Alan Paleta - Doskonałej Jakości Wyburzenia Kraków

Planujesz wybrać sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Alan Paleta z Krakowa jest na to skuteczną metodą. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Pol-Bruk Planta Sp zoo

14 opinii
Pol-Bruk Planta Sp zoo - Perfekcyjna Firma Wyburzeniowa Kraków

Perfekcyjna firma wyburzeniowa świadcząca swoje usługi na terenie Krakowa oraz w okolicznych miastach. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

BCI Budownictwo Inwestycje Budowlane Sp. z o.o

4 opinie
BCI Budownictwo Inwestycje Budowlane Sp. z o.o - Najlepsze Wyburzanie Ścian Kraków

Przygotowanie wyburzeń będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. BCI Budownictwo Inwestycje Budowlane Sp. z o.o ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Marcin Wierzbicki Bruk-Markop

16 opinii
Marcin Wierzbicki Bruk-Markop - Świetne Rozbiórki Kraków

Pochłonie Cię fachowe działanie Marcin Wierzbicki Bruk-Markop w rejonie Krakowa. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek zakończą dokładnie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - zobacz!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Krakowie (61)

Dam zlecenie na rozbiórkę budynku mieszkalnego, do 50m², Kraków

Nadal możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako dobra firma od rozbiórek. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 2 dni temu

 • Kraków

Dam zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m², Kraków

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Dam zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Jeśli chcesz poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 4 dni temu

 • Kraków

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 301-400m², Kraków

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak, Klient posi...

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 4 dni temu

 • Kraków

Potrzebne prace rozbiórkowe, Kraków

Nadal masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako specjalista od rozbiórek. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2024-04-09 do 2024-04-17
dodano 5 dni temu

 • Kraków

Firma Wyburzeniowa Kraków

Skontaktuj się z Klientem jako perfekcyjna firma wyburzeniowa świadcząca swoje doświadczenie na terenie Krakowa oraz w rejonie Krakowa. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

2024-04-09 do 2024-04-17
dodano 5 dni temu

 • Kraków

Dam zlecenie na rozbiórkę dachu, 51-100m², Kraków

Obiekt do wyburzenia: dach Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub ro...

2024-04-08 do 2024-04-16
dodano 6 dni temu

 • Kraków

Prace rozbiórkowe, 51-100m², Kraków

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak, K...

2024-04-07 do 2024-04-15
dodano 7 dni temu

 • Kraków

Staranne Wyburzania Budynków Kraków

Zakres zlecenia: Potrzebuje przyciąć betonowe murki w garażu podziemnym w Krakowie przy ul.••••••• Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Kraków

Potrzebne prace rozbiórkowe, Kraków

Zakres zlecenia: Zlecę przewóz garażu blaszak o wymiarach 3.5x8x3. Możliwość opcji pocięcia na mniejsze kawałki i montażu na miejscu przez składającego ofertę, konstrukcja szkieletu spawana z profili zamkniętych 40x40 i 30x30. (M...

2024-03-26 do 2024-04-02

 • Kraków

Zlecenie na wyburzenie garażu, do 50m², Kraków

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub r...

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Kraków

Dam zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 201-300m², Kraków

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę:...

2024-03-19 do 2024-03-20

 • Kraków

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 21-50m², Kraków

Wykonanie wyburzań budynków dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 21-50m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Kraków

Rewelacyjne Rozbiórki Kraków

Jeżeli nadal jako ekspert od rozbiórek poszukujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Potrzebne prace rozbiórkowe. Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z Krakowa bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Kraków

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Kraków

Zakres zlecenia: Dzień dobry, Mam do destrukcji i wywozu gruzu 5 piecy kaflowych, znajdują sie w kamienicy na drugim piętrze, można używać zsypu do gruzu, aby wyrzucać z okna gruz. Cena za jeden piec z wywozem to 300 zł Termin ro...

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Kraków

Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Kraków

Zakres zlecenia: wycinanie otworów drzwiowych w murze betonowym Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Kraków

Porządne Wyburzania Budynków

Obiekt do wyburzenia: dach Powierzchnia prac: 285m² Rodzaj konstrukcji: betonowa Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbió...

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Kraków

Znakomite Wyburzania Budynków

Zakres zlecenia: wycięcie balkonu piłami diamentowymi w blizniaku jedorodzinym pietro, pow około 5m2 monrtarz barjerek w formę balkonu francuskiego Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Kraków

Wyburzania Budynków

Pragniesz znaleźć Klienta jako warty uwagi profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Krakowa. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2024-02-29 do 2024-03-08

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty