Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Limanowej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
654 019 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Limanowej

Grab-Trans Czesław Grabiec

1 opinia
Wyburzenia Limanowa

Dokonaj najlepszego wyboru i zleć prace tym zawodowcom w kwestii kucia betonu z Limanowej. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

Budspeed

4 opinie
Budspeed - Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Limanowa

W dalszym ciągu poszukujesz dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek? Wykorzystaj doświadczenie Budspeed. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

UBIK BUD

4 opinie
UBIK BUD - Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian Limanowa

Pragniesz znaleźć sprawdzonego specjalistę z zakresu wysokiej klasy wyburzania ścian z Limanowej, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma UBIK BUD jest do Twojej dyspozycji. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Pierwszorzędne Usuwanie Azbestu Limanowa

5 opinii
Cupryś drew - Pierwszorzędne Usuwanie Azbestu Limanowa

Rozbiórka budynków nie ma dla firmy Cupryś drew żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi w zakresie usuwania azbestu. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

BudBurczak

3 opinie
BudBurczak - Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Limanowa

Znalezienie fenomenalnej firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego polecamy Ci BudBurczak - to prawdziwi fachowcy działający w rejonie Limanowej, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Porządne Wyburzanie Budynków w Limanowej

1 opinia
DDUDZIK PRACE ZIEMNE I BRUKARSTWO - Porządne Wyburzanie Budynków w Limanowej

Przygotowanie wyburzania budynków będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. DDUDZIK PRACE ZIEMNE I BRUKARSTWO ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Nie zwlekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Wyjątkowe Kruszenie Betonu

3 opinie
Karmat-Kop - Wyjątkowe Kruszenie Betonu Limanowa

Od lat pracownicy Karmat-Kop wykonują usługi z zakresu wyjątkowego kruszenia betonu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ażeby poznać dokładną wycenę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Zakład Remontowo-Budowlany

15 opinii
Zakład Remontowo-Budowlany - Perfekcyjne Wyburzenia Limanowa

Wykonanie wyburzeń będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych fachowców. Zakład Remontowo-Budowlany ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki Limanowa

1 opinia
MIETEX - Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki Limanowa

Firma MIETEX oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z rejonu Limanowej i okolic. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Rewelacyjne Wyburzenia

8 opinii
WOJ-TECH - Rewelacyjne Wyburzenia Limanowa

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od wyburzeń? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom WOJ-TECH. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Limanowej (14)

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Limanowa

Zakres zlecenia: usunięcie eternitu z dachu 150 m/2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-06-24 do 2024-07-02

 • Limanowa

Dam zlecenie na wyburzenie garażu, 101-150m², Limanowa

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwo...

2024-06-10 do 2024-06-18

 • Limanowa

Zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, do 50m², Limanowa

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: n...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Limanowa

Pierwszorzędne Rozbiórki Limanowa

Zapytanie o treści - Zapytanie o rozbiórkę garażu, budynku mieszkalnego, 2000m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Limanowa i okolic. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

2024-03-15 do 2024-03-23

 • Limanowa

Najlepsze Wyburzenia Limanowa

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na rozbiórkę domku letniskowego, 51-100m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie wyburzeń wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Nowe Rybie

Profesjonalne Rozbiórki

Ten Klient uważa, że profesjonalne rozbiórki to niełatwy temat. Napisał zlecenie o treści "Zlecę rozbiórkę domku letniskowego, 51-100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

2024-03-01 do 2024-03-01

 • Nowe Rybie

Świetne Wyburzenia

Zakres zlecenia: Ściągnięcie eternitu z dachu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-29 do 2024-03-08

 • Limanowa

Wyburzania Budynków Limanowa

Zrealizowanie wyburzań budynków dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zlecę prace rozbiórkowe, 51-100m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi od razu i prześlij ofertę.

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Limanowa

Solidne Rozbiórki

Zrealizowanie rozbiórek dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 151-200m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2024-04-16 do 2024-04-17

 • Wiśniowa

Potrzebne prace rozbiórkowe, Rajbrot

Zakres zlecenia: Wykucie dziury pod okno Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Rajbrot

Zapotrzebowanie na rozbiórkę garażu, 101-150m², Niewiarów

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: Murowana i drewniana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych:...

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Niewiarów

Doskonałej Jakości Wyburzenia

Olśnij tego Zleceniodawcę fachowym działaniem w miejscowości Małopolskie. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia o treści "Zlecę prace rozbiórkowe" i pokaż, że realizacja wyburzeń zostanie wykonana szybko. Żeby poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

2024-02-22 do 2024-03-01

 • Lubień

Zlecenie na rozbiórkę budynku mieszkalnego, 151-200m², Łęki

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyb...

2024-04-30 do 2024-05-08

 • Łęki

Solidne Rozbiórki

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyb...

2024-04-19 do 2024-04-27

 • Podegrodzie
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty