Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Limanowej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 035 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Limanowej

Świetne Wykopy Limanowa

1 opinia
Roboty ziemne Limanowa

Szukasz profesjonalistów od wykopów? Wykorzystaj kompetencje Daniel Pulit Vodasodova. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

POL-KOP Paweł Ostrowski

1 opinia
POL-KOP Paweł Ostrowski - Świetny Drenaż Limanowa

Uwierz fachowcom w dziedzinie drenażu i zatrudnij POL-KOP Paweł Ostrowski. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

JAN-KOP

2 opinie
JAN-KOP - Staranne Roboty Ziemne Limanowa

Szukasz profesjonalistów od robót ziemnych? Trafiłeś w dobre miejsce - JAN-KOP jest do Twoich usług. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

piotr krzysztof

2 opinie
piotr krzysztof - Pierwszorzędna Melioracja Limanowa

Jeżeli poszukujesz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z piotr krzysztof perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Przedzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Robert Piwowarczyk Firma ogólno-budowlana

9 opinii
Robert Piwowarczyk Firma ogólno-budowlana - Perfekcyjne Kopanie Studni Limanowa

Powierz zadanie kopania studni profesjonalistom firmy Robert Piwowarczyk Firma ogólno-budowlana z miejscowości Limanowa. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Limanowej są jednymi z najlepszych. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Grab-Trans Czesław Grabiec

1 opinia
Grab-Trans Czesław Grabiec - Wysokiej Klasy Kopanie Stawów Limanowa

Po prostu zleć prace dotyczące kopania stawów fachowcom firmy Grab-Trans Czesław Grabiec z miejscowości Limanowa. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Limanowej są jednymi z najlepszych. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Rewelacyjne Kopanie Stawów Limanowa

1 opinia
DDUDZIK PRACE ZIEMNE I BRUKARSTWO - Rewelacyjne Kopanie Stawów Limanowa

Pragniesz znaleźć godnego uwagi fachowca z zakresu rewelacyjnego kopania stawów z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma DDUDZIK PRACE ZIEMNE I BRUKARSTWO jest do Twojej dyspozycji. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Karmat-Kop

3 opinie
Karmat-Kop - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Limanowa

Gdy szukasz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Karmat-Kop perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Firma Budowlana "Górale"

8 opinii
Firma Budowlana "Górale" - Najlepsze Kopanie Studni Limanowa

Wybierz tych specjalistów jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do najlepszego kopania studni w miejscowości Limanowa lub sąsiednim mieście. Już nie trać czasu i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Rewelacyjne Prace Ziemne w Limanowej

15 opinii
Zakład Remontowo-Budowlany - Rewelacyjne Prace Ziemne w Limanowej

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od prac ziemnych? Skorzystaj z doświadczenia Zakład Remontowo-Budowlany. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Limanowej (23)

Potrzebne wyrównanie terenu, 301-500m², Limanowa

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności, skarpy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Limanowa

Staranne Prace Ziemne Limanowa

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 101-300m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-05-06 do 2024-05-08

 • Jodłownik

Rewelacyjne Kopanie Limanowa

Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m²". Przyjmij zlecenie rewelacyjnego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do wykonania prac z Małopolskiego i pobliskich miast. Ustal pasujący termin od razu!

2024-05-01 do 2024-05-09

 • Łososina górna

Pierwszorzędne Wykop Limanowa

Zakres zlecenia: Podjazd na posesje przez chodnik ok 12m2 czerwona kostka ‎ Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-04-30 do 2024-05-08

 • Limanowa

Zlecenie na utwardzenie terenu, 201-300m², Zalesie

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 201-300m² Rodzaj materiału: gruz betonowy Informacje dodatkowe: Witam , potrzebuje zebrać humusu 30cm długość drogi ok 70 -80 m szer 4,50, i potem utwardzenie nie jakimś solidnym materi...

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Zalesie

Wysokiej Klasy Kopanie

Rodzaj fundamentów pod wykop: fundamenty tradycyjne Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-19 do 2024-04-20

 • Słopnice

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Limanowa

Ten Zleceniodawca nadal szuka profesjonalistów od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu, 101-300m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-04-12 do 2024-04-20

 • Jodłownik

Profesjonalne Roboty Ziemne

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Zapytanie o wyrównanie terenu, 101-300m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-04-12 do 2024-04-12

 • Limanowa

Prace Ziemne

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Potrzebna plantacja terenu pod sianie trawy. Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ...

2024-04-10 do 2024-04-10

 • Szczyrzyc

Świetne Roboty Ziemne

Ten Klient myśli, że świetne roboty ziemne to trudny temat. Napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu, 501-1000m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Szczyrzyc

Szukam firmy do wyrównania terenu, 301-500m², Męcina

Zrealizowanie wykopu dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Szukam firmy do wyrównania terenu, 301-500m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Męcina

Prace Ziemne

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 101-200m² Rodzaj materiału: gruz betonowy Informacje dodatkowe: Poszukuję masy skalnej oraz gruzu betonowego lub odrzutu skalnego 0-60 mm na utwardzenie drogi dojazdowej w Łukowicy Ter...

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Łukowica

Rewelacyjne Roboty Ziemne

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 101-200m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

2024-03-27 do 2024-04-03

 • Sadek

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Teren do utwardzenia: podjazd Powierzchnia: 101-200m² Rodzaj materiału: tłuczeń Termin skorzystania z oferty: 2024-04-08...

2024-03-27 do 2024-04-03

 • Limanowa

Zlecę utwardzenie terenu, 101-200m², Limanowa

To zlecenie o treści - Zlecę utwardzenie terenu, 101-200m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Limanowa i z sąsiednich miast. Już nie trać czasu i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

2024-03-27 do 2024-04-03

 • Limanowa

Wysokiej Klasy Kopanie

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 2001-3000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-24 do 2024-03-25

 • Limanowa

Najlepsze Prace Ziemne

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Lubomierz

Szukam firmy do wyrównania terenu, do 100m², Jurków

Przeznaczenie terenu: uprawy Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-09 do 2024-03-17

 • Jurków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty