Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Warszawie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
615 596 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Warszawie

ROBSON- Roboty Ziemne

25 opinii
Roboty ziemne Warszawa

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od robót ziemnych to wykorzystaj kompetencje ROBSON- Roboty Ziemne. Warszawa i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

KGBUD

9 opinii
KGBUD - Najwyższej Klasy Usługi Koparko Ładowarką Warszawa

Dzięki dbałości o szczegóły usługi koparko ładowarką KGBUD wybija się w branży. Sławę budują oceny spełnionych odbiorców. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rewelacyjne Roboty Ziemne Warszawa

7 opinii
MAKAM - Rewelacyjne Roboty Ziemne Warszawa

Poszukujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie MAKAM. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

P.H.U. AKA Agnieszka Kuzia

10 opinii
P.H.U. AKA Agnieszka Kuzia - Świetne Roboty Ziemne Warszawa

Chcesz znaleźć rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? P.H.U. AKA Agnieszka Kuzia z Warszawy jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin!

P.B.U.H SITAREK SPÓŁKA JAWNA

5 opinii
P.B.U.H SITAREK SPÓŁKA JAWNA - Staranne Roboty Ziemne Warszawa

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z P.B.U.H SITAREK SPÓŁKA JAWNA są dla Ciebie idealni. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Rewelacyjne Wiercenie Studni

3 opinie
Transport Ciezarowy Tadeusz Gronostajski - Rewelacyjne Wiercenie Studni Warszawa

Starasz się odnaleźć godnego uwagi fachowca z zakresu rewelacyjnego wiercenia studni z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Transport Ciezarowy Tadeusz Gronostajski jest do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

KANO-INSTAL

2 opinie
KANO-INSTAL - Profesjonalne Wiercenie Studni Warszawa

Jeśli interesuje Cię profesjonalne wiercenie studni w rejonie Warszawy i poszukujesz najlepszych rozwiązań to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia KANO-INSTAL. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN

1 opinia
PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN - Perfekcyjny Drenaż Warszawa

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN z Warszawy będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Roboty Ziemne Lubański Kamil

1 opinia
Roboty Ziemne Lubański Kamil - Perfekcyjne Roboty Ziemne Warszawa

Zaufaj fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Roboty Ziemne Lubański Kamil. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne w Warszawie

1 opinia
ELL-MAR FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA E.ZGLECZ - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne w Warszawie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij ELL-MAR FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA E.ZGLECZ. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Nie czekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Warszawie (120)

Prace Ziemne Warszawa

Zakres zlecenia: Witam mam do wykonania dwie ścieżki 59mb I 109mb o szerokości 1.5m do 1.8m wybranie 10 cm ziemi z wywozem oraz wysypanie i zagęszczenie jak w załączniku. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-12-02 do 2023-12-10
dodano 6 dni temu

 • Warszawa

Profesjonalne Prace Ziemne

Teren do utwardzenia: wokół budynku Powierzchnia: 101-200m² Rodzaj materiału: gruz betonowy Informacje dodatkowe: Do zagęszczenia teren dookoła budynku (etap 150m2) i wykonanie podbudowy pod parking (etap 50m2). Wymiana gruntu ...

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano 7 dni temu

 • Warszawa

Rewelacyjne Prace Ziemne

Zakres zlecenia: Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć jaka byłaby cena wymiany ziemi na ogródku 26m2. Chodzi o to, żeby zerwać obecną wierzchnią warstwę i nawieźć nową ziemię. Mam psa, który miał pasożyta i zalecono mi wymianę z...

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 8 dni temu

 • Warszawa

Porządne Roboty Ziemne Warszawa

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Roboty ziemne, zagospodarowanie terenu, chcąc trafić w dobre miejsce. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2023-11-29 do 2023-12-07

 • Warszawa

Wywóz ziemi, 25000m³, Warszawa

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty uwagi specjalista z zakresu najlepszego kopania z Warszawy? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś.

2023-11-29 do 2023-12-07

 • Warszawa

Porządne Prace Ziemne

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecę utwardzenie terenu, do 50m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2023-11-29 do 2023-12-07

 • Warszawa

Zlecę prace ziemne, Warszawa

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecę prace ziemne". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie robót ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-11-29 do 2023-12-07

 • Warszawa

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, do 100m², Warszawa

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony fachowiec z zakresu pierwszorzędnego kopania? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Jeśli chcesz poznać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2023-11-28 do 2023-12-06

 • Warszawa

Potrzebny wykop pod fundament domu typu bliźniak, do 35m², Warszawa

Ten Klient myśli, że solidne wykop to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Potrzebny wykop pod fundament domu typu bliźniak, do 35m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Wybierz numer, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

2023-11-27 do 2023-12-05

 • Warszawa

Dam zlecenie na wykop pod instalację, 800mb, Warszawa

Wybierz zlecenie dotyczące fantastycznego kopania od pewnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Warszawa lub sąsiednim mieście. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

2023-11-26 do 2023-12-04

 • Warszawa

Rewelacyjne Roboty Ziemne

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu, 2001-3000m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

2023-11-26 do 2023-11-26

 • Warszawa

Profesjonalne Prace Ziemne

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 101-200m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-11-26 do 2023-12-04

 • Warszawa

Profesjonalne Roboty Ziemne

Typ terenu: publiczny Wielkość stawu: 151-300m² Badanie geologiczne gruntu: nie dotyczy Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Wykonanie stawu oraz wykonanie warstw tj. - warstwa z gruntu rodzimego mata...

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Warszawa

Znakomite Roboty Ziemne

Typ terenu: publiczny Wielkość stawu: 151-300m² Badanie geologiczne gruntu: tak Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Poszukuję wykonawcy na wyprofilowanie stawu, położenie maty bentonitowej i jej zasypa...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Warszawa

Zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m², Warszawa

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Precyzyjne wyrownanie terenu pod budowe domu modulowego. Obecnie jest zageszczony i zniwelowany...

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Warszawa

Kopanie Warszawa

Teren do utwardzenia: Chodnik, droga Powierzchnia: 51-100m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Warszawa

Roboty Ziemne

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zlecenie na wyrównanie terenu, 501-1000m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-11-16 do 2023-11-16

 • Warszawa

Zlecenie na wyrównanie terenu, 1001-2000m², Warszawa

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-11-11 do 2023-11-19

 • Warszawa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty