Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 349 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów

Staranne Usługi Minikoparką

28 opinii
Roboty ziemne

Ten, kto planuje zakup starannej usługi minikoparką musi zgłosić się do DIGGER-TRANS Damian Kowalczyk i poznać świetne ceny oraz oferowaną jakość. Mają propozycję dla każdego.

NIVEL-TRANS MARCIN LEJK

13 opinii
NIVEL-TRANS MARCIN LEJK - Perfekcyjne Roboty Ziemne

Zaufaj fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij NIVEL-TRANS MARCIN LEJK. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Doskonałej Jakości Drenaż Opaskowy

6 opinii
DAKON prace ziemne i usługi komunalno transportowe - Doskonałej Jakości Drenaż Opaskowy

Jeżeli poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z DAKON prace ziemne i usługi komunalno transportowe perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Porządne Roboty Ziemne

2 opinie
F. W. "RESZKA" - Porządne Roboty Ziemne

Jeśli szukasz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z F. W. RESZKA perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej oferty - sprawdź!

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

9 opinii
JATONI sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie JATONI sp. z o.o.. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Wysokiej Klasy Kopanie Studni

8 opinii
STimpill - Przedsiębiorstwo Budowlane - Wysokiej Klasy Kopanie Studni

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? STimpill - Przedsiębiorstwo Budowlane będzie najszybszą drogą. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Bamber FV Kamil Kaczmarski

10 opinii
Bamber FV Kamil Kaczmarski - Świetne Studnie Głębinowe

Bamber FV Kamil Kaczmarski oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z rejonu Międzyrzecza i okolic. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Doskonałe Roboty Ziemne

9 opinii
Usługi Ogólnobudowlane GUTEK - Doskonałe Roboty Ziemne

Usługi Ogólnobudowlane GUTEK świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z powiatu Płock i z sąsiednich miast. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Świetne Roboty Ziemne

2 opinie
Robbud - Świetne Roboty Ziemne

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z Robbud są dla Ciebie idealni. Zarezerwuj termin od razu!

Doskonałe Studnie Głębinowe

10 opinii
ATL Adam Grobelny - Doskonałe Studnie Głębinowe

Planujesz wybrać rzetelnego partnera do realizacji swoich planów? ATL Adam Grobelny z Warszawy będzie najszybszą drogą. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na prace ziemne (4 780)

Zlecenie na utwardzenie terenu, 2000m², Wrocław

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecenie na utwardzenie terenu, 2000m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie wykopu wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2024-02-22 do 2024-03-01
dodano 1 godzinę temu

 • Wrocław

Wywóz ziemi, 51-100m³, Tarnowo Podgórne

Rodzaj ziemi: glina Ilość ziemi: 51-100m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 23:14

 • Tarnowo Podgórne

Dam zlecenie na utwardzenie terenu, 201-300m², Przeginia Narodowa

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 201-300m² Rodzaj materiału: tłuczeń Informacje dodatkowe: Droga dojazdowa pod budowę domu+ wykop pod fundamenty 12m/24m 45 cm droga dojazdowa 80 m długość 3 m szerokość 30-35 cm korytow...

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 23:11

 • Przeginia narodowa

Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 201-300m², Przeginia Narodowa

Ten Klient myśli, że solidne wykop to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 201-300m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Wybierz numer, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 23:02

 • Przeginia narodowa

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj szamba: do uzgodnienia w rozmowie Wielkość szamba: 6-10m³ Posiadana dokumentacja: Dom letniskowy Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 22:52

 • Popowo-Letnisko

Zapotrzebowanie na wykop pod szambo, 11-20m³, Somianka

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 22:52

 • Somianka
Roboty ziemne - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 52 283 Specjalistów od Robót Ziemnych najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Szukam firmy do wykonania przewiertu sterowanego, 6mb, Mysłowice

Cel przewiertów sterowanych: instalacja infrastruktury podziemnej Długość przewiertów: 6mb Typ terenu: prywatny Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 22:26

 • Mysłowice

Szukam firmy do utwardzenia terenu, 501m², Gałów

Ten Klient wciąż poszukuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy do utwardzenia terenu, 501m², chcąc doświadczonych specjalistów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 22:03

 • Gałów

Zlecę wyrównanie terenu, 301-500m², Golanka Górna

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 21:52

 • Golanka górna

Zlecenie na wyrównanie terenu, 301-500m², Prudnik

Zapytanie o treści - Zlecenie na wyrównanie terenu, 301-500m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z Prudnika oraz przyległych powiatów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 20:57

 • Prudnik

Potrzebny wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 71-100m², Szczecin

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Potrzebny wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 71-100m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Już teraz skontaktuj się z nim.

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 20:33

 • Szczecin

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj fundamentów pod wykop: fundamenty tradycyjne Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Podpiwniczenie: tak Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Witam, ile kosztuje wykop pod...

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 20:06

 • Szczecin

Dam zlecenie na wykop pod instalację, do 20mb, Wojcieszów

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Dolnośląskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wykop pod instalację, do 20mb", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 19:11

 • Wojcieszów

Zlecę prace ziemne, Ruda Śląska

Zakres zlecenia: Likwidacja starego szamba, zasypanie. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 19:01

 • Ruda Śląska

Zapytanie o wyrównanie terenu, 301-500m², Siedlce

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu, 301-500m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 18:58

 • Siedlce

Znakomite Wykop

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 18:48

 • Palikije pierwsze

Najlepsze Kopanie

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 401-500m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Dzien dobry .Szukam wykonawcy który przyszykuje i utwardzi drogę wewnętrzna dl 100 m szer 4 m do działki budo...

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 17:16

 • Radom

Wykop

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 101-200mb Rodzaj drenażu: podziemny Informacje dodatkowe: Okresowo w czasie wiosna/jesień, występuje stojąca woda jak na zdjęciu. Obecny stan jest najgorszy od wielu lat (wcześniej była to ...

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 15:25

 • Brzeziny
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Prace ziemne w największych miastach

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty