Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 962 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów

Staranne Usługi Minikoparką

34 opinie
Roboty ziemne

Ten, kto planuje zakup starannej usługi minikoparką musi zgłosić się do DIGGER-TRANS Damian Kowalczyk i poznać świetne ceny oraz oferowaną jakość. Mają propozycję dla każdego.

NIVEL-TRANS MARCIN LEJK

12 opinii
NIVEL-TRANS MARCIN LEJK - Perfekcyjne Roboty Ziemne

Zaufaj fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij NIVEL-TRANS MARCIN LEJK. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Doskonałej Jakości Drenaż Opaskowy

6 opinii
DAKON prace ziemne i usługi komunalno transportowe - Doskonałej Jakości Drenaż Opaskowy

Jeżeli poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z DAKON prace ziemne i usługi komunalno transportowe perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Porządne Roboty Ziemne

9 opinii
JATONI sp. z o.o. - Porządne Roboty Ziemne

Jeśli szukasz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z JATONI sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej oferty - sprawdź!

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

57 opinii
Arukop Usługi Koparkoładowarką Przemysław Kiełcz - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Arukop Usługi Koparkoładowarką Przemysław Kiełcz. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Wysokiej Klasy Kopanie Studni

1 opinia
Zakład Zmechanizowanych Robót Ziemnych i Transportowych Henryk Woźniak - Wysokiej Klasy Kopanie Studni

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Zakład Zmechanizowanych Robót Ziemnych i Transportowych Henryk Woźniak będzie najszybszą drogą. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

MASKIN Roboty ziemne Przemysław Ślusarski

10 opinii
MASKIN Roboty ziemne Przemysław Ślusarski - Świetne Studnie Głębinowe

MASKIN Roboty ziemne Przemysław Ślusarski oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z rejonu Wałcza i okolic. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Doskonałe Roboty Ziemne

10 opinii
Bamber FV Kamil Kaczmarski - Doskonałe Roboty Ziemne

Bamber FV Kamil Kaczmarski świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z powiatu międzyrzeckiego i z sąsiednich miast. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Świetne Roboty Ziemne

9 opinii
Usługi Ogólnobudowlane GUTEK - Świetne Roboty Ziemne

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z Usługi Ogólnobudowlane GUTEK są dla Ciebie idealni. Zarezerwuj termin od razu!

Doskonałe Studnie Głębinowe

5 opinii
MAŁECKI MAREK AVIS - ECO EKOLOGICZNE PLACE ZABAW - Doskonałe Studnie Głębinowe

Planujesz wybrać rzetelnego partnera do realizacji swoich planów? MAŁECKI MAREK AVIS - ECO EKOLOGICZNE PLACE ZABAW z Lublina będzie najszybszą drogą. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na prace ziemne (6 521)

Profesjonalne Prace Ziemne

Ten Zlecający jeszcze potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam firmy do wyrównania terenu, do 100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-05-29 do 2024-06-06
dodano 1 godzinę temu

 • Radomia

Wykop

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Potrzebne utwardzenie terenu, do 50m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim.

2024-05-29 do 2024-06-06
dodano 2 godziny temu

 • Rymań

Perfekcyjne Wykop

Ten Klient uważa, że perfekcyjne wykop to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

2024-05-29 do 2024-06-06
dodano 2 godziny temu

 • Olsztyn

Solidne Prace Ziemne

Wykonanie prac ziemnych z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Potrzebne wyrównanie terenu, 301-500m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

2024-05-29 do 2024-06-06
dodano 2 godziny temu

 • Nowa wieś

Roboty Ziemne

Wykonanie robót ziemnych dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zapotrzebowanie na prace ziemne. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-05-28 do 2024-06-05
dodano wczoraj o 23:41

 • Świętochłowice

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 501-1000m², Henryków-Urocze

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 501-1000m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2024-05-28 do 2024-06-05
dodano wczoraj o 21:51

 • Henryków-Urocze
Roboty ziemne - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 53 076 Specjalistów od Robót Ziemnych najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zlecenie na wykop pod szambo, do 5m³, Skawina

Rodzaj szamba: jednokomorowe Wielkość szamba: do 5m³ Posiadana dokumentacja: nie dotyczy Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-28 do 2024-06-05
dodano wczoraj o 21:43

 • Skawina

Szukam firmy do utwardzenia terenu, do 50m², Kołobrzeg

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Kołobrzegu i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do utwardzenia terenu, do 50m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2024-05-28 do 2024-06-05
dodano wczoraj o 21:09

 • Kołobrzeg

Potrzebne utwardzenie terenu, 301-400m², Wysoka Kamieńska

Teren do utwardzenia: podjazd Powierzchnia: 301-400m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-28 do 2024-06-05
dodano wczoraj o 20:24

 • Wysoka kamieńska

Wysokiej Klasy Kopanie

Wykonaj usługę wysokiej klasy kopania o treści "Zapytanie o wykop pod szambo, 6-10m³", jako profesjonalista z miejscowości Malbork. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Malborka nie masz sobie równych. Wybierz numer i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

2024-05-28 do 2024-06-05
dodano wczoraj o 19:24

 • Malbork

Kopanie

Szukasz Zlecającego jako warty zaufania specjalista z zakresu perfekcyjnego kopania? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2024-05-28 do 2024-06-05
dodano wczoraj o 19:15

 • Wrocław

Prace Ziemne

Ten Klient uważa, że świetne prace ziemne to skomplikowany temat. Napisał zapytanie o treści "Zlecenie na utwardzenie terenu, 301-400m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2024-05-28 do 2024-06-05
dodano wczoraj o 19:12

 • Wrocław

Świetne Wykop

Ten Zlecający nadal potrzebuje dobrej firmy od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 501-1000m², chcąc trafić w dobre miejsce. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2024-05-28 do 2024-06-05
dodano wczoraj o 19:01

 • Mierzęcice

Najlepsze Prace Ziemne

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Zlecenie na wyrównanie terenu, 101-300m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Ustal pasujący termin od razu!

2024-05-28 do 2024-06-05
dodano wczoraj o 18:51

 • Siedlce

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

Rodzaj szamba: jednokomorowe Wielkość szamba: do 5m³ Posiadana dokumentacja: Nie wymaga zgoda Wywóz ziemi: tak Informacje dodatkowe: Szambo na działkę RODo w Poznaniu z montażem wykopem i wywozem ziemi Termin skorzystania z o...

2024-05-28 do 2024-06-05
dodano wczoraj o 17:58

 • Poznań

Wykop

Przeznaczenie terenu: droga Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-28 do 2024-06-05
dodano wczoraj o 17:21

 • Grodzisk Mazowiecki

Kopanie

Szukasz Klienta jako godny zaufania profesjonalista z zakresu perfekcyjnego kopania z Mazowieckiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-05-28 do 2024-06-05
dodano wczoraj o 15:52

 • Komorów

Potrzebne utwardzenie terenu, 101-200m², Jastrzębia

Przygotowanie robót ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Potrzebne utwardzenie terenu, 101-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2024-05-28 do 2024-06-05
dodano wczoraj o 15:42

 • Jastrzębia
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Prace ziemne w największych miastach

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty