Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Koszalinie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 990 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Koszalinie

Doskonałe Roboty Ziemne Koszalin

2 opinie
Roboty ziemne Koszalin

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie DaMaR Usługi koparką. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Pierwszorzędne Kopanie Studni

2 opinie
"B.P.Z" Sławomir Jeleń - Pierwszorzędne Kopanie Studni Koszalin

Zatrudnij B.P.Z Sławomir Jeleń jeśli szukasz odpowiednich ludzi do pierwszorzędnego kopania studni w miejscowości Koszalin lub sąsiednim mieście. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Pierwszorzędne Kopanie Stawów

1 opinia
SDROG Koszalin - Pierwszorzędne Kopanie Stawów Koszalin

Uniknij problemów i powierz prace tym fachowcom od kopania stawów z miejscowości Koszalin. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Świetne Wykopy w Koszalinie

1 opinia
ROBO-KOPEK Wojciech Kaliszczak - Świetne Wykopy w Koszalinie

ROBO-KOPEK Wojciech Kaliszczak świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z miejscowości Koszalin i z sąsiednich miast. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

P.W."IM-BUD"

1 opinia
P.W."IM-BUD" - Staranny Drenaż Opaskowy Koszalin

Właśnie wybierasz godnego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? P.W.IM-BUD z Koszalina jest na to skuteczną metodą. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Rewelacyjne Roboty Ziemne

1 opinia
"MIK-BUD" Mikołaj Zientek - Rewelacyjne Roboty Ziemne Koszalin

W dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie MIK-BUD Mikołaj Zientek. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Umów odpowiedni dla Ciebie termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

KUBIX

12 opinii
KUBIX - Najlepsze Roboty Ziemne Koszalin

Poszukujesz specjalisty od robót ziemnych? Wykorzystaj kompetencje KUBIX. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

EcoAx

6 opinii
EcoAx - Wysokiej Klasy Kopanie Studni Koszalin

Od wielu lat pracownicy EcoAx realizują usługi z zakresu kopania studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ustal pasujący termin!

Kierownik Budowy-Nadzory-Obsługa Inwestycji

1 opinia
Kierownik Budowy-Nadzory-Obsługa Inwestycji - Tanie Usługi Koparko Ładowarką Koszalin

Przez zapewnianie taniej usługi koparko ładowarką Kierownik Budowy-Nadzory-Obsługa Inwestycji wyróżnia się w swoim rejonie. Reputację tworzą opinie spełnionych odbiorców. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Znakomite Prace Ziemne Koszalin

4 opinie
RMart - Znakomite Prace Ziemne Koszalin

Zaufaj ekspertom w dziedzinie prac ziemnych i zatrudnij RMart. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Koszalinie (21)

Zlecenie na wykopanie stawu, 2500m², Koszalin

Typ terenu: prywatny Wielkość stawu: 2500m² Badanie geologiczne gruntu: nie Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-16 do 2024-04-24
dodano 4 dni temu

 • Koszalin

Potrzebne wyrównanie terenu, 501-1000m², Koszalin

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-04 do 2024-04-04

 • Koszalin

Zlecenie na wyrównanie terenu, 301-500m², Koszalin

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-09 do 2024-03-17

 • Koszalin

Rewelacyjne Wykop Koszalin

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Koszalin

Roboty Ziemne Koszalin

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy i pisze - Zlecę prace ziemne. To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Koszalin

Szukam firmy do wyrównania terenu, 501-1000m², Koszalin

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Szukam firmy do wyrównania terenu, 501-1000m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Koszalin

Prace Ziemne Koszalin

Zakres zlecenia: wykonanie wykopow i prac fundamentowych oraz wykonanie podkladow betonowych pod posadzke dla hali o pow. 600m2 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Koszalin

Kopanie Koszalin

Przeznaczenie terenu: Parking Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności Informacje dodatkowe: Potrzebujemy wyrównania terenu pod parking. Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ter...

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Koszalin

Prace Ziemne

Ten Zleceniodawca nadal szuka specjalisty od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zlecę wyrównanie terenu, 301-500m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2024-02-12 do 2024-02-12

 • Koszalin

Szukam firmy do wykopu pod fundament domu jednorodzinnego, 101-150m², Koszalin

Rodzaj fundamentów pod wykop: fundamenty tradycyjne Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: Mam do wykonania fundamenty pod dom jednorodzinny w...

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Koszalin

Znakomite Wykop

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Potrzebne utwardzenie terenu, 401-500m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Koszalin

Profesjonalne Kopanie

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Koszalin

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Teren do utwardzenia: wokół budynku, podjazd Powierzchnia: 101-200m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Dzien dobry, szukamy wykonawcy do zrobienia wjazdu na dzialke wraz z utwardzonym parkingiem ...

2024-01-25 do 2024-02-02

 • Koszalin

Roboty Ziemne

Przeznaczenie terenu: droga, ułożenie płyt jombo Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: niekłonice ul.••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••...

2024-01-03 do 2024-01-11

 • Koszalin

Najwyższej Klasy Kopanie

Teren do utwardzenia: wokół budynku Powierzchnia: 201-300m² Rodzaj materiału: pod samochód osobowy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-12-13 do 2023-12-21

 • Koszalin

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj fundamentów pod wykop: wymiana gruntu Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: Wymiana gruntu pod SENDOM Termin skorzystania z oferty: d...

2023-12-04 do 2023-12-12

 • Koszalin

Szukam firmy do utwardzenia terenu, do 50m², Koszalin

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Szukam firmy do utwardzenia terenu, do 50m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Koszalin

Zlecę wykonanie drenażu, 21-50mb, Koszalin

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wykonanie drenażu, 21-50mb". Jako zaufany specjalista w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Koszalin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty