Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Kołobrzegu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 278 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Kołobrzegu

Najlepsze Usługi Koparko Ładowarką Kołobrzeg

1 opinia
Roboty ziemne Kołobrzeg

Są obecni w branży usług koparko ładowarką od kilku lat, szczególnie na obszarze Kołobrzegu, ale także pobliskich miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

FTH SZYMETA

3 opinie
FTH SZYMETA - Porządne Roboty Ziemne Kołobrzeg

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od robót ziemnych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom FTH SZYMETA. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Usługi Ogólnobudowlane

1 opinia
Usługi Ogólnobudowlane - Profesjonalne Usługi Minikoparką Kołobrzeg

Klient, który planuje zakup usługi minikoparką musi już teraz zgłosić się do Usługi Ogólnobudowlane i poznać dobre ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Paweł Łupkowski

2 opinie
Paweł Łupkowski - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Kołobrzeg

Już od kilku lat pracownicy Paweł Łupkowski realizują usługi z zakresu wiercenia studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usług minikoparką. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Pierwszorzędne Prace Ziemne w Kołobrzegu

4 opinie
Przedsiębiorstwo Budowlano Transportowe Stefan Zakrzewski - Pierwszorzędne Prace Ziemne w Kołobrzegu

Poprzez dbałość o jakość usługi koparko ładowarką Przedsiębiorstwo Budowlano Transportowe Stefan Zakrzewski wybija się w branży. Reputację oddają rekomendacje zachwyconych Klientów. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Porządne Prace Ziemne

2 opinie
Usługi Transportowe Jacek Szwarc - Porządne Prace Ziemne Kołobrzeg

Zrealizowanie prac ziemnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Usługi Transportowe Jacek Szwarc ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Nie trać czasu - zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

Rzetelne Usługi Koparko Ładowarką

1 opinia
MEDIA TECHNIK Sp. z o.o. Sp. komandytowa - Rzetelne Usługi Koparko Ładowarką Kołobrzeg

Klient, który poszukuje usługi koparko ładowarką powinien niezwłocznie zgłosić się do MEDIA TECHNIK Sp. z o.o. Sp. komandytowa i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Solidny Drenaż Kołobrzeg

2 opinie
Tomasz Rymaszewski - Solidny Drenaż Kołobrzeg

Jeśli poszukujesz doskonałej współpracy to specjaliści z Tomasz Rymaszewski są dla Ciebie stworzeni. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Usługi ogólnobudowlane.TAMA-DOM

1 opinia
Usługi ogólnobudowlane.TAMA-DOM - Solidne Roboty Ziemne Kołobrzeg

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj kompetencje Usługi ogólnobudowlane.TAMA-DOM. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

OMEGA Tomasz Szulerecki

1 opinia
OMEGA Tomasz Szulerecki - Najwyższej Klasy Usługi Koparko Ładowarką Kołobrzeg

Dzięki dbałości o szczegóły usługi koparko ładowarką OMEGA Tomasz Szulerecki wybija się w branży. Sławę budują oceny spełnionych odbiorców. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Kołobrzegu (26)

Świetne Roboty Ziemne Kołobrzeg

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Pokaż propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej.

2024-04-06 do 2024-04-14

 • Kołobrzeg

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, do 100m², Kołobrzeg

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-31 do 2024-04-08

 • Kołobrzeg

Zapytanie o wykop pod fundament bud. wielorodzinnego, 2000m², Sianożęty

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od prac ziemnych poszukujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapytanie o wykop pod fundament bud. wielorodzinnego, 2000m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Zachodniopomorskie z pewnością dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2024-03-21 do 2024-03-29

 • Sianożęty

Potrzebne utwardzenie terenu, 301-400m², Bagicz

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 301-400m² Rodzaj materiału: tłuczeń Informacje dodatkowe: Droga około 300 x 5 metrów utwardzona kruszywem łamanym bez gruzu z korytowaniem wraz z przepustem nad ciekiem wodnym o długośc...

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Bagicz

Zlecę wykonanie drenażu, 101-200mb, Kołobrzeg

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 101-200mb Rodzaj drenażu: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Kołobrzeg

Najlepsze Wykop Kołobrzeg

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 3000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności, skarpy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Kołobrzeg

Szukam firmy do wyrównania terenu, 501-1000m², Ustronie Morskie

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Zlecę zagospodarowanie terenu Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Ustronie Morskie

Zlecę usługi koparką kołową z rotorem, 18 ton, Kołobrzeg

Wykonaj zlecenie dotyczące wyjątkowego kopania od wiarygodnych zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Kołobrzeg lub okolicy. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Kołobrzeg

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, do 100m², Kołobrzeg

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Kołobrzeg

Zapytanie o wykonanie drenażu, 51-100mb, Grzybowo

Jeśli interesuje Cię zlecenie na rewelacyjne kopanie w rejonie Zachodniopomorskiego i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie drenażu, 51-100mb", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej.

2024-02-25 do 2024-03-04

 • Grzybowo

Potrzebny wykop pod instalację elektryczną, do 20mb, Kołobrzeg

Rodzaj instalacji: elektryczna Rodzaj budynku: jednorodzinny Długość wykopów: do 20mb Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-15 do 2024-02-15

 • Kołobrzeg

Kopanie Kołobrzeg

Jeśli bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze mocne strony jako specjalisty od kopania to wykonaj zlecenie - Zlecenie na wykonanie przewiertu sterowanego, 1200mb. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Siemyśl

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 1001-2000m², Niekanin

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który pisze - "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 1001-2000m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-02-07 do 2024-02-07

 • Niekanin

Profesjonalne Prace Ziemne Kołobrzeg

Zleceniodawca poszukuje rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecenie na prace ziemne. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Ustronie Morskie

Wysokiej Klasy Kopanie

Chcesz znaleźć Klienta jako godny uwagi profesjonalista z zakresu wysokiej klasy kopania z Kołobrzegu? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Kołobrzeg

Zapotrzebowanie na wykop pod fundament domu szeregowego, 201-300m², Kołobrzeg

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj fundamentów pod wykop: ławy fundamentowe Rodzaj budynku: w zabudowie szeregowej Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: tak Termin skorzystani...

2024-01-27 do 2024-02-04

 • Kołobrzeg

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Przeznaczenie terenu: poprawa drenażu Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-27 do 2024-02-04

 • Dźwirzyno

Dam zlecenie na utwardzenie terenu, 301-400m², Ustronie Morskie

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 301-400m² Rodzaj materiału: tłuczeń Informacje dodatkowe: odwodnienie , podniesienie studzienek Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Ustronie Morskie
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty