Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Krakowie

Porządne Roboty Ziemne

21 opinii
Roboty ziemne Kraków

Jeśli szukasz najlepszej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to firma Dominik-KRAK-TRANS-BUD jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji Twoich wymagań z dziedziny robót ziemnych. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

F. H. U. Adrian Wojtycza

6 opinii
F. H. U. Adrian Wojtycza - Solidny Drenaż Opaskowy Kraków

Zrealizowanie drenażu opaskowego będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. F. H. U. Adrian Wojtycza ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Świetne Roboty Ziemne

3 opinie
PRACE OGRODOWE I STUDNIE PRZYDOMOWE Wojciech Szopa - Świetne Roboty Ziemne Kraków

W przypadku, gdy potrzebujesz świetnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z dziedziny robót ziemnych. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie.

Nawodniony Ogrod

4 opinie
Nawodniony Ogrod - Porządna Melioracja Kraków

Zaufaj ekspertom w dziedzinie melioracji i zatrudnij Nawodniony Ogrod. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Kraków

3 opinie
Euro Transport - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Kraków

Wciąż szukasz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji Euro Transport. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Świetne Wykopy Kraków

2 opinie
Kop-Invest roboty ziemne - Świetne Wykopy Kraków

Szukasz profesjonalistów od wykopów? Wykorzystaj kompetencje Kop-Invest roboty ziemne. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Doskonałe Wykopy w Krakowie

1 opinia
"BoMar" Bożena Wolańska, Marcin Wykurz spółka cywilna - Doskonałe Wykopy w Krakowie

Według Ciebie doskonałe wykopy to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z BoMar Bożena Wolańska Marcin Wykurz spółka cywilna udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Doskonałe Wiercenie Studni

2 opinie
Lin-kop MarcinLinczowski - Doskonałe Wiercenie Studni Kraków

Powierz usługę wiercenia studni ekspertom firmy Lin-kop MarcinLinczowski z miejscowości Kraków. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Krakowa są w ścisłej czołówce. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Pierwszorzędna Melioracja

2 opinie
G.I.C. GROUP Patryk Węglarz - Pierwszorzędna Melioracja Kraków

Wciąż szukasz dobrej firmy od melioracji? Wykorzystaj doświadczenie G.I.C. GROUP Patryk Węglarz. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

FADROZIEM

1 opinia
FADROZIEM - Wysokiej Klasy Niwelacja Terenu Kraków

Zleć usługę niwelacji terenu fachowcom firmy FADROZIEM z miejscowości Kraków. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Krakowa są w ścisłej czołówce. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Krakowie (110)

Zapytanie o wyrównanie terenu, do 100m², Kraków

Przygotowanie prac ziemnych dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zapytanie o wyrównanie terenu, do 100m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano 8 godzin temu

 • Kraków

Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu, do 20mb, Kraków

Klient napisał "Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu, do 20mb". Wykonaj usługę najwyższej klasy kopania jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do wykonania działalności z okolic Krakowa i pobliskich miast. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano 14 godzin temu

 • Kraków

Zapytanie o wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 201-300m², Kraków

W dalszym ciągu możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

2024-04-13 do 2024-04-21
dodano wczoraj o 17:12

 • Kraków

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Kraków

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Informacje dodatkowe: Zależy mi na wyrównaniu terenu, położeniu siatki na krety i położeniu systemu do nawadniania t...

2024-04-13 do 2024-04-21
dodano wczoraj o 17:02

 • Kraków

Kopanie Kraków

Szukasz zlecenia do wykonania jako warty uwagi profesjonalista z zakresu wyjątkowego kopania z Krakowa? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 2 dni temu

 • Kraków

Profesjonalne Kopanie

Jeśli tylko wykonujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Krakowa i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o prace ziemne", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej kompetentnej firmy. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 2 dni temu

 • Kraków

Szukam firmy do wyrównania terenu, 301-500m², Kraków

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Szukam firmy do wyrównania terenu, 301-500m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Już teraz skontaktuj się z nim.

2024-04-11 do 2024-04-19
dodano 3 dni temu

 • Kraków

Potrzebne wyrównanie terenu, 501-1000m², Kraków

Przeznaczenie terenu: trawnik, droga, poprawa drenażu, wg zapytania Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany, skarpy Informacje dodatkowe: Przedmiotem zapytania jest materiał, robocizna...

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 4 dni temu

 • Kraków

Potrzebne utwardzenie terenu, 800m², Kraków

Ten Zleceniodawca jeszcze poszukuje profesjonalistów od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebne utwardzenie terenu, 800m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Złóż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 4 dni temu

 • Kraków

Zapytanie o wyrównanie terenu, 1001-2000m², Kraków

Przeznaczenie terenu: budowa, trawnik, droga Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 4 dni temu

 • Kraków

Profesjonalne Kopanie

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Interesuje mnie wyrównanie działki wokół domu pod założenie trawnika. Usunięcie warsty z chwa...

2024-04-09 do 2024-04-17
dodano 5 dni temu

 • Kraków

Prace Ziemne Kraków

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Zlecę prace ziemne", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2024-04-07 do 2024-04-15
dodano 7 dni temu

 • Kraków

Szukam firmy do wyrównania terenu, 101-300m², Kraków

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-06 do 2024-04-14
dodano 8 dni temu

 • Kraków

Doskonałe Roboty Ziemne

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: do 20mb Rodzaj drenażu: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Kraków

Kopanie

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Proszę o wycenę przekopania ogródka na ul.••••••••••••••••••••. Chcemy zasiać trawe, dlatego ...

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Kraków

Staranne Prace Ziemne

Rodzaj fundamentów pod wykop: płyty fundamentowe Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Podpiwniczenie: tak Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Kraków

Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, do 50m², Kraków

Jeszcze możesz odpowiedzieć na ogłoszenie Zlecającego jako profesjonalista od prac ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Kraków

Porządne Prace Ziemne

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty