Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Wadowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 534 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Wadowicach

Rewelacyjne Prace Ziemne

22 opinie
Roboty ziemne Wadowice

Jeśli poszukujesz profesjonalistów od prac ziemnych to powierz tę kwestię specjalistom z Dominik-KRAK-TRANS-BUD. Wadowice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Perfekcyjne Roboty Ziemne

8 opinii
STimpill - Przedsiębiorstwo Budowlane - Perfekcyjne Roboty Ziemne Wadowice

Chcesz znaleźć sprawdzonego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? STimpill - Przedsiębiorstwo Budowlane jest na to skuteczną metodą. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Auto-komplex

5 opinii
Auto-komplex - Solidne Roboty Ziemne Wadowice

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Auto-komplex. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Staranny Drenaż Opaskowy Wadowice

1 opinia
FHU MAŚLONA ROBOTY BUDOWLANE - Staranny Drenaż Opaskowy Wadowice

Firma FHU MAŚLONA ROBOTY BUDOWLANE świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Wadowice i z sąsiednich miast. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Porządna Melioracja w Wadowicach

1 opinia
Dawid Michalec - Porządna Melioracja w Wadowicach

Gdy poszukujesz znakomitej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to Dawid Michalec są dla Ciebie idealni. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji Twoich wymagań z dziedziny melioracji. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Instaloptik Paweł Górecki

2 opinie
Instaloptik Paweł Górecki - Najlepsze Kopanie Studni Wadowice

Wybierz tych specjalistów jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do najlepszego kopania studni w miejscowości Wadowice lub sąsiednim mieście. Już nie trać czasu i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

STACH-KOP

1 opinia
STACH-KOP - Najlepsze Roboty Ziemne Wadowice

Uwierz ekspertom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij STACH-KOP. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Najlepsze Studnie Głębinowe

1 opinia
CK Jerzy Cierpiał - Najlepsze Studnie Głębinowe Wadowice

Jesteś zdania, że najlepsze studnie głębinowe to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą najlepsze rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Porządne Roboty Ziemne

2 opinie
TECH-MAR - Porządne Roboty Ziemne Wadowice

Jesteś zdania, że porządne roboty ziemne to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z TECH-MAR poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Doskonałe Wykopy Wadowice

4 opinie
Edmar - Doskonałe Wykopy Wadowice

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od wykopów to powierz tę kwestię specjalistom z Edmar. Wadowice i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, aby otrzymać ofertę.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Wadowicach (33)

Najwyższej Klasy Kopanie Wadowice

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: do 20mb Rodzaj drenażu: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-26 do 2024-06-03
dodano wczoraj o 12:23

 • Mucharz

Doskonałe Prace Ziemne Wadowice

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Andrychów

Potrzebne wyrównanie terenu, 4000m², Sosnowice

Zapytanie o treści - Potrzebne wyrównanie terenu, 4000m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z Małopolskiego i okolic. Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Sosnowice

Profesjonalne Prace Ziemne

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Małopolskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Pokaż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-05-05 do 2024-05-13

 • Łączany

Szukam ekipy do prac ziemnych, Tomice

Zakres zlecenia: wykopanie rowu pod kabel elektryczny ok. 16 m Termin rozpoczęcia prac: 2024-05-02...

2024-05-02 do 2024-05-10

 • Tomice

Prace Ziemne

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od prac ziemnych potrzebujesz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o wykop pod fundament, 1000m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Andrychów

Zlecenie na wykonanie przewiertu sterowanego, 51-100mb, Wadowice

Ten Zlecający jeszcze poszukuje specjalisty od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na wykonanie przewiertu sterowanego, 51-100mb, chcąc doświadczonych specjalistów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-04-26 do 2024-05-04

 • Wadowice

Kopanie

Przeznaczenie terenu: poprawa drenażu Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Łączany

Znakomite Roboty Ziemne Wadowice

Wciąż jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zlecającego jako profesjonalista od robót ziemnych. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Łączany

Perfekcyjne Prace Ziemne

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 51-100mb Rodzaj drenażu: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Planuję kompleksowe rozwiązanie pod podjazdem: 1. Gruntowy wymiennink ciepła do pompy ciepła, 2. Rozszącznik z POŚia...

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Przytkowice

Potrzebny drenaż, 51-100mb, Zebrzydowice

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty uwagi specjalista z zakresu najlepszego kopania z Małopolskiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś.

2024-03-24 do 2024-04-01

 • Zebrzydowice

Prace Ziemne

Na wypadek jeśli jeszcze jako ekspert od prac ziemnych potrzebujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na wykop pod fundament bud. wielorodzinnego, 36-70m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Wadowic na pewno uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Żeby poznać Klienta skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2024-03-20 do 2024-03-23

 • Wadowice

Profesjonalne Prace Ziemne

Teren do utwardzenia: podjazd, droga Powierzchnia: do 50m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Wadowice

Wykop Wadowice

Zlecający szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebne wyrównanie terenu, 101-300m². To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Wysoka

Znakomite Roboty Ziemne

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Małopolskiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Świnna poręba

Zlecenie na wykonanie drenażu, do 20mb, Leńcze

To zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie drenażu, do 20mb jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Małopolskie oraz przyległych powiatów. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2024-02-22 do 2024-03-04

 • Leńcze

Perfekcyjne Wykop

Klient poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

2024-02-22 do 2024-03-01

 • Wadowice

Rewelacyjne Kopanie

Chcesz przyjąć zlecenie na kopanie, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Zlecę utwardzenie terenu, do 50m² to świetny wybór. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Stryszów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty