Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Myślenicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 547 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Myślenicach

F. H. U. Adrian Wojtycza

6 opinii
Roboty ziemne Myślenice

Na wypadek jeśli jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od prac ziemnych to skorzystaj z kwalifikacji F. H. U. Adrian Wojtycza. Myślenice i okolice to główny obszar ich działania. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Grunt Kop

4 opinie
Grunt Kop - Perfekcyjne Wykopy Myślenice

Uwierz fachowcom w dziedzinie wykopów i zatrudnij Grunt Kop. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Krzysztof Murzyn KM Bruk

2 opinie
Krzysztof Murzyn KM Bruk - Perfekcyjna Niwelacja Terenu Myślenice

Sprawdź specjalistów z Krzysztof Murzyn KM Bruk jeśli poszukujesz kompetentnych ludzi do perfekcyjnej niwelacji terenu na terenie Myślenic. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

ROM-KOP ROMAN RUCKI

1 opinia
ROM-KOP ROMAN RUCKI - Solidne Roboty Ziemne Myślenice

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od robót ziemnych to wykorzystaj kompetencje ROM-KOP ROMAN RUCKI. Myślenice i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Świetne Roboty Ziemne Myślenice

3 opinie
Muli-Kop Grzegorz Luberda Roboty Ziemne - Świetne Roboty Ziemne Myślenice

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z Muli-Kop Grzegorz Luberda Roboty Ziemne są dla Ciebie idealni. Zarezerwuj termin od razu!

Znakomite Roboty Ziemne w Myślenicach

3 opinie
Julian Wróbel Firma Remontowo Budowlana,, OLBUD,, - Znakomite Roboty Ziemne w Myślenicach

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji Julian Wróbel Firma Remontowo Budowlana OLBUD. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Już teraz określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Doskonałe Wykopy Myślenice

3 opinie
BUDEMEX Sp. z o.o. - Doskonałe Wykopy Myślenice

Według Ciebie doskonałe wykopy to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z BUDEMEX Sp. z o.o. udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

DS BRUK Dawid Turek

2 opinie
DS BRUK Dawid Turek - Porządne Roboty Ziemne Myślenice

Nadal szukasz specjalisty od robót ziemnych? Wykorzystaj kompetencje DS BRUK Dawid Turek. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

GardenStone

9 opinii
GardenStone - Perfekcyjna Melioracja Myślenice

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z GardenStone są dla Ciebie idealni. Zarezerwuj termin od razu!

Rzetelne Usługi Koparko Ładowarką

4 opinie
Eko-green - Rzetelne Usługi Koparko Ładowarką Myślenice

Klient, który poszukuje usługi koparko ładowarką powinien niezwłocznie zgłosić się do Eko-green i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Myślenicach (28)

Szukam firmy do wykopu pod szambo, do 5m³, Siepraw

Zapytanie o treści - Szukam firmy do wykopu pod szambo, do 5m³ jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z Małopolskiego oraz przyległych powiatów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

2024-05-20 do 2024-05-28
dodano 6 dni temu

 • Siepraw

Zlecenie na wyrównanie terenu, 101-300m², Dobczyce

Zrealizuj zlecenie profesjonalnego kopania o treści "Zlecenie na wyrównanie terenu, 101-300m²", jako fachowiec z miejscowości Małopolskie. Ujmij klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Małopolskiego nie masz sobie równych. Umów się na rozmowę już teraz.

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Dobczyce

Wykop Myślenice

Zlecenie o treści - Potrzebny wykop pod fundament garażu, 201-300m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z Małopolskiego oraz przyległych powiatów. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-05-10 do 2024-05-18

 • Lipnik

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Pcim

Zakres zlecenia: Usunięcie skarpy celem wykonania zjazdu na drogę gminną, wg projektu wykonawczego. Wykop pod mury oporowe, rozprowadzenie kamienia utwardzającego zjazd. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-04 do 2024-05-12

 • Pcim

Profesjonalne Roboty Ziemne Myślenice

Zakres zlecenia: Wykopy pod fundamenty tarasu oraz Mur oporowy Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-30 do 2024-05-08

 • Głogoczów

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Siepraw

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Siepraw

Roboty Ziemne

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-19 do 2024-04-27

 • Myślenice

Staranne Prace Ziemne Myślenice

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: 2024-04-29...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Krzywaczka

Znakomite Wykop

Zakres zlecenia: Wykopy pod kable Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-12 do 2024-04-20

 • Siepraw

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

Rodzaj szamba: dwukomorowe Wielkość szamba: do 5m³ Posiadana dokumentacja: nie dotyczy Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Harbutowice

Zapytanie o wyrównanie terenu, 301-500m², Dobczyce

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu, 301-500m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Przedzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Dobczyce

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Zawada

Zakres zlecenia: Witam, Potrzebuję usł.koparki na wykopanie terenu pod oczyszczalnie. Termin rozpoczęcia prac: 2024-04-05...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Zawada

Szukam firmy do wyrównania terenu, do 100m², Krzyszkowice

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-01 do 2024-04-09

 • Krzyszkowice

Doskonałe Roboty Ziemne

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Myślenice

Wywóz ziemi, 300m³, Krzywaczka

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-03-28 do 2024-04-03

 • Krzywaczka

Potrzebny wykop pod fundament domu typu bliźniak, 101-150m², Myślenice

Rodzaj fundamentów pod wykop: fundamenty tradycyjne Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: w ciągu mie...

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Myślenice

Najlepsze Kopanie Myślenice

Rodzaj szamba: dwukomorowe Wielkość szamba: 6-10m³ Posiadana dokumentacja: nie dotyczy Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: Wykop pod szambo plus przyłącz. Lokalizacja Myślenice Termin skorzystania z oferty: najbliższy woln...

2024-03-13 do 2024-03-15

 • Myślenice

Potrzebny drenaż, 21-50mb, Myślenice

Klient poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebny drenaż, 21-50mb. To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Myślenice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty