Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Wieliczce

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 538 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Wieliczce

Bzdyl-Trans

1 opinia
Roboty ziemne Wieliczka

Jeżeli szukasz świetnej współpracy to specjaliści z Bzdyl-Trans są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Porządna Melioracja w Wieliczce

1 opinia
KAM-KOP Paulina Owsianka - Porządna Melioracja w Wieliczce

Jeśli szukasz rewelacyjnej współpracy to eksperci z KAM-KOP Paulina Owsianka perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką Wieliczka

1 opinia
Zbigniew Zagól - Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką Wieliczka

Poprzez dbałość o jakość usługi koparko ładowarką Zbigniew Zagól wybija się w branży. Renomę budują polecenia szczęśliwych Klientów. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Doskonałe Prace Ziemne Wieliczka

8 opinii
Bim Michał Plewa - Doskonałe Prace Ziemne Wieliczka

Jeśli szukasz profesjonalistów od prac ziemnych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Bim Michał Plewa. Wieliczka i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Usługi Ogólnobudowlane Sylwester Bielski

18 opinii
Usługi Ogólnobudowlane Sylwester Bielski - Porządne Studnie Głębinowe Wieliczka

Gdy szukasz doskonałej współpracy to eksperci z Usługi Ogólnobudowlane Sylwester Bielski są dla Ciebie stworzeni. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

Znakomite Wykopy

7 opinii
Bogdan Ulman - Znakomite Wykopy Wieliczka

Potrzebujesz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji Bogdan Ulman. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - zobacz!

Usługi budowlane Kacper Zachara

1 opinia
Usługi budowlane Kacper Zachara - Staranne Roboty Ziemne Wieliczka

Nadal szukasz specjalisty od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Usługi budowlane Kacper Zachara. Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się - warto.

Solidne Roboty Ziemne

4 opinie
Majka usługi koparka - Solidne Roboty Ziemne Wieliczka

Myślisz, że solidne roboty ziemne to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z Majka usługi koparka doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Pierwszorzędne Kopanie Stawów

1 opinia
KRZYSGas - Pierwszorzędne Kopanie Stawów Wieliczka

Uniknij problemów i powierz prace tym fachowcom od kopania stawów z miejscowości Wieliczka. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

F.H.U. Marcin Kłusek

1 opinia
F.H.U. Marcin Kłusek - Doskonałej Jakości Wykopy Wieliczka

Jesteś zdania, że doskonałej jakości wykopy to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Wieliczce (56)

Potrzebne wyrównanie terenu, 1001-2000m², Węgrzce Wielkie

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako solidny fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Małopolskiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-05-21 do 2024-05-29
dodano 5 dni temu

 • Węgrzce Wielkie

Zlecę wyrównanie terenu, 301-500m², Wieliczka

Starasz się odnaleźć zlecenia do wykonania jako dobry profesjonalista z zakresu solidnego kopania? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Gorąco zachęcamy do kontaktu.

2024-05-19 do 2024-05-27
dodano 7 dni temu

 • Wieliczka

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m², Wieliczka

Ten Zleceniodawca poszukuje specjalisty od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2024-05-18 do 2024-05-26
dodano 8 dni temu

 • Wieliczka

Profesjonalne Roboty Ziemne Wieliczka

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 45000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Wieliczka

Zapytanie o wykonanie drenażu, 21-50mb, Przebieczany

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 21-50mb Rodzaj drenażu: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-10 do 2024-05-18

 • Przebieczany

Najwyższej Klasy Kopanie Wieliczka

Zakres zlecenia: Dodatkowo kostka 2x2m pod domek drewniany Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-08 do 2024-05-08

 • Niepołomice

Porządne Prace Ziemne Wieliczka

To zlecenie o treści - Szukam firmy do utwardzenia terenu, do 50m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Wieliczki i okolic. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Wieliczka

Szukam firmy do wyrównania terenu, 101-300m², Łazany

To zapytanie o treści - Szukam firmy do wyrównania terenu, 101-300m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Małopolskie i okolic. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2024-05-05 do 2024-05-13

 • Łazany

Szukam firmy do wyrównania terenu, 101-300m², Wieliczka

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Wieliczka

Potrzebne utwardzenie terenu, 101-200m², Lednica Górna

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-04-28 do 2024-05-06

 • Lednica górna

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

Rodzaj ziemi: ziemia zanieczyszczona Ilość ziemi: 151-200m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Informacje dodatkowe: Hi, recently I bought a house in Niepołomice and the garden is filled with debris and bad quality soil/...

2024-04-27 do 2024-05-05

 • Niepołomice

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 501-1000m², Kokotów

Przeznaczenie terenu: budowa, droga Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Zlecę wyrównanie ziemi na działce (hałda wierzchniej ziemi po wykopie pod dom) oraz ut...

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Kokotów

Zlecę utwardzenie terenu, 750m², Pawlikowice

Jeżeli w dalszym ciągu jako dobra firma od prac ziemnych potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę utwardzenie terenu, 750m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Małopolskie na pewno dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2024-04-21 do 2024-04-29

 • Pawlikowice

Solidne Kopanie

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 21-50mb Rodzaj drenażu: opaskowy Informacje dodatkowe: Witam nowy dom i treba odprowadziz wodę z rynny bez gromadzenia desczuwki dziekuje Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ter...

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Kłaj

Perfekcyjne Prace Ziemne

Zakres zlecenia: Zlecę usypanie ziemi pod trawnik w Węgrzcach Wielkich. Powierzchnia około 1,9 ara. Dowóz możliwy tylko niewielkim pojazdem z powodu istniejących zabudowań. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-13 do 2024-04-21

 • Węgrzce Wielkie

Potrzebne wyrównanie terenu, 101-300m², Wieliczka

Przeznaczenie terenu: trawnik, uprawy Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-12 do 2024-04-20

 • Wieliczka

Najlepsze Kopanie

Rodzaj ziemi: glina, ogrodowa Ilość ziemi: 21-50m³ Miejsce składowania: po stronie Klienta Termin skorzystania z oferty: 2024-05-06...

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Wieliczka

Zlecenie na wywóz ziemi, 52m³, Wieliczka

Ten Klient myśli, że perfekcyjne wykop to nieproste zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wywóz ziemi, 52m³". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zaprezentuj dopasowaną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się już dziś.

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Wieliczka
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty