Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 545 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów we Wrocławiu

My West usługi koparkowe

2 opinie
Roboty ziemne Wrocław

Wybierz firmę My West usługi koparkowe jeśli szukasz właściwych ludzi do fantastycznego kopania stawów na terenie Wrocławia. Ażeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Porządne Wykopy we Wrocławiu

1 opinia
Koparqa Kamil Niebylski - Porządne Wykopy we Wrocławiu

Przygotowanie wykopów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Koparqa Kamil Niebylski ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

AS BUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1 opinia
AS BUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Tanie Usługi Minikoparką Wrocław

Ta firma świadczy tanie usługi minikoparką i wiercenie studni na terenie miejscowości Wrocław oraz okolicznych powiatów. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zadzwoń!

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Wrocław

1 opinia
Smagi - Bruk Dawid Smagacz - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Wrocław

Gdy poszukujesz najwyższej klasy usługi minikoparką w dobrej cenie to firma Smagi - Bruk Dawid Smagacz jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z dziedziny robót ziemnych. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Najlepszy Drenaż Opaskowy Wrocław

2 opinie
Urban Garden Solutions - Najlepszy Drenaż Opaskowy Wrocław

Firma Urban Garden Solutions oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z rejonu Wrocławia i okolic. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Staranny Drenaż Opaskowy

1 opinia
FROGHOL Mateusz Zabojszcza - Staranny Drenaż Opaskowy Wrocław

Potrzebujesz dobrej firmy od drenażu opaskowego? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom FROGHOL Mateusz Zabojszcza. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Kompleksowe Nadzory Budowlane Sławomir Siwak

6 opinii
Kompleksowe Nadzory Budowlane Sławomir Siwak - Pierwszorzędny Drenaż Opaskowy Wrocław

Poszukujesz profesjonalistów od drenażu opaskowego? Wykorzystaj kompetencje Kompleksowe Nadzory Budowlane Sławomir Siwak. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

PHU DUDEX Stanisław Duda

1 opinia
PHU DUDEX Stanisław Duda - Rewelacyjne Wiercenie Studni Wrocław

Wiercenie studni to specjalność tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w tej dziedzinie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Rewelacyjne Kopanie Stawów

2 opinie
ALFA-EKO - Rewelacyjne Kopanie Stawów Wrocław

Chesz znaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu rewelacyjnego kopania stawów z Wrocławia, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma ALFA-EKO jest Twoim rozwiązaniem. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie.

Gremix

1 opinia
Gremix - Tanie Usługi Koparko Ładowarką Wrocław

Przez zapewnianie taniej usługi koparko ładowarką Gremix wyróżnia się w swoim rejonie. Reputację tworzą opinie spełnionych odbiorców. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Aktualne zlecenia na prace ziemne we Wrocławiu (125)

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Wrocław

Zrealizowanie prac ziemnych z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na wywóz ziemi, 151-200m³. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2024-06-12 do 2024-06-20
dodano 5 dni temu

 • Wrocław

Staranne Wykop Wrocław

Zleceniodawca poszukuje doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zapotrzebowanie na prace ziemne. To zlecenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

2024-06-17 do 2024-06-17

 • Wrocław

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 301-500m², Wrocław

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako solidny partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Wrocławia. Przyczyń się do realizacji jego celów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-06-11 do 2024-06-14

 • Wrocław

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Wrocław

Przeznaczenie terenu: uprawy Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-08 do 2024-06-16

 • Wrocław

Znakomite Roboty Ziemne

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na utwardzenie terenu, 201-300m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Wrocław i z sąsiednich miast. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-06-07 do 2024-06-15

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, do 100m², Wrocław

Ten Klient myśli, że perfekcyjne wykop to nieproste zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zaprezentuj dopasowaną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się już dziś.

2024-06-06 do 2024-06-14

 • Wrocław

Profesjonalne Kopanie Wrocław

Klient napisał "Zlecenie na utwardzenie terenu, 10000m²". Zrealizuj usługę profesjonalnego kopania jako profesjonalista w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji działalności z Wrocławia i przyległych powiatów. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2024-06-06 do 2024-06-14

 • Wrocław

Solidne Kopanie

Upewnij się, że Konsumenci zlecający kopanie są dobrej jakości. Wyślij ofertę jako specjalista od kopania. Przedstaw bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś.

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Ramiszów

Wykop

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: do 20mb Rodzaj drenażu: podziemny Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Ramiszów

Doskonałe Kopanie

Rodzaj fundamentów pod wykop: płyty fundamentowe Rodzaj budynku: wielorodzinny Powierzchnia zabudowy: 5000m² Podpiwniczenie: tak Wywóz ziemi: tak Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-01 do 2024-06-09

 • Wrocław

Pierwszorzędne Wykop

Ten Klient myśli, że pierwszorzędne wykop to skomplikowane zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Wykonanie przewiertu sterowanego, 7mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-05-30 do 2024-06-07

 • Wrocław

Rewelacyjne Kopanie

Przeznaczenie terenu: Zła nawierzchnia alejki po roztopach zimowych i dużych deszczach Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Alejka bardzo błotnista po dużych de...

2024-05-28 do 2024-06-05

 • Wrocław

Świetne Prace Ziemne

Ten Klient jest zdania, że świetne prace ziemne to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na utwardzenie terenu, 301-400m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2024-05-28 do 2024-06-05

 • Wrocław

Zlecę prace ziemne, Wrocław

Zakres zlecenia: … Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-27 do 2024-05-27

 • Wrocław

Perfekcyjne Wykop

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 101-300m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z Wrocławia oraz przyległych powiatów. Przedstaw wyjątkową propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-05-26 do 2024-06-03

 • Wrocław

Najlepsze Roboty Ziemne

Jeśli w dalszym ciągu jako ekspert od robót ziemnych szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o wykop pod fundament bud. wielorodzinnego, 2000m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Wrocławia bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Wrocław

Staranne Wykop

Rodzaj fundamentów pod wykop: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: wielorodzinny Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: tak Informacje dodatkowe: Witam. Prowadzimy inwestycje w Wrocławiu- Zacha...

2024-05-23 do 2024-05-23

 • Wrocław

Prace Ziemne

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty