Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 224 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów we Wrocławiu

Bud-Car SP. z o.o., Sp. k.

11 opinii
Roboty ziemne Wrocław

Wybierz firmę Bud-Car SP. z o.o. Sp. k. jeśli szukasz właściwych ludzi do fantastycznego kopania stawów na terenie Wrocławia. Ażeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Porządne Wykopy we Wrocławiu

7 opinii
DVL Logistic Sp z o.o. - Porządne Wykopy we Wrocławiu

Przygotowanie wykopów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. DVL Logistic Sp z o.o. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

TG SYSTEM Tomasz Grocholski

7 opinii
TG SYSTEM Tomasz Grocholski - Tanie Usługi Minikoparką Wrocław

Ta firma świadczy tanie usługi minikoparką i wiercenie studni na terenie miejscowości Wrocław oraz okolicznych powiatów. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zadzwoń!

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Wrocław

6 opinii
Janusz Opaliński - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Wrocław

Gdy poszukujesz najwyższej klasy usługi minikoparką w dobrej cenie to firma Janusz Opaliński jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z dziedziny robót ziemnych. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Najlepszy Drenaż Opaskowy Wrocław

4 opinie
PR Merta&Merta Sp. z.o.o - Najlepszy Drenaż Opaskowy Wrocław

Firma PR MertaMerta Sp. z.o.o oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z rejonu Wrocławia i okolic. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Staranny Drenaż Opaskowy

3 opinie
MGprojektBRUK Michał Gadziński - Staranny Drenaż Opaskowy Wrocław

Potrzebujesz dobrej firmy od drenażu opaskowego? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom MGprojektBRUK Michał Gadziński. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

My West usługi koparkowe

2 opinie
My West usługi koparkowe - Pierwszorzędny Drenaż Opaskowy Wrocław

Poszukujesz profesjonalistów od drenażu opaskowego? Wykorzystaj kompetencje My West usługi koparkowe. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

DB-tech Daniel Bujnicki

2 opinie
DB-tech Daniel Bujnicki - Rewelacyjne Wiercenie Studni Wrocław

Wiercenie studni to specjalność tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w tej dziedzinie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Rewelacyjne Kopanie Stawów

1 opinia
TCM Florek - Rewelacyjne Kopanie Stawów Wrocław

Chesz znaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu rewelacyjnego kopania stawów z Wrocławia, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma TCM Florek jest Twoim rozwiązaniem. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie.

Lizak Piotr Mati Roboty Ziemne

1 opinia
Lizak Piotr Mati Roboty Ziemne - Tanie Usługi Koparko Ładowarką Wrocław

Przez zapewnianie taniej usługi koparko ładowarką Lizak Piotr Mati Roboty Ziemne wyróżnia się w swoim rejonie. Reputację tworzą opinie spełnionych odbiorców. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Aktualne zlecenia na prace ziemne we Wrocławiu (89)

Zapytanie o wywóz ziemi, 2000m³, Wrocław

Rodzaj ziemi: ziemia zanieczyszczona Ilość ziemi: 2000m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-20 do 2024-02-28
dodano wczoraj o 14:55

 • Wrocław

Potrzebne wyrównanie terenu, 101-300m², Wrocław

Przeznaczenie terenu: poprawa drenażu Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-18 do 2024-02-26
dodano 3 dni temu

 • Wrocław

Zapytanie o wyrównanie terenu, 101-300m², Wrocław

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako specjalista od wykopu. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-02-16 do 2024-02-16

 • Wrocław

Zlecenie na prace ziemne, Wrocław

Na wypadek jeśli jako ekspert od prac ziemnych poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na prace ziemne. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Skontaktuj się, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

2024-02-15 do 2024-02-19

 • Wrocław

Wykop Wrocław

Ten Klient uważa, że porządne wykop to nieproste zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 151-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Już teraz skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Wrocław

Zlecę utwardzenie terenu, do 50m², Wrocław

Teren do utwardzenia: 36m2 pod wiatę śmietnikową Powierzchnia: do 50m² Rodzaj materiału: geokratka Informacje dodatkowe: Utwardzenie terenu geokratką 36m2 - Krajków, powiat wrocławski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 mi...

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na wykop pod fundament domu szeregowego, 450m², Wrocław

Jeżeli w dalszym ciągu jako dobra firma od prac ziemnych potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wykop pod fundament domu szeregowego, 450m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Wrocław na pewno dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Wrocław

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Wrocław

Zrealizowanie prac ziemnych z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wykop pod fundament domu szeregowego, 101-150m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Wrocław

Najwyższej Klasy Kopanie Wrocław

Próbujesz znaleźć zlecenia jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Wrocławia. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Wrocław

Zlecę wyrównanie terenu, 301-500m², Wrocław

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-04 do 2024-02-12

 • Wrocław

Szukam firmy do utwardzenia terenu, 301-400m², Wrocław

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Teren do utwardzenia: podjazd Powierzchnia: 301-400m² Rodzaj materiału: tłuczeń Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-01 do 2024-02-09

 • Wrocław

Rewelacyjne Prace Ziemne

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zlecę utwardzenie terenu, 301-400m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-02-01 do 2024-02-09

 • Wrocław

Roboty Ziemne Wrocław

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zlecę wyrównanie terenu, 1001-2000m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Wrocław

Świetne Roboty Ziemne

Klient poszukuje dobrej współpracy, pisząc - Zlecę utwardzenie terenu, do 50m². To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-01-29 do 2024-01-30

 • Wrocław

Szukam firmy do utwardzenia terenu, do 50m², Wrocław

To zlecenie o treści - Szukam firmy do utwardzenia terenu, do 50m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Wrocławia oraz przyległych powiatów. Zaproponuj termin już teraz!

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Wrocław

Roboty Ziemne

Zakres zlecenia: Potrzebuje zrobić wykop pod krawężniki wzdłuż hali na odkład. 2 proste, łącznie ok 200 mb. Udostępnię osobę do wysokości. Potrzebuję rozpocząć koniecznie w poniedziałek rano. Za ok 2-3 tygodnie kolejne 400-500 mb...

2024-01-20 do 2024-01-28

 • Wrocław

Potrzebne wyrównanie terenu, do 100m², Wrocław

Przeznaczenie terenu: droga Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Wrocław

Perfekcyjne Prace Ziemne

Wykonanie prac ziemnych dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zlecenie na utwardzenie terenu, 101-200m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Iwiny
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty